Šta je novo?

Која је ово зграда?

Боре

Beginner
Učlanjen(a)
09.10.2015.
Poruke
40
Pohvaljen
30
Убјеђују ме да ова зграда постоји у Београду. Мени изгледа да је из неког филма. Постоји ли ово стварно?

sf_zgrada.jpg
 
Policijska stanica 29. Novebar.

Nema potrebe za novom temom ovo je mogao da ti kaze neko u bilo kojoj temi.
 
Ау па ово је зграда у дворишту зато се не види, да се шокираш.. Хвала
 
Ja znam za ovu ajo se dobro sećam, poštu na NBG. Zapadno od Arene, uvučena izmedju zgrada
 
Bilo je u Novostima, to na vrhu je heliodrom samo jednom upotrebljen jer valjda nisu nesto dobro projektovali. Kad je sleteo helikopter popucala su sva stakla u okolini.
Pored ove zgrade stalno prolazim kada idem na posao, nisam znao da je posta. Pripada bulevaru Arsenija Carnojevica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
loyola":1fvbqipg je napisao(la):
Pored ove zgrade stalno prolazim kada idem na posao, nisam znao da je posta.
Nije posta.

Zgrada je Telekomova i u njoj su smestene tlf centrale za NBG.
 
E hej drugari moji
Dugo je ta zgrada na novom beogradu stajala usamljeno, kao svetionik na nekom rtu ;)
 
Само да поткрепим сликом горње Лакијеве речи. Мислим да је снимљено негде 1980.-1981. године из хеликоптера изнад блока 21.
Иначе зграда Телекома се налази у блоку 29.

 
Isto onoliko osećaja koliko ima autor "Rajićeve".

Taj Doćol je uništen 6. aprila, i nikada nije obnovljen pošto su stanovnici stradali mahom po logorima, a imovina, tj. zemljiše je podržavljeno.

 
@Gaga
Fotografisano je sa solitera u bloku 23, a ne iz helikoptera, i to je blok 23, a ne blok 21, Novi Beograd.
Znam da si imao dobre namere, ali si sada promašio. :sesir:
 
Taj samacki hotel ima blizanca unutra su sobe sa wc i16 mkv i spratnom kuhinjom
Bio je jedan na prodaju za 8 hiljada evrova zgrade se iznutra raspadaju imaju radijatore po hodnicima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411209#p411209:3dxpcab7 je napisao(la):
Mair » 17 Окт 2016 06:59 pm[/url]":3dxpcab7]@Gaga
Fotografisano je sa solitera u bloku 23, a ne iz helikoptera, i to je blok 23, a ne blok 21, Novi Beograd.
Znam da si imao dobre namere, ali si sada promašio. :sesir:

Извињавам се Мајер, грешке се дешавају. Обрнуо сам ред блокова.
Имао сам негде и слику, снимљену из хеликоптера баш тих година изнад тог блока и то у ниском лету.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411207#p411207:10a0ojue je napisao(la):
relja » 17 Oct 2016 05:37 pm[/url]":10a0ojue]Isto onoliko osećaja koliko ima autor "Rajićeve".

Taj Doćol je uništen 6. aprila, i nikada nije obnovljen pošto su stanovnici stradali mahom po logorima, a imovina, tj. zemljiše je podržavljeno.


file.php
@relja,

majstor arhivar! Imaš li još koju sliku ovog kraja?
 
Izvinjavam se za odstupanje od teme, evo jedne za Goje-a



Sigurno imam još, ali sve je to nesređeno.

Probaj na google-u sa:
jeremija cara dusana
jeremija cara urosa, dalmatinska, jevrejska, skenderbegova...

Naša Zvezdarka je postavljala skenove fotografija Jeremije Stanojevića ne nekoliko foruma, pa može da se nađe...
 
Hvala Reljo na slikama, ako iskopas jos koju za nas Dorcolce bili bi ti zahvalni, pogotovu sto su takve slike Dorcola jako retke.
 
Hvala @relja,

Ovo je ugao Cara Dušana i Tadeuša Košćuška! Mada jedva prepoznah....
 
Tako je. Vidi se i stara sinagoga, srušena posle rata kao trošna zgrada. Na njenom mestu je danas - terenče.

Potražite svoj kraj na google-u, da ne bude da je Jeremija džabe špartao i slikao :)
 
Kakvo projektovanje - takvo i sećanje.
 
Vrh