Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Teme o pojedinačnim projektima koji se nalaze u izgradnji

Moderator: Igor

dusanjf
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 1:49 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 1

Postod dusanjf » Čet Maj 10, 2012 11:39 pm

osim zavrsne obrade, mislim na fasadu i mozda nepotrebnog resenja prizemlja sa stubovima zgradi nista ne fali, cak sta vise meni deluje prihvatljiva i nenametljiva. resenje zavrsnog sprata novost za nas, bar kolko ja pratim.
podvlacim pixeli nikako, a i verovatno ih i nece ni biti.
drum1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Maj 19, 2010 12:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 227
Pohvalio: 852

Postod drum1 » Pet Maj 11, 2012 9:46 am

мислим да је фасада духовита, што свакако поздрављам. стубови су добро уклопљен елемент. међутим, личи на социјално становање и било би сјајно када би се тако нешто иградио нпр у Војислава Илића, јер му је место у таквим улицама (које већ имају аркаде, и које нису елитне локације.
архитекта
Commandant Carlos
Beginner
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 8:07 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Commandant Carlos » Pet Maj 11, 2012 8:43 pm

Ljudi da iskren budem meni je onaj prvi render za kojim kukate katastrofalan, ona kao da je ispala iz 19 veka a ne da se nalazimo u 21. Cela ta fasada koja je izlomljena i onaj zeleni krov mi deluje kicasto. Na ovoj izmeni kad bi resili pitanje stubova i plocica en bi bilo lose za moj ukus.
varos kapija
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 3:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 684
Pohvalio: 560

Re: Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Postod varos kapija » Sre Dec 28, 2016 10:05 am

KONKURS ZA ARHITEKTONSKO IDEJNO REŠENJE ULIČNIH I DVORIŠNIH FASADA STAMBENOG OBJEKTA KALEMEGDAN PARK NA KO STARI GRAD, IZMEĐU ULICA TADEUŠA KOŠĆUŠKOG, ULICE CINCAR JANKA I ULICE CARA UROŠA U BEOGRADU - PD Kalemegdan park d.o.o. Beograd

http://www.ekapija.com/website/sr/page/1629635/
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3066
Pohvalio: 3470

Postod Homer Jay » Uto Jul 25, 2017 7:44 pm

Kao što rekoh na temi o Tri lista duvana :)

Ponovo aktuelna izgradnja stambenog kompleksa Kalemegdan park - Na ekskluzivnoj prestoničkoj lokaciji niču tri luksuzne zgrade (FOTO)

Slika

zgradnja stambenog kompleksa na jednoj od najekskluzivnijih lokacija u Beogradu, na parceli oivičenoj ulicama Tadeška Košćuška, Cincar Janka, Cara Uroša i Uzun Mirka, ponovo je aktuelna!

Za kompleks nadomak Kalemegdana, koji već deceniju čeka na realizaciju, izrađen je novi urbanistički projekat, a prema tom dokumentu, koji je od 18. jula do danas (25. jula 2017. godine) bio na javnom uvidu, predviđena je gradnja tri objekta - A, B i C.

Park Apartmane Kalemegdan, kako je pre skoro deset godina ovaj kompleks predstavljan, trebalo je najpre da gradi Hypo Consultants, koji je potom prodat kompaniji MPC Properties. Tokom 2008. godine iz MPC Properties su najavljivali da će u izgradnju kompleksa biti uloženo 30 mil EUR. Ipak, nakon što su na ovoj elitnoj lokaciji bageri završili pripreme za gradnju, projekat nije dalje odmakao, te je ograđeni plac u samom centru prestonice stajao i čekao bolje dane.

Slika

Urbanistički projekat stambenog kompleksa, sada pod nazivom Kalemegdan park izradio je Bureau Partners. Kako je navedeno, objekti će imati prizemlje i šest spratova, odnosno - četiri podzemne etaže, prizemlje, pet spratova i potkrovlje. U podzemnom delu predviđene su garaže, u prizemlju lokali, a na spratovima luksuzni stanovi.

U medijima se ranije pominjalo da će kompleks imati blokove A i B, a sada je predstavljen i treći objekat - zgrada C. Kao investitor, prema podacima iz Urbanističkog projekta, sada je navedeno preduzeće Kalemegdan park d.o.o. Prema podacima APR-a, Kalemegdan park registrovan je 23. novembra 2005, a kao zakonski zastupnik tog preduzeća naveden je Thomas H. Villadsen, generalni direktor MPC Properties.

Ranije se pisalo i da će budućim vlasnicima na raspolaganju biti bazen, saune, fitnes sala, recepcija, 24-časovno obezbeđenje...

Izvor: eKapija
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
Pohvale za post: 3
Max15
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 12:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1250
Pohvalio: 262

Postod Max15 » Uto Jul 25, 2017 11:53 pm

Previse moderno za takvu lokaciju, ipak se radi o turistickoj zoni grada. Bila je skoro radjena neka ankeat medju turiste i vecina njih je kao zamerku navela preveliku mesavinu arhitektonskih stilova u BG, posebno u centru. Da sam ja gradski arhitekta/urbanista ja bih ovaj projekat stopirao.

Prvi projekat je bio prikladniji, steta.

Slika

Beograd je jedan od retkih gradova u Evropi gde je u arhitektosnkom smislu moguce graditi sta hoces i gde hoces, nema nikakvih pravila kada je u pitanju stil gradnje.

Ja da sad imam para mogao bih ovako nesto da izgradim na Trgu Republike ili u Knez Mihajlovoj. :roll:

Slika

Slika
Realno realan.
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3066
Pohvalio: 3470

Postod Homer Jay » Sre Jul 26, 2017 12:16 am

Ne volim mnogo da džangrizam i gnušam se zabrana, ali zabranio bih "argument turiste" u diskusijama na Beobuildu. Prvo zbog toga što kada čitam neke poruke imam osećaj kao da živim u Rimu, Barsi, Parizu ili PRagu, pa sve vrvi od turista na sve strane, te moramo da čistimo ulice zbog turista, te moramo da krečimo fasade zbog turista, te moramo da šišamo travu zbog turista, te ne smemo da trubimo u kolima zbog turista...

Em što je turista u Beogradu šaka jada, em što valjda, majka mu stara, ne treba da radimo to zbog njih, nego zbog nas samih.

A ovaj konkretan primer - da se turistima ne sviđa miks arhitektonskih stilova u Beogradu, pa to je kao da su otišli u Veneiju i rekli da im smeta što je svuda okolo mnogo vode. Mislim, ne možeš očekivati da u gradu u kojem je 95% svega izgrađenog nastalo u prethodnih ~150 godina, uniformne ambijentalne celine.

Kada je o konkretnom projektu reč - na osnovu ovih mrljavih slika sa eKapije, mogu reći da je moj utisak da se investitor opredelio za hrabrije i maštovitije rešenje od prvobitnog koje jeste bilo dopadljivo, ali i konzervativno i dosadno.
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
Pohvale za post: 7
Dordevic
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Ned Maj 15, 2016 6:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 166
Pohvalio: 31

Postod Dordevic » Sre Jul 26, 2017 6:19 am

Kada je o konkretnom projektu reč - na osnovu ovih mrljavih slika sa eKapije, mogu reći da je moj utisak da se investitor opredelio za hrabrije i maštovitije rešenje od prvobitnog koje jeste bilo dopadljivo, ali i konzervativno i dosadno.

Komsija, samo da se ne talasa. Zlatna sredina. Kad predjes pogledom preko zgrade i celog bloka a ono sve isto. Milina.
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2487
Pohvalio: 1765

Postod GOJE » Sre Jul 26, 2017 8:48 am

Na ovom projektu se očigledno neće štedeti, jer i prvobitni render i ovaj novi su jako lepi i skupi. Čini mi se da ćemo dobiti najskuplje kvadrate u Beogradu.

Nadam se da će se ipak povući malo unutra, i osloboditi trotoar, jer na renderu izgleda da se malko nabreklo ka ulici. Takođe se nadam da u praksi gabariti neće biti preterani kao kod Rajićeve.
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7817
Pohvalio: 1781

Postod stf » Sre Jul 26, 2017 8:52 am

Sukob stilova je karakter Beograda. Onaj ko to ne razume, taj ne poznaje rođeni grad. Beograd nije, niti može biti Prag, Pariz ili Rim. A i ne treba. Beograd treba da bude Beograd.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 8
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6244
Pohvalio: 1642

Postod laki72 » Pon Jul 31, 2017 7:37 am

@Max15
Zapravo, mesanje arhitektonskih stilova je prisutno i tamo gde ono mnogo vise 'razara' urbanisticke celine.

Primer iz Beca:

uploadfromtaptalk1501479303924.jpg
uploadfromtaptalk1501479303924.jpg (40.79 KiB) Pogledano 5568 puta

Te ako Austrijancima (germanima) sinonimu uniformnosti i postovovanja 'reda' ;) ne smeta mesanje stilova, mislim da mi iz grada u kojem je to glavno obelezje, ne bi trebali dizati toliku buku oko toga. Beograd, jednostavno ne moze biti arhitektonski jednoobrazan.
Moze, ako bi pokrenuli neki idiotski projekat falsifikovanja istorije poput onoga u Skoplju, sto (valjda) niko normalan ne zeli.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Pohvale za post: 5
zexland
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 3:54 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1924
Pohvalio: 6884

Postod zexland » Sre Avg 16, 2017 2:50 pm

Tako je Stef. Sukob stilova je prisutan i u mnogim evropskim gradovima...to je potpuno normalno :)
Live, Love & Create
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7817
Pohvalio: 1781

Postod stf » Sre Avg 16, 2017 9:21 pm

Па наравно да је нормално. Ако зидаш у 21.веку, ваљда зидаш по архитектури 21. века а не градиш као што су то радили у осамнаестом. ... разлика између европских метропола и Београда је у томе што тамо има далеко мање неизграђених парцела него у БГ-у па су сукоби стилова ређи. Али тамо где их има, сукоби су изузетно јаки.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 2
igo
Novice
Pridružio se: Sub Okt 24, 2015 10:48 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3

Postod igo » Uto Jan 23, 2018 5:37 pm

Juce su poceli sa 'sredjivanjem' ograde - skidali rdju, stavili osnovni premaz i posle plavu boju. I danas su nastavili, jos nisu zavrsili, imate sliku, u prolazu sam bio. :)
IMG_0259.JPG
IMG_0259.JPG (155.47 KiB) Pogledano 2639 puta
cloud041
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 10, 2017 7:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 247

Postod cloud041 » Uto Jan 23, 2018 5:45 pm

Čekali su bolje dane. Pre 10 godina tu nisu mogli da traže 3k za m2 a sad će lagano moći i više :)
spatiotecte
Expert
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5467
Pohvalio: 1291

Postod spatiotecte » Uto Jan 23, 2018 6:42 pm

Moguce da ima i toga ma da sto zapocne MPC Properties to i ne zavrsi.
cloud041
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Okt 10, 2017 7:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 247

Postod cloud041 » Uto Jan 23, 2018 6:49 pm

Svi oni hoće da izvuku maksimum iz investicije. Kriza iz 2008. im sigurno nije išla na ruku a sad je situacija mnogo povoljnija.
Propeler
Intermediate
Pridružio se: Sub Dec 17, 2016 11:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 541
Pohvalio: 390

Postod Propeler » Uto Jan 23, 2018 9:04 pm

Veliko je pitanje šta, odn. ko koči investitora da realizuje ovaj projekat, jer je ovo brza i laka lova, a MPC ima dovoljno para da ovo započne i realizuje.
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 873
Pohvalio: 27

Postod SRBO » Sre Jan 24, 2018 8:22 pm

Опсесију недефинисаним елементима као што су ове кривудаве терасе никад нећу разумети, чист вандализам
Nebojsa
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Avg 12, 2011 6:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1192
Pohvalio: 497

Postod Nebojsa » Sre Jan 24, 2018 10:35 pm

Meni se svidjaju oba projekta stim sto bi ipak na kraju blagu prednost dao onom prvom jer naginje neoklasicizmu, poseduje ozbiljnost. Ali i ovaj drugi se uklapa i donosi neku dinamiku, zanimljiv je na svoj nacin, razbija monotoniju. Ipak drugi ..
Rookie23
Novice
Pridružio se: Uto Mar 13, 2018 12:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod Rookie23 » Uto Mar 13, 2018 12:51 pm

Ima li možda nekih novih, insajderskih informacija? :)
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2487
Pohvalio: 1765

Postod GOJE » Uto Mar 13, 2018 1:07 pm

Ja sam još pre godinu dana prozivao grad da treba da zabrani MPC-u bilo kakve dalje gradnje dok ne privede nameni lokacije 3LD i Park apartmane, ili bar ne plati solidan porez na ružnoću. 'Mesto toga, grad im čak dozvoljava gradnju nove kule Ušće 2. E u tom slučaju bih najviše voleo da i tu kulu izgrade negde do 66% visine i da ostane tako gola i bušna, pa da onda počne da rđa i zarasta u korov.
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10737
Pohvalio: 4208

Postod direktor » Uto Mar 13, 2018 1:22 pm

Meni nije jasno sto 3ld ne stavljaju u funkciju da donosi pare vise od reklame bi uzeli od jednog prostora u prizemlju
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 873
Pohvalio: 27

Postod SRBO » Uto Mar 13, 2018 10:42 pm

Исти тај мпц је мало само очврљнуо прецизну механику а сад стоји тако
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10737
Pohvalio: 4208

Postod direktor » Uto Mar 13, 2018 10:55 pm

Bas me zanima gdje su zavrsile stvari iz precizne mehanike moze li se uci u istu fotkati
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.

Povratak na “Projekti u izgradnji”