Sakura park - Blok 58

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Prcha
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 24, 2018 12:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 76
Pohvalio: 574

Re: Sakura park - Blok 58

Postod Prcha » Čet Jun 06, 2019 12:21 am

Ftj je pitao za visinu krova bazena i kolike ce biti sve 3 dimenzije bazena?
Djordje33
Intermediate
Pridružio se: Pet Jan 04, 2019 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 157
Pohvalio: 0

Postod Djordje33 » Čet Jun 06, 2019 12:51 am

Prcha napisao:Ftj je pitao za visinu krova bazena i kolike ce biti sve 3 dimenzije bazena?

Aha izinite promaklo. Visina plafona 3.8. Visina bazena prizemlje ali je malo izdignut oko stepenik ili dva moram da proverim tacno. 12x5m dimenzija. Dubina oko od 1.3 - 1.5m ali i to cu tacno proveriti.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 2
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9877
Pohvalio: 16709

Postod Гага » Čet Jun 06, 2019 2:34 am

Да се придружим са две сличице од јуче-05.јун 2019. , сликано из 89-ке.

DSCF0474.JPG
DSCF0475.JPG
ftj
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 351
Pohvalio: 36

Postod ftj » Čet Jun 06, 2019 7:31 am

@djordje

ako je 1.5m dubina onda bi ostalo tek malo iznad 2 metra visine plafona zato mi je cudno. Kad se radi bazen u stambenim zgradama obicno se uzme dupla visina plafona ili cak tri nivoa.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9949
Pohvalio: 2260

Postod stf » Čet Jun 06, 2019 7:42 am

Висина од површине воде до плафона, када се од 3.8 метара одузму два степеника која треба да буду по стандарду 17 цм износи 3,46 метара.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
ftj
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 351
Pohvalio: 36

Postod ftj » Čet Jun 06, 2019 8:44 am

Znaci onda ta dubina bazena mora da se ugradi u nivo ispod. Al ok, svakako je to lakse odraditi kad je u prizemlju jer ce se oduzeti od podruma.
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jun 06, 2019 11:53 am

stf napisao:Висина од површине воде до плафона, када се од 3.8 метара одузму два степеника која треба да буду по стандарду 17 цм износи 3,46 метара.

Tako je u pravu si. Trebalo bi da bude voda plafon oko 3.5m. Hvala sto si objasnio.

Хаеул
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Apr 06, 2019 3:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 740
Pohvalio: 104

Postod Хаеул » Pet Jun 07, 2019 4:08 pm

"Sakura" je јапанска реч са трешњин/вишњин цват/бехар.
Trojka
Novice
Pridružio se: Pet Jun 14, 2019 9:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 4

Postod Trojka » Pet Jun 14, 2019 9:40 pm

Postovani Djordje,

Od pre dva dana prostor ispred gradilista, koji je po mojoj proceni predvidjen za sadjenje stabala japanske tresnje koji ste naveli u promotivnom materijalu- ogradjen je jednostavnom ogradom, a ispred table na kojoj je oznacena dokumentacija projekta Sakura park, nalazi se nova zuta tabla. O cemu je rec, zahvaljujem se na odgovoru- ovo sam sve videla u prolazu iz automobila, pa nisam imala priliku da procitam sadrzaj druge table. Da li park koji ste komunicirali i dalje postoji u projektu?

Takodje, kada ocekujete da ce show room biti otvoren i na raspolaganju za dosadasnje i buduce kupce?

Srdacan pozdrav.
dr strangelove
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 415
Pohvalio: 1101

Postod dr strangelove » Sub Jun 15, 2019 2:16 pm

Slika
Slika
Pohvale za post: 1
Хаеул
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Хаеул » Sub Jun 15, 2019 2:30 pm

Да ли су господа чиновници чули за Устав Републике Србије и Закон о службеној употреби језика и писма?
Pohvale za post: 6
SRBO
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1868
Pohvalio: 38

Postod SRBO » Sub Jun 15, 2019 2:46 pm

Чиновници у Србији су нека чудна врста, трутови између мајмуна и човека, те ни не знају шта је то закон, једва и да су писмени
Нема користи задржати те. Уништити те није губитак.
Хаеул
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Хаеул » Sub Jun 15, 2019 3:07 pm

Закон је код нас мртво слово на папиру.

Законодавци - мајмуни који гласају на звук звона.

А писменост.. Међу нашим високообразованима доминирају функционално неписмени. Настава матерњег језика је свуда у свету (изузетак су само земље у којима је немогуће свима пружити наставу на матерњем језику) један од темеља образовања, а код нас је толико обезвредњена да су они који напуштају наше факултете с дипломом под мишицом у просеку мање писмени од основаца.
Pohvale za post: 5
Trojka
Novice
Pridružio se: Pet Jun 14, 2019 9:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 4

Postod Trojka » Ned Jun 16, 2019 8:28 am

I dalje stoji moje pitanje za investitora Djordja, sta Direkcija za gradjevinsko zemljiste radi na mestu koje je komunicirano da ce biti park pod japanskom tresnjom? Da li su oni zaduzeni za izgradnju istog? Takodje, na tabli stoji ucrtan objekat- koji se nalazi u samom parku- da li je on montazno- demontazni ili ce i on biti sastavni deo buduceg parka?
Hvala na odgovorima.
MrGood2016
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 17, 2018 12:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 52
Pohvalio: 6

Postod MrGood2016 » Ned Jun 16, 2019 9:31 am

Ako se ne varam, vec je Djordje govorio da ce grad urediti taj park. Mada ne znam zasto bi to radili 18 meseci.

A objekat je verovatno taj show room o kom je takodje Djordje vec pricao.
dr strangelove
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 415
Pohvalio: 1101

Postod dr strangelove » Ned Jun 16, 2019 10:01 am

Slika
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Ned Jun 16, 2019 11:53 am

Trojka napisao:Postovani Djordje,

Od pre dva dana prostor ispred gradilista, koji je po mojoj proceni predvidjen za sadjenje stabala japanske tresnje koji ste naveli u promotivnom materijalu- ogradjen je jednostavnom ogradom, a ispred table na kojoj je oznacena dokumentacija projekta Sakura park, nalazi se nova zuta tabla. O cemu je rec, zahvaljujem se na odgovoru- ovo sam sve videla u prolazu iz automobila, pa nisam imala priliku da procitam sadrzaj druge table. Da li park koji ste komunicirali i dalje postoji u projektu?

Takodje, kada ocekujete da ce show room biti otvoren i na raspolaganju za dosadasnje i buduce kupce?

Srdacan pozdrav.

Postovani,

Nisam bio u mogucnosti da vam odgovorim pre.
Tako je na tabli vam je prikaz i objasnjenje konkretnih radova. Mi smo dobili naog od Gradske Gradjevinske Direkcije da na celom tom potrzu od tehnomanije ( sa zadnje strane pa sve do od prilike napredove ograde ali iza nase zgrade ) napravimo put, dovedemo vodu i kanalizaviju i svu ostalu nedostajacu infrastrukturu. Takodje pravimo jos 2 ulice jedna koja vodi u toplanu ova se sad ukida ( zato sto je uradjena na divlje ) takodje radimo ciscenje terena u krugu od 800m kao i ozelenjavanje svih tih delova gde je moguce. Naravno za kraj radimo i taj park ispred i showroom. Po zakonu moramo da ogradimo i obelezimo da ne bi ljudi ulazili na tu povrsinu i tako eventualno doziveli neku povredu. Nadam se da sam objasnio ukratko ali za detaljno imate tablu na kojoj sve tacno pise, pa kada budete u prolazu pogedajte.

Ako sam sta zaboravio da odgovorim ne zamerite, vrlo rado cu vam odgovoriti samo me podsetite.

Hvala vam

Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Ned Jun 16, 2019 11:57 am

Zeleo bih da svima odgovorim oko cirilicnog pisma.

Mi investiramo a grad nam daje kako ce tabla glasiti tako da mi to sto oni nama daju tako i lepimo na tablu. Da li je njihov propust ili nije sto su stavili latinicno pismo stvarno ne znam i ne mogu o tome da razmisljam. Previse imamo posla oko gradilista i ne zamerite... Eto ja na primer se potpisujem Ćirilicom i kad pisem nesto takodje pisem istom. Ali ne zameram stvarno ako neko koristi latinicu.

Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Ned Jun 16, 2019 12:00 pm

Trojka napisao:I dalje stoji moje pitanje za investitora Djordja, sta Direkcija za gradjevinsko zemljiste radi na mestu koje je komunicirano da ce biti park pod japanskom tresnjom? Da li su oni zaduzeni za izgradnju istog? Takodje, na tabli stoji ucrtan objekat- koji se nalazi u samom parku- da li je on montazno- demontazni ili ce i on biti sastavni deo buduceg parka?
Hvala na odgovorima.

Postovani,

Saljem vam poziciju parka. Takodje obijekat ce biti montazno demontazni i sluzi samo do zavrsetka projekta.

Slika

Саша
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jul 25, 2014 1:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5332
Pohvalio: 1164

Сакура парк - Блок 58

Postod Саша » Ned Jun 16, 2019 1:05 pm

Хаеул » Суб Јун 15, 2019 3:07 pm napisao:Закон је код нас мртво слово на папиру. Законодавци - мајмуни који гласају на звук звона.
А писменост...

У односу према званичном језику се у малом може видети у каквом стању су нам систем и држава уопште, општа култура, образовање и ниво цивилизованости.

Ја волим да друго писмо у српском језику поредим с одступањем од стандарда и дивљом градњом у архитектури и урбанизму. Још један у највећој мери тачан показатељ из једне, одређене области, какво је опште стање у држави и друштву. Као што се добар део грађана не занима за тај проблем, не примећује га, навикао се на њега, сматра га мање битним од других, животно важних проблема, мрзи га да мисли на то, лакше му је овако, добро је и овако, има ту и неких предности ... тако је и с тим лошим идеолошким наслеђем у нашем језику. Они с познавањем савремене историје сопствене државе, развијеним осећајем за језик и културу, знањем савремених стандарда, исто као и они који се разумеју у архитектуру и урбанизам, имају осећај за лепо, схватају савремену цивилизацију и њене домете, то примећују и не могу да се помире с тим. Једнако као што не могу ни с општим лошим стањем у држави и друштву, нехигијеном, немаром и нередом на све стране.

Нашем језику је потребан стандард какав важи у практично свим другим језицима, као што су нам потребни савремени, добри стандарди у свим другим областима. Фраза о "предности и богатству" због два писма у ЈЕДНОМ језику је невиђена идеолошка глупост, наслеђено идеолошко ђубре у које се овде некритички верује као што неки верују у то да је Земља равна плоча. Незнање и слепа вера.

Има градитеља, вероватно јер има таквих купаца станова, којима није стандард оно што је општем грађанству на слабом образовном нивоу и потрошачима масовне, јефтине (не)културе. Има нових зграда направљених по добрим стандардима у свему, па и у језику, најчешће са скупим становима, највише на Врачару и у Старом граду, чија се продаја по правилу не оглашава и не рекламира, за оне који су тиха елита овог друштва, људи који су изврсни стручњаци, успешни пословни људи, способни, имућни и неотуђени од сопствене земље и културе, чији су стандарди за све изнад просека, па не би лако допустили ни да су им натписи на и у згради где станују на нивоу који допушта залуђена већина која се сродила и не смета јој општи неред у друштву и држави - једнако на улицама, у језику, медијима, установама, архитектури ...

Срећом, ствари се полако померају на боље, што буди наду да ће тако ићи и са свиме осталим. Или ћемо, као друштво и држава, и даље падати, а већ смо при дну европске цивилизације у скоро свему, или ћемо слушати и читати без беса, учити, мењати се и постепено враћати тамо где смо припадали пре комунистичке револуције која нас је у скоро свему уназадила за цео век.
Ћирилица се пише срцем!
Pohvale za post: 4
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12656
Pohvalio: 14750

Postod Igor » Ned Jun 16, 2019 4:01 pm

Vratimo se temi ;)
sizif
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 4:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1314
Pohvalio: 865

Postod sizif » Sub Jun 22, 2019 4:55 am

Што се мене тиче, Саша је написао изврстан текст. Писмо је једна ода базичних тековина нашег народа и - тамо где се, можда и нехотице, заборави - на то треба увек подсећати.

То не значи да нисам пун поштовања према Ђорђу што проналази времена да нас из прве руке обавештава о реализацији овог пројекта. Штавише, с нестрпљењем чекам свако његово јављање и навијам да се Сакура заврши по плану и на задовољство будућих станара, па и инвеститора.

Али, баш зато што човек нема довољно времена да чита све теме на нашем порталу, мислим да није лоше да се на самој теми може упознати са свим евентуалним примедбама. Укључујући и оне које му се можда чине небитним, а које из перспективе неких других људи имају своју оправданост.
Сизиф не одустаје!
Imemig
Beginner
Pridružio se: Čet Apr 11, 2019 11:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 27
Pohvalio: 10

Postod Imemig » Sub Jun 22, 2019 8:25 am

Ja jednostavno nemam cirilicu na tastaturi ne zivim trenutno u Srbiji ali odlican rezume Sasa od mene sve pohvale
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Ned Jun 23, 2019 5:35 pm

sizif napisao:Што се мене тиче, Саша је написао изврстан текст. Писмо је једна ода базичних тековина нашег народа и - тамо где се, можда и нехотице, заборави - на то треба увек подсећати.

То не значи да нисам пун поштовања према Ђорђу што проналази времена да нас из прве руке обавештава о реализацији овог пројекта. Штавише, с нестрпљењем чекам свако његово јављање и навијам да се Сакура заврши по плану и на задовољство будућих станара, па и инвеститора.

Али, баш зато што човек нема довољно времена да чита све теме на нашем порталу, мислим да није лоше да се на самој теми може упознати са свим евентуалним примедбама. Укључујући и оне које му се можда чине небитним, а које из перспективе неких других људи имају своју оправданост.

Postovani u pravu ste 100% nemam sta kao primedbu, osim sto molim boga za malo lepse vreme zato sto posle svake ovakve provale oblaka mi sledeca 3 dana ne mozemo nista da radimo pod zemljom zato sto se toliko napuni vodom da dobijemo jezero koje prvo treba da isusimo da bi nastavili radove. Tako da molim boga za lepse vreme...Slika

Priorat
Novice
Pridružio se: Čet Jun 27, 2019 1:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8

Postod Priorat » Čet Jun 27, 2019 1:57 pm

Poštovanje svima,

Prvo moje javljanje, pratim ovaj projekat od samog početka baš iz razloga što imamo investitora sa kojim možemo direktno da pričamo. To je vrlo retko ali je vazno i za pohvalu.

Pa da podelim neka svoja razmisljanja na temu..

Vrlo sam zainteresovan za kupovinu radi investicije i obišao sam gradilište iz više razloga. Jedan od osnovnih je naravno orijentacija u prostoru, okolina, komentari komšija ali i utisak radnika na gradjevini.

Projekat je na pocetku ali neke stvari se vide. Ono što mislim da odvaja ovaj projekat od ostalih, a što me je posebno iznenadilo, je kvalitet betona koji ide u temelj!

Zašto je to bitno svi smo videli prošle nedelje nakon velikih kisa kada su i komsijki A Blok ali i West 65 u potpunosti bili paralisani ulaskom vode.
Imam izmedju ostalog i stan u A bloku pa sam direktno bio svedok dogadjanja (plus standardnih problema koje imamo tokom godine sa vodom u garaži koji je nerešive prirode i predmet je potencijalne tuzbe). Sto se tice Westa (koliko vidim investitor tamo zivi) informacija koju imam je da je i dalje u problemu i da liftovi ne rade ni posle nekoliko dana.

Uglavnom ljudi koji grade Sakuru tvrde da se koristi kristalizaciona izolacija betona, koja drasticno povecava cenu ali je, ako se pravilno upotrebi, prakticno nepropusna. Ovo je retkost u Beogradu i ni na jednoj lokaciji koju sam ja obilazio ovo se ne radi.

Mnogi ce reci da je ovo sitnica ali meni govori mnogo - manje vise sva eksluzivna novogradnja danas u Beogradu (govorim o neto ceni preko 3000EUR) se radi relativn dobro i kvalitetno po svim parametrima. Stvarno retko ko fuseri jer je odmah vidljivo i nemoguce je prodati po toj ceni.

Medjutim niko izgleda ne obraca paznju na garaze u minusu i probleme sa prodorom vode koje generalna promena klime nosi. Garaže u minusu redovno "plivaju" na dosta lokacija u Beogradu i ako ne postoji dobar izolacioni ali i odvodni projekat - otvaraju se vrata pakla.

Plus ovog projekta je (po meni) odlican kvalitet gradnje (za sada!), kvalitet ugradnih elemenata, posvecenost detaljima, lep park, luksuzni liftovi i lobi, mogucnost koriscenja bazena, razumna cena i blizina reke.

Minus je svakako lokacija blizu ulice Jurija Gagarina, koja ce vrlo brzo postati haoticna sto zbog novih zgrada, sto zbog autobuske stanice a veliko je pitanje da li ce se i kad resiti nasip na strani Save jer je to trenutno nebranjena zona, 2014 je voda bila opasno blizu a kako stoje stvari vreme ce biti sve nepredvidljivije.

Nasuprot svima, ne mislim da je Toplana neki veliki problem. Detaljno sam se raspitao. Isparenja koja danas izlaze iz dimnjaka su od sagorevanja gasa koja su neosetljiva. Problem moze da nastane kad se krene na havarijsko mazutno grejanje (tad je bas problem) ali to je par dana i samo u slucaju prekida dovoda gasa (retko se desava jednom u nekoliko godina). Neko je spomenuo visokonaponske kablove - posto sam elektro inzenjer odgovorno tvrdim da je bazna stanica daleko problematicnija a zivim pored jedne..Tako da ni tu ne vidim problem.

Sve u svemu vrlo korektan i razradjen projekat i vidi se da su isli u detalje.

Cekam pokazni stan (kazu bice brzo) pa cemo da vidimo kako dalje :)

Pozdrav svima!
Pohvale za post: 8

Povratak na “Projekti u izgradnji”