Šta je novo?

Куће у низу - Видиковац и Церак и сл. примери

exberekin

Beginner
Učlanjen(a)
03.04.2013.
Poruke
33
Pohvaljen
8
Зна ли ко ко је архитекта ових кућица у низу на Видиковцу?

slika_1_vidikovac.JPG
 
Ове мени симпатичне кућице су у Јабланичкој на Цераку. Зна ли ко архитекту?

Чини ми се као да оне и оне на Видиковцу припадају истом периоду.

slika_1_cerak.JPG
 
Cudno da ih jos nisu isprepravljali nadogradili itd
 
Mogao si ovo u istu temu
Igore spoji teme i naslovi ih ko je arhitekta
 
Spojene su teme
 
zexland":3d614w5a je napisao(la):
Obozavam kuce u nizu...da su bili pametni, mogli su dobar deo Novog Beograda da izgrade sa ovakvim kucama. Humano stanovanje :)

I meni se svidjaju takve kuce. Mislim da bi tako trebao da izgleda stambeni maksimum i za Cerak i Vidikovac i sva ta naselja do Petlovog Brda a ne soliteri.
 
RioBL":184zkc8b je napisao(la):
zexland":184zkc8b je napisao(la):
Obozavam kuce u nizu...da su bili pametni, mogli su dobar deo Novog Beograda da izgrade sa ovakvim kucama. Humano stanovanje :)

I meni se svidjaju takve kuce. Mislim da bi tako trebao da izgleda stambeni maksimum i za Cerak i Vidikovac i sva ta naselja do Petlovog Brda a ne soliteri.

Tako je. Ovo ne moze da se poredi sa gajbasicama. Ovo je prava stvar za urbano stanovanje.

A ima i upropastenih :(

https://www.google.rs/maps/@44.7498869, ... 6656?hl=en
 
Pa da i onda stvoriti fino mirno naselje, malo izvan grada i sa manjom gustinom i onda ga lijepo povezati sa centrom nekom bus ili trolejbus linijom. a ne ovako. moras praviti metro tunel da bi pokrio naselje.
 
ceo južni deo BG je fantastično projektovan i izgrađen do 1990s, sve na potezu BB-Žarkovo-Cerak-BeleVode-Vidikovac-PB.

Nakon toga, prilična devastacija.
 
Koliko me sećanje služi još krajem šedesetih - početkom sedamdesetih su nizovi kućica nikli na Petlovom Brdu. Navodno neko privremeno rešenje koje je postalo trajno. Ljudi su lepo iskoristili, proširili i napravili fine kuće. Zavisno od komšijske sloge i finansija.
https://www.google.rs/maps/@44.7198264, ... 6656?hl=en
 
Da li grešim ili su to uglavnom vojne kuće, to jest vojnih lica? Zna se da je u SFRJ vojska bila posebna klasa sa bezbroj beneficija, pogotovu stambenih.
 
Човјек почео радити 1981. године, стамбено питање решио 2009-те. Опасне привилегије!
Није све како се прича, и није свима било исто и подједнако. У Београду је сигурно било и баханалија за рачун других који су испаштали.
 
vucko":2f11qn87 je napisao(la):
Da li grešim ili su to uglavnom vojne kuće, to jest vojnih lica? Zna se da je u SFRJ vojska bila posebna klasa sa bezbroj beneficija, pogotovu stambenih.
Вучко наравно да грешиш и то дебело. Ни једно војно лице које живи на Бежанијској коси није власник ових или сличних кућа у низу. Војска је финансирала само изградњу станова и ништа више.
 
Игоре, и ово слово "и" написано на латиници (Видиковац i Церак) у наслову подтеме, напиши бре лепо на ћирилици како и доликује :)
 
У насељу Бежанијска коса има доста и кућица и станова у низу, поготово у 1. месној заједници и 3. мз, а у 2. мз их нема у опште.
 
KAKO SE NEKAD OZBILJNO GRADILO Evo zašto je Cerak naselje po meri stanara
Ana Đokić | 15. 09. 2015. - 23:19h | Foto: V. Živojinović, V. Lalilć | Komentara: 0

Svakog dana morali smo da budemo na gradilištu, a svakog ponedeljka, sve nas, od montažera do arhitekte preslišavao je gradonačelnik.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/590938 ... ri-stanara
 
Гаго, радила је војска и кућице у низу. Примера ради, Нови Загреб, преко пута Велесајма. Ако је било у Загребу сигурно има и у Београду. Па ено их на Бањици, поред касарне а станицу прије ВМА, урађене прије коју годину.
 
Vrh