Zabavni Park

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

alexandernbg
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 10:01 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod alexandernbg » Čet Jul 02, 2009 10:35 pm

Sta mislite da l je red da Beograd dobije jedan ogroman zabavni park?
Ako sam dobro obavesten gradovi u regionu ga nemaju,pa eto dobre prilike...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Mrzim srpsku zeleznicu.
Sremac007
Beginner
Pridružio se: Sub Sep 20, 2008 5:02 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod Sremac007 » Pon Jul 13, 2009 8:17 pm

WoOoW ovo extra izgleda ;) samo jel bilo nekih prica da se tako nesto izgradi kod nas ? ako bude verovatno ce za nekih 20 godina .... :rolleyes:
Nenad
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9

Postod Nenad » Pon Jul 13, 2009 8:23 pm

Ti parkovi su ogromni (rade na masu) i jako skupi za izgradnju.

Dnevna karta kosta od €25 evra do preko €100, sto je za nase trziste i dalje preskupo. U suprotnom se investicija ne ispalti.
Verovatno ce se i na tome raditi kada generalno poraste standard!
Trolejbus
Novice
Pridružio se: Pet Jul 03, 2009 2:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod Trolejbus » Uto Jul 14, 2009 1:10 am

Takve parkove nemaju ni mnogo bogatiji gradovi. Bio sam u Barseloni i tamo od grada do zabavnog parka ima oko 2 sata voznje.
Stefan BB
Intermediate
Pridružio se: Sre Jun 20, 2018 12:02 am
Kontakt:
Pohvaljen: 310
Pohvalio: 91

Re:

Postod Stefan BB » Pon Avg 06, 2018 12:04 pm

:notok:
Trolejbus » Uto Jul 14, 2009 1:10 am napisao:Takve parkove nemaju ni mnogo bogatiji gradovi. Bio sam u Barseloni i tamo od grada do zabavnog parka ima oko 2 sata voznje.
Treba sat ali kada se stigne dolazite u jedan od najboljih parkova u Evropi ,,Port Aventure"
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6497
Pohvalio: 1305

Re: Zabavni Park

Postod astrodule » Pon Avg 06, 2018 12:13 pm

Skupo je to za nas, a nemoj da čuju gradski oci za to. Izgradiće ga u sred Tašmajdana i reći da će to privući milione turista.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Stefan BB
Intermediate
Kontakt:

Postod Stefan BB » Pon Avg 06, 2018 12:17 pm

Naravno da trebamo da imamo zabavni park ili makar akva park da ne budemo najgori na svetu.
Stefan BB
Intermediate
Kontakt:

Postod Stefan BB » Pon Avg 06, 2018 12:18 pm

astrodule » Pon Avg 06, 2018 12:13 pm napisao:Skupo je to za nas, a nemoj da čuju gradski oci za to. Izgradiće ga u sred Tašmajdana i reći da će to privući milione turista.
I jaooo,cuti nedaj im ideje.............
Stefan BB
Intermediate
Kontakt:

Postod Stefan BB » Pon Avg 06, 2018 12:22 pm

Evo i zasto sam izvadio ovu temu iz mrtvih.Prosle godine Vucic licno je rekao ,,Naredne godine moramo da vidimo sta cemo sa hotelom Jugo Slavija,sa zabavnim parkom i sa gondolom" takodje za kraj godine najavljen je panoramski tocak sto mozda oznacava pocetak.
mradulovic
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 4:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 765
Pohvalio: 140

Postod mradulovic » Pon Avg 06, 2018 9:53 pm

bice uskoro opet izbora tako da su velike sanse da se ova pricha podigne iz mrtvih. ali mi za ovo nemamo para a da valja
fiskalni konzervativac - arhitektonski liberal
Kailan
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Avg 24, 2015 3:44 am
Kontakt:
Pohvaljen: 236
Pohvalio: 21

Postod Kailan » Uto Avg 07, 2018 12:02 am

Руку на срце не мора да буде Пратер

Довољно је узети запуштени део поред реке (рецимо у мученим блоковима 68 и 69) и направиту мешавину квалитетног парка поред реке и луна парка, тј. зеленог парка са лепо распоређеним трајним вашарским садржајем.

Град може само да стави тик уз реку неку вожњу/атракцију попут Лондонског ока са које би се лепо видео град а остало да на раштрканим местима препусти циганима и њиховим вожњама + ситним кућицама и ресторанима, језерцима и сл. То уз јачање речног такси превоза и повезивање целог новобеоградског/земунског кеја би препородило читав тај део града и убрзало спуштање на реке. Досадно је да нам свуда садржај поред реке буде само дрвеће и клупе, лепо би било да родитељи имају где да изведу децу увече да се возе на рингишпилу, поједу сладолед, возе се аутомобилчићима а све то у далеко пошумљенијем делу града него што је био раније.
“Underlying most arguments against the free market is a lack of belief in freedom itself.”
― Milton Friedman
mradulovic
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 4:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 765
Pohvalio: 140

Postod mradulovic » Uto Avg 07, 2018 12:05 am

te lokacije pored reke se 99% garant cuvaju za neke ekzkluzivne stambene projekte na kojima mogu pojedinci mnogo vishe da profitiraju nego od zabavnog parka, koji ce se godinama otplacivati ako se ne bude radilo tek da se kaze.Bolje da se stavi nesto na banatsku obalu, cisto da taj deo grada dobije ikakvu funkciju....osim spavaonice
fiskalni konzervativac - arhitektonski liberal
Dzigi Bau
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pet Maj 25, 2018 1:23 am
Kontakt:
Pohvaljen: 134
Pohvalio: 247

Postod Dzigi Bau » Uto Avg 07, 2018 2:18 am

Sto se tice zabavnih parkova sa tim velikim rolerkosterima,ja bi voleo da Beograd ima tako nesto,ali mislim da je nemoguce zbog klime,jer bi zimi bili ogromni troskovi odrzavanja i ocuvanja tih objekata,kao i zbog srpskog mentaliteta tipa lako cemo,jer te skalamerije se moraju ozbiljno odrzavati inace moze doci do velike tragedije,a srpski jezik ne poznaje termin odrzavanje,zato se sve sto se izgradi u Srbiji raspadne i ruinira u najkracem mogucem roku,jer jednostavno nema odrzavanja,evo vam primer tih travnatih zelenih povrsina u BnV,koje izgledaju kao da su negde u Americi jer ih radnici svakodnevno odrzavaju,dok trava i parkovi po Beogradu izgledaju kao posle nuklearne oluje,mozda bi adekvatniji bio neki ogroman akva park,recimo na Bezanijskoj kosi izmedju Tempa i Emezete,uz autoput,ima prostora koliko hoces,a i lako dostupnog i dobro povezanog sa ostatkom grada.
lukarts
Intermediate
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 7:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 278
Pohvalio: 550

Postod lukarts » Uto Avg 07, 2018 7:37 am

Realno mislim da od jednog dobrog zabavnog parka moze dosta da se profitira imajuci u vidu da leti jako puno turista prodje nasu zemlju u tranzitu za Grcku, Crnu-Goru, Hrvatsku itd, itd...... Mozda bi idelna lokacija bila Negde okolina Pojata (ukrstanje dve auto-puta)... Hoteli, bungalovi, mislim da bi taj park dosta unaprdio turizam. Pod uslovom da bude to dobar park, pa cak i kao koncesioni projekat bi dobro dosao!
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3451
Pohvalio: 5161

Postod JohnnyLee » Uto Avg 07, 2018 8:51 am

ок, куцамо на врата заборављених асова (тема) :) елем, то може само, и искључиво, као приватни пројекат, никако државни. тако да, ако неки странац (или домаћи парајлија) има интерес да направи забавни парк, нека слободно направи. локација се лако нађе
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува
Zombieboy
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 3:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 289
Pohvalio: 468

Re: Re:

Postod Zombieboy » Uto Avg 07, 2018 2:46 pm

Stefan BB » 06 Avg 2018, 11:04 napisao::notok:
Trolejbus » Uto Jul 14, 2009 1:10 am napisao:Takve parkove nemaju ni mnogo bogatiji gradovi. Bio sam u Barseloni i tamo od grada do zabavnog parka ima oko 2 sata voznje.
Treba sat ali kada se stigne dolazite u jedan od najboljih parkova u Evropi ,,Port Aventure"

Hmm, pa običaj je da su takvi parkovi van, ali pored velikih gradova. Vi diskutujete kao da je to mana takvih parkova...

Što se tiče Beograda, idealna lokacija bi bila između Novog Sada i Beograda, pored nekog autoputa i železničke stanice.
Mali ljudi pričaju o drugim ljudima.
Prosečni ljudi pričaju o događajima i svetu.
Veliki ljudi pričaju o idejama.
Pohvale za post: 2
Stefan BB
Intermediate
Kontakt:

Postod Stefan BB » Uto Avg 07, 2018 4:07 pm

Ma kakav auto put?! Najbolje da sruse skupstinu i tu da dignu jedan veliki zabavni park sa klovnovima iz pomenute zgrade. :lol: :lol: :lol:
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 23, 2015 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 932
Pohvalio: 62

Postod And7rey » Uto Avg 07, 2018 5:08 pm

Nema veze sa zabavnim parkom ali me je podsetilo na to da mnogi svetski i evropski gradovi poput Budmpešte, Beča i Londona imaju panoramski točak. Mislim da upravo tako nešto fali Beogradu i da imamo normalnu vlast gradili bi točak umesto besmislenog jarbola.
Zaklanjaš mi Beograd!
boca-ica
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pet Apr 02, 2010 4:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3011
Pohvalio: 738

Postod boca-ica » Uto Avg 07, 2018 5:24 pm

I ,,tovili,, hrčka :lol: :lool: :lol:
Ne ljuti se za sakrazam , ali dokle god je onakav Pančevac ... malko je pervezno razmišljati o ,,točku,, :lol:
postoji 1.000 razloga za necu, a 1 za hocu :)
Zombieboy
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Maj 30, 2017 3:05 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 289
Pohvalio: 468

Postod Zombieboy » Uto Avg 07, 2018 6:50 pm

And7rey » 07 Avg 2018, 16:08 napisao:Nema veze sa zabavnim parkom ali me je podsetilo na to da mnogi svetski i evropski gradovi poput Budmpešte, Beča i Londona imaju panoramski točak. Mislim da upravo tako nešto fali Beogradu i da imamo normalnu vlast gradili bi točak umesto besmislenog jarbola.

[sarkazam] Istina, bolje točak nego gondola [/sarkazam]
Mali ljudi pričaju o drugim ljudima.
Prosečni ljudi pričaju o događajima i svetu.
Veliki ljudi pričaju o idejama.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6365
Pohvalio: 4132

Postod Пантограф » Uto Avg 07, 2018 7:37 pm

A meni pada na pamet da je Beograd, zaista, jedini veliki grad bez ozbiljnijeg zabavnog parka, što važi i za Srbiju kao zemlju u celini, kao i da to, zapravo, nema nikakvog smisla.
Pitam se otkud sad baš tolika štedljivost - u osnovi, na deci - pa se insistira na 100% komercijalnoj osnovi? Je l baš sve mora da bude rentabilno? Hoćemo li i dečja igrališta po stambenim blokovima da reorganizujemo na tržišnoj osnovi? (Ko bi da se ispolzuje argumentom "a decu da lečimo SMS-om", nek me zaobiđe)

Ne bih ga gradio na Ušću, ali negde bih. Davnašnjim planovima je bio predviđen na prostoru iza Ž. st. Novi Beograd, ka brodogradilištu i toplani. Ne govorim, dakako, o kakvom tematskom parku iz Orlanda, gde je realna cena ulaznice 60 $, nego o nečemu sličnom onome što postoji u Prateru, i sl. - nekoliko rolerskostera, kuća strave i još pokoja zezancija.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4413
Pohvalio: 11648

Postod Дошљак » Uto Avg 07, 2018 9:26 pm

Можда би бољи приступ био да се уместо једног великог скупог направи по општинама више мањих забавних паркова (нпр. као на Калемегдану, код Југославије и сл.). То би било доступније деци.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11736
Pohvalio: 4617

Postod direktor » Uto Avg 07, 2018 9:30 pm

To onda nije to
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6497
Pohvalio: 1305

Postod astrodule » Uto Avg 07, 2018 9:35 pm

Evo baš kod opštine NBGD je neki mini zabavni park postavljen pre par nedelja. Izgleda mnogo jeftino i legao je tu kao čir na dupetu.

Kod Hale sportova je često gostovao cirkus, a bili su tu i neki bazenčići i slične zabave (autići...)
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Дошљак
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4413
Pohvalio: 11648

Postod Дошљак » Uto Avg 07, 2018 9:36 pm

Може то да се дигне на виши ниво. Поред пар постојећих старих, да кажем традиционалних као што су Калемегдан и Земунски кеј код хотела Југославија, које бих свакако осавременио, можда још 3-4 већа забавна парка, нпр. по један за НБГ, Карабурму, Звездару и Баново брдо (мада може и више), да буду на добро доступним локацијама, и да имају модерне, безбедне и атрактивне садржаје.

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”