Šta je novo?

Akva Novi Beograd Blok 44 (sportsko rekreativni kompleks)

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.354
Lokacija
Fruška gora
Izgleda da su ozbiljno rešili da ga završe ove god. pa ćemo ovde pratiti radove.

Stižu tobogani
Izgradnja dugoočekivanog „Akva parka“ u Bloku 44, koja je trebalo da bude okončana još pre dve godine,
konačno je nastavljena. Novac neophodan za nastavak gradnje obezbedila je kompanija „Genel“ iz Novog Sada, a
otvaranje najvećeg vodenog carstva na Balkanu planira se za 25. maj ove godine.

Od 18. februara na novobeogradsko gradilište sukcesivno će stizati 138 kamiona, sa svim potrebnim postrojenjima
i neophodnom opremom. Biće dopremljen 21 tobogan, svi filteri, pumpe, oprema za garderobe, tuševi i toaleti.

- Nismo očekivali ovako lepo vreme, pa zbog toga nismo potpuno spremni za krupnije poduhvate, poput sređivanja
bazena, postavljanja tobogana i zidanja podzemnih objekata. Ali, bageri su već ušli na teren.
Počelo je dopremanje opreme, materijala, a obezbeđene su gotovo sve sirovine za nastavak izgradnje - kaže
Vladimir Janković, direktor „Akva parka“.

akva_v.jpg


Radovi su prekinuti u avgustu 2006. godine, pre skoro godinu i po dana, zbog nedostatka novca. Čak 12 investitora,
od kojih su trojica već uplatila depozit, odustalo je od finansiranja izgradnje „Akva parka“. Konačno je kompanija
„Genel“, koja je od početka u ovom projektu, obezbedila deo novca, taman toliko da radovi mogu da se nastave.

Projekat izgradnje „Akva parka“ vredan je ukupno 10,8 miliona evra, a do sada je uloženo oko 7,5 miliona evra.
- Plaćena je kompletna oprema. Međutim, potrebno je još obezbediti oko tri miliona evra za kontrolu prolaza,
blagajne, softvere, hotikulturu i ozvučenja - rekao je Janković.

Da podsetimo, na površini od 50.000 kvadratnih metara u Bloku 44 gradi se 11 bazena i 14 tobogana, od kojih će
šest biti ekstremni. Ljubitelji sportskih aktivnosti imaće priliku već ovog leta da uživaju i u zatvorenim bazenima,
kuglanju, klizanju i drugim sportovima, za koje će biti posebno napravljeni tereni.

Jedinstven u Evropi

Beogradski vodeni park sadržaće i novine koje nemaju parkovi u drugim gradovima. Planirana je najviša „kamikaza“
u Evropi, od 20 metara. „Porodični tobogan“ dug 405 i 132 metra, takođe, će biti jedinstven u Evropi.
Blic : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=28377
 
cek da pogledam kroz prozor:).....


pogledao sam:

ne vidim da nista rade... sve je to rekla kazala, dok ja ne vidim bagere..

nesto je pre par dana bilo par ljudi tamo (krajnje simbolicno)... ali ne suska se po kraju da je to ozbiljno pocelo da se radi.. cim cujem neki trach javljam:)
 
U subotu sam sa keja video mehanizaciju, a dugo je nije bilo.
I dalje mislim da je ovo blesava ideja.
 
Projekat izgradnje „Akva parka“ vredan je ukupno 10,8 mil. evra, a do sada je uloženo oko 7,5 mil. evra.

- Plaćena je kompletna oprema. Međutim, potrebno je još obezbediti oko tri miliona evra za kontrolu prolaza,
blagajne, softvere, hotikulturu i ozvučenja - rekao je Janković.
Ako su uložili ovoliko novca, onda nemaju kud, moraju da ga završe.
Prošetaću ovih dana da vidim u šta su potrošili tolike novce. :)
 
Slažem se da je ideja kul. Nemamo bog-zna-kakve istorijske spomenike, zato moramo ljude da privlačimo ovakvim stvarima. I to mi je sasvim ok.
 
Nekako mi sve izgleda nabudženo u malom prostoru na slici...Videcemo kako ce ispasti na kraju.Ali svakako da je odlicno da se ovako nesto pravi.Eh,jos kad bi gradili neki zabavni park sa roller-coasterima,uf:)
 
ne cini mi se da ce ovo biti bas veliko... evo par slika sa neta......... sta kazete
2qdac0k.jpg
6e0scj.jpg
2psq0sh.jpg
2lc1zq.jpg
 
pa i nije veliko, projekat je užasno prenaduvan zato mi je to i najneomiljeniji objekat u izgradnji u gradu...
 
evo p;ar objasnjenja za tobogne. ono zeleno pri kraju slike je ,,zid smrti", meni najzanimljiviji tobogan, zatim ono plavo je space shatl, znaci idete kroz tobogan i onda se neko vreme vrtite u krug sve dok ne upadnete u rupu, tj. bazen. ostalo je sve poznato, s tim sto nema sanse da izgleda kao na slici, mislim nema sanse da ima toliko zelenila, palmi i cveca......... e da i gde je na slici onaj lazy river dugacak 405m nema ga nigde....
 
vidi stvarno tek safd vidim. ali malo mi je cudno ,mislim gde ce tu da stane 405m????
 
Ako je onaj najveci bazen oko 50m, onda tu mozda ima 250 u vrh glave. Ko zna, mozda racunaju i one krakove ka bazencicima u kojima se zavrsavaju tobogani.
 
Danas sam prosao pored i nema ni R pd radova. Izgleda da cemo opet progutati istu pricu. Valjda ce biti do leta 2010 :D
 
Mene interesuje gde će da smeste pokrivene bazene (akva park manje više ali će bazeni biti izuzetno popularni - negde sam pročitao da u ulici Jurija Gagarina živi 89.000 ljudi ), postoji jedna prazna parcela u bloku 44, dijagonalno od akva parka, da li neko zna, čije je to vlasništvo?
 
Otvaranje najvećeg Akva-parka na Balkanu ponovo pod znakom pitanja
Vodena oaza kao fatamorgana
Kako stvari sada stoje, žitelji prestonice ni ovog leta neće biti u prilici da se brčkaju u toliko reklamiranom, hvaljenom i najavljivanom, najvećem Akva parku na Balkanu, čija je izgradnja pre dve godine počela u Bloku 44 u Novom Beogradu.

Mada su ne tako davno "pala" čvrsta uveravanja da će to čudesno zdanje za zabavu i rekreaciju proraditi već u junu mesecu, gotovo je izvesno da od toga nema ništa. Opet je zapelo oko para.
- Nekih 65 do 70 odsto radova na izgradnji Akva parka je završeno. Posao je trenutno obustavljen jer je došlo do finansijskih problema - kaže Vladimir Janković, direktor "Akva parka",i dodaje da je investitor u Americi u potrazi za parama. Njegov povratak se očekuje kroz nedelju dana kada će se znati nešto više.
- Do sada je u ovaj veliki projekat uloženo oko sedam miliona evra, a potrebno je još oko tri miliona da se radovi privedu kraju i da Akva park može da otvori svoja vrata posetiocima - rekao je Janković. On je dodao da će objekat ove veličine moći da ugosti više od sedam hiljada posetilaca dnevno.

Podsetimo, u ovoj jedinstvenoj vodenoj oazi, kada jednog lepog dana bude završena, posetioci će moći da uživaju u 11 bazena, dvadesetak tobogana, kafića, i nizu drugih pratećih sadržaja. Na bazenu bi trebalo da bude zaposleno oko 120 ljudi koji će prvenstveno morati da prođu obuku u sličnim parkovima u inostranstvu. Planirano je i da se potpiše ugovor sa Fakultetom za fizičku kulturu kako bi njihovi studenti radili kao spasioci u parku.
- Pored mnogobrojnih sadržaja koje će građani imati na raspolaganju tu su i čip-narukvice na koje će građani prilikom ulaska moći da deponuju novac. Na taj način neće morati da se brinu gde im je novčanik - naglašava Janković.Takođe, najavljivano je da će se posebna pažnja posvetiti vizuelnim efektima i doživljaju posetilaca. Tako da će bazeni svako veče biti okupani u drugim bojama.

Govorilo se i da će se prilagoditi za upotebu i u zimskim uslovima.
- Ja bih sačekao za sada sa bilo kakvim izjavama i najavama, dok se investitor ne vrati, pa da vidimo šta će biti dalje. Iskreno govoreći, ako novac ne bude obezbeđen, planiram da izađem iz cele ove priče - rekao je Janković.
Najavljivano je, kaže Janković - da će sve biti gotovo do kraja maja, ali finansijski je bunar presušio pre vremena, i sada je cela priča iznova dovedena u pitanje, mada je urađeno više od 50 odsto građevinskih radova.
N. V.
извор Данас
линк http://www.danas.co.yu/
 
Pa bolje bi bilo da cute i onda na BUM objave da su ga zavrsili kad god to bilo. Ne znam sta ce im vise ovaj bad marketing iz meseca u mesec..
 
Ljudi sta se desava sa akva parkom, jer je definitivno stao ili se ipak radi?
 
Vrh