Poplocavanje Kralja Petra/7. jula

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

Lucifer
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod Lucifer » Pet Mar 26, 2010 4:43 pm

Jos jedna maloumna odluka grada?

Popločavanje dela Ulice kralja Petra
Javno preduzeće “Beograd put” pre nedelju dana počelo je radove na popločavanju dela Ulice kralja Petra, od Knez Mihailove do Ulice cara Lazara. Radnici su skinuli kocke, a trenutno se zamenjuje kompletna komunalna infrastruktura i vodovodna instalacija. Nakon toga u ovom delu ulice biće postavljene granitne ploče kao u Knez Mihailovoj ulici. Prema planu, radovi bi trebalo da traju oko dva meseca.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/182483/Godina-koju-su--pojeli-radovi
"Izvoz klju
Ambassador
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod Ambassador » Pet Mar 26, 2010 5:31 pm

:bash:
Denacionalizujte Novi Beograd, rehabilitujte mo
mastercat
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 25, 2009 1:24 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8

Postod mastercat » Pet Mar 26, 2010 6:35 pm

A zasto je ovo maloumna odluka ?
http://www.kajakanje.com/
http://www.joskoibosko.com/

It takes a brave man to be a coward in the Red Army
zaffa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 9:53 pm
Kontakt:

Postod zaffa » Pet Mar 26, 2010 6:41 pm

^možda zato što se uklanja kaldrma iz još jednog od retkih delova grada gde je ostala, kao i to što su rešili da pretvore u pešački samo to parčence ulice
Poslednja izmena od zaffa u Pet Mar 26, 2010 6:44 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
okre
zhaba
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 2:56 am
Kontakt:

Postod zhaba » Sub Mar 27, 2010 12:57 am

Ja stvarno ne vidim zasto je to maloumna odluka?
A gosn' Lucifer bi mogao malo bolje da nam objasni svoje misljenje!
Don't be a tourist, be a traveller!
shmeksi
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Okt 24, 2007 1:50 am
Kontakt:

Postod shmeksi » Sub Mar 27, 2010 1:06 am

Meni je jedino krivo što kaldrma polako odumire po starom Beogradu, još će na kraju poslednji primeri kaldrme ostati na Novom Beogradu na penjanju ka 11. aprilu.
"Ja volim Starbucks - đaba je wc i ne moram ništa da pijem." by Ambassador
"Gde ja stadoh, ti izdaj na 99 godina i uzmi svoje deo..." by Relja
"Mislim da jedini metro koji će ova generacija da napravi jeste linija M1: Imaginationland - Land of Make Believe." by ACR
"Zaboravio si i M2: Neverland - Imaginationland" by JohnnyLee
mastercat
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 25, 2009 1:24 am
Kontakt:

Postod mastercat » Sub Mar 27, 2010 1:15 am

Slazem se za kaldrmu,al ako nesto moraju da urade onda mi je ovo najmanje zlo,kaldrma za granit ili sta vec.Ne rade celu ulicu vec deo koji je maltene najpopularniji u knezu i skoro integrisan u istu. Ali zlo zvano asfalt oko kalemegdana ili potencijalna zezancija sa skadarlijom :bash: tooo nije dobro
Poslednja izmena od mastercat u Sub Mar 27, 2010 1:22 am, izmenjeno 1 put ukupno.
http://www.kajakanje.com/
http://www.joskoibosko.com/

It takes a brave man to be a coward in the Red Army
P.a.u.L.i.
Intermediate
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 8:02 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod P.a.u.L.i. » Sub Mar 27, 2010 12:20 pm

Ima mnogo primera kako se kockice jako lepo mogu uklopiti sa asfaltom ili tim granitnim plocama, cak i na ulicama, tramvajskim basticama itd. a ne samo pesackim zonama, u cilju usporavanja saobracaja....ak me ne bude mrzelo, postavicu par primera iz Beca, za koji neko vec pomenu da su kupovali kaldrmu od Bga.
No, doci ce valjda vreme kada ce i u Bgu poceti da se razmislja o tome na drugaciji nacin.

Kad smo vec kod obnove ulica, mali offtopic...ne vidim nigde temu ili neki komentar o Pariskoj ulici i sinama pored Kalemegdana? Sta bi sa time na kraju? Nesto otkopavase, pa se dize prasina oko podzemnog grada i sta bi na kraju sa tim? Posto je to tu ipak kraj Kneza i pocetak Kalisa pa bi trebalo malo reprezentativnije da bude, je li zavrseno i kako izgleda ta ulica sada, bas me zanima?
Keep Viennas city tidy, eat a pigeon :)
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 10190
Pohvalio: 2309

Postod stf » Sub Mar 27, 2010 12:36 pm

shmeksi napisao:Meni je jedino krivo što kaldrma polako odumire po starom Beogradu, još će na kraju poslednji primeri kaldrme ostati na Novom Beogradu na penjanju ka 11. aprilu.

Zamisli ti taj paradoks, asfalt u centru, kocka na Nbg-u, Stakleni hotel u Rajicevoj, srednjevekovni parohijski dom u bloku 26........
:lool:

PAULI Da, Pariska je zavrsena i upropastili su je. Ne samo da su zatrpali rimski grad, vec su povadili svu kaldrmu i sve asfaltirali, ukljucujuci i nekadasnje travnate bastice na Kalemegdanskoj padini...:bash:
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3585
Pohvalio: 709

Postod vucko » Sub Mar 27, 2010 2:59 pm

Ispod sloja asfalta na bulevaru od recimo liona do cvetka uocih kaldrmu,hehe svugde je bila!
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Sub Mar 27, 2010 8:41 pm

vucko napisao:Ispod sloja asfalta na bulevaru od recimo liona do cvetka uocih kaldrmu,hehe svugde je bila!

Ispod Bulevara je oduvek kaldrma, ona se nastavlja na Smederevski put, koji je takodje ceo kaldrmisan, pa asfaltiran preko. Sto se tice Bulevara i Smederevskog puta, oni pripadaju jos srednjevekovnom Carigradskom drumu, tako da ispod te kaldrme, postoji i stara Rimska kaldrma, ako je nisu povadili radi kockaste kaldrme.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16038
Pohvalio: 6845

Postod direktor » Pon Mar 29, 2010 8:42 am

U kralja petra ce mo dobiti i komad nove zelene povrsine i nadam se da ce poplocati onaj komad koji sjece knez a vlasnici okolnih kafica imace manju bastu o sto mi ih je zao :cool:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Мирко
Intermediate
Pridružio se: Čet Avg 19, 2010 4:18 pm
Kontakt:

Postod Мирко » Uto Avg 24, 2010 12:56 pm

Ех, а знате ли зашто раскрсница Кнеза и Краља Петра/7. јула није одмах поплочана као и цела Кнез Михаилова?
Наиме, тадашње градске власти, на челу са Бакочевићем, желеле су да одмах наредне године по отварању реконструисане "штрафте", њу споје са Калемегданом, односно, да почну градњу аутомобилског и трамвајског тунела у Париској. Док би се то радило, саобраћај би привремено опет ишао кроз 7. јула, па су на раскрсници постављене јефтине коцке, које је било лако и јефтино уклонити...
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 16038
Pohvalio: 6845

Postod direktor » Sre Avg 25, 2010 8:59 am

Nego uklonjene su one ruzne tezge na kraju kneza i postavljene neke fensi poradilo je rasvjeta u djelu vuka karadzica oni novi kandelabri pa sad taj dio ulice ima duplo ocvjetljenje :laugh:
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 15, 2009 6:31 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7

Postod Wile E. Coyote » Pon Avg 30, 2010 11:49 am

Мирко napisao:Ех, а знате ли зашто раскрсница Кнеза и Краља Петра/7. јула није одмах поплочана као и цела Кнез Михаилова?
Наиме, тадашње градске власти, на челу са Бакочевићем, желеле су да одмах наредне године по отварању реконструисане "штрафте", њу споје са Калемегданом, односно, да почну градњу аутомобилског и трамвајског тунела у Париској. Док би се то радило, саобраћај би привремено опет ишао кроз 7. јула, па су на раскрсници постављене јефтине коцке, које је било лако и јефтино уклонити...

Ех, да су то заиста и урадили... :bash:
Homer Jay: "Ko želi dostojanstvo, neka emigrira, ovo je zemlja za mazohiste... a ja sam jedan od njih."
Goldstein: "Što se nisi registrovao kao Њиле?"
mastercat: "93 strane o metrou bog te mazo, a od metroa ni milimetar"
GOJE: "Naši saobraćajni mozgovi najviše na svetu vole dve stvari: 1. SEMAFOR 2. 60km/h"
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod vucko » Pon Avg 30, 2010 12:35 pm

Kako bi to bilo dobro,imali bi spojen kalis i kalemegdan, a ne onaj glupi semaforizovani prelazak ulice... :violina: Tu bar nije nista uradjeno sto moze ugroziti taj projekat,bice sigurno uradjen samo je pitanje da li ce ga docekati nasi unuci ili praunuci.
hazard
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 11:51 am
Kontakt:
Pohvaljen: 225
Pohvalio: 234

Postod hazard » Pon Avg 30, 2010 1:48 pm

Eeeeh, tunel za tramvaj i automobile (tramvajska stanica najblize povrsini, pa ispod tunel, a onda ispod toga jednog lepog dana metro stanica), spojene pesacke zone kalisa i kneza, a ono arheolosko nalaziste iskopano i zasticeno pleksiglasom da svako moze da vidi...
bojkic
Beginner
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 8:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0

Postod bojkic » Pon Avg 30, 2010 2:06 pm

cak tunel za tramvaj i nije neophodan... samo automobile skloniti...
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Wile E. Coyote » Pon Avg 30, 2010 2:22 pm

Неопходан је. На пола радити ништа не вреди.
Homer Jay: "Ko želi dostojanstvo, neka emigrira, ovo je zemlja za mazohiste... a ja sam jedan od njih."
GOJE: "Naši saobraćajni mozgovi najviše na svetu vole dve stvari: 1. SEMAFOR 2. 60km/h"
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Pon Avg 30, 2010 9:11 pm

Moze se uraditi fantasticna duga(ne duzina, vec nesto drugo....) pasarela(odavno je napusten koncept gomile stepenika) i zavrsena stvar.
Wile E. Coyote
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Wile E. Coyote » Uto Avg 31, 2010 8:30 am

Па то је сад једини начин да се исправи глупост коју направише...
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod vucko » Uto Avg 31, 2010 9:02 am

Gde mislite pasarela da se postavi?
stf
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod stf » Uto Avg 31, 2010 7:27 pm

Pa tamo gde je sad zebra i semafor.

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”