Makiško polje

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 3323
Pohvalio: 2232

Re: RE: Re: Makiško polje

Postod GOJE » Uto Maj 08, 2018 10:44 am

SerbPacker » 08 May 2018 09:07 am napisao:
Delija napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=536217#p536217]spatiotecte » 06 May 2018 11:44 pm[/url] napisao:Bila je emisija na tv-u i njihov strucnjak koji radi u tom JKP je objasnio da je ta povrsina prevelika i da za potrebe Beograda bukvalno moze da se prepolovi.

То је изјава партијског директора института Јарослав Черни. У питању је једна злочиначка организација која деценијама игнорише или чак спонзорише уништавања београдских водоизворишта која су од непроцењиве вредности. То је буквално наш највреднији ресурс у наредним деценијама.

Taj se svoje senke plaši. Dakle sve što kaže je pet puta proverio "tamo gde treba" i na ta istupanja treba tako gledati...

Veliki plus za ovaj čonkinovski citat.
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
vizuelno
Novice
Pridružio se: Sre Maj 30, 2018 11:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Re: Makiško polje

Postod vizuelno » Čet Maj 31, 2018 1:09 am

milos.tro » Čet Sep 04, 2014 8:32 pm napisao:"BK Group" osnovao kompaniju "Tesla grad"
Četvrtak, 04. 09. 2014.|18:30 | Izvor: Tanjug
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... Tesla-grad

Slika
"BK Group" je saopštila da je kao svoju novu članicu osnovala kompaniju "Tesla grad BK" d.o.o. radi što efikasnije realizacije projekta "Tesla city" u Beogradu čija je vrednost 4 mlrd EUR .

- Uzimajući u obzir ogromno iskustvo "BK Group" u izgradnji sličnih projekata, planirani rok izgradnje je pet godina i tim povodom predstavnici "BK Group"-a sastaće se 9. septembra u Skupštini grada sa gradonačelnikom Beograda Sinišom Malim i predstaviti projekat - navedeno je u saopštenju.

"BK Group" je predložila idejno rešenje projekta "Tesla city", koji je na osnovu tehničkog zadatka projektovala francuska kompanija "Valode&Pistre". Projekat će, kako je navedeno, obezbediti novi impuls zapošljavanju mladih, uposliće desetine hiljada ljudi, kako direktno kroz gradnju, tako i indirektno kroz proizvodnju materijala, i opreme.

Pored projekta "Beograd na vodi", ovo će biti još jedan strateški projekat za Srbiju sa kojim će Beograd potvrditi svoju lidersku poziciju u regionu, saopštila je BK grupa.

RTS / ARHITEKTURA DANAS - Kapital i grad / Novosti o TESLA GRADU / Intervju sa Bogoljubom Karićem /
https://youtu.be/TgqGQTez6jE
trialin
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 3:50 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1025
Pohvalio: 131

Postod trialin » Sub Jul 07, 2018 10:17 am

Ima i igrica Teslagrad kolko je realna projektu :mrgreen:

Pohvale za post: 2
Авалон
Beginner
Pridružio se: Ned Jun 25, 2017 1:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 178
Pohvalio: 70

Postod Авалон » Sub Avg 11, 2018 2:40 pm

Шта су се ућутали у вези овог пројекта?Jедно време нон-стоп су нас бомбардовали са овим.Вероватно чекају следеће изборе да га опет повампире.
Pohvale za post: 1
Gringo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jul 30, 2017 9:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 352
Pohvalio: 285

Postod Gringo » Sub Avg 11, 2018 9:55 pm

Боље да ништа не дирају, поквариће све.
Боље фићом у швалерацију него фераријем на посао
Pohvale za post: 3
beobike
Intermediate
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 11:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 235
Pohvalio: 70

Postod beobike » Sub Avg 11, 2018 10:03 pm

+1
ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jul 07, 2009 5:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 374
Pohvalio: 356

Postod ink » Sre Okt 03, 2018 2:10 pm

Nadam se da je ovo odgovarajuća tema za ovo pitanje.

Šta se dešava sa ovim ogromnim prostorom između Vidikovca i Železnika?

Kako to da nije tu uleteo neki investitor? Preveliki zalogaj? Previše malih parcela (tj. vlasnika)? Neki drugi nedostatak?

https://goo.gl/maps/B27qu5FJZsJ2
Prikačeni fajlovi
Zeleznik-Vidikovac.jpg
Zeleznik-Vidikovac.jpg (387.4 KiB) Pogledano 1166 puta
Expert
Pridružio se: Sub Nov 01, 2014 12:14 am
Kontakt:
Pohvaljen: 4889
Pohvalio: 12625

Postod Дошљак » Sre Okt 03, 2018 2:12 pm

Неће инвеститори да праве инфраструктуру, а град још нема у плану. Мислим да су били неки планови.
Искрено ја бих сва та новија велика насеља на ободу града правио по узору на америчка предграђа, са широким улицама, нормалним тротоарима и пристојним двориштима.
Pohvale za post: 2
laki72
Expert
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 11:56 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6899
Pohvalio: 1683

Postod laki72 » Sre Okt 03, 2018 4:24 pm

Veliki deo tog obelezenog podrucja je svojevremeno bio obuhvacen projektom YU Kapital grupe, no to bese jos davno pre svetske ekonomske krize.

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
marone
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 12:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 465
Pohvalio: 247

Postod marone » Sre Okt 03, 2018 9:26 pm

ink » 03 Oct 2018 01:10 pm napisao:Nadam se da je ovo odgovarajuća tema za ovo pitanje.

Šta se dešava sa ovim ogromnim prostorom između Vidikovca i Železnika?

Kako to da nije tu uleteo neki investitor? Preveliki zalogaj? Previše malih parcela (tj. vlasnika)? Neki drugi nedostatak?

https://goo.gl/maps/B27qu5FJZsJ2
Slika

Na tom prostoru je bilo "planirano" ovo:

u opisu stoji:
NOVI GRAD U BEOGRADU - SAVSKE TERASE
Projekat je razvijan od 2008-2010 god. Zamišljen je na površini od 250ha sa stambeno poslovnim delovima. Stambeni deo za 80.000 ljudi sastojaće se od blokova nebodera, nižih zgrada sa apartmanima i luksuznih vila (sa bazenima), kuća u nizu , veliki hotel sa kongresnim centrom.......

Ali ovo "blokova nebodera" je tacno samo ako u definiciju nebodera ulaze objekti od p+4 :lol:

Mrzi me sada da kopam slike. Naravno to je samo jos jedan propali koncept.
''Ljudi od pustinje napravise oazu a mi od oaze napravismo pustinju'' Sale :)
ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod ink » Čet Okt 04, 2018 11:05 am

Hvala na odgovorima! Izgleda da sam potpuno zaboravio na taj projekat pošto se sad sećam da sam ga video ovde na Beobuild-u.

@Дошљак
Slažem se. Iskreno, i ja bi voleo tako nešto da vidim... ili nešto slično naselju u australijskoj seriji "Neighbours". To je meni otprilike dom iz snova (naravno, ukoliko ima u blizini samoposlugu i druge prodavnice + dobre škole + park + metro/tramvaj do grada).
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 25, 2010 12:51 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 465
Pohvalio: 247

Postod marone » Čet Okt 04, 2018 11:47 am

ink » 04 Oct 2018 10:05 am napisao:Hvala na odgovorima! Izgleda da sam potpuno zaboravio na taj projekat pošto se sad sećam da sam ga video ovde na Beobuild-u.

@Дошљак
Slažem se. Iskreno, i ja bi voleo tako nešto da vidim... ili nešto slično naselju u australijskoj seriji "Neighbours". To je meni otprilike dom iz snova (naravno, ukoliko ima u blizini samoposlugu i druge prodavnice + dobre škole + park + metro/tramvaj do grada).

Takav, uredjeni tip naselja, je planiran za Kaludjericu i jos neka prigradska naselja pre naleta divlje gradnje. Po tom nacrtu trebao je se odradi parcelacija, sa saobracajnom i ostalom infrastrukturom, objektima javne namene itd. Svako ko je zeleo da gradi morao bi da se opredeli za tip kuce iz kataloga. Koliko se secam bilo je 3 (mozda i vise) razlicitih tipova kuca, uglavnom u odnosu na kvadraturu.
Plan sam davno video u arhivi Arhitektonskog fakulteta, ako uspem da ga nekako iskopam online postovacu.
''Ljudi od pustinje napravise oazu a mi od oaze napravismo pustinju'' Sale :)
ink
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod ink » Čet Okt 04, 2018 2:21 pm

marone » 04 Oct 2018 11:47 am napisao:
Takav, uredjeni tip naselja, je planiran za Kaludjericu i jos neka prigradska naselja pre naleta divlje gradnje. Po tom nacrtu trebao je se odradi parcelacija, sa saobracajnom i ostalom infrastrukturom, objektima javne namene itd. Svako ko je zeleo da gradi morao bi da se opredeli za tip kuce iz kataloga. Koliko se secam bilo je 3 (mozda i vise) razlicitih tipova kuca, uglavnom u odnosu na kvadraturu.
Plan sam davno video u arhivi Arhitektonskog fakulteta, ako uspem da ga nekako iskopam online postovacu.

Pa da, tako se to radi 8)

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”