Šta je novo?

Careva ćuprija - hipodrom ili...

Zatvaranje sezone na hipodromu:

2bef15.jpg

2yl8nqu.jpg

3328aiv.jpg

10rjp0z.jpg
 
Današnja vest sa B92.net, sa još jednom idiotskom idejom o izmeštanju objekta.

Beograd -- Izgradnjom severnih pristupnih saobraćajnica Mostu na Adi, vozilima od Tošinog bunara do Požeške ulice moći će da se stigne za manje od deset minuta... (blablabla...)

Na pitanje novinara šta će biti sa Beogradskim hipodromom koji se nalazi sa druge strane mosta na Adi, Vesić je rekao da Grad Beograd ozbiljno razmatra mogućnost da hipodrom bude izmešten na drugo mesto.

"To preduzeće pravi velike gubitke i mi u narednom periodu moramo da vidimo šta ćemo raditi sa tim preduzećem", rekao je Vesić, koji smatra da to preduzeće ne treba da bude u vlasništvu Grada Beograda, već da za njega treba pronaći partnere.

"Mislim da je to biznis za koji mi treba da tražimo partnere, ima kompanija iz inostranstva koje se tim poslom bave, i uopšte ne vidim interes da dajemo državne pare i pare građana da pokrivamo gubitke hipodroma", rekao je Vesić.
 
Pa ni ja ne vidim u interes u davanju para Železari ili Boru, ali ja nisam stručnjak (pa i nisam na poziciji za odlučivanje)...
 
Ali su videli interes da ga uzmu pre vise desetina godina?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Misljenja sam da se hipodrom treba izmestiti na neko mesto na kome on nece smetati razvoju infrastrukture ali i gde njemu infrastruktura nece smetati. Veliki kompromisi su ucinjeni zbog hipodroma tj velika je cena placena tako da mislim da nema smisla da se i dalje nastavi sa tom praksom.
 
Нека изместе инфраструктуру, да не кажем УМП где им је воља, потенцијално насеље транзиционих "крмачица" на његовом месту и слично, хиподром је везан за Кошутњак и ту треба и да остане.
 
9c8ca1569f4745e4105f6b9ca9734e52.jpg


Rio de Janeiro.
Grad, stisnut izmedju Atlanskog okeana i visokih i strmih planina.
Iako se grad rasirio i trenutno se najintezivnije gradi u oblasti Tijuca koja je na vise od sat vremena voznje od centra Ria, oni ne planiraju svoj hipodrom da izmestaju 'tamo negde' da bi na tom mestu pravili stambeno poslovne objekte.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
A da taj vesic prvo zatvori ili privaduzuje fk cz i fk partizan koji sisaju (hmm zanimljiva rec, moze da se cita sa i bez kvacica) drzavu vec desetinama godina? Ah da, sta ce onda huligani sa vlasti da rade...moramo zato nacionalni stadion da pravimo...
 
Loše je ako zbog profita i izgradnje poslovnih i stambenih kvadrata izmeštamo jedinstvene objekte i sadržaje iz centra. Onda će nam se ceo grad pretvoriti u šumu monotonih zgrada, a za upražnjavanje neke druge akrivnosti ljudi će morati da idu do Avale ili Inđije. Šta više kompleks kao što je hipodrom samo podiže cenu kvadrata okolo, poboljšava kvalitet života i pozitivno utiče na turističku ponudu. DR. Vesić ako ima svoju dedovinu neka prodaje, ali ono što je vlasništvo svih nas neka ostavi na miru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442235#p442235:1e3a3nvl je napisao(la):
laki72 » 24 Mar 2017 04:24 pm[/url]":1e3a3nvl]
9c8ca1569f4745e4105f6b9ca9734e52.jpg


Rio de Janeiro.
Grad, stisnut izmedju Atlanskog okeana i visokih i strmih planina.
Iako se grad rasirio i trenutno se najintezivnije gradi u oblasti Tijuca koja je na vise od sat vremena voznje od centra Ria, oni ne planiraju svoj hipodrom da izmestaju 'tamo negde' da bi na tom mestu pravili stambeno poslovne objekte.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

S'tim sto nas hipodrom nema blage veze sa ovim u Rio de Janeiro.
Mene je sramota kad vidim tu nasu minijaturnu stazu sa onom bednom tribinom i oni to nazivaju hipodromom.
 
Jos prije drugog sv rata je planirano da se hipodrom izmjesti na NBG.
 
spatiotecte":3a8f5140 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442235#p442235 je napisao(la):
laki72 » 24 Mar 2017 04:24 pm[/url]":3a8f5140]


Rio de Janeiro.
Grad, stisnut izmedju Atlanskog okeana i visokih i strmih planina.
Iako se grad rasirio i trenutno se najintezivnije gradi u oblasti Tijuca koja je na vise od sat vremena voznje od centra Ria, oni ne planiraju svoj hipodrom da izmestaju 'tamo negde' da bi na tom mestu pravili stambeno poslovne objekte.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

S'tim sto nas hipodrom nema blage veze sa ovim u Rio de Janeiro.
Mene je sramota kad vidim tu nasu minijaturnu stazu sa onom bednom tribinom i oni to nazivaju hipodromom.
Mene nije.
Po toj logici bi trebalo da nas bude sramota i narodnog ppzorista, jer i ono je malo?
Uz to, stanje hipodroma je takvo kakvo je, jer se 20 godina sistematski radi na njegovoj namernoj devastaciji.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ma lakse je skloniti hipodrom nego dovesti u red gradjevinske parcele kojih je grad pun. Ima i celih blokova u koji izgledaju kao Alep danas. Pa pogledajte sajmiste sto to prvo ne izmeste redom da idu?

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Očigledno je i dalje velika potražnja za stanovima od 2500€ po kvadratu.
 
hipodrom mora bti izmesten zbog konja pa makar taj prostor posle zatravili i pretvorili u park. odnosno, stale moraju biti izmestene, staza moze i da ostane, time bi mogao da se postigne kompromis izmedju istorije i ljubitelja konjickog sporta sa jedne strane i potrebe postovanja uslova zivota kako ljudi tako i zivotitnja sa druge strane.

inace, mnogo gora stvar na istu temu se desava na prostoru kalemegdana gde, ponovicu stoti put, nesretne zazidane zivotinje i dalje seru po hiljadama godine nase istorije samo zato "sto smo tako u mogocnosti".. odnosno sto je eto tako to bas zgodno
 
direktor":3dk906ng je napisao(la):
Nedam hipodrom dalje ruke bre bagro

:kk:


Mislim da u okolini hipodroma ima dovoljno prostora za prosirenje staja i pomocnih staza
Takodje, koliko ja znam, nisu svi vlasnici smestili svoje konje u staje u blizini hipodroma, pa cak ni u ono kratko vreme kada je Beogradski hipodrom `ziveo` punim kapacitetom.

Mi sa aktuelnom urbanizacijom idemo cini mi se u drugu krajnost u odnosu na pre 30-40 godina.
Jer ranije smo imali spavaonice na periferiji a sve sadrzaje u gradu.
Danas kao da se tezi da se sadrzaji izmeste sto dalje od centra, a da se grad pretvori u spavaonicu.
 
Hipodrom je pravljen nekada u blizini grada. Dobro, de, i nije baš u blizini ... ali tu negde.
Potom je uz hipodrom napravljena šećerana ... pa onda rezervoari benzina ... nije baš ono .. priroda.
Potom je uz hipodrom prošla magistralna saobraćajnica (pa most, pa raskrpetlja).

Hipodrom nema štale, tribine,... gledaoce... ne znam kako da vam kažem ali surovi kapitalizam ovde radi sam od sebe.
Petlovo brdo je kilometrima odatle, i što bi čovek putovao toliko, trošio vreme i benzin (CO2, klimatske promene) ako sve to može da bude ekonomičnije raspoređeno u kvadrate koji su mnogo bliže centru.

Otvaranje novog hipodroma sa adekvatnim štalama, opremljenim stazama, mestom za gledaoce itd ... je nešto što bi Beogradu trebalo. Zatvaranje šećerane, izmeštanje Šelovih rezervoara ... sve je to trebalo da se dogodi sedamdesetih godina. Tada bi i hipodrom došao na tapet za razmatranje. (ravničarski delovi grada bi trebalo da pruže hektare rešenja)

Vlasništvo grada nad preduzećem koje je odavno problematično nište nije rešilo. Odložilo je problem par godina. Šutnuli smo konzervu niz drum,... i eto nam konzerve ponovo.

Dakle, ja hipodrom vidim kao bivši već sada. Samo bezuspešno odlažemo njegovu sudbinu. Jedino što bih voleo da vidim da se ovde napravi nekakva rekreaciona zona i da se ne uništi zelenilo. Da se spoji sve sa šećeranom, rezervoarima, Savom, Adom .....
A šta onda? Ne znam. Stadion možda, ali nekakav bazen sigurno.
 
Tribinu su kao slucajno zapalili stala ima sasvim dovoljno nego je nekom zinulo za kvadrate i samo kvadrate po svaku cjenu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442462#p442462:dh4t3y6c je napisao(la):
brdjanin » 25 Mar 2017 23:12[/url]":dh4t3y6c]........ Vlasništvo grada nad preduzećem koje je odavno problematično nište nije rešilo. Odložilo je problem par godina. Šutnuli smo konzervu niz drum,... i eto nam konzerve ponovo.

Dakle, ja hipodrom vidim kao bivši već sada. Samo bezuspešno odlažemo njegovu sudbinu. Jedino što bih voleo da vidim da se ovde napravi nekakva rekreaciona zona i da se ne uništi zelenilo. Da se spoji sve sa šećeranom, rezervoarima, Savom, Adom .....
A šta onda? Ne znam. Stadion možda, ali nekakav bazen sigurno.

Zar nije status Hipodroma -Legat- na kome je preduzece ? ... a promena namene, Legat se vraca vlasniku....

Naravno da treba da se spoji sve sa šećeranom, rezervoarima, Savom, Adom ....
Rezervoare ukloniti , Secerani odrediti uklopljivu prenamenu :)

Koj je najdragoceniji javni prostor New Yorka ?
....Central Park površina je 3,4 km². dugačak 4 km između 59 ulice i 110 ulice, a širok 0,8 km...

Kosutnjak, Topcider i Hipodrom su vec spojeni u jednu celinu....
samo jos izmestiti ruzne, opasne po zivot i ekologiju te rezervoare i izaci na Savu
od koje je bodljikavom zicom-ogradom razdvajaja upravo ti rezervoari.

Kako se odreci tog nama dragocenog prostora u ime nekih betonskih kubusa i necijeg profita u novcaniku
a znamo kako kako nam se prozdire Zvezdarska suma i sl.
upravo izgradnjom radi licnog interesa i nezasite gramzivosti.... a toliko oko grada slobodnog prostora....

Cak ni velicina Hipodroma nije presudna jer on nije jedini u gradu postoji jos hipodroma u uzem Bgdu
Vise poznat - Policiski na Banovom brdu
i manje poznat u Zemunu , Banatska 31b,
..... okružen pašnjacima, šumom i prostranim livadama idealnim za terensko jahanje u harmoničnom prirodnom ambijentu. Smešten na 8 hektara, klub u svom sklopu ima peščani manjež dimenzija 77 m x 55 m i travnati deo za jahanje 55 m x 45 m, dve štale sa dvadeset konja za sportsko i rekreativno jahanje, kao i nekoliko ispusta, a u upotrebi je i zatvoren prostor za jahanje......
link http://jahanje-kentaur.com/index.html :p

Grozni gramzivi ljudi, najveci sljam bacili su odavno ,,oko,, na taj hipodrom Careve cuprije
pokusali su da ga prisvoje pa kada im nije uspelo palili i unistavali kako bi ga kao ruinu oteli
pa opet nisu uspeli....a sada ovde pokusavaju opet al u ,,svilenim rukavaicama,, da ga se dokopaju....
Bitaka za bitkom u kao upravom ratu a nikada nece odustati od otimacine
a hoce li pobediti i uspeti..... hoce samo ako gradjani pokleknu .....
:sesir:
 
Cekali su da se izgradi onolika infrastruktura za most i tramvajski saobracaj da bi sad sklonili hipodrom. Znaci mogli smo u startu da prodjemo sa jednostavnijim resenjima plus sto se taj prostor izmedju hipodroma i parka vec izgradio veoma neugledno obzirom na lokaciju. Ta celina trazi zaista ekskluzivna, ekoloska i prostorna resenja a ako u obzir uzmemo sta se gradi po Bg cisto sumnjam da ce to tako da izgleda.
@boca-ica za druga dva hipodroma to sto skoro niko ne zna dovoljno govori o tome koliko su marginalni u odnosu na postojeci. Poslednje sto treba parku i celini Topciderske doline su zgrade sa plasticnim fasadama i gacama na susilicama.....
Da hipodrom ne zadovoljava uslove je istina ali se sigurno moze dovesti u red da imamo u Bg nesto kao "Dolina Kraljeva" i papreno naplacujemo tisinu, mir, prirodu i spomenike koji su prelepi uz par preskupih i ekskluzivnih sadrzaja je mnogo bolja opcija uz uklapanje prostora secerane i uklanjanje NIS postrojenja i izlazak na reku.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Ono sto u posmatranoj dolini najvise smeta gradu i sto treba ukloniti su NIS-ovo skladiste i fabricki prostor Secerane. Hipodrom je tu najmanja smetnja. Niti on kome tu smeta niti njemu tu nesto fali.
 
Vrh