Ко им ово дозволи?

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7014
Pohvalio: 1548

Re: Ко им ово дозволи?

Postod stf » Sub Dec 02, 2017 6:37 pm

astrodule » 02 Дец 2017 11:45 am napisao:Trenutno imamo dva divlja gradilišta koja rade i pored zabrane (Cara Dušana i Ustanička). Šta reći...

Ал си ти оптимистичан ... :D
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Pohvale za post: 2
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8967
Pohvalio: 3428

Postod direktor » Sub Dec 02, 2017 6:40 pm

To dva koja su dospjela u novone
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3842
Pohvalio: 760

Postod astrodule » Sub Dec 02, 2017 6:49 pm

Dva medijski propraćena (to je trebalo dodati) koja dokazuju da to gradi neko jak blizak vlasti. Videlo se šta se dešava kada gradi neko iz opozije (Gangulin ujak)
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Pohvale za post: 1
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1869
Pohvalio: 128

Postod Bulbulderac17 » Ned Dec 10, 2017 10:42 pm

Slika

Zvezdasi sa foruma pardon sto je ovo zavrsilo na ovoj temi

Sent from my iPhone using Tapatalk
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8967
Pohvalio: 3428

Postod direktor » Ned Dec 10, 2017 10:56 pm

Stoka navijacka bagra jedna divljacka dzukelskog zapisavackog mentaliteta koja mrzi ovaj grad
Prijaviti komunalcima da natjeraju zgradu da to opere
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Pohvale za post: 8
Nebojsa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Avg 12, 2011 6:26 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 617
Pohvalio: 367

Postod Nebojsa » Pon Dec 11, 2017 12:31 am

Ono sto je pravo pitanje ovde i sustina je koliko treba vremena da se ovo iscrta i ofarba. Sat vremena? cisto sumnjam, treba vise. Pogledajte odnos ivice krova i donje ivice "murala" kolika je to sirina, to ne moze tek tako slobodno rukama sa ivice krova da se iscrta i da postoji neka sema. Tu treba vremena. Kako je moguce da niko ziv ovo nije prijavio dok su farbali, a nije bio jedan sigurno bilo ih je vise, i kako je moguce da niko od stanara to nije primetio? Kako niko od prolaznika nista nije video, kako niko preko puta u hotelu nije nista primetio i na kraju gde je i sta radi komunalna policija i policija? Primecuju li ista dok se vozikaju po gradu osim kamiona kupusara po pijacama? Dokle vise ostaci destrukcije i nereda gde god da se covek okrene i pogleda?
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 333
Pohvalio: 20

Postod SRBO » Pon Dec 11, 2017 2:58 pm

Боље него обично жврљање
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Dec 11, 2017 3:08 pm

Stanari ne smeju ništa da pisnu. Navijači će lako saznati ko ih je prijavio.

A opet, pitanje je da li je ovo uopšte zabranjeno. Fasada pripada stanarima, zar ne?

Ako neko i treba da to proveri, to je (komunalna) policija.
Duletov blog
Saobraćajna Kamera
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 9:27 am
Kontakt:
Pohvaljen: 348
Pohvalio: 118

Postod Saobraćajna Kamera » Pon Dec 11, 2017 3:41 pm

Na Vidikovcu je, juna ove godine, deo ulice Patrijarha Joanikija preko noći ovako ukrašen:

Slika

Slika

Slika

Slika

200m odatle je MUP Rakovica
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7014
Pohvalio: 1548

Postod stf » Pon Dec 11, 2017 3:43 pm

Radovci?
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
Saobraćajna Kamera
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Saobraćajna Kamera » Pon Dec 11, 2017 3:50 pm

Pa da..
Drakche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 11:50 am
Kontakt:
Pohvaljen: 977
Pohvalio: 1149

Postod Drakche » Pon Dec 11, 2017 4:05 pm

pa i nije tako lose
Pohvale za post: 3
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1495
Pohvalio: 1412

Postod Bender Rodriguez » Pon Dec 11, 2017 6:13 pm

Lukav i diskretan vid zapišavanja teritorije. Na Dorćolu se to radi uz pomoć ''murala'', na Karaburmi se kobajagi kreče fasade lokalnim bojama, a na Vidikovcu se iscrtavaju ivičnjaci.

Ja sam protiv toga. Ne postoji Teritorija Grobara. Ne postoji Teritorija Plave Unije. Niti Teritorija Radovaca... Postoji samo Grad Beograd sa svim svojim stanovnicima i postoje delovi koji ga čine. To što ja živim na Dorćolu ne znači da obaveštavam svakog ko mi dođe u kraj da ulazi na Dorćol i da ja tu živim. Ili da navijam za neki klub (kad bih navijao). Bole nekog uvo za to. Isto tako nema šta ko meni da daje do znanja kad odem na Vidikovac koji je to kraj i ko sve tamo živi i ko za koga navija. To je samo jedan deo Beograda. Kome je do igranja GTA u pravom životu nek ide u Los Anđeles ili još bolje u Rio de Žaneiro pa nek tamo glumi mafijaša i crta granice ''hooda''. Žali bože ljude koji nemaju pametnija posla u životu nego da svuda lepe nalepnice ko da imaju 5 godina i da farbaju ivičnjake da bi dali svima do znanja za koga navijaju. Boli nekog patka za Partizan, Zvezdu, Rad i ostale gluposti. Izgubljeni slučajevi.

Uostalom onomad se ona klinčadija na Novom Beogradu poubijala upravo zbog sukoba oko zapišavanja teritorije. Ovamo kao murali, ulepšavanje kraja, mice male što vole fudbal ovo ono... a u stvari dilersko zapišavanje teritorije s rizikom prosipanja creva ako se zameriš pogrešnim ekipama. Umnobolnici.
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1038
Pohvalio: 427

Postod Žika » Pon Dec 11, 2017 6:49 pm

Što reče Saob. kam. policija na 200 m i rezultat njihovog istraživanja , rada=nula.
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1098
Pohvalio: 1264

Postod razgradjevinar » Pon Dec 11, 2017 7:33 pm

ono sto je takodje za ovu temu a desava se u neposrednoj blizini ove raskrsnice je odlazak/dolazak dece iz obdanista i skole na izlete i ekskurzije. potrudicu se da fotografisem prvom prilikom, recima je tesko opisati kakav haos tu nastaje i koji se sve saobracajni i bezbedonosni propisu tu krse, da ponovim otrcanu frazu, u ozbiljnoj zemlji bi organizatori zavrsili u zatvoru a roditelji te dece bi dugo bili pod prismotrom socijalnih sluzbi, kao krajnje neodgovorni
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1098
Pohvalio: 1264

Postod razgradjevinar » Pon Dec 11, 2017 7:33 pm

dupli post
SRBO
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Pet Jan 23, 2015 9:48 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 333
Pohvalio: 20

Postod SRBO » Pon Dec 11, 2017 8:10 pm

Bender Rodriguez » 11 Dec 2017 17:13 napisao:Lukav i diskretan vid zapišavanja teritorije. Na Dorćolu se to radi uz pomoć ''murala'', na Karaburmi se kobajagi kreče fasade lokalnim bojama, a na Vidikovcu se iscrtavaju ivičnjaci.

Ja sam protiv toga. Ne postoji Teritorija Grobara. Ne postoji Teritorija Plave Unije. Niti Teritorija Radovaca... Postoji samo Grad Beograd sa svim svojim stanovnicima i postoje delovi koji ga čine. To što ja živim na Dorćolu ne znači da obaveštavam svakog ko mi dođe u kraj da ulazi na Dorćol i da ja tu živim. Ili da navijam za neki klub (kad bih navijao). Bole nekog uvo za to. Isto tako nema šta ko meni da daje do znanja kad odem na Vidikovac koji je to kraj i ko sve tamo živi i ko za koga navija. To je samo jedan deo Beograda. Kome je do igranja GTA u pravom životu nek ide u Los Anđeles ili još bolje u Rio de Žaneiro pa nek tamo glumi mafijaša i crta granice ''hooda''. Žali bože ljude koji nemaju pametnija posla u životu nego da svuda lepe nalepnice ko da imaju 5 godina i da farbaju ivičnjake da bi dali svima do znanja za koga navijaju. Boli nekog patka za Partizan, Zvezdu, Rad i ostale gluposti. Izgubljeni slučajevi.

Uostalom onomad se ona klinčadija na Novom Beogradu poubijala upravo zbog sukoba oko zapišavanja teritorije. Ovamo kao murali, ulepšavanje kraja, mice male što vole fudbal ovo ono... a u stvari dilersko zapišavanje teritorije s rizikom prosipanja creva ako se zameriš pogrešnim ekipama. Umnobolnici.

Лепо ићи од врата до врата и све потенцијалне умоболнике превентивно у колица бам паф решено
Bender Rodriguez
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 12, 2017 2:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1495
Pohvalio: 1412

Postod Bender Rodriguez » Pon Dec 11, 2017 8:16 pm

Ja sam više za jedno mirnije, kompromisno rešenje. Daju im se tri opcije:
1. Da se leče
2. Da se sele
3. Ili da idu pod mač

8) Zezam se naravno. :mrgreen:
Al ozbiljno sad, nikad mi se nije dopadalo to zapišavanje teritorija u bilo kom obliku. Bilo je naravno navijačkih grafita i ranije. Ali ne toliko. I nije bilo ovih perfidnih fora, kao ulepšavamo kraj a u stvari žigošu sve u njemu. Ne živim ja u Zemlji Grobariji ili u Republici Radničkoj, nego u tom i tom kraju u gradu Beogradu. I nema šta ko da širi svoja obeležja po javnoj infrastrukturi. Pogotovu nemaju oni koji su istu do prekjuče uništavali.
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Pon Dec 11, 2017 8:33 pm

Živiš (živimo) u zemlji gde je prvi čovek države izjavio da država nema snage da se bori sa njima. End of diskašn!
Duletov blog
Pohvale za post: 5
boggy
Novice
Pridružio se: Čet Jul 24, 2008 9:45 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6
Pohvalio: 0

Postod boggy » Uto Dec 12, 2017 12:10 am

Ja mislim da ce pre biti da drzava NECE da se obracuna sa njima posto je u talu sa istima...obezbedjivanje stranackih skupova, zastrasivanje neistomisljenika i obavljanje raznih drugih prljavih poslova. A ovo je jedan od primera kako ne funkcionise grad/drzava/celkupan sistem i dzaba svo krecenje, poplocavanje, ozelenjivanje i sve ostalo kada oni koji treba da drze poluge vlasti i osiguraju funkiconisanje sistema ne mogu da sprece izivljavanje navijackih grupa i unistavanje javnog prostora od strane istih. Ovde (a i na mnogim drugim primerima) padaju sve price o Beogradu kao metropoli, pogotovo evropskoj.
Saobraćajna Kamera
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod Saobraćajna Kamera » Uto Dec 12, 2017 9:51 am

Žika » Mon Dec 11, 2017 5:49 pm napisao:Što reče Saob. kam. policija na 200 m i rezultat njihovog istraživanja , rada=nula.

To sam naveo samo da bih naglasio da prosto nije moguće da je ovaj "poduhvat" prošao neprimećeno.

Za ovo je ipak potrebno neko vreme, na kiosku postoji kamera...
Žika
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Mar 23, 2014 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1038
Pohvalio: 427

Postod Žika » Uto Dec 12, 2017 1:00 pm

Ko zna kakvi su to sve među dilovi, dozvole im neke radnje pa ih imaju u šaci. Pa se ti isti osete zašticeno jer ih ne diraju zarad viših ciljeva , osile se i sve redom maltretiraju, rade razna krivična dela. Zatim dođu do veće love pa onda oni drže žace na platnom spisku........
astrodule
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod astrodule » Uto Dec 12, 2017 1:04 pm

Film Šišanje možda daje odgovore na ovakva pitanja...
Duletov blog
DusanBG
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 11:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 440
Pohvalio: 500

Postod DusanBG » Sre Dec 13, 2017 10:08 am

boggy » Tue Dec 12, 2017 12:10 am napisao:Ja mislim da ce pre biti da drzava NECE da se obracuna sa njima posto je u talu sa istima...obezbedjivanje stranackih skupova, zastrasivanje neistomisljenika i obavljanje raznih drugih prljavih poslova. A ovo je jedan od primera kako ne funkcionise grad/drzava/celkupan sistem i dzaba svo krecenje, poplocavanje, ozelenjivanje i sve ostalo kada oni koji treba da drze poluge vlasti i osiguraju funkiconisanje sistema ne mogu da sprece izivljavanje navijackih grupa i unistavanje javnog prostora od strane istih. Ovde (a i na mnogim drugim primerima) padaju sve price o Beogradu kao metropoli, pogotovo evropskoj.

Boggy to je bar jasno svakome sa 2 razreda škole. Huligani (ne navijači) su paradržavna struktura koja je tu da obavlja prljave poslove onome ko ih plati ili zaštiti od pravosuđa i to jasno vidimo u Srbiji.

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”