Nacionalni stadion

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

1. Da, apsolutno!
98
22%
2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC
124
28%
3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona
203
45%
4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para
22
5%

Ukupno glasova: 447
Пантограф
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14277
Pohvalio: 9020

Re: Nacionalni stadion

Postod Пантограф » Sre Sep 02, 2020 10:10 am

Не може директно никако да буде исплатив, то нико ни не помиње.

А за Арену и да немамо финансије... хм... има ли негде, игде, нестручнији директор Арене него у Београду (жао ми је човека, стрефила га срчка)? А шта је са Сава центром? Шта је са Сајмом? Политичари не треба да управљају бизнисом.
Од грипа је јануара 2017. у Србији умрло 5.000 људи. Зауставите ковид-диктатуру. Крај свим ограничењима!
Pohvale za post: 1
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 18338
Pohvalio: 7044

Postod astrodule » Sre Sep 02, 2020 11:54 am

Tako je. Zna se ko može i zna da upravlja. Profesionalni menadžer sa iskustvom.

Isto je i za bolnice. Nema veze koliko si tu uspešan doktor, tu treba menadžer sa iskustvom da rukovodi.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 1
razgradjevinar
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 7:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2727
Pohvalio: 2210

Postod razgradjevinar » Sre Sep 02, 2020 5:16 pm

astrodule » 02 Sep 2020 09:06 am napisao:Plus što je toliko daleko od Grada da niko od forumaša ne bi ni mogao da prati izgradnju ;)

na kraju bi krcan morao da napravi reportazu :)
mradulovic
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 4:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1729
Pohvalio: 271

Re: RE: Re: Nacionalni stadion

Postod mradulovic » Sre Sep 02, 2020 10:48 pm

Пантограф » 02 Sep 2020 08:19 am napisao:
Dart » 01 Sep 2020 11:52 pm napisao:
Пантограф napisao:
Dart, stadioni, ovakvi kakve imamo, jesu rupe bez dna. Međutim, onaj Kopenhagen, kada smo igrali s njim, samo od rente je uzimao 6,5 miliona godišnje...

Kao što rekoh, stvar je organizacione, a ne fiskalne prirode, jer kapital postoji, i moguće je stvoriti nov. Da je živ dr Aca Obradović, lako bi napravio novu Marakanu (ili grobar Batrić Jovanović novi JNA, kao što je napravio aerodrom i predlagao 1966. da se plate Partizanove bebe, a oni ga preglasali i sve ih rasprodali). Što rekli u Kominterni, sve je u kadrovima;)

U isto vreme, surčinski stadion je čisto fiskalni problem.

Namerno sam dao primer Arene koja je relativno moderan multifunkcionalni prostor na eksta lokaciji, pa su opet u debelom minusu. Finansijski rezultati nacionalnog stadiona nogu biti samo gori.
Ne možeš porediti nas sa Kopenhagenom. Gradnja stadiona ovde i tamo košta približno isto, a standard nije ni približan.
Karte po Evropi koštaju preko 50 evra, a u Srbiji je problem kada se treba platiti i 5 evra.

Дарт, могу да поредим Београд са Копенхагеном, зашто не бих, односно можда уистину и не могу када је о фудбалу реч, али на њихову штету. Морали бисмо да престанемо са таквим потцењивањем: наши клубови су доста веће традиције ("већи бренд") од њихових, имају много више навијача, а ја колико се сећам и из економије и из нпр. ратова, бројност може и да надомести извесне недостатке. Такође, посебно у Београду не живи већином никаква сиротиња. Рецимо и да је високу цену карата у првој сезони ЛШ био у стању да плати цео стадион, и још много више људи (да не узимамо у обзир цене карата за другу сезону, које је само потпуни лудак могао онако зацепити). И поврх свега, ни у Копенхагену нису увек били богати, него су се развијали, растом бизниса, а бизнис логика каже да се нов стадион гради понајвише да би се повећао број гледалаца који хоће да плате скупљу карту. Шта мислиш, да је неко мени 1995, са смрдљивим Космајем и 20. октобром рекао да ће карте за биоскоп у Београду коштати колико коштају данас, да ли не бих прво помислио да је реч о случају за Лазу Лазаревића?

Уосталом, написао сам за Копенхаген да "узму 6,5 милиона евра само од ренте" - дакле, не од улазница, него од некретнина, а у Београду се, свакако, велики новац обрће у некретнинама.

Такође, Арена је лош пример: она је направљена без икаквог додатног извора прихода. Да су углавили паркинг са 500 места уз Булевар ЗЂ, могли би да покривају трошкове. То је тако кад све раде политичари, бирократе без икаквог талента за бизнис. А већ смо на том нивоу развоја данас - тржиште некретнина је знатно узнапредовало у сваком смислу - да овеће улагање у зграде, данас у Београду, не би прошло без читаве плејаде професионалаца, од дивелопера до фасилити менаџмента, итд. Ево, нек дају БИГ-у Маракану и земљиште около и, уз остале предуслове које поменух у претходним постовима, завршиће ствар. А има таквих још.

crvena zvezda i partizan su timovi koji su prestali sa pravljenjem tradicije pre 30 godina, realno. U medjuvremenu broj utakmica vrednih pomena za oba tima je jednocifren. Ne mozemo vishe da zivimo u mitu da je veciti derbi nesto osim atrakcije na tribinama i dosade nekvalitetnog fudbala na terenu. Ja nisam za nacionalni stadion, ali sam ubedjen da se on pravi u paketu sa izmestanjem klubova sa postojecih stadiona, zvanichno da bi bili ekonomichniji, ali realno da bi se oslobodio gradjevinski prostor za neku sledecu prevaru zvani BNV gde ce se neki "povezani" opet lepo nakrasti.Ja sam to da se oba tima odvoje od drzavne si** skroz, pa ko prezivi pricace. Ne daje meni zvezda nista za dzabe, cak ni priliku da gledam kvalitetni fudbal, da bih ja placao njihovu egzistenciju. Ako i skroz propadnu, jebi ga, nove tradicije i novi timovi se mogu napraviti

a porediti Kopenhagen i nas je realno veoma smeshno. Danci su vec pola veka ekonomski, sa standardom zivota, ispred nas. Nas nacionalni stadion bi bio rupa bez dna, koji bi 2-3 puta godisnje bio napunjen do kapaciteta (jer nece biti pun stadion za meceve tipa Srbija-Litvanija) a drugih nacina da se stadion napuni nema. Opet ponavljam, nama su prestali da dolaze, josh od 2015te tipovi muzickih imena, voleli mi ih ili ne, koji pune stadione (Metalika, Madona, Depeche, Bijonsi)....zasto? Zato sto nema ko da plati te karte i organizaciju.

I sad mi ocekujemo da nacionalni stadion bude nekako opravdani i pametan potez.
fiskalni konzervativac - arhitektonski liberal
Pohvale za post: 6
JohnnyLee
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Čet Maj 14, 2009 10:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6007
Pohvalio: 8813

Postod JohnnyLee » Čet Sep 03, 2020 4:51 pm

зато Наци стадион треба да буде у граду и да фактички припада једном од близанаца, а репрезентација да га користи када треба
где год да кренем, тај град ме прати
Београд мој, себи ме врати
где год да одем, тај град ме чува
кроз моју главу кошава дува

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”