Šta je novo?

Banovo Brdo - Golf 8

Kartograf

Higher intermediate
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
1.740
Pohvaljen
1.280
Lokacija: Banovo brdo, plac omeđen ulicama Praška-Beogradskog bataljona-Nedeljka Čabrinovića.
Veličina placa: grubo trapezastog oblika 190 x 35 x 150 x 70 m.

rubnkp.gif


Nakon 20 godina sporenja oko namene lokacije, najzad počinje izgradnja *nečega* na ovoj lokaciji.

Tu je najpre osmišljena osnovna škola i sportski sadržaji, ali kada se shvatilo da škola baš i nije potrebna na tom mestu, odlučilo se da se ide na izgradnju mini-kongresno-poslovnog centra, sa dvoetažnom garažom ispod nivoa zemlje, salama i poslovnim prostorom unutar objekta. Ipak, priča se da ni ovo nije definitivno rešenje.

Ovaj potonji plan je star 2-3 godina, ali kako je reč o veoma atraktivnoj lokaciji na BB, nezvanično se moglo čuti da je bilo dosta sporova u Opštini Čukarica kome će i kako ova lokacija biti dodeljena, itd itd itd....

Table nema nigde, niti lokalni meštani znaju ko je investitor, izvođač, namenu objekta, ništa baš. Ja živi m u blizini pa sam se malo raspitivao, ali niko nije hteo/umeo da mi kaže bilo pta više o tome.

Na sajtu Urbanističkog zavoda se na planu može videti da je plac označen posebnom bojom, kao i da obuhvata i mini tržni centar u Blagoja Parovića koji tu postoji već više od 10 godina.

Trenutno (27.10.) se postavlja ograda oko placa i prisutna je laka mehanizacije za raščišćavanje koja puni kipere sa šutom. Još uvek se na placu nalazi i improvizovani parking, koji nikada nije čak ni asfaltiran.

Ako neko ima više detalja o ovoj izgradnji neka replyira. Thx.

EDIT:

evo malo PDF-ova sa planovima sa gis.beoland.com:

http://gis.beoland.com/regulacioni/MapToc?width=1054&height=725&idBroj=56&filename=Sinhron.pdf
http://gis.beoland.com/regulacioni/MapToc?width=1054&height=725&idBroj=56&filename=Tekst.pdf
http://gis.beoland.com/regulacioni/...dBroj=56&filename=Regulaciono_nivelacioni.pdf
http://gis.beoland.com/regulacioni/MapToc?width=1054&height=725&idBroj=56&filename=Namena.pdf
 
Ne daj bože da se neko seti da napravi neki sportski objekat, bazen ili bioskop. Muka mi je od mini poslovno-stambenih objekata čije je vreme poluraspada šest meseci posle otvaranja.
 
Nema slika jer nema ni gradnje :) hehe

Nakon mesec dana intenzivnog čišćenja terena, sve je odjednom stalo još u decembru i tako stoji sve do sada. Nisu u pitanju loši vremenski uslovi, već, kako se priča, Stankom ima problema do grla. Ne znam gde je zapelo, ali vidim da su počeli da rasprodaju svoje firme (Stankom Gas npr, koji je bio krava muzara za njih što se love tiče).

Priča se da je u pitanju neki spor. Informacije slabo cure, priča se da im nije dozvoljena neka prenamena objekata, ali koliko ja mogu da primetim sve su spekulacije, tako da nema nikakvih vesti sve dok ja to očima ne verifikujem :cool:

Žalosno je što sve stoji, lokacija je odlična, Banovo brdo je i tako prenaseljeno i preusko, ličimo na neki primorski gradić sa sve Adom kao morem. Ova lokacija je jedina veća na kojoj bi mogao da se izgradi neki reprezentativan objekat, ali...

Čim nešto krene da se dešava, javljam.
 
Ово је стварно фантастична локација (знам крај врло добро) и баш ће бити занимљиво видети шта ће са тиме. Још стамбеног простора је, мислим, једино што никако не би било добро пошто је цео крај врло густо насељен.

bigvlada":2iizq9fz je napisao(la):
Ne daj bože da se neko seti da napravi neki sportski objekat, bazen ili bioskop. Muka mi je od mini poslovno-stambenih objekata čije je vreme poluraspada šest meseci posle otvaranja.
Проблем је што на овој локацији имаш близу и спортске објекте и базене (Кошутњак је 1 станицу бусом одавде) и биоскоп (1 ћошак испод је Рода). Али нешто интересантније од пословно-стамбено-Ушће би свакако било добродошло! Хм, шта то ББ нема... па рецимо позориште?
 
Verovatno ce biti stambeni objekti, a stankom je pukao zbog spora sa delta legalom, svi objekti u filmskom gradu ili im stoje ili se sporo zavrsavaju. Izgleda da su ljudi izgubili poverenje u njih od kada je nastalo udruzenje 1000 prevarenih...
 
Је ли беше са Станкомом био спор око тога да нису уградили лифтове у неким зградама?
 
Šta je da je, valjalo bi da ima veću garažu..
 
Uh, nesto se mislim...ako to gradi Stankom (ako?) - onda od toga nema nista.
Stankom nije u stanju da zavrsi pasarelu i objekat kod pasarele (preko puta okretnice BB), tamo im se zgrada polako raspada, a nije potrebno veliko ulaganje da bi je zavrsili. Ako Stankom ne moze da privede kraju te radove + filmski grad, onda je jasno u kakvom stanju je firma.
 
Ta pasarela nije gotova?Zadnji put pre 5 godina cuh pricu da ce biti gotova kad sam tuda prolazio.Koje ludilo brale :laugh:
 
^Pasarela je gotova u smislu da je premoscen drum, s tim sto je s druge strane prilaz lose uradjen, a verovatno nije ni zavrsen do kraja. Sve NA i OKO pasarele nije zavrseno, vec stoji onako..
Ono sto je uradjeno ne odrzava se, sa BB strane jos i nekako, ali s druge strane je bilo sve zaraslo i puno smeca, bar pre mesec i po, ne znam kako je danas.
 
Pa pasarelu ne zavrsavaju jer ni desni deo poslovnih objekata koji su zavrseni nije hteo niko da kupi. Sto se tice liftova, tacno je da ni u jednoj zgradi nisu ugradili liftove, pa su to uradili prosle i predprosle godine. A sto se tice stankoma, na beton bazi u Arcibalda Rajsa, nemaju parkiranu vise ni jednu masinu i stavljen je katanac. Izgleda mi da su masine rasprodate. Neke zgrade u filmskom gradu polako zavrsavaju neki podizvodjaci, mada je na nekima od njih inspekcija proteklih dana postavila crvene trake i zatvorila gradilista. Pljustace krivicne prijave izgleda ;)
 
Po nemim mojim informacijama to je Stankomov plac :bash: :bash: :bash: :bash: na kojem oni trebaju da prave poslovno stanbeni objekat (do mojega, nisu ni one druge završili a grade novi) završiće ga kad i pasarelu, :grand: :grand: :grand: kad ja postanem ponovo pionir
 
off topic: Jedno pitanje: nadvoznjak ka Banovom Brdu, u Kirovljevu, ce ostati?
 
ma drugar jedan uneo pometnju sa takvom tvrdnjom.....:) nikako da ga ubedimo u suprotno... :)
 
Koju emisiju na studiju B? Da unesemo novu pometnju, a hoce ostati Gazela ili ce pasti u vodu? :D
 
Пре неки дан, водитељка стоји истпред надвожњака који води на Б. Брдо и каже како ће због петље у Радничкој да се надвожњак иза њених леђа руши. Писао сам о томе у теми о УМП-у.
 
A pametnica pogresila nadvoznjak :D . Coyot odgovori na moje pitanje koje ce izazvati novu pometnju :D
 
Update: od pre par dana krenulo je (ponovo) intenzivno odvozenje iskopa zemlje, sa velikim brojem kamiona.

Izgleda da je papirologija sredjena, mozda ovde uskoro vidimo i prve gradjevinske masine ;)
 
Kartograf":3b0tu6w5 je napisao(la):
Update: od pre par dana krenulo je (ponovo) intenzivno odvozenje iskopa zemlje, sa velikim brojem kamiona.

Izgleda da je papirologija sredjena, mozda ovde uskoro vidimo i prve gradjevinske masine ;)
A ti jel zivis blizu tog mesta? Mislim onda bib imali informaciju iz prve ruke.
 
Da, relativno blizu. Na BB je sve na 5 minuta :)

Iskop je sve veci, skoro su celu parcelu nivelisali sa ulicom. Rade intenzivno i brzo, vise su uradili posednjih 4-5 dana nego za sve proteklo vreme.

Medjutim, cuo sam da se stanari ulice iznad (pogledaj plan u prvom postu) zale i boje da sa tolikim iskopavanjem ne krene citav red zgrada nizbrdo. Nadam se da oni koji rad eznaju sta rade, obzirom da ce i nakon nivelacije tla sa ulicom morati jos nekoliko metara da idu u dubinu zbog temelja.

Uskoro ce biti i slika nadam se, pa ce sve izgledati jasnije :)
 
Vrh