Zastava Srbije na jarbolu visokom 100 metara

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

vucko35
Intermediate
Pridružio se: Ned Maj 18, 2008 8:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 150
Pohvalio: 0

Re: RE: Re: Zastava Srbije na jarbolu visokom 100 metara

Postod vucko35 » Ned Maj 28, 2017 5:49 pm

laki72 » 27 May 2017 03:32 pm napisao:
Felix napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452668#p452668]laki72 » 21 May 2017 11:43 am[/url] napisao:Moj licni stav je da nema potrebe da ga vracaju. :D

Diskutabilno je koliki nas je i tada Francuska volela, ali skorija proslost je prepuna kontra pokazatelja...

To naravno ne znaci da sam za mrznju prema Francuskoj (a posebno francuskom narodu) ali mislim da je skoro 100 godina lazi o nekakvom prijateljstvu i ljubavi sasvim dovoljno.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Naša skorija prošlost je prepuna pokazatelja koji se generalno kose sa zdravim razumom.

Ako je neko u svađi sa celim selom i doskorašnjim prijateljima koji su mu pomogali da sagradi kuću, da je proširi, opremi, da zaseje njivu itd. pre će biti da je on zreo za analizu a ne svi ostali oko njega.

Postujem svacije misljenje, ali smo vec komentarisali koliko je to prijateljstvo i pomoc bilo iskreno u konkretnom slucaju Francuske.

A za ovo se slazem da smo za analizu. Svakako jesmo, ali poted pomenutog dela o svadji sa svima, ne bi bilo lose i da se alalizira i 'ljubav' , 'bratstvo' i 'prijateljstvo' , kojeg realno nikada
nije bilo.

P.S
A mozda bi bilo za ocekivati upravo obratno!
Zasto ne, "spomenik zahvalnosti Srbiji" po prestonicama evrope?
Jer, na preokret toka rata je prilicno uticao "ludi gedža u opancima" jurisajuci na bugare, nemce, ugare i austrijance...

Samo pitam? ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

zaboravio si da navedeš Šiptare,Hrvate,Slovake,Čehe....Svi su rado služili vojsku austrougarske(osim Šiptara)
Felix
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 11:21 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 62
Pohvalio: 15

Re: RE: Re: Zastava Srbije na jarbolu visokom 100 metara

Postod Felix » Ned Maj 28, 2017 11:04 pm

laki72 » 27 May 2017 03:32 pm napisao:
Felix napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452668#p452668]laki72 » 21 May 2017 11:43 am[/url] napisao:Moj licni stav je da nema potrebe da ga vracaju. :D

Diskutabilno je koliki nas je i tada Francuska volela, ali skorija proslost je prepuna kontra pokazatelja...

A za ovo se slazem da smo za analizu. Svakako jesmo, ali poted pomenutog dela o svadji sa svima, ne bi bilo lose i da se alalizira i 'ljubav' , 'bratstvo' i 'prijateljstvo' , kojeg realno nikada
nije bilo.

P.S
A mozda bi bilo za ocekivati upravo obratno!
Zasto ne, "spomenik zahvalnosti Srbiji" po prestonicama evrope?
Jer, na preokret toka rata je prilicno uticao "ludi gedža u opancima" jurisajuci na bugare, nemce, ugare i austrijance...

Samo pitam? ;) :D

Ludi gedža u opancima je izvojevao prvu savezničku pobedu u Prvom svetskom ratu...

Znaš da u centru Pariza postoji avenija Pierre 1er de Serbie ( u osmom arondismanu gde je Trijumfalna kapija i Jelisejska palata)? To je grad koji godišnje poseti preko 15 miliona turista. Ako mene pitaš to je bolja reklama za Srbiju od bilo kakvog spomenika.

Ako su naši preci bili zahvalni Francuzima i podigli im spomenik onda to treba da se poštuje. Isto važi i za Franša d`Eperea koji je komandovao operacijom oslobađanja Srbije i postao počasni vojvoda naše vojske. Žao mi je što se Beograd nije odužio britanskom admiralu Trubridžu koji je vodio rečnu odbranu Beograda od austrougarskih monitora, sa našima se povlačio preko Albanije i sprečio da se narod i vojska samoubilački evakuišu u Medovi gde bi ih masakrirali austrougarski avioni i podmornice.

Ne želim da ovaj divan forum opterećujem politikom ali ova tema ima dodira i sa tim i sa istorijom. Ko smo, šta smo i gde smo i zbog čega. I odakle spomenici koje mi danas doživljamo drugačije?

Naši preci su znali da ozbiljne nacije grade savezništva decenijama i ne vode politiku od danas do sutra.

Imali smo kroz istoriju itekako ozbiljne državnike koji su tako radili. Gradili su zemlju uz ljude školovane na najprestižnijim univerzitetima, savezništva pa i uz ozbiljne vojskovođe kada je trebalo. Od Mišića, Stepe Stepanovića i Pavla Jurišića Šturma do pariskog đaka i nadrealiste Koče Popovića.

Kada su se na Pariskoj konferenciji nakon Prvog svetskog rata crtale granice Balkana imali smo jednog Mihajla Pupina koji je kao prijatelj predsednika Vilsona direktno intervenisao u našu korist da dobar deo Vojvodine odakle je deo mojih korena pripadne Srbiji.

A na šta smo se devedesetih sveli? Čoveka koji se kleo u komunizam kada je padao Berlinski zid, forsirao poslušne a ne školovane, govorio da "možda ne znamo da radimo ali znamo da se bijemo", a kada smo krenuli da se bijemo za vojskovođe je izabrao obijače banaka i švercere cigareta i nafte, razne Arkane, Badže i Budže, pravio mega diskoteku u Požarevcu i vodio nas u ponor kao Domanovićev vođa. Tako se ne vodi ni mesna zajednica a kamoli država.

Izvinite još jednog zbog ovog off-a. Ovaj forum je zlato zato što nije uprljan politikom :gobb:
Pohvale za post: 9
Orfanelin
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Čet Nov 19, 2015 2:55 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 96
Pohvalio: 14

Re: Zastava Srbije na jarbolu visokom 100 metara

Postod Orfanelin » Ned Maj 28, 2017 11:47 pm

A na šta smo se devedesetih sveli? Čoveka koji se kleo u komunizam kada je padao Berlinski zid, forsirao poslušne a ne školovane, govorio da "možda ne znamo da radimo ali znamo da se bijemo", a kada smo krenuli da se bijemo za vojskovođe je izabrao obijače banaka i švercere cigareta i nafte, razne Arkane, Badže i Budže, pravio mega diskoteku u Požarevcu i vodio nas u ponor kao Domanovićev vođa. Tako se ne vodi ni mesna zajednica a kamoli država.

Odusevljen sam ovim sto si napisao. Bas mi je ta recenica trebala pre koji dan kad sam imao diskusiju sa jednim ortakom koji je tvrdio da Slobodan nista bolje nije mogao da uradi i da je sve sto je uradio najbolje za Srbiju :lol:
Stop republickoj diskriminaciji, slobodna teritorija Zlatibor. :D

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”