Šta je novo?

Neke ideje...

Steva

Advanced
Učlanjen(a)
08.12.2006.
Poruke
4.271
Pohvaljen
6.987
... neostvareni projekti, znakovi pitanja,

jedan od radova za "kapiju beograda" kod srušenog MUP.a:

Kapija1.jpg


Kapija2.jpg


Kapija3.jpg


Kapija4.jpg


Kapija5.jpg


i kako je moglo JDP da izgleda ;)

JDP01-1.jpg


pokupljeno sa:
http://www.constanta.co.yu/
 
Au Stevo ova kapija Beograda.
Koliko bi to kostalo?I da li je ovo samo ideja ili se ozbiljno razmislja u buducnoti oko toga?
A ja sam cuo da bi se mogao novi most preko Dunava,u nivou Zemuna,granati da jedan ide na levu obalu Save a jedan na desnu.Jel` to tacno?
 
No1":2xqs72xk je napisao(la):
Au Stevo ova kapija Beograda.
Koliko bi to kostalo?I da li je ovo samo ideja ili se ozbiljno razmislja u buducnoti oko toga?
To su samo ideje, ako se sećaš onog konkursa što je organizovala italijanska vlada pre neki mesec, ovo je jedan od radova ali ne i pobednički. Ovaj nije loš
A ja sam cuo da bi se mogao novi most preko Dunava,u nivou Zemuna,granati da jedan ide na levu obalu Save a jedan na desnu.Jel` to tacno?
Zbunj???? Kako misliš?
 
Pa misim da se deli most racva na dva dela i jedan se spusta na stari deo grada a jedan na Novi Beograd .Ovo mi samo ucinilo da sam negde procitao ali moguce da bulaznim.
U svakom slucaju napred sa ovim idejama.
 
LOL Ovo je ozbiljno.

Samo nazalost, cini mi se da u BGu nema dovoljno razumevanja za takve projekte...
 
projekat je impresivan ali njegovom izgradnjom doslo do potpunog zatvaranja pogleda iz ulice kneza milosa ka dedinju, senjaki, banovom brdu, sajmu itd.
 
^^ pa i nije neki bogznašta dobar pogled ;)
 
Ова капија је стварно импресивна, а да ли се зна како изгледа победнички рад?
 
ma to je ocito sve propalo
" BEOGRAD, 9. oktobra - Pobednici arhitektonskog konkursa “Nova kapija Beograda”, na koji je pristiglo 60 projekata za idejno resenje uredjenja prostora kod zgrada ministarstava unutrasnjih poslova, bice proglaseni sutra, u okviru manifestacije “Italija u Beogradu 2005”. "

od tada je proslo vise od godinu dana. od tada nisam nista cuo za pobednicki rad, a sajt www.lenuoveportedibelgrado.com je ugasen
 
^^ nije to propalo, pazi, taj konkurs nije održan da bi se gradilo tu nešto nego čisto radi vežbe za studente! ;)
 
ok. pogresno sam tumacio celu pricu.
kako sam ja pre kapirao to je bila polazna ideja za investitore. za koje sam se nadao da postoje. jer cemu onoliko zalaganje ako nema bar nekih najava za investiranje. ono o cemu ja pricam je da je promocija tog projekta pre kraja konkursa bila ogromna. a da je posle sve nekako utihnulo. npr. ja do danas nisam javno video pobednicko resenje ili bar neka resenja koja su izabrana. a to me plasi. tj. neko ima korist od te tzv. tisine. razlog tome je i to sto se zgrada sup-a prodaje po drugi put.
cela moja beseda je moje nadanje da su ozbiljni investitori postojali.
znam. ivanCE sedi kec ;)
 
Koliko znam ideja za ove "kapije" Beograda je potekla iz italijanske ambasade i govorilo se o ucescu mladih nasih i italijanskih arhitekata. Pa, prema tome trebalo bi njih i pitati. Uostalom Aviano je u Italiji.....
 
Jeste, to je bilo takmicenje za zainteresovane i jos jedna od pratecih dogadjanja na tom susretu i nista vise.Niko nije zaista ni pominjao investitore.
Naravno da je malo naduvana prica u medijima sa pricom da ce mozda to neko da izgradi i tako to kako bi se malo marketinski eksploatisala cela ideja i zagrejao optimizam gradjana.
Inace slike ovog resenja koje je Steva stavio su fantasticne, skoro nestvarne.Da se ovo izgradi bilo bi na pola razglednica iz Beograda.Ako nista drugo bar su se izmenjale neke ideje, a mladi su dali svoju viziju.Ko zna mozda se jednog dana neko seti ovih radova kad se bude prodavalo zemljiste porusene zgrade MUP-a ;)
 
joj, kako je mogao JDP da izgelda..aaa uu a smo se spasli..cc
Nase 'novo' JDP-e je vrhunsko! obozavam kako izgleda..

A sto se ovaj projekat za kapiju kod MUPa ne ostvari...$$$
Jeste da bi doslo do zatvaranja pogleda ka....ali u tome je i fora, jer kad prodjes "kapiju" udjes u totalno drugi svet tj.stari deo grada i ne znas sta se krije tamo...meni je ovo gotivno...a tek nocu osvetljenje kakvo bi bilo..ma, super!
 
To je bio konkurs italijanske ambasade u Beogradu, a ovo gore jedno od resenja. S obzirom da ce se sada tu u blizini graditi poslovno-hotelsko-kongresni centar, koji ce se takodje uzdizati u visinu, dobicemo neku vrste kapije :)
 
ne zna svinja sta je dinja... u hong kongu se svaki projekat realizuje, i prvonagradjeni, drugonagradjeni, trece itd...a oni koji su kao vizije, nr kao ova kapija bg se jednostavno prodaju nekim investitorima i moze se napraviti na jos boljoj lokaciji gde bi izgledalo jos impresivnije... a ne samo da se papirologija strpa u fijoku :( smrc... ovo bi bilo idealno, kao i svi veliki projekti za bg...ali nazalost njima rukovode isuvise "mali" ljudi koji nemaju ni sluxa ni blage veze koji bi znacaj imao svaki taj objekat za bg umsto inux udzerica u srpskix vladara...sramota da ix bude...al ne, evo citam po novinama, pokojni bogdanovic bog da mu dusu [prosti se nakrao, i ne krivim coveka, 80 njix to i rade sada, sve partijski sistemi...isto sra*je drugo pakovanje :( treba covek imati neku viziju i napraviti konkretan potez u planiranju grada...to bi se izvelo upravo na primeru hong konga premda on nije jedini grad koji takav sistem praktikuje ;)
 
inace, besixov projekat nije nista prenabudzen i sasvim bi lepo upao cak i na autokomandu ako bi oko napravili manje zgrade i kreirali cluster, tamo ima dosta krsa za rusenje i s jedne i s druge strane autoputa sve do karadjordjevog parka, jos + stanica beovoza ;), sama komanda petlja, nova petlja za ump, tunel, pa ump, i sam auto put 4 velike ulice....to bi ladno bio jedan Central Businnes District iliti CBD ali niko ovde ne slusa pogotovo malo dete od bobica.....primer za besix je buduci millenium tower u frankfurtu koji je kod bahnhoffa koji ima 30inesto koloseka u sred grada???? i oni se muce s izmestanjem stanice (samo trebaju onaj teretni deo da odseku, a to su mogli do sad 100x) i jos prave opera turm koji je odmax preko puta opere!!!! ej ljudi, opere koju jadni bg ni nema!!!!! a opera im je veca od naseg pozorista na trgu zamisi da zabodem 35 spratova tj visi deo genexa i jos malo umesto staklenca, i svi se nasi gradski oci dive frankfurtu, pa opet nece u bg to da primene....koze....
 
Ma sta god stavio oko kule te visine na tom mestu nece poboljsati njen izgled. Valjda ce i ovi iz Delte imati visinskog obzira kada budu pravili svoje kule. Tu imas dva "problema" od autokomande krece brdo zvano Vozdovac te ako stavis takvu zgradu u podnozje delovace malo debilno, a drugi "problem" koji je teze zaobici jeste hram Svetog Save tacnije uticaj takve zgrade na pogled na hram.

Iskreno nisam za gradnju nekih ogromnih kula u starom beogradu, sve sto je juznije od autoputa podrzavam i normalno slobodno na NBG-u.
 
pa aja sofija je mnogo poznatija od naseg xtrama koji evo jos i nisu napravili...a imaju MASLAK KOJI IMA PREKO 30 KULA + SAD VEC PRAVE DUNAI TOWERS 300+250m, pa opet ne qkaju sto se ne vidi....grad je ogroman i nema teorije da se crkva vidi iz svix pravaca OSTANKINO ILI CN TOWER SE REALNO VIDE NA 50KM A NE CRKVA! nek to nama srbima bude jasno, a i bg bi trebalo da ima bar 3-4 xrama vecix od sv.save s obzirom na to da smo veliki vernici, znaci to mi isto smeta sto ix nema, na nbg ona 1 i po crkva posto ona nie gotova kod mercatora, a ona u bloq 26 tek na pola stoj sta vec....mada shmeksi, kad bolje razmislim i bilo bi steta zagraditi pogled sa torlaka, ono je def najbolji pogled na bilo koji grad u srbiji koji sam ikada video!!! bg izgleda ko LA iz hollywooda jbt! samo mogu negde dalje te clustere npr krnjaca ili tako nesto ali tamo nemamo glupe infrastrukture za tolke zgradurine, a npr i tamo fali veliki xram zajedno s tim gradslim jezgrom, zar ne?
 
ma sve u svemu, mora se planirati tako da se zadovolje sve potrebe, dakle i pogledi, i visinske tacke, samo ix treba poslagati u ogromnu slagalicu koja se zove grad, tj u ovom slucaju nas lepi beograd! :)
 
Nisam govorio o hramu kao verskom objektu vec vise kao arhitektonsko obelezje. Mozda se hram ne vidi sa svih strana, ali isto tako i ta kula se ne bi videla sa svih strana, a da ne pricam o tome sto bi vecina ljudi videla kulu tek od nekog 15, 20 sprata zato sto je autokomanda relativno niska. Nego dosta o tome, jer za sad nema nikakvih naznaka da ce se kule tih visina graditi u BG-u.

p.s. rekao bih nesto za crkve, ali necu jer ce tema da ode onda u tri lepe.
 
Vrh