Šta je novo?

Ruglo u bloku 3 (Novi Beograd)

astrodule

Professional
Učlanjen(a)
05.08.2009.
Poruke
17.754
Pohvaljen
30.613
Lokacija
Novi Beograd, Fontana
Sigurno postoji tema na ovom forumu o poslovnom centru u bloku 3 na Novom Beogradu.
Pricam o poslovnom centru koji se nalazi na 15-ak metara od stambene zgrade.

ruglo-u-bloku-3.jpg


Ne znam ime tog centra jer se uvek razbesnim kad ga vidim na tom mestu, da ne mogu ocima da ga gledam.
 
Da je objekat ruglo - nije ruglo, već klasika što se tiče beogradske poslovne novogradnje.
Da je nabijen gde mu mesto nije - tačno.Pogledaj isti bulevar u bloku 21, ni tamo nije bolja situacija samo su objekti ružniji.Prosto pizdim od toga da se uzorpira zajednička blokovska zelena površina i izgradi neki seljački objekat.Kao da su arhitekte i urbanisti koji su sve to isprojektovali id*** i tek tako tu ostavili zeleni pojas!Misle da su pametniji i od Le Cobusiera.Nek se nose oni i njihovi šuplji korumpirani mozgovi!(mislim na gospodu koja dozvoljava ovo, ne na investitore)
Kad je već došlo do gradnje na toj lokaciji mogli su da grđevinsku liniju pomere ka ulici i parking bace u deo parcele ka bloku, pogotovo što ne postoji pristup parkingu iz Bulevara AVNOJ-a.
 
Siguran sam da se o tom objektu govorilo, samo stvarno nisam uspeo da ga pronadjem na forumu.

Kad sam rekao da je ruglo, mislio sam na uklapanje u blok zgrada oko njega. Em su uzurpirali parking od stanara. Na svu srecu objekat je prazana (ima samo jedna banka unutra), ali prilaz objektu je katastrofalan jer se mora proci kroz blok zgrada, a na jednom prilazu je Maxi, gde se vec pravi zastoj kad dodju 2 kamiona da istovaruju robu. Mogu misliti sta ce biti ako se poslovni centar razradi.

A stanari zgrade prekoputa (sa nizih spratova) kad izadju na prozor vide sve komsije iz susednih stanova jer je fasada "ogledalasta".

Ne znam da li su se stanari bunili kad se to cudo zidalo, ali sad , sta je tu je :(
 
I da su se bunili sta su mogli da urade?Hint-Vozdovac-Vero...
 
Tu su takođe zaj*** sa zgradama preko puta, i posle Studentskim gradom, jer nisu dopustili da bulevarska širina ulice prođe do Tošingo bunara. :S je*******iga. To je verovatno bilo sklonište ranije, pa su Gradska skloništa dala da se to izgradi? Ako budu nastavili tako, načisto će usrati Novi Beograd.
 
zhaba":16jl5ax2 je napisao(la):
O tom objektu se vec dosta govorilo, ali i uz svo zablje strpljenje nisam uspeo da nadjem tacno gde. Naci ce moderatori verujem!
Pa pise ti na slici, u Bloku 3.

Ali evo ti jos par odrednica:
U vrhu slike ti je Hala Sportova.
Levo ti je Politehnicka Akdemija, levo dele ukoso Studentski grad
Zgrada iza se nalazi u Bul Zorana Djindica(bivseg Avnoja) brojevi 134-140.
Sam objekat je broj 144.

Inace zgrada je zavrsena evo ima vec vise od godinu dana, a popunjena je mozda sa 10-15 %. Ima neka banka i neka konsultntska kuca(zaboravio sam ime firme). Mozda se jos neko u medjuvremenu uselio. Cini mi se da mi je neko rekao pre godinu dana da je cena po kvadratu od 16-18 eura/m2
 
NIje bilo skloniste, vec je pocetkom devedesetih tu bila stara kuca nasaljena Romima, pa se to srusilo, i cekalo da se izgradi nesto...nije toliko lose, koliko je moglo biti...
 
astrodule":2exawb3d je napisao(la):
Zhaba se pita (isto kao i ja) gde je tema o ovom objektu na ovom forumu.
Izvinjavam se Zhabi i tebi. Ispao sam maksimalno glup.

Inace postoje dva slicna objekta na pocetku 3. bulevara. Jedan je vec poodavno zavrsen, a jedan je pri kraju izgradnje. Istina tamo je razdaljina od stamb. zgrade nesto veca.
 
Ja se ne secam bas da je tu bila stara kuca naseljena romima osim ako sam proslih 24 godine proziveo u pogresnom kraju :)

Tu je nekada bila kao i u nastavku ulice, drvored i travica, stim da je na mestu gde je sad pocetak te zgrade bila mala prodavnica prvo je bila valjda pekabeta pa je bilo privatno nesto. Inace zgrada ima samo jednu prostoriju izdatu, naravno banci :) napravili su sebi podzemnu garazu za koju je koliko ja znam bila prica da ce moci da je koriste stanari zgrade kojoj su potpuno pored dnevnog svetla oduzeli i parking, ali to nije slucaj, cak je zgrada sa gornje strane sebi napravila veliki parking koji je takodje zatvoren rampom, tako da se sada automobili manje vise parkiraju na ulici i zatvaraju je. To mislim na ulicu sa severne strane zgrade. Inace mesto toj zgradi u tom bloku i kraju nikako nije, sto bi se u narodu reklo stoji tu kao piletu s... :grand:
 
Jadni ljudi na nizim spratovima,prosto je bolesno koliko je zgrada blizu stambene zgrade
 
Pa to je najj manja zakonom dozvoljena razdaljina nazalost :rant: .
 
I mi u Pancevu imammo isti problem sa novogradnjom.tacnije tamis kapija koja se gradi je preblizu zgrada. :( jos gore nego ovde.
 
Super,zao mi ovih ljudi i dalje,sunca videti nece na nizim spratovima!
 
pa nije b23 baš toliko blizu kao ovo ;) ili se meni tako čini.
 
Sto se tice zaklanjana Sunca gore je ovim iza B23 jer je tu stambena zgrada iza dva puta niza od B23, a razdaljina je mozda 10-ak metara veca. U Bloku 3 je poslovni prostor bar dva puta nizi od stambene zgrade.
Mada, mislim da su ovi iza B23 ipak prosli bolje. Napravio se veliki objekat ispred koji ih stiti od buke sa autoputa, a i ti stanovi su bili okrenuti na Sever pa su i tako vec bili manje osuncani.
 
A sećam se onmad, pre par godina, rasprave o sličnoj gradnji na početku Bul. Zorana Đinđića.... :)
 
Majko moja, koliko je to ruglo! Skoro svaki dan prolazim pored nje i sve više mi muka kad je pogledam!

Inače, ovaj sindrom "uglavljivanja" novih objekata na slobodnim površinama na N. Beogradu se zove "dubrovnicizacija", a termin je nastao po jednom profesoru AF-a (nažalost ne znam tačno koji) koji je poredio tipičan novobeogradski blok sa Dubrovnikom koji može ceo da stane u njega.

Ovaj objekat je skandal i lično bih ga macolom rušio, kao i Staklenac na trgu! :rant:
 
Vrh