Tri Nove - Zemun

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

J bg
Novice
Pridružio se: Sub Sep 19, 2020 8:22 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 3

Re: Tri Nove - Zemun

Postod J bg » Sub Sep 19, 2020 8:42 pm

Veoma sam razočaran, i osećam se prevareno zbog ovih crnih staklenih terasa, izgleda mi kao novogradnja sa periferije, Altina, Ledine, Borča...
Uzeo sam stan zbog odlične gradnje u Gornjem gradu, render Tri nove je odlično izgledao, pozicija nije loša, rekao bih i bolja od Gornjeg grada. Ali ove promene zadnjih nedelja, unose mi zebnju. Jednostavno nisam ovo platio, sto vidimo uzivo.
Pohvale za post: 1
alokin87
Novice
Pridružio se: Ned Mar 01, 2020 11:31 am
Kontakt:
Pohvaljen: 34
Pohvalio: 1

Postod alokin87 » Sub Sep 19, 2020 9:00 pm

Ja koliko vidim i na renderima su zatamljena stakla terase, na primer: https://trinove.rs/wp-content/themes/me ... avna-v.jpg. Kompletna galerija: https://trinove.rs/galerija/.
J bg
Novice
Kontakt:

Postod J bg » Sub Sep 19, 2020 9:47 pm

U svu moju analizu i trud, da proniknem da je ovo tamno crno, na renderu, nisam to uvideo. Baš na renderu deluju prefinjeno svetlo.Samo u vili na povučenom i deluju blago zatamnjene, ali napominjem blago, ne tamno crno.
Novakomsinica
Novice
Pridružio se: Pet Dec 06, 2019 3:02 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 4

Postod Novakomsinica » Sub Sep 19, 2020 10:58 pm

Mislim da neke stvari ne mogu da se vide dok se zgrada ne zavrsi. Za neke(odvod sa terase) prosto treba pitati, a ne na prvu loptu zamisljati kako ce sve da curi. Meni iskreno deluje sve lepo od plocica, radijatora do terase.
Ako vas toliko sve to deprimira mozete prodati stan i za te pare sagradite kucu gde ce sve biti od materijala koji sami budete izabrali. Ako ne zelite da prodate onda se fokusirajte na opremanje stana. To je najzanimljiviji deo i ne trosite energiju na svaki detalj. Pozdrav.
Pohvale za post: 4
Assad84
Intermediate
Pridružio se: Ned Jun 16, 2019 12:32 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 326
Pohvalio: 136

Postod Assad84 » Sub Sep 19, 2020 11:15 pm

J bg » Sub Sep 19, 2020 8:42 pm napisao:Veoma sam razočaran, i osećam se prevareno zbog ovih crnih staklenih terasa, izgleda mi kao novogradnja sa periferije, Altina, Ledine, Borča...
Uzeo sam stan zbog odlične gradnje u Gornjem gradu, render Tri nove je odlično izgledao, pozicija nije loša, rekao bih i bolja od Gornjeg grada. Ali ove promene zadnjih nedelja, unose mi zebnju. Jednostavno nisam ovo platio, sto vidimo uzivo.

Шта фали новоградњи на периферији, хоћете да кажете да се тамо не користе добри материјали, иначе локација је доста ближе Алтини него центру града. Мислим да је ово драма квин да испадне да је највећи проблем затамљено стако на тераси, па не желите ваљда да будете у излогу кад нпр. ујутру изађете да попијете кафу.
epedja
Beginner
Pridružio se: Sre Jul 15, 2020 5:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 38
Pohvalio: 4

Postod epedja » Sub Sep 19, 2020 11:25 pm

Izgleda da svi imamo probleme sa necim u vezi ovog projekta
Meni ipak najvise pristup investitora smeta, nechuveni su, no dobro.
Sto se tice terasa, odvoda, parketa, radijatora, prvo da vidimo uzivo.
Mislim da parketu apsolutno nista ne fali, radijator svakako na boljem mestu nego u GG na onoj slici sto je neko postavio, lepa draperija neka i super.
Terase su po meni potencijalno vrlo upitne, ali hajde da vidimo kada zavrse sve i sta ce reci za promenu u odnosu na render, na kraju krajeva vise ni to sto su tamne nije strasno koliko sto po ovim slikama nema odvoda....

Kako reche komsija iz posta iznad, da se bacimo na lepse stvari i da razmisljamo o opremanju dizajnu.

Ako nekome treba dobar dizajner enterijera, sve preporuke i reci hvale za ovog mog koji odradi rendere i foto i video, detaljne nacrte kuhinje, plakara...ja sam bas odusevljen kako je odradio pritom je extremno precizan, tacan i dostupan uvek.
Ako zelite kontakt ili vise detalja pustite mi poruku na pvt, mogu pokazati i jos po neku fotku.

Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk
zemunac zvani
Beginner
Pridružio se: Čet Apr 02, 2020 4:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4
Pohvalio: 0

Postod zemunac zvani » Ned Sep 20, 2020 12:03 am

Terase su bas lepe....bolje je sto je tamno staklo....a odvod ce imati....parket je isti kao u GG kao i radijatori....
Sve u svemu isto je kao sa rendera sem "sipki" koje su stavili na terase...ali to je neko pre par dana objasnio da ima dva tipa nosaca sipke i kao u GG nosaci u podu terase i to je skuplja varjanta....tri nove imaju krov za razliku od GG to je nesto sto je 100% bolje nego ravna ploca....za sve a,po najvise za one na 3 spratu....
Malo su ustinuli na nekim stvarima...ali polako videcete bojler i ventilaciju u kupatilu....
fanaticbgd
Novice
Pridružio se: Pon Mar 23, 2020 1:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7

Postod fanaticbgd » Ned Sep 20, 2020 6:34 pm

zemunac zvani » Ned Sep 20, 2020 12:03 am napisao:Terase su bas lepe....bolje je sto je tamno staklo....a odvod ce imati....parket je isti kao u GG kao i radijatori....
Sve u svemu isto je kao sa rendera sem "sipki" koje su stavili na terase...ali to je neko pre par dana objasnio da ima dva tipa nosaca sipke i kao u GG nosaci u podu terase i to je skuplja varjanta....tri nove imaju krov za razliku od GG to je nesto sto je 100% bolje nego ravna ploca....za sve a,po najvise za one na 3 spratu....
Malo su ustinuli na nekim stvarima...ali polako videcete bojler i ventilaciju u kupatilu....

Odvod ce imati...slobodan pd komsiji :) Zvao sam Merin i rekli su mi da terase imaju pad ka “napolje”,da stakla na terasi nisu do plocica i da ce se voda tako slivati :)
J bg
Novice
Kontakt:

Postod J bg » Ned Sep 20, 2020 6:55 pm

Bio sam danas preko dana, povlačim reč, mnogo je lepše uživo, nego na fotografiji. Staklene terase nisu toliko tamne kao što sam imao utisak. Čekamo kutije za klime.
Pozdrav svima, vidimo se u maju, junu.
dalibor
Beginner
Pridružio se: Sub Maj 30, 2020 11:36 am
Kontakt:
Pohvaljen: 17

Re: RE: Re: Tri Nove - Zemun

Postod dalibor » Ned Sep 20, 2020 7:40 pm

fanaticbgd napisao:Odvod ce imati...slobodan pd komsiji :) Zvao sam Merin i rekli su mi da terase imaju pad ka “napolje”,da stakla na terasi nisu do plocica i da ce se voda tako slivati :)

Hehe zanimljivo resenje, takozvani vozic posledja stanica prizemlje. Ovo bi bilo ok u zgradama gde baste nisu planirane, komsije sa bastama ce verovatno biti nezadovoljne. Videcemo kako ce funkcionisati

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
gosha.bg
Novice
Pridružio se: Uto Sep 11, 2018 11:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 15

Postod gosha.bg » Ned Sep 20, 2020 8:39 pm

PRAVILNIK
O USLOVIMA I NORMATIVIMA ZA PROJEKTOVANJE STAMBENIH ZGRADA I STANOVA

Član 38

Odvođenje sanitarnih otpadnih i fekalnih voda iz stana, odnosno stambene zgrade, kao i odvođenje atmosferskih voda sa krovnih površina, terasa, lođa, balkona zgrade i dvorišnih površina neposredno oko zgrade, mora biti obezbeđeno sistemom fekalne i atmosferske kanalizacione mreže.
Pohvale za post: 2
TrolAsad
Novice
Pridružio se: Sre Jan 08, 2020 3:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5
Pohvalio: 7

Postod TrolAsad » Ned Sep 20, 2020 9:28 pm

Assad84 napisao:
J bg » Sub Sep 19, 2020 8:42 pm napisao:Veoma sam razočaran, i osećam se prevareno zbog ovih crnih staklenih terasa, izgleda mi kao novogradnja sa periferije, Altina, Ledine, Borča...

Шта фали новоградњи на периферији, хоћете да кажете да се тамо не користе добри материјали, иначе локација је доста ближе Алтини него центру града. Мислим да је ово драма квин да испадне да је највећи проблем затамљено стако на тераси, па не желите ваљда да будете у излогу кад нпр. ујутру изађете да попијете кафу.

Slazem se za promenu sa tobom Asade. Ali sto se lokacije tice gresis. Novogradska je 10-15min pesaka od centra Zemuna, do Altine treba malo vise rekao bih. Ako pricas o centru Beograda onda si potpuno omašio, Zemunce to ni malo ne interesuje, u Beograd idemo turisticki :)
J bg
Novice
Kontakt:

Postod J bg » Ned Sep 20, 2020 9:59 pm

Nije sve u materijalima, estetika je uglavnom problem sa novogradnjom na periferiji.
bgvozd
Intermediate
Pridružio se: Čet Apr 19, 2018 1:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 232
Pohvalio: 38

Postod bgvozd » Ned Sep 20, 2020 11:34 pm

Estetika je uglavnom problem sa novogradnjama na centralnim lokacijama, nažalost.
Manji problem je sa periferijom, koga još zanima estetika na Altini?
Kakvi se sve vizuelni krševi zidaju po centru, postidela bi se i Altina.
Ako je ovakav sklad za oko, poput terasa, radijatora, bojlera, prisutan na "udarnim" kao i manje udarnim ali poželjnim obodnim lokacijama, neće biti potrebe ni da periferija bude estetski prihvatljivija od navodnih "svetlih" uzora koji se promovišu i reklamiraju kao oaze svega i svačega, a ne nude baš sjajna vizuelna i funkcionalna rešenja i kvalitet.
fanaticbgd
Novice
Pridružio se: Pon Mar 23, 2020 1:56 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7

Postod fanaticbgd » Pon Sep 21, 2020 7:23 am

J bg » Ned Sep 20, 2020 6:55 pm napisao:Bio sam danas preko dana, povlačim reč, mnogo je lepše uživo, nego na fotografiji. Staklene terase nisu toliko tamne kao što sam imao utisak. Čekamo kutije za klime.

Kutije za klime su diskutabilne (iskreno se nadam da ce ih staviti) - iz Merina su rekli da proizvodjac “zateze” zbog garancije - zbog manjeg protoka vazduha ako stave kutije....( ovo sam pitao isto kada sam zvao za odvod za terase da pitam )
dekius
Intermediate
Pridružio se: Ned Avg 12, 2018 11:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 233
Pohvalio: 435

Postod dekius » Pon Sep 21, 2020 1:40 pm

fanaticbgd » Pon Sep 21, 2020 7:23 am napisao:
J bg » Ned Sep 20, 2020 6:55 pm napisao:Bio sam danas preko dana, povlačim reč, mnogo je lepše uživo, nego na fotografiji. Staklene terase nisu toliko tamne kao što sam imao utisak. Čekamo kutije za klime.

Kutije za klime su diskutabilne (iskreno se nadam da ce ih staviti) - iz Merina su rekli da proizvodjac “zateze” zbog garancije - zbog manjeg protoka vazduha ako stave kutije....( ovo sam pitao isto kada sam zvao za odvod za terase da pitam )

Računajte da su kutije za klime idealne za osinjake :) recimo da pričam iz iskustva.
MZemun
Beginner
Pridružio se: Sre Avg 28, 2019 12:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 29
Pohvalio: 8

Postod MZemun » Pon Sep 21, 2020 3:01 pm

dekius » Pon Sep 21, 2020 1:40 pm napisao:

Računajte da su kutije za klime idealne za osinjake :) recimo da pričam iz iskustva.

Verovatno postoji mogucnost, kao i gomila drugih mesta gde se to moze desiti, ali svakako ne bih voleo da investitor ne napravi lepsu zgradu iz tog razloga.
MZemun
Beginner
Pridružio se: Sre Avg 28, 2019 12:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 29
Pohvalio: 8

Postod MZemun » Pon Sep 21, 2020 4:00 pm

epedja » Sub Sep 19, 2020 11:25 pm napisao:Izgleda da svi imamo probleme sa necim u vezi ovog projekta
Meni ipak najvise pristup investitora smeta, nechuveni su, no dobro.
Sto se tice terasa, odvoda, parketa, radijatora, prvo da vidimo uzivo.
Mislim da parketu apsolutno nista ne fali, radijator svakako na boljem mestu nego u GG na onoj slici sto je neko postavio, lepa draperija neka i super.
Terase su po meni potencijalno vrlo upitne, ali hajde da vidimo kada zavrse sve i sta ce reci za promenu u odnosu na render, na kraju krajeva vise ni to sto su tamne nije strasno koliko sto po ovim slikama nema odvoda....

Kako reche komsija iz posta iznad, da se bacimo na lepse stvari i da razmisljamo o opremanju dizajnu.

Ako nekome treba dobar dizajner enterijera, sve preporuke i reci hvale za ovog mog koji odradi rendere i foto i video, detaljne nacrte kuhinje, plakara...ja sam bas odusevljen kako je odradio pritom je extremno precizan, tacan i dostupan uvek.
Ako zelite kontakt ili vise detalja pustite mi poruku na pvt, mogu pokazati i jos po neku fotku.

Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk

Slazem se u potpunosti vezano za pristup prodavca i na njemu je najveca odgovornost da kupucu predstavi sta moze da ocekuje od projekta. Ja kada sam ih pitao da li ce ovako da izgleda zgrada, kao sto je na renderu, dobio sam potvrdan odgovor da ni u kom slucaju ne sme da se menja jer je to ono sto se ocekuje. Svidjalo se nekom ili ne tamnija ili svetlija stakla, ono sto je predstavljeno je da nisu crna vec kao sto je neko rekao ''blago zatamnjena'' i bez sipki. Po pozivu, dobio sam odgovor da oni ne znaju nista o tome i da je to odluka investitora i za sva pitanja njima da se obratim. Ovde nije pitanje boje vec principa i ako su hteli nesto da menjaju trebali su da sprovedu anketu/upitnik svim kupcima i rese to u 2 dana.
Pohvale za post: 2
Detlic
Novice
Pridružio se: Sub Okt 26, 2019 7:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3

Postod Detlic » Uto Sep 22, 2020 10:15 pm

MZemun » Pon Sep 21, 2020 3:01 pm napisao:
dekius » Pon Sep 21, 2020 1:40 pm napisao:

Verovatno postoji mogucnost, kao i gomila drugih mesta gde se to moze desiti, ali svakako ne bih voleo da investitor ne napravi lepsu zgradu iz tog razloga.

Bolje je sa kutijama, bez je bas bzvz.

Povratak na “Projekti u izgradnji”