Плато Бежанија

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10701
Pohvalio: 17832

Re: Плато Бежанија

Postod Гага » Sre Feb 12, 2020 10:09 pm

Veljo985 » 12 Феб 2020 07:51 am napisao:Cuvaj se na tom krovu ti si nam glavni insajder :)

@Вељо985,искрено хвала на бризи, и наравно да ћу се чувати, а радове пратим даље колико ми време буде дозвољавало.
Bezaninac » 12 Феб 2020 11:30 am napisao:Gago svaka čast i sve pohvale za trud!

@Бежанинац друже, хвала пуно, ипак је у питању наша Бежанија :)
astrodule » 12 Феб 2020 11:37 am napisao:A kritikuješ Šomija :)

Vidim ja da ćete vi zajedno da se penjete po krovovima ;)

Ха, знао сам да ће се неко сетити мојих добронамерних критика на Шомија.
палица.gif
палица.gif (700 Bajta) Pogledano 2701 puta
Али ја се пењем на мању висину :wink: :roll: , а Шоми воли мало више екстремније висине :( . Само немој да ме питаш где је још хтео да се пење, тј. на коју зграду.
Иначе на кров зграде сам се пењао безброј пута кад смо радили санацију прокишњавања. А то је било пре неких 15-так година. Сад на тај део крова, нека хвала.

Сад ће наш разредни старешина :D @Игор да се јави да се вратимо теми :wink: , зато ево нових данашњих сличица
Poslednja izmena od Гага u Sre Feb 12, 2020 10:19 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Pohvale za post: 1
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Feb 12, 2020 10:18 pm

Фоторепортажа дана 12.фебруарa 2020.

Ограда градилишта у блоковској улици је постављена јер су сва стабла поред посечена.
DSCF0133.JPG
DSCF0132.JPG
DSCF0135.JPG

Унутрашњост будућег градилишта је пуно посечених стабала и осталог растиња. Има још нешто мало да се посече. Сад следи вађење корења, а оних баш масивних корења има и те како. После иде, а као што сам јуче рекао/написао, разбијање бетонске плоче, одношење шута, припрема и уређење плаца/градилишта.
DSCF0136.JPG
DSCF0137.JPG
DSCF0140.JPG
DSCF0139.JPG

:sesir:
deyan
Novice
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 12:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 1

Postod deyan » Čet Feb 13, 2020 1:43 am

Da li neko možda ima neke informacije o planovima za obližnje nehigijensko naselje?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Čet Feb 13, 2020 10:16 pm

Фоторепортажа дана 13.фебруарa 2020.

Јутрос је довежен на шлеперу грађевински контејнер и баш сам га уловио да га фотографишем кад сам ишао на један састанак.
DSCF0142.JPG

Овај контејнер су поставили иза оног „киоска-канцеларије“ који је ту постављен још прошле године у јуну месецу. Фотографије су од данашњег поподнева.
DSCF0146.JPG
DSCF0147.JPG

Поподне сам ушао у унутрашњост будућег градилишта и са постојеће бетонке плоче, која ће чини ми се бити уклоњена следеће недеље, фотографисао унаоколо садашњи изглед, да остану фотографије за успомену :) .
DSCF0148.JPG
DSCF0151.JPG
DSCF0150.JPG
DSCF0152.JPG
DSCF0153.JPG
DSCF0154.JPG
DSCF0155.JPG
DSCF0156.JPG
DSCF0159.JPG
DSCF0160.JPG
DSCF0161.JPG

Некако ми је жао ове госпођице и њеног драгог црног Гавре, негде се изгубио па га нема на фотографијама, који ускоро неће моћи да трчкарају по овом простору, а на коме су уживали. Иначе их хране и чувају људи из кафића „Пауза“ и техничког прегледа „Мунгос“. А кад пролазим колима туда обавезно јуре за њима, не свиђа им се звук спортског ауспуха :D .
DSCF0145.JPG
DSCF0143.JPG

:sesir:
Pohvale za post: 4
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pet Feb 14, 2020 10:22 pm

Данас преподне је исечено и највеће стабло које је било одмах уз кафић "Пауза"

DSCF0163.JPG
DSCF0162.JPG

Ово је фотографија стабала поред кафића, стање од 05.септембра 2019. године.

DSCF0469.JPG
Pohvale za post: 2
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14943
Pohvalio: 4804

Postod astrodule » Pet Feb 14, 2020 10:36 pm

Da li važi ono da za svako posečeno drvo mora da se zasadi nekoliko novih?
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pet Feb 14, 2020 11:15 pm

@Дуле, све су ово дивља растиња, тако да то не важи овде.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sub Feb 15, 2020 11:59 pm

Veljo985 » 09 Феб 2020 08:20 am napisao:A hteo bih da pitam jos,kako je stanje sa parking tu kod vas u kraju? I da li je neophodno garazno mesto? Nije jeftino naravno krece se od 9 do 13k,mozda bih mogao da se skrpim nekako i zato, al ako ne mora ne bih bas da dam toliko novca za to.Hvala!

@Вељо985, у сваком случају ти од срца препоручујем, ако можеш да скрпиш за гаражно место, да то урадиш. Изградњом Плато Бежанија" ће се смањити постојећи број паркинг места ! Ту мислим на паркинге у блоковској слепој улици.
Rascian » 09 Феб 2020 02:04 pm napisao:Za sad nije problematično. U principu se uvek nađe mesto u Raška Dimitrijevića iza igrališta. Ali ne znam koliko će to da se promeni sa završetkom zgrade i novim stanarima.

@Рашиан, да будем искрен јесте мало проблематично, може да се нађе места без проблема преподне и у рано поподне, али зато касније поподне и увече, јако тешко ! Да ће се променити изградњом ових зграда-промениће се, тако што ће се број паркинг места смањити :(
glavom.i.bradom » 09 Феб 2020 03:51 pm napisao:Околне зграде (паркинг дуж Исмета Мујезиновића) имају доста проблема када се тражи паркинг место увече. Када нема места, у већини случајева се нађе у Рашка Димитријевића. Доста људи паркира и на тротоарима које сам обележио црвеном и плавом бојом (чак и ако има слободних паркинг места у Рашка Димитријевића), за сад још не знам да ли је ико добијао казне. У крајњој нужди ауто се може начичкати у блоковску саобраћајницу обележену црном бојом, или паркинг у доњем десном углу слике. Питање је каква ће ситуација бити када се изгради нова зграда.
parkingMestaPlatoBezanija.JPG

Slika

@Главом.и.брадом, углавном су и праву, посебно за Исмета Мујезиновића. За сад је Рашка Димитријевића колики толики „спас“ за паркирање, јер може да се паркира и на тротоару без проблема, али као што сам већ одговорио @Рашиану, све теже и теже. Ја сам исто један од тих који увек паркира на тротоару у Рашка Димитријевића, не у овом делу који си означио са црвеном бојом, и да будем искрен никоме не смета(м), јер туда нико од пешака и не иде тротоаром :) . Казне нико никад није добио, а и неће, нема разлога.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Ned Feb 16, 2020 12:03 am

deyan » 13 Феб 2020 12:43 am napisao:Da li neko možda ima neke informacije o planovima za obližnje nehigijensko naselje?
Sent from my SM-G973F using Tapatalk

@Дејане, план наравно постоји и ту где је то циганско насеље, које ми овде зовемо „Дедиње“ :D , треба да се гради исти тип зграде као што су оне две зграде иза тог насеља. То је требало одавно да се изгради, то је иначе плац г.п. „Напред“, а када ће то бити, за сада нико не зна. Била је нека прича да треба да буде ове године, али разноразне нво, нло, аи.. организације, то успешно одлажу.
Пре четири-пет година су били геодети да премере тај цео простор, али су их „становници“ насеља отерали, онда су се геодети после пар дана појавили у пратњи полиције и успешно обавили посао.
Колико знам ту у том насељу има и једна породица, нису та национална мањина, која је староседелац (мало су са својом кућицом издвојени!), а о овоме свему @Белка можда знам нешто више!
Mia90
Novice
Pridružio se: Uto Feb 18, 2020 12:16 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 4

Postod Mia90 » Uto Feb 18, 2020 12:26 pm

Pozdrav svima,
Planiramo da kaparišemo stan u ovom kompleksu pa me zanima da li neko zna nešto o prethodnim projektima investitora Finvest? Kako su stanari zadovoljni, da li je bilo problema nakon ulaska u stan, da li su ispoštovani rokovi od strane prodavca što se tiče pribavljanja Upotrebne dozvole i generalno kakva je saradnja bila sa prodavcem vezano za eventualno potrebnu dokumentaciju tokom odobravanja kredita kupcu.

Hvala unapred na odgovrima.
Mia90
Novice
Kontakt:

Postod Mia90 » Uto Feb 18, 2020 4:16 pm

Ivancica » Pon Jan 27, 2020 8:45 pm napisao:Cao svima,

Malo Sam pratila temu, sad odlucih da se prikljucim. Mi smo posle godinu I po dana bezuspesne portage za sta om, na Bezanijskoj kosi, odlucili da na kraju ovde kaparisemo stan, s obzirom da se cene starogradnje otisle previsoko. Uzimajuci u obzir, da su sve ruine, plus ulaganja u renoviranje i cinjenicu da cemo imati povrat PDV, nam se na kraju vise isplati novo.
Sto se Finvesta tice, dobro smo se raspitali na vise strana. Nista lose nismo culi za njih. Gradnja solidna, sto rece jedan covek koga smo nasli, koji im je bio podizvodjac, to vam je srednji kvalitet, nista bolje ni losije od vecine novogradnja u Bg. Postuju rokove I deluju vrlo profesionalno. Oni su gradili nekoliko zgrada nu Zrmanjskojna na B. Brdu. Cak smo ulazili u tu poslednju meni kao laiku izgleda vise nego dobro. Nama ova lokacija savrseno odgovara, sto neko rece, stvarno sve Imas tu. Nama su reki da bi dole trebalo da bude Maxi I DM u prizemlju sto bi bilo super.
Samo Jos cekamo gradjevinsku dozvolu, nadam se da ce uskoro poceti da grade :D

Da li ste već potpisali Predugovor. Mi smo bili na sastanku prošle nedelje i kako je već dobijena građevinska dozvola, odmah se pristupa potoisivanju Predugovora, ukinuli su rezervacije stanova i potpisivanje Ugovora o rezervaciji.
Poslali su nam Predugovor da pogledamo i imamo neke zamerke (advokat nas je savetovao) pa me zanima Vaše iskustvo, da li pristaju na izmene ili se drže predloga koji su poslali?
Veljo985
Novice
Pridružio se: Sub Feb 01, 2020 7:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3
Pohvalio: 3

Postod Veljo985 » Uto Feb 18, 2020 6:46 pm

Mi smo potpisali ugovor o rezervaciji jos u novembru 3000 evra, i sad cekamo da nas pozovu da potpisemo predugovor i da uplatimo ostatak novca. Npr,u zelenoj avemiji smo gledali stan takodje su nam trazili odmah predugovor i 20%,onda imam prijatelje koji su kupili stan u east side,i 3 nove u zemunu i bila je slicna prica,samo su platili iz 2 dela isto tih 20%,tako da sto se toga tice svuda je manje vise isto.A sto se ugovora tice, takodje sam uporedjivao njihove ugovore sa ovim nasim,i isto je ista prica.Minimalne razlike bas,cak kod nas onaj deo oko vracanja dela novca postoji ukoliko ne potpisemo ugovor kasnije,dok kod njih ne. Jedino mi se ne svidja clan gde oni mogu umesto nas da potpisu da je stan predat i da je u redu,bez obzira da li jeste ili nije,ne znam koji je tacno clan. Ostalo je sve manje vise u redu rekao bih
Ivancica
Novice
Pridružio se: Pon Jan 27, 2020 8:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5
Pohvalio: 1

Postod Ivancica » Uto Feb 18, 2020 11:24 pm

Mia90 » Uto Feb 18, 2020 3:16 pm napisao:

Malo Sam pratila temu, sad odlucih da se prikljucim. Mi smo posle godinu I po dana bezuspesne portage za sta om, na Bezanijskoj kosi, odlucili da na kraju ovde kaparisemo stan, s obzirom da se cene starogradnje otisle previsoko. Uzimajuci u obzir, da su sve ruine, plus ulaganja u renoviranje i cinjenicu da cemo imati povrat PDV, nam se na kraju vise isplati novo.
Sto se Finvesta tice, dobro smo se raspitali na vise strana. Nista lose nismo culi za njih. Gradnja solidna, sto rece jedan covek koga smo nasli, koji im je bio podizvodjac, to vam je srednji kvalitet, nista bolje ni losije od vecine novogradnja u Bg. Postuju rokove I deluju vrlo profesionalno. Oni su gradili nekoliko zgrada nu Zrmanjskojna na B. Brdu. Cak smo ulazili u tu poslednju meni kao laiku izgleda vise nego dobro. Nama ova lokacija savrseno odgovara, sto neko rece, stvarno sve Imas tu. Nama su reki da bi dole trebalo da bude Maxi I DM u prizemlju sto bi bilo super.

Da li ste već potpisali Predugovor. Mi smo bili na sastanku prošle nedelje i kako je već dobijena građevinska dozvola, odmah se pristupa potoisivanju Predugovora, ukinuli su rezervacije stanova i potpisivanje Ugovora o rezervaciji.
Poslali su nam Predugovor da pogledamo i imamo neke zamerke (advokat nas je savetovao) pa me zanima Vaše iskustvo, da li pristaju na izmene ili se drže predloga koji su poslali?

Nismo jos, idemo sutra kod notara za predugovor. Mi smo stan kaparisali jos u septembru, I iskreno na tom prvom sastanku smo skontali da su bas male mogucnosti za pregovore. Otprilike tako je kako je, uzmite ili ostavite. Mi smo npr. trazili neke izmene u stanu, sitne, u toku izgradnje, I odmah su nam rekli da im to oduzima mnogo vremena I da to vise ne rade.
Sto se tice samog teksta predugovor, bilo nam je spor o ona za +- 2% od ukupne povrsine stana, al kao to se tako tipski radi. Mozes li molim te da mi kazes na sta vam je asvokat skrenuo paznju, da nam nesto ne promakne. Hvala I pozdrav
peca89
Novice
Pridružio se: Sre Avg 14, 2019 12:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 0

Postod peca89 » Sre Feb 19, 2020 10:03 am

I ja sam zainteresovan za stan tamo. Imam usmenu rezervaciju i jos odlucujem da li da potpisem predugovor.

Potvrdjujem da su vrlo nefleksibilni i da postupaju po uzmi ili ostavi principu. Ubedljivo mi najvise smeta sto ne dozvoljavaju ni najmanju modifikaciju u stanu, pre svega, provlacenje kablova unapred. Baciti buzir u toku izgradnje je 5 minuta posla i besplatno, a to uraditi naknadno je prakticno nemoguce.

Sto se predugovora tice, pise da se poslednjih 10% (u slucaju placanja kesom) placa po obavljenom "Tehnickom pregledu", a ne po otklanjanju nedostataka uocenih na tehnickom pregledu. Ja to tumacim da ste u obavezi da isplatite iznos do kraja iako je ustanovljeno da objekat prokisnjava...

O tehnickoj opremljenosti ne znaju nista vise od onoga sto pise na sajtu. Uspeli su da mi kazu da se najverovatnije radi o "nekom parketu iz Hrvatske" i da je "aluminijumska stolarija nekog proizvodjaca iz Grcke".

Meni odgovara sto su mi ponudili da se prvih 20% plati u dinarima. Zna li neko da li postoji posebna procedura u banci za to ili je to kao i svaki drugi nalog za prenos? Neka posebna sifra placanja? Da li je to neki problem pri povratu PDV-a kasnije?
Mia90
Novice
Kontakt:

Postod Mia90 » Sre Feb 19, 2020 8:40 pm

Ivancica » Uto Feb 18, 2020 10:24 pm napisao:
Mia90 » Uto Feb 18, 2020 3:16 pm napisao:

Nismo jos, idemo sutra kod notara za predugovor. Mi smo stan kaparisali jos u septembru, I iskreno na tom prvom sastanku smo skontali da su bas male mogucnosti za pregovore. Otprilike tako je kako je, uzmite ili ostavite. Mi smo npr. trazili neke izmene u stanu, sitne, u toku izgradnje, I odmah su nam rekli da im to oduzima mnogo vremena I da to vise ne rade.
Sto se tice samog teksta predugovor, bilo nam je spor o ona za +- 2% od ukupne povrsine stana, al kao to se tako tipski radi. Mozes li molim te da mi kazes na sta vam je asvokat skrenuo paznju, da nam nesto ne promakne. Hvala I pozdrav

Takodje nam je bilo sorno to za +- 2 % ali tako svi funkcionisu kada je novogradnja u pitanju pa smo nekako presli preko toga.

Druga stvar se odnosi na vracanje depozita ukoliko Kupac odustane. Predugovorom je predvidjeno da nam se taj iznos vrati tek nakon sto oni nadju novog kupca i nakon sto im on uplati depozit.

Treca stvar je vezano za penale u slucaju kasnjenja, oni su ogranicili iznos ukupnih penala na 3% vrednosti stana, u nasem slucaju to bi postigli za 15 meseci kasnjenja a sta posle, sta ako budu kasnili 20 meseci, tih 5 ostaje neplaceno.

Nisu neke velike zamerke, uglavno se sve te stvari odnose na nesto sto se najverovatnije nece desiti ali oni su sebe maksimalno zastitili a na nama je da procenimo rizik.
Tintoreto
Intermediate
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 5:28 am
Kontakt:
Pohvaljen: 87
Pohvalio: 8

Postod Tintoreto » Sre Feb 19, 2020 10:12 pm

Sta kazu za cene?
Koliko kosta m2?
Ja upravo krecem u potragu za stanom na BK, ali sto neko rece cene starogradnje skocile, plus svaki zahteva ulaganje, mozda bi se onda ovo bolje isplatilo.
Video sam jedan lep dvoiposoban od 68m2, on bi mi zavrsio posao.
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.
evandro10
Novice
Pridružio se: Ned Feb 09, 2020 12:35 pm
Kontakt:

Postod evandro10 » Sre Feb 19, 2020 10:24 pm

Tintoreto » Sre Feb 19, 2020 9:12 pm napisao:Sta kazu za cene?
Koliko kosta m2?
Ja upravo krecem u potragu za stanom na BK, ali sto neko rece cene starogradnje skocile, plus svaki zahteva ulaganje, mozda bi se onda ovo bolje isplatilo.

Ista situacija i isto i ja razmisljam. Oko 2200-2250 su bile cene dvosobnih pre 10ak dana, inace kako radovi napreduju cene idu gore.
Mia90
Novice
Kontakt:

Postod Mia90 » Sre Feb 19, 2020 10:55 pm

Tintoreto » Sre Feb 19, 2020 9:12 pm napisao:Sta kazu za cene?
Koliko kosta m2?

Mi kada smo bili na sastanku pre 10ak dana cenezatrosobne stanove su bile 2000-2200e ne znam da li su u medjuvremenu podigli.
Musa_Kesegia
Novice
Pridružio se: Sre Okt 02, 2019 12:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 25

Postod Musa_Kesegia » Čet Feb 20, 2020 11:21 am

Tintoreto » Sre Feb 19, 2020 10:12 pm napisao:Video sam jedan lep dvoiposoban od 68m2, on bi mi zavrsio posao.

verovatno je to onaj sa velikom sobom koji ima mali prozor na jednoj strani pa svi pregrade tu sobu i onda kao dobiju 2 sobe.
a privatnosti nigde. ni za decu ni za roditelje. taj stan, (ako ne gresim da je taj) cijene 95.000 a nit je za dvoje (preveliki je za dvoje) niti je za porodicu. mozda neko privremeno resenje dok su deca mala ali daleko je od dobre kupovine jer infostan ubija za dosta sprcanih kvadrata..
Tintoreto
Intermediate
Kontakt:

Postod Tintoreto » Čet Feb 20, 2020 12:09 pm

Pardon, 69m2
To je ovaj stan
Slika

Osim cinjenine da je kuhinja U dnevnoj sobi, i da je drugo kupatilo bez potrebe veliko sve ostalo mi je ok.
Supruga i ja bi spavali u sobi za ugradne plakare :)
Salim se malo, mada mozda i ne, jer ukoliko se odlucimo za trece dete, ovo bi bilo "tesno".
Moja je greska sto sam prevideo cinjenicu da su kvadrati u ovoj zgradi ipak skuplji nego sto sam spreman da platim.
Moj maksimum je nekih 1600- na misice 1700e da me kosta kvadrat bez PDV-a.

Ne zelim da mi rata za kredit bude opterecenje u zivotu, vec zelim da je imam, a kao da je nemam.
Sto znaci da na moje ucesce od 75000e mogu da podignem najvise 40 000e kredita na 30 godina i to je to.
Definitivno mi treba veci stan, definitivno ljudi uzimaju kredite, definitivno ne zelim da se vodim time da ako trenutno supruga i ja imamo pristojna primanja zaboravim u kakvoj drzavi zivimo i na to da ovde sve moze za kratko vremee da se promeni.

Jeste da bi bilo lepo uci u nov stan i ne zezati se sa majstorima, ali okreni obrni izgleda da je ipak povoljnije juriti staru gradnju na BK :shock:
Pohvale za post: 4
Tintoreto
Intermediate
Kontakt:

Postod Tintoreto » Čet Feb 20, 2020 12:11 pm

Zaboravio sam da napisem, konkretno ovaj sa slike je 2100 sa PDV-om.
Musa_Kesegia
Novice
Pridružio se: Sre Okt 02, 2019 12:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 25

Postod Musa_Kesegia » Čet Feb 20, 2020 1:04 pm

grofe...moja je greska...mislio sam da spominjes polovan stan na BK..
konkretno:
https://www.halooglasi.com/nekretnine/p ... 2196333589

lo siento..
Rascian
Intermediate
Pridružio se: Ned Feb 18, 2007 3:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 78

Postod Rascian » Čet Feb 20, 2020 1:21 pm

Pff.. skoro 1500 evra po kvadratu starogradnje i to u roze/zelenim zgradama.
Babaroga
Novice
Pridružio se: Pet Feb 21, 2020 4:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7
Pohvalio: 3

Postod Babaroga » Uto Mar 03, 2020 11:57 pm

Rascian napisao:Pff.. skoro 1500 evra po kvadratu starogradnje i to u roze/zelenim zgradama.

Cene su otisle dodjavola. Starogradnja prati novogradnju i tako u krug. Ako neko ceni stari stan 1500eur/m2, na B.K plus ag. provizija 2%, plus prenos 2.5% a pritom je to i izvorno stanje, tu nema dileme da se nov stan mnogo vise isplati makar to bilo i na ustrb nekog kvadrata manje. Racunajte da su ulaganja i cimanja sa majstorima barem 200-300eur/m2 sto na kraju taj stan cini 1700-1800 eur.
Novogradnja se na Nbg mogla naci u sivoj fazi do 2000eur/m2, npr New Minel do 3 sprata. Sve preko toga je suludo placati, jer nema smisla.
Srecno

Sent from my iPhone using Tapatalk
Black
Intermediate
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 10:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 66
Pohvalio: 50

Postod Black » Sre Mar 04, 2020 12:28 am

Malo sam se setao po tom kraju, da se detaljnije upoznam sa lokacijom, posto nisam iz tog kraja, a ovaj projekat mi deluje zanimljivo, i sve mi je super sto se tice povezanosti, prevoza, sadrzaja za decu (skola, vrtic, igralista) ali jedna stvar mi se strasno nije svidela. Primetio sam ogromne kolicne smeca u ulici Ljubinke Bobic, i okolnim ulicama, cak i oko skole. Zanima me da li je to uvek tako ili je neka kriza sa ciscenjem trenutno? Da li je pijaca uzrok ili previse pesakau toj ulici, ili mozda komsije iz favele na uglu? U mom naselju stvarno nema toliko djubreta, iako je daleko od nekog elitnog kraja.

Osim toga, utisak kvari tehnicki pregled Mungos na cosku, gomila kontejnera preko puta zgrade, to sto autobusi prolaze kroz Ljubinke Bobic, ali ne moze sve biti idealno, pa to ipak svrstavam u manje zamerke.

Povratak na “Projekti u izgradnji”