Šta je novo?

Zastava Srbije na jarbolu visokom 80 metara

Zderic2222

Intermediate
Učlanjen(a)
02.05.2016.
Poruke
101
Pohvaljen
76
U Beogradu će uskoro biti postavljen jarbol visine preko 100 metara, na kome će se vioriti srpska trobojka.
Podrzavam ovo apsolutno!

Trobojka na visini od preko 100m uskoro nad Beogradom

U Beogradu će uskoro biti postavljen jarbol visine preko 100 metara, na kome će se vioriti srpska trobojka, pišu "Večernje novosti".

Stub će biti postavljen na usću Save u Dunav i trebalo bi da, zbog svoje visine, bude vidljiv iz gotovo svih delova prestonice.

Kako se navodi, cilj ovog poduhvata je jačanje kulta zastave, a očekuje se da se jarboli nakon prestonice, pojave i u drugim gradovima Srbije.

Inicijativa o postavljanju zastave potiče od premijera i novoizabranog predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pišu "Novosti", a on je od gradskih vlasti zatražio spisak lokacija gde bi zastava mogla da bude postavljena.

Odluka je doneta da se jarbol postavi između tržnog centra "Usće" i Malog ratnog ostrva, gde se nalazi baza Rečne flotile Vojske Srbije.

Gradski menadžer Goran Vesić potvrdio je da će se srpska zastava uskoro vioriti nad prestonicom i ukazuje na to da će postati jedan od prepoznatljivih simbola Srbije i Beograda.

"S obzirom na to da je u pitanju veoma ozbiljna građevinska konstrukcija, preduzeće Energoprojekt radi građevinski projekat", rekao je Vesić za Novosti.

On dodaje da će prostor uz desnu obalu Dunava, od Brankovog mosta do Zemuskog keja da bude pretvoren u moderan park sa sadržajima koji će privlačiti Beograđane.

Vesić je takođe naglasio da je to inicijativa da se u društvu stekne običaj postavljanja i poštovanja državne zastave.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... av_id=1247

Evo kako to izgleda u Baku

aze-1-dsc_3441.jpg
 
Igore, ovo u smehoteku ili pod lock.
 
A у међувремену по граду гомила празних јарбола који труну без застава 30ак година (Славија, Главна железничка...)
 
Tako ste govorili i za BNV (da od toga nema nista).

Ja podrzavam gradnju visoke zastave, ne zbog kulta, nego zbog turizma. Turistima su zanimljive takve stvari.
Takvi projekti podizu turisticku atraktivnost grada.
 
Nije Njuzt net :D Malo kičasto, al šta sad, ako je odlučeno da se napravi tako će i biti. Možda bar ovde uspeju da završe šipove na vreme :p
 
Ovo je generalno projekat koji i odgovara samo državama poput Azerbejdžana.

Lepo je rekao Došljak, umesto da se povede red o svim mestima na kojima bi normalno trebala da stoji državna zastava i da se iste menjaju redovno, ponovo se gura neka glupost.

Kult zastave se ne gradi time što razapneš jednu od 20 m2 po sred grada. Čime to izaziva poštovanje iste?
 
Činjenica da od BnV ima nešto ne znači ponovo da je to dobro...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444962#p444962:1at4yjzh je napisao(la):
DusanBG » 07 Апр 2017 10:11 am[/url]":1at4yjzh]Ovo je generalno projekat koji i odgovara samo državama poput Azerbejdžana.
Има и у Грчкој, на Закинтосу ваљда највећа државна застава у Европи или тако нека фора ...
 
Jarboli pored skupstine prazni pored zeljeznicke prazni na slaviji prazni na kalisu kako kad itd
Mogli bi to za pocetak da srede i okace zastave
 
Sve urbanističke probleme smo rešili, sva rugla u centru grada sredili i sve kvarove popravili pa nam sad još samo ostaje da pobodemo jedan veliki jarbol nasred Ušća.

P.S. Odmah pored jarbola da se smesti još jedan tržni centar.
 
Samo nam zastava od 100 metara treba pa da se svi kolektivno samoubijemo. Klasično skretanje teme sa masovnih protesta na nacionalizam.
 
ovo srbovanje na jarbolima od po 100 metara je logicna posledica novogodisnje rasvete po mostovima. sto se drzavnosti tice - blasfemija, sto se estetike tice - potpuni kic, a sta ovo predstavlja politicki zakljucite sami. nacija koja prolazi kroz krizu identiteta.
 
Što je ne okače u Preševu ili Prizrenu, ili u novom mešihatu u Novom Pazaru? Ionako ste u Novom Pazaru dobili fantastičnu podršku.

Ali ne, večito se kažnjava krug dvojke, da gleda u nebo kriveć' vratove i proklinje sudbu kletu.
 
GOJE":2g8agc2h je napisao(la):
Što je ne okače u Preševu ili Prizrenu, ili u novom mešihatu u Novom Pazaru? Ionako ste u Novom Pazaru dobili fantastičnu podršku.

Ali ne, večito se kažnjava krug dvojke, da gleda u nebo kriveć' vratove i proklinje sudbu kletu.
Ako ti je kazna da gledas u zastavu ti ne gledaj. Drago mi je zbog takvih sto je postavljaju, milioni Srba kroz istoriju dali zivote za ideju koju ta zastava predstavlja a danasnjim snobovima kruga dvojke kazna da se ona postavi u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444993#p444993:16hr3c08 je napisao(la):
woona » 07 Apr 2017 11:51 am[/url]":16hr3c08]
GOJE":16hr3c08 je napisao(la):
Što je ne okače u Preševu ili Prizrenu, ili u novom mešihatu u Novom Pazaru? Ionako ste u Novom Pazaru dobili fantastičnu podršku.

Ali ne, večito se kažnjava krug dvojke, da gleda u nebo kriveć' vratove i proklinje sudbu kletu.
Ako ti je kazna da gledas u zastavu ti ne gledaj. Drago mi je zbog takvih sto je postavljaju, milioni Srba kroz istoriju dali zivote za ideju koju ta zastava predstavlja a danasnjim snobovima kruga dvojke kazna da se ona postavi u gradu.
Ironija ti nije baš jača strana, no svejedno. :sesir:
 
Ja i dalje mislim da je ovo njuz.net

Šta li pojedinci na vlasti žele da kompenzuju praveći najveće jarbole, najviše solitere, najveće tržne centre, najbolje autoputeve...
 
Samo čekam prvu ''konstataciju'' da svako ko 100% ne podržava ovu ideju je izdajnik i mrzitelj svega srpskog.
Još ako Onaj gore nastavi da se lično interesuje za projekat... Uf, pa to će da budu tirade i verbalni rafali dan i noć.
 
Bender Rodriguez":2f4xnqqv je napisao(la):
Samo čekam prvu ''konstataciju'' da svako ko 100% ne podržava ovu ideju je izdajnik i mrzitelj svega srpskog.
Još ako Onaj gore nastavi da se lično interesuje za projekat... Uf, pa to će da budu tirade i verbalni rafali dan i noć.
Ne aludiram na to. I ja prvi bih preispitao ideju ali ne mogu da prihvatim stav da je nekome to kazna itd. Ok, ako je Goja bio ironican izvinjavam se.
 
Moze jarbol ok ali prvo takv jedan bi da vidim u centru pristine i na tvrdjavi carskog grada prizrena
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445002#p445002:398kvu1h je napisao(la):
woona » 07 Apr 2017 12:08 pm[/url]":398kvu1h]
Bender Rodriguez":398kvu1h je napisao(la):
Samo čekam prvu ''konstataciju'' da svako ko 100% ne podržava ovu ideju je izdajnik i mrzitelj svega srpskog.
Još ako Onaj gore nastavi da se lično interesuje za projekat... Uf, pa to će da budu tirade i verbalni rafali dan i noć.
Ne aludiram na to. I ja prvi bih preispitao ideju ali ne mogu da prihvatim stav da je nekome to kazna itd. Ok, ako je Goja bio ironican izvinjavam se.
Prva rečenica nije, ali druga pokušaj humora :sesir:
 
Woona nisam mislio na tebe. Počeo sam da pišem taj komentar još pre tvog posta. Elem, nemam ja problem kad se ljudi oko nečega ne slažu nego kad se nešto tera u krajnost. A mislim da će baš to da se dešava narednih par meseci po forumima i medijima ako Onaj gore nastavi da se lično interesuje za ovo. Dakle neće biti rasprava oko toga treba li nam to ili ne i kako bi trebalo da izgleda, nego će da bude ono ''aha, znači vi niste za srpsku zastavu, pa vi ste izdajnici i mrzitelji!''
 
Ма кад се курчи курчи се до краја бре

Јарболчугу 500 метара која користи Источну Капију као подлогу, тако да је висина у ствари више од 500 метара

Ал наравно пре тога сваки јарбол мора да има заставу и то не онако увијену него да се одмота сваки дан бато
 
Vrh