Šta je novo?

Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Nenad

Expert
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
5.269
Pohvaljen
23
Lokacija
Hamburg
Priprema se izgradnja „Park Apartmana Kalemegdan“
Luksuzni stanovi samo za odabrane
Autor: Svetlana Palić | 29.01.2008 - 09:29
apartmani_v.jpg

Na uglu ulica Tadeuša Košćuška i Cincar-Jankove, odmah ispod Pedagoškog muzeja, počele su pripreme za gradnju najluksuznijeg stambenog objekta u starom delu Beograda „Park Apartmana Kalemegdan“. Cena kvadrata za ove stanove, koji su već svi rezervisani, još se ne zna, ali trgovci nekretninama procenjuju da neće biti ispod 4.000 evra.

„Park Apartmane Kalemegdan“ prvobitno je, prema projektu arhitekte Zlatana Pepovskog, trebalo da gradi „Hypo Consultants“, agencija za investiranje u vlasništvu Hypo-Alpe-Adrija banke. Prošle godine, međutim, „Hypo Consultans“ prodat MPC Properties, vlasnicima Poslovnog centra „Ušće“. Na isti način, MPC Properties postao je i vlasnik prava „Tri lista duvana“ gde priprema izgradnju poslovnog centra.
Plac na Kalemegdanu dugo stoji ograđen. Ovih dana pojavili su se kamioni i bageri kako bi pripremili teren za buduću gradnju.
- Projekat je još u pripremnoj fazi, a planirani završetak je sredina 2009. godine - kažu u MPC Properties.
Prema projektu, zgrada će imati prizemlje i šest spratova. U prizemlju će se nalaziti lokali, a sve ostalo je namenjeno stanovanju. Planira se da ispod zemlje budu čak tri nivoa, gde će biti smeštene podzemne garaže, spa centri i bazen.
U „Park Apartmanima Kalemegdan“ biće ukupno 34 stana. Svi oni su još ranije rezervisani, a MPC ih je samo preuzeo. O budućim stanarima ne zna se ništa osim da imaju dovoljno novca da sebi priušte stanovanje na Kalemegdanu, u samom srcu grada, u zgardi koja će se graditi po evriopskim standardima i imati luksuznu opremu.
Stanovi koji gledaju ka Kalemegdanskom parku biće veličine od 150 do 350 metara kvadratnih, a oni koji budu gledali u pravcu Ulice Cara Uroša od 80 do 105 kvadrata.
Budući vlasnici imaće na raspolaganju bazen, dve saune, fitnes salu, recepciju i 24-časovno obezbeđenje.
U izgradnju „Park Apartmana Kalemegdan“ biće uloženo, kažu u MPC Properties, 30 miliona evra.

Održavanje zgrade obaveza stanara
U ovoj zgradi će, po prvi put u Beogradu, biti primenjen zapadni sistem održavanja zgrada. Pošto će zgrada imati spa centar, fitnes sale, saune, bazen...neko će to morati da održava. Vlasnici stanova sklapaće ugovore o održavanju zgrade. Prema nekim procenama, cena održavanja biće dva evra po kvadratu. Vlasnik stana od 150 kvadrata plaćaće 300 evra za održavanje.
- Takav princip naplate održavanbja zgrada postoji svugde u razvijenom svetu. Ukoliko ne plaćate održavanje, kućni savet vodi protiv vas spor do iseljenja. Verujem da vlasnici ovih stanova neće imati problema sa plaćanjem naknade za održavanje, kad već mogu da izdvoje toliki novac za kupovinu stana - kaže Aleksandra Kon iz agencije „Alka“.
Izvor: Blic Online
Link: http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=28500
 
Verovatno ce se sa novim vlasnikom uskoro stvari pokrenuti sa mrtve tacke.

@Vlada
Ako si dole u blizini, poseti gradiliste i skljocni koju :)
 
Хм, па прођох недавно туда али ништа нисам приметио. Сликаћу данас или сутра па прослеђујем
 
Od maja'07g. ima samo slika neke ograde .... u raznim god. dobima.

Kad postave tablu i počnu nešto ozbiljno da rade onda i slikaj.

Update one ograde i ne moraš ... da ne trošiš film za đz. :)
 
ako je ovo na slici ono kako ce izgledati zgrada.. iskreno malko mi je bljak... neki pokusaj da se uklopi valjda u sredinu, mada po mom (skromnom) misljenju, za takvu lokaciju i klijentelu, moglo je da se uradi i nesto bolje...
 
^^^^ Ne slazem se, mislim da je ovo odlican projekat, posebno u poredjenju sa time sta se gradi i prodaje kao "luksuzni stanovi".
 
cini mi se da su promenili dizajn zgrade...jer ovo sto vidim na slicici je sasvim lepo uklopljeno u celinu...
 
Meni se ovo sto vidim na slici veoma svidja. Jednostavne konture ali elegantne i lepo uklopljene u okolinu. Dobro je sto opet nisu napravili nesto okruglo. Ajde malo da se vratimo na kockice. ;)
 
Prave malo NY-ish fazon... on kao Menheten, central park, stanovi za fensi ljude u fensi zgradama (samo sve umanjeno za proporciju NY:BG ili Central park:Kalish)

Mnogo ce drugacije izgledati Uzun Mirkova sa Hotelom u Rajicevoj, ovom zgradom (iako nije u toj ulici, fino je nadgleda), renoviranom zgradom Kinoteke, novim malim hotelom na Studenjaku, osvetljenim Etnografskim, a tu je i renovirana filharmonija.... Bas lepo :)
 
ne znam, mada meni opet nesto ne stima tu... mozda ovi zeleni krovovi... ne znam, ima mi nesto sto mi smeta :rolleyes:
 
Da!Zeleni krovovi!Moja velika zamerka...potseca me na Zlatibor devedesetih ili sta vec.Ostalo mi je skroz ok i mozda bi tako nesto trebalo graditi na Kosancicevom vencu,deluje mi kao lep nacin da se pomire sadasnjost i proslost.Odavno zaboravismo Kosancicev venac,ali kad smo vec tu-mislim da ovako nesto ide puno bolje nego neko staklo.Samo bez zelenih krovova ovog tipa,ako bas ne mora...
Sto se Uzun Mirkove tice- sta je sa onom zgradicom oker boje pored one staklene rugobe sa onom metalnom drskom od miksera na vrhu,nesto se pricalo da treba da je obnove jer je pod zastitom?Da ne govorim o onoj sledecoj kucici pored,koja samo sto se ne srusi,sve se iskrivila i usukala k'o parce torte na suncu...Plus,kad bi jos uradili rasvetu za fakultete bilo bi bas fino.,...ovako mi stalno nesto fali :/
 
kingdom":d85p7hke je napisao(la):
Sto se Uzun Mirkove tice- sta je sa onom zgradicom oker boje pored one staklene rugobe sa onom metalnom drskom od miksera na vrhu,nesto se pricalo da treba da je obnove jer je pod zastitom?
Ако мислиш на Кинотеку ствари се крећу страшно споро због мањка пара али би требало да се убрзају пошто је обнова зграде ушла у НИП, макар тако каже табла на згради
 
Pa, krov je zelen da bi se uklopio sa parkom na Kališu :) .. a i da bi istakli svoj položaj.
 
Hm, pa dobro bolje bi bilo da se uklopi sa krovovima okolnih zgrada (koji su sve crveni):) a ovako bas lupa kontrast
 
vrlo sam neprijatno iznenadjen opstim odobravanjem ovog projekta.
od kako se prvi put pojavila ova slika smatram da je to jedna od najzuznijih i najneprimerenijih gradjevina u planu u bg.
potpuno rusko novo-bogataski, kao nesto sto bi gradili "braca karic"
ovo sa NY-om i central parkom nema mnogo veze...
jadni pokusaj da se modernizuje neki istorijski stil. ipak je ovo 21. vek..
najiskrenije se nadam da ovo nije konacno resenje
 
^^^ Ako imaju dobar materijal za fasadu, tj. kamen... izvini, ali ja znam bar 20 zgrada u Njujorku koje izgledaju bukvalno isto tako.
 
rdmarko":22fkg0wk je napisao(la):
vrlo sam neprijatno iznenadjen ....i uvređen :)
Da pričekamo da se najzad i izgradi, pa ćemo videti kako će da legne.

Sličice ne mogu da daju 100% realnost, pa objekti budu bolji ili lošiji kada se izgrade.
 
Posto nemamo temu "MPC projekti" evo ova vest ovde :)

Власник „Ушћа” осваја Београд
zgrade%20u%20beogradu.jpg

МПЦ ће куповином компаније „Хипо консултанти” градити пословни и стамбени простор на најексклузивнијим локацијама у граду – тамо где је некад била кафана „Три листа дувана” и надомак Калемегдана

Петар Матић, власник МПЦ холдинга који је недавно испао из трке за фабрику трактора ИМТ, крајем прошле године купио је још једну фирму. Реч је о „Хипо консултантима”, компанији за улагање у некретнине, која је пословала у оквиру „Хипо Алпе Адрија групе”. Тако се Матић, власник Пословне палате „Ушће”, чијих првих 10 спратова закупљује „Хипо Алпе Адрија банка”, докопао и две најексклузивније локације у строгом центру Београда. Он ће наставити изградњу пословног простора на месту некадашње кафане „Три листа дувана” у Булевару краља Александра и луксузне стамбене зграде у Улици Тадеуша Кошћушка с погледом на Калемегдан.

Иако су „Хипо консултанти” у протекле две године ове пројекте најављивали веома уносним и прогнозирали да ће, рецимо, стамбени квадрат бити скупљи од 4.000 евра, јуче нису хтели да говоре о разлозима за одустајање од инвестирања у некретнине. Да ли су узрок пословни губици или нешто друго, нису коментарисали, већ нам је служба за односе с јавношћу укратко саопштила да је тај посао нерентабилан. Одлучили су да дигну руке од улагања у ову област, која је иначе у последње време најуноснији бизнис у Србији. За које паре је „МПЦ пропертис” постао власник ове фирме, јуче ни једна ни друга страна није желела да открије.

Према речима Славице Цицварић, задужене за односе с јавношћу у „МПЦ пропертису”, који однедавно послује са америчким „Мерил-Линчом”, привукао их је пословни интерес, а цифра из купопродајног уговора спада у домен пословне тајне.

– Нећемо одступати од пројеката „Хипо консултаната”. На локацији „Три листа дувана” радови су већ почели, а очекује се да до краја године на том месту буде изграђен пословни комплекс. Градња луксузних станова надомак Калемегдана је у припремној фази, а окончање ове инвестиције не би требало очекивати пре 2009. године – рекла је Цицварићева.

Ипак, неочекивана одлука компаније „Хипо консултанти” да прода две поменуте ексклузивне локације, поготово када се зна да су, после бројних тешкоћа око решавања имовинских односа, добили дозволу и почели да копају темеље за будућу пословну палату у Булевару краља Александра. Првобитни план, додуше, јесте био да на овом месту буде подигнут хотел- коначиште искључиво за пословни свет. Али, та идеја је напуштена.

Аустријска групација је својевремено планирала да уложи око петнаест милиона евра у београдску Пету авенију, луксузни стамбени блок „Парк- Калемегдан”. Како је најављивао Владимир Мрвић, тадашњи директор „Хипо консултаната”, осим пространих станова, власницима је обећано да ће на располагању имати базен, две сауне, салу за фитнес, турско купатило, винске подруме, гостинске апартмане, даноноћно обезбеђење, гараже са оставама за бицикле, скије, санке и осталу спортску опрему и сервисне лифтове којим би се намирнице достављале из гараже директно у кухиње.

Иако је цена била подоста висока за наше прилике, 32 стана, од укупно 34, већ су била резервисана. МПЦ је све те резервације преузео на себе, тако да купци немају разлога за бригу.

-----------------------------------------------------------

Матић и Мишковић не граде заједно

Да не буде забуне, најновија куповина Петра Матића не значи да ће он постати „Делтин” партнер у изградњи Универзитетског насеља. Према речима Слободана Михајловића, директора компаније „Блок 67”, фирма „Хипо консултанти” нема никакве везе с овом инвестицијом.

– Реч је равноправном улагању „Хипо Алпе Адрија групе” и „Делта рил естејта”. Комплетан пројекат изградње и продаје води компанија „Блок 67” – појаснио је Михаиловић.

Подсетимо, „Делта” је пре годину и по дана ушла у конзорцијум за изградњу Универзитетског села, као мањински партнер са аустријском фирмом „ЦЕЕ инвестментс” (75 одсто новца), а Хипо Алпе Адрија банка је дала гаранцију за тај пројекат. С обзиром на то да се посао није одвијао према жељеној динамици, „Делта М” се после неколико месеци повукла из посла. Након тога, протеклог лета, опет се укључила у пројекат као равноправан партнер „Хипо групе”. „ЦЕЕ инвестментс” се више нигде не спомиње, али се и раније спекулисало да се ради о кћерци фирми ове моћне аустријске групације.

-----------------------------------------------------------

Брашанац напустио МПЦ

Један од најважнијих људи у „МПЦ пропертису”, Синиша Брашанац, донедавно члан управног одбора компаније, напустио је Петра Матића. Будући да Матић гаји имиџ тајанственог бизнисмена, никада није дао ниједну изјаву, нити се сликао за медије. Фирму је у јавности представљао тридесеттрогодишњи Брашанац.

Где је „десна рука Петра Матића” каријеру наставио, у МПЦ-у нису хтели да открију.

Маријана Авакумовић - Аница Николић
[објављено: 31/01/2008]
Izvor: Politika
Link: http://www.politika.co.yu/rubrike/Ekonomija/Vlasnik-Ushca-osvaja-Beograd.sr.html
 
Ево чисто да не буде да смо заборавили овај пројекат, ми нисмо али за МПЦ не знам :D

 
Влада":29uhzyci je napisao(la):
Ево чисто да не буде да смо заборавили овај пројекат, ми нисмо али за МПЦ не знам :D
Mozda su naisli na iskopine. Ne bi cudilo da jesu, kao sto je bio slucaj sa Rajicevom odnosno lokacijom za hotel Hilton koja je u blizini
 
Vrh