Šta je novo?

Индустријска зона "Бежанијска коса"

Гага

Professional
Učlanjen(a)
08.12.2010.
Poruke
11.993
Pohvaljen
19.068
Lokacija
Бежанијска коса
Не постоји слична тема о рушењу барака, па рекох да отворим нову тему. О чему је реч.

Јуче (субота, 16. фебруар) су рушене бараке у такозваној индустријској зони "Бежанијска коса". Те бараке се налазе на ћошку улица Марка Челебоновића (део УМП-а) и Сурчинског пута. Нису срушене све бараке које постоје у том делу, остала је она теретана, барака где се продаје храна за животиње (окречено зелено) и једна мања барака у којој још станују људи, а у тим баракама су углавном становале избеглице.

Покушао сам да сазнам шта ће ту бити, али сам наишао на зид ћутње и оно уобичајено што, зашто и за кога питам ! Али има времена за то, сазнаће се, а можда и неко од другара форумаша и зна. Пратићу даља догађања, колико ми време дозволи, па макар само са сликама. Помислио сам да можда неће да се шири она месна индустрија која је ту у близини (нећемо да је рекламирамо сада), иза барака неких 50 метара, али ми је мало нелогично да се шире према улици, кад имају довољно места на другој страни ! Опет ту пролазе и далеководи па ми је и то мало нелогично да баш испод њих граде, али...!

Иначе ткз. Индустријка зона "Бежанијска коса" је мало већи површина, а означио сам је на сателитској мапи, а у црвеном кругу су те бараке које су срушене.



Слике:







 
Mozda ih ruse preventivno naime moguce da su isplaceni vlasnici pa ih ruse da se ne usele romi i da kasnije prave problem,interesantno je koliko po BGima takvih bara za nepovjerovati
 
Gago, ne postoji industrijska zona Bežanijska kosa, nego postoji Plan detaljne regulacije privredne zone Autoput, i u njegovom obuhvatu je i taj deo sa barakama. Koliko ja znam, zemljište gde se nalaze barake, kao i okolno zemljište je odavno eksproprisano i za njega vlasnicima isplaćena naknada. Medjutim, zemljište nikada nije privedeno nameni za koju je izuzeto, pa su neki bivši vlasnici pokrenuli postupak da im se vrati zemljište, a oni da vrate novac koji su primili na ime naknade. E sad, da en ulazim u studiozu kako to funkcioniše, deluje mi da je onaj ko je trenutno imao pravo na zemljištu ili odlučio da ga hitro, makar kako privede nameni ne bi li osujetio postupak vraćanja zemljišta bivšem vlasniku, ili prodao nekome na brzinu pa ovaj uleteo da raščisti prostor ili priprema zemljište za prodaju, pa ga malo sredjuje da lepše izgleda. Ubrzo ću dobiti plan na katastru, pa ću malo pronjuškati i sve će nam biti jasno.
 
@Директоре, ово су некада биле бараке од грађевинских предузећа које су градиле зграде које се налазе преко пута ових барака, односно преко пута улице Марка Челебоновића. У једној од барака је била и котларница за грејање истих. Кад су зграде завршене бараке су остале, а у њих су почеле полако да се усељавају избеглице и тако остале до данашњих дана.

@Белка, знам да је то ткз. "Привредна зона аутопута" али гледајући обадва појма то је исто. Многи овај део наше Косе зову "индустријска зона" баш из разлога што су ту сконцентрисана многа привредна предузећа, да их не набрајам и не рекламирам, знаш и сам која су. Чак и оно грађевинско предузеће које је градило оне стамбене зграде и двојне куће, поред електричне централе, исто ову зону зову "индустријска зона".
Ко зна шта је све посреди од ових могућности које си набројао, а изгледа да је све по мало. Вероватно да има нешто што није како треба, јер из ког разлога ми не би рекли шта ће ту бити кад расчишћавају земљиште, а и говорили ми да не треба да сликам ! Па кога се боје, ваљда сами себе !

Од суботе нисам пролазио туда тако да не знам, да ли су срушили и оне остале три бараке, теретану, продавницу хране за животиње и ону малу бараку где људи још станују ? Пратићемо даље ситуацију, сликати, писати и сазнати неке детаље, а ти Белка кад будеш имао нека нова објашњења, поготово из катастра, јави.
 
astrodule":2jvqbk2i je napisao(la):
Zanimljivo je da su juče srušili i trafiku Tale u Ljubinke Bobić (kod pijace) koja je radila 24h.
Да Астродуле, уклонили су и трафику и ону велику настрешницу, а Тале није имао у опште дозволу за постављање киоска и те скаламерије на том месту.
О томе сам јуче написао пар речи и поставио једну слику, на исто овој теми, а на подтеми "Легализација дивље градње", нисам знао где другде да то поставим ! viewtopic.php?f=21&t=286
 
Tale se nije dovoljno utalio sa opstinarima druga gangule cilj je ukloniti kioske postaviti opstinske i traziti visoku rentu pa zato zvrlje prazni
 
Tale se nije dovoljno utalio sa opštinarima druga Gangule. Cilj je ukloniti kioske, postaviti opštinske i traziti visoku rentu, pa zato zvrje prazni.
 
Vrh