Sakura park - Blok 58

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Djordje33
Intermediate
Pridružio se: Pet Jan 04, 2019 9:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 196
Pohvalio: 0

Re: Sakura park - Blok 58

Postod Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 6:19 pm

deka u akciji napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685245#p685245]Djordje33 » Uto Dec 03, 2019 5:59 pm[/url] napisao:
deka u akciji napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685170#p685170]ftj » Uto Dec 03, 2019 3:34 pm[/url] napisao:deko sta je bolje po energetskoj efikasnosti, drvo alu ili alu drvo? Tj. pitanje je ako cena ne bi bila problem, sta bi bilo idealno resenje za stambenu zgradu?

dragi moj ftj, uglavnom je koliko para toliko i muzike (kao da sam pronašao toplu vodu). Ima sistema drvo+aluminijum koji su na nivou pasivne kuće što se tiče koeficijenta toplotne provodljivosti, ali su to uglavnom sistemi iz Skandinavije ili Nemačke (pa ih kod nas i nema u ponudi), gde postoje najmanje dva do tri kvalitetna EPDM gumena dihtunga, naravno mogućnost troslojnog staklopaketa, i ono što je najvažnije, izuzetno kvalitetno (a samim tim i skupo) drvo. Kod nas je to teži slučaj. Ne kažem da naši ne umeju da naprave dobar prozor, ali koriste materijale i prateći materijal koji su jeftiniji i samim tim slabijeg kvaliteta, jer se uglavnom samo cenom (niskom) bore da dobiju posao. Na žalost, ne i kvalitetom.
Slična situacija je i sa aluminijum+drvo sistemima. Samo što ovde primat imaju uglavnom Italijani a i Srbija, kao i nešto EX-YU firmi. I ovde ima razlike u sistemima zbog kvaliteta pratećeg materijala koji se koristi, tehničkih rešenja, jednostavnosti sistema, i mogućnosti koje sistem pruža. Samo par sistema ima rezultate kojima mogu da se kvalifikuju za pasivnu kuću.
Testovi za toplotnu provodljivost se rade i kod nas na IMS Institutu, ali su oni validni samo za Srbiju jer ne prikazuju realne parametre, dok testovi koji se rade u Evropi (uglavnom Nemačka) su relevantni uglavnom za ceo svet.
Ne postoji idealno rešenje za stambenu zgradu u tom smislu, jer uvek postoji previše ograničavajućih faktora da bi bilo idealno.

Ispitivanje u Laboratorijama nije realan zato sto su to idealni uslovi na terenu. Po mom misljenju ima razlike od realnog stanja stvari na terenu. U svakom slucaju cene kvadrata u Minhenu su od 10-12 hiljada evra, Prag 7-8, Stokholm 10-12.... za taj novac ovde mogu ljudima da dam stan koji leti u svemir

Sent from my iPhone using Tapatalk

neki testovi i neki rezultati ipak moraju da postoje, pa makar i u ''idealnim'' uslovima, jer definišu i pozicioniraju neke sisteme u odnosu na druge. Može i mora da se zna šta koji sistem može da ponudi.
Što se cene kvadrata po Evropi tiče, ja imam podatke iz prve i druge ruke da su bitno niži u novogradnji. Ali to i nije bitno.

Laboratorijake analize su one koje idu u specifikaciju-katalog. Ja sam do pre godinu dana radio neke projekte u Ceskoj a i ziveo sam do pocetka projekta Sakura u Svedskoj i ako se nesto nije promenilo u ovo poslednje vreme cene su bile upravo te koje sam spomenuo.

Jela
Novice
Pridružio se: Sub Mar 16, 2019 8:43 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 4

Postod Jela » Uto Dec 03, 2019 6:33 pm

Elem znaci..nista od aluminijun + drvo opcije za kupce :(
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 13593
Pohvalio: 16015

Postod Igor » Sre Dec 18, 2019 12:52 am

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Pohvale za post: 6
Spok
Novice
Pridružio se: Uto Dec 17, 2019 11:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 6

Postod Spok » Čet Dec 19, 2019 10:55 pm

TijanaJ » Čet Okt 31, 2019 9:20 pm napisao:Ja sam kupac u Sakuri u fazi I. Moja iskustva i sa investitorom i sa CBRE-om su veoma pozitivna. Ni jedna informacija nije prikrivena, dobijala sam vrlo transparentne odgovore na sva pitanja od CBRE-a u kratkim rokovima, u predugovoru su svi moji komentari uvazeni u nastojanju da se nadje resenje koje zadovoljava obe strane.

Tijana,

Zamolio bih da provjerite inbox, poslao sam Vam privatnu poruku.
random8
Novice
Pridružio se: Pet Apr 05, 2019 5:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12

Postod random8 » Čet Dec 26, 2019 4:33 pm

Jedna od juce.

06ff95c4-a2ac-4800-bf3d-c4566b9c59a9.jpg
Pohvale za post: 8
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sub Dec 28, 2019 2:31 am

random8 napisao:Jedna od juce.

06ff95c4-a2ac-4800-bf3d-c4566b9c59a9.jpg

SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 423
Pohvalio: 13

Postod SerbPacker » Pon Dec 30, 2019 8:56 pm

Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...
Nadam se da će to poboljšati uslove stanovanja stanovnicima Sakura kompleksa?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
PanicMechanic
Novice
Pridružio se: Sre Jan 08, 2020 7:19 pm
Kontakt:

Postod PanicMechanic » Sre Jan 08, 2020 7:21 pm

Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sre Jan 08, 2020 11:44 pm

SerbPacker napisao:Vidim da je grad najavio toplovod Obrenovac-NBG...

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..

Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Sre Jan 08, 2020 11:50 pm

PanicMechanic napisao:Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?

Ne znam stvarno na sta mislite konkretno ? Mi se i nalazimo u bloku 58. U svim dozvolama i svim papirima od komunalnih kuca koje posedujemo vodimo se kao blok 58.

Ne znam stvarno od kud to blok 68. Verovatno ste negde pogresno videli

Pohvale za post: 1
Prcha
Intermediate
Pridružio se: Sub Nov 24, 2018 12:13 am
Kontakt:
Pohvaljen: 127
Pohvalio: 916

Postod Prcha » Čet Jan 09, 2020 12:59 am

Djordje33 » 08 Jan 2020, 22:44 napisao:

Video sam danas na televiziji da je potpisan ugovor o izgradnji toplovoda termoelektrane Nikola Tesla i Beogradskih toplana. Svakako eto prilike da sad kad radi toplana svako prodje i vidi da li se nesto cuje ili oseca. Kao sto smo mnogo puta polemisali eto sad idealne prilike za to. Kvalite zivota u nasem kompleksu je na najvisem mogucem nivou. Ne znam da li neki slican projekat nudi tako nesto a da to nije Dedinje ili slicno gde se m2 krece od 4 hiljade pa na gore..

Ne moze kvalitet zivota biti na najvisem mogucem nivou na lokaciji gde je najveca BG toplana, veliki tranformatori, neuredjene okolne parcele,gomila parkiranih automobila od radnika Toplane, sljunkara pre reke, pored buduce najprometnije ulice u Beogradu, blizu buduceg BASa...
Minus ce biti i sto ce zgrade dugo vremena biti izolovane, tj nece se naslanjati na postojece naselje od koga bi imale koristi od postojece infrastrukture, lokala, prodavnica.
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jan 09, 2020 1:23 am

Prcha napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696726#p696726]Djordje33 » 08 Jan 2020, 22:44[/url] napisao:

Ne moze kvalitet zivota biti na najvisem mogucem nivou na lokaciji gde je najveca BG toplana, veliki tranformatori, neuredjene okolne parcelem,gomila parkiranih automobila od radnika Toplane, sljunkara pre reke, pored buduce najprometnije ulice u Beogradu, blizu buduceg BASa...
Minus ce biti i sto ce zgrade dugo vremena biti izolovane, tj nece se naslanjati na postojece naselje od koga bi imale koristi od postojece infrastrukture, lokala, prodavnica.

Ja mislim da i te kako gresite. Nije jedino mesto gde se nalazi toplana. Dorcol, Cerak, Zemun...
Sljunkara gde ? Pa ja mogu da kazem postoji deponija... ima naravno negde u beogradu. Od kud znate da ce biti izolovano ??? Da li vi mozda radite u urbanizmu grada Beograda ili u Sekretarijatu za urbanizam garada Beograda pa znate da ne moze da se dobije dozvola ili da se nece graditi ??? Parkirani automobili dok se ne uredi saobracajnica koja ce imati i zonu isto kao i u centru Beograda. Mada ih nisam video skoro imaju parking unutar toplane. Ajde ja vas molim da se malo raspitate pre nego sto pisete nesto o cemu stvarno ne znate nista.

Ajde ovako. Od Tehnomanije do Sakure parka postoji ( ako zelite dacu vam i tacne brojeve parcela ) 1.5 HA na kojima moze da se izgradi plus minus 70-80 hiljada m2. Dalje u produzetku do ograde napreda imate parcelu gde ce se izgraditi oko 40-ak hiljada m2. Ko zna mozda bas ja krenem u izgradnju posle Sakure. Iz ulice koja prolazi pored Delta City-a, sece Jurija Gagarina i udara pravo na nasip se zavrsava tako sto udara u most za pesake i bicikliste koji vodi na Adu !!! Hocete li jos neku informaciju da vas skratim muka oko citanja i guglanja ?

Nekada je na mesku A bloka, Delta City, Savde... sve bila jedna ledina. Ja sam se kao dete igrao tu isto tako kao sto je bila ledina na danasnjoj fontani ako znate gde je to na Novom Beogradu ili mestu Geneks kule kad je moj otac bio dete. Ili pak stari aerodrom na mestu westa 65, welporta, Airport City po kome je i dobio takvo ime.. sve u svemu zivot ide napred samim tim i grad se razvija i zapamtite da na primer Prag danas nema parcelu u centru grada niti u delu gde he noviji grad i da su ostala samo predgradja. Sreca ili nesreca je to sto mi posle toliko teskih vremena mozemo tek sad malo da udjemo u ovakve projekte I zbog toga jos uvek moze da se nadje neki plac koji je sad vec besnoslovno skup.

U svakom slucaju kad vec kudite nesto budite konkretni, pa recimo recite nije dobro to sto vam je fasada od keramike zbog toga i toga ili nije dobro sto imate podno grejanje to je lose za zdravlje ili na primer kao predhodnici lose je sto ste stavili aluminum a niste aluminum sa drvetom ...

Najlakse je da kudite tudje. Verujte da nije ni malo lak zadatak da se uradi nesto sto nije uobicajeno i klasnicno. Dajemo svi maksimalne napore da napravimo jedan od najkvalitetnijih objekata u Beogradu. Mogu da vam pricam o tome i pisem jos narednih sat vremena ali cemu sve to vi ce te naci opet zamerku recimo sto nam je temeljna ploca debela 1m ili sto su zidovi u garazi takodje delebi 1m. Znam sve lose je to nema dometa u garazi...

Ako zelite mogu vam jos objasnjavati oko objekata I Beograda unazad poslednjih 100 godina.

Zelim vam svako dobro i srecne praznike.

vanste25
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pon Sep 05, 2016 3:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 69
Pohvalio: 39

Postod vanste25 » Čet Jan 09, 2020 1:44 am

Djordje, licno mi se svidja Vas projekat i svaka cast na tome sto Ste voljni da pojasnite mnoge stvari i ucestvujete u radu foruma.
Ali, reci da je ovo najbolja lokacija i to u rangu Dedinja... Zamislite kad se to sve izgradi pa bude jos 120 000 m2, pa se tu doseli jedno 10 000 ljudi, pa svi ti automobili, autobusi, tramvaji...
Ulicu Jurija Gagarina moze da spasi samo metro.
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jan 09, 2020 1:51 am

vanste25 napisao:Djordje, licno mi se svidja Vas projekat i svaka cast na tome sto Ste voljni da pojasnite mnoge stvari i ucestvujete u radu foruma.
Ali, reci da je ovo najbolja lokacija i to u rangu Dedinja... Zamislite kad se to sve izgradi pa bude jos 120 000 m2, pa se tu doseli jedno 10 000 ljudi, pa svi ti automobili, autobusi, tramvaji...
Ulicu Jurija Gagarina moze da spasi samo metro.

Postovani,

Koliko se ja secam a jos jednom cu procitati NISAM rekao da je najbolja lokacija vec da je kvalitet gradnje jedan od najboljih i kakav se eventualno moze naci tipa Dedinje gde ne m2 znate i sami koliko.

Sto se tice m2 tu A blok oko 120 hiljada samo on. Savada slicno. Belvil ne znam .
Slazem se sve sto ste rekli haos guzva. Ali to isto imate i u centru grada, stim sto je ovde prednost sto sve nove zgrade po zakonu moraju da obezbede 1.1 parking mesto na 1 stan. Ako nista drugo umesto skucenog bulevara revolucije kakav imamo i problem sa parkinzima ovde bar toga nece ili ne bi trebalo da bude.

Na kraju krajeva ne mozemo da uticemo na to sto ovaj kao i svi veliki gradovi na svetu rastu velikom brzinom. Na zalost to je neizbezno. Mzoda ce jednog dana ukinuti potpuno saobracaj u centru a Novi Beograd postane jos zakrceniji. Ko to moze sve da zna...

Prcha
Intermediate
Kontakt:

Postod Prcha » Čet Jan 09, 2020 1:52 am

Napisali ste da je kvalitet zivota u vasem kompleksu na najvisem nivou, vrlo argumentovano su u mom postu navedene mane lokacije, kao protivteza vasem postu.

Kvalitet gradnje ne mogu, niti cu komentarisati, jer se nismo detaljnije raspitivali za vas projekat posle uocenih mana lokacije pre 1.5god.
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jan 09, 2020 2:03 am

Prcha napisao:Napisali ste da je kvalitet zivota u vasem kompleksu na najvisem nivou, vrlo argumentovano su u mom postu navedene mane lokacije, kao protivteza vasem postu.

Kvalitet gradnje ne mogu, niti cu komentarisati, jer se nismo detaljnije raspitivali za vas projekat posle uocenih mana lokacije pre 1.5god.

Svakako da ima puno boljih... postoje i vece cene.

Postoje ljudi koji ne bi nikad menjali svoj Dorcol kao i ljudi svoj Zemun, Cerak itd... sve je stvar ukusa i tome ne mogu niti zelim. Zivot u kompleksu i JESTE na najvisem nivou !!! Pricamo o kompleksu ne vidim nikakav argument da je lose i sta je tu lose !?

Mane koje mane ? Kazete sljunkara. Jeste ima jedna znam tamo na kraju blok 70. Ali ajde sad cu da gledam u krugu od 2 km sta sve ima. Imamo na primer citavi jato fazana od oko 200 sve oko objekata eto ako vam znaci ja cu vam slikati...

Vama zelim sve najbolje niste se pronasli u nasem kompleksu i stvarno vam zelim da se pronadjete u necemu sto ce vas usreciti, ali nemojte samo lose o Sakuri. O projektu na kome sam se posvetio vise nego bilo kom drugom bukvalno od kvake pa do cevi za vodu.

I verujte ja cu prvi ako nesto ne bude valjalo da iskritikujem.

Svako dobro.

Prcha
Intermediate
Kontakt:

Postod Prcha » Čet Jan 09, 2020 2:32 am

Zivot u kompleksu nije na najvisem nivou i iz jednostavnog razloga jer zgrada nije sagradjena, o tome ce se moci suditi tek po zavrsetku izgradnje.

Ne pricam iskljucivo lose o Sakuri, prvi put sam u ovoj temi, reakcija je na vas post gde kazete da je zivot u kompleksu na najvisem nivou, cak na ostatak posta vam nije odgovoreno iako ste pominjali Dedinje i projekte od preko 4000eur m2.
PanicMechanic
Novice
Pridružio se: Sre Jan 08, 2020 7:19 pm
Kontakt:

Postod PanicMechanic » Čet Jan 09, 2020 11:45 am

Djordje33 » Сре Јан 08, 2020 10:50 pm napisao:
PanicMechanic napisao:Због чега свуда пише да се Сакура парк налази у Блоку 58, када се у ствари налази у блоку 68?

Ne znam stvarno na sta mislite konkretno ? Mi se i nalazimo u bloku 58. U svim dozvolama i svim papirima od komunalnih kuca koje posedujemo vodimo se kao blok 58.

Гледао сам на Гугл мапама и на План Плусу. Тамо је нацртано да блок 68 иде до улице Савски насип, па тек онда почиње блок 58. Можда је ту погрешно оцртано, а ја нисам успео да нађем како се званично деле границе блокова. Чисто ме је интересовало.
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jan 09, 2020 1:13 pm

PanicMechanic napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=696733#p696733]Djordje33 » Сре Јан 08, 2020 10:50 pm[/url] napisao:

Гледао сам на Гугл мапама и на План Плусу. Тамо је нацртано да блок 68 иде до улице Савски насип, па тек онда почиње блок 58. Можда је ту погрешно оцртано, а ја нисам успео да нађем како се званично деле границе блокова. Чисто ме је интересовало.

Moguce da nije ucrtano ili cak mozda i jos uvek nije tacno napravljena podela. Svakako nama u dokumentima pise svugde blok 58. Ko ce ga znati

Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 13593
Pohvalio: 16015

Postod Igor » Čet Jan 09, 2020 2:19 pm

Trebalo bi da je blok 68 baš od dela gde počinje Napredova parcela i stovarište dok je Sakura park u bloku 58.

Slika
Jela
Novice
Pridružio se: Sub Mar 16, 2019 8:43 am
Kontakt:
Pohvalio: 4

Postod Jela » Čet Jan 09, 2020 2:57 pm

Jel show room otvoren?
SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 423
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: Sakura park - Blok 58

Postod SerbPacker » Čet Jan 09, 2020 3:50 pm

Djordje33 napisao:

Kad ste se već javili, što je naravno dobro, možete li nam pojasniti ceo projekat toplovoda.
Naime onoliko koliko sam se ja raspitao, a do informacija je vrlo teško doći, ne radi se samo o trasi DO toplane NBG. Plan je da se ide i dalje do toplane Zemun i Dunav.
Bilo bi lepo ako možete da nama da podelite informacije, jer zapravo ti radovi mnogo više utiču na SAKURA projekat nego ovi Obrenovac-NBG...

Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 198
Pohvalio: 55

Postod Assad84 » Čet Jan 09, 2020 4:13 pm

U vezi tog toplovoda zanimljivo ga je posmatrati kao projekat koji ce mozda biti realizovan u buducnosti iako je gradnja zapoceta 1993. a kasnije dolaskom dosa na vlast je razmontirano ono sto je moglo da se odnese, ali on nikako nece doneti jeftinije grejanje, pa nisu oni pali s Marsa kad su vec navikli gradjane na skupo grejanje preko toplana da ispuste te pare, mozda ce se samo malo poboljsati grejanje mada i to je pod znakom pitanja.

I ta topla voda naravno nije dovoljno topla da je samo prosledjuju u sistem vec ce morati da je dogrevaju a mene interesuje sta ce sa njom raditi leti?
Tikvica
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Okt 10, 2018 10:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3384
Pohvalio: 116

Postod Tikvica » Čet Jan 09, 2020 4:43 pm

...Slika

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Jedna slika govori više od hiljadu reči,a dve slike...
Djordje33
Intermediate
Kontakt:

Postod Djordje33 » Čet Jan 09, 2020 4:49 pm

Jela napisao:Jel show room otvoren?

Zakazano otvaranje za 17.01.2020

Kasni nam namestaj iz Inostarnstva zbog ovih praznika

Pisem ovde i pozivam vas sve da svratite kad bude otvaranje...

Povratak na “Projekti u izgradnji”