Плато Бежанија

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

Bezaninac
Intermediate
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 8:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 145
Pohvalio: 394

Плато Бежанија

Postod Bezaninac » Sre Avg 21, 2019 5:14 pm

Отварам тему о пројекту "Плато Бежанија" који је у припреми на Бежанијској Коси. Локација је на углу улица Љубинке Бобић и Рашка Димитријевића, а ивеститор је "Финвест" који вечћ има неколико завршених, као и неколико пројката у изградњи (претежно Баново Брдо и Сењак).

Пројекат ће обухватити парцеле 1978/4/7/9/10, где се сада налази неуређена "трогуласта" ледина, чувени аутосервис "Мунгос" и "Пауза" кафе. Чланови који од раније прате форум сетиће се акције од пре неколико година када је ту покушана дивља градња аутоперионице, која је стопирана, захваљујући и овом Форуму. Недавно се на теми о кисоцима писало и о великом необележеном коиску који се ту појавио и испровоцирао неколико пријава, али се испоставило да је управо ради о продајно-презентационом штанду баш за овај пројекат.

На локацији су у току радови на довођењу топловодне инсталације за овај пројекат, те је стога већ неко време за саобраћај затворен део улице Љ. Бобић, од пол. станице, до пијаце.

Иначе, у плану је изградња стамбено-пословног објекта 2П0+П+4+Пс, укупно неких 17000 м2. Ово су први рендери пројекта, а надам се да ће се корисник @Гага ускоро укључити са линковима, сликама радова на топловоду, и неколико фотографија са лица места и свог кухињског прозора :)
Prikačeni fajlovi
C006.jpg
C005.jpg
C004.jpg
C003.jpg
C001a.jpg
Capture1.JPG
Capture1.JPG (52.67 KiB) Pogledano 3692 puta
Pohvale za post: 9
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11681
Pohvalio: 3178

Re: Плато Бежанија

Postod astrodule » Sre Avg 21, 2019 6:34 pm

A evo i malo šire okoline.

plato bezanija.jpg
plato bezanija 4.jpg
plato bezanija 3.jpg
plato bezanija 2.jpg
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Pohvale za post: 9
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Čet Avg 22, 2019 10:39 am

Хвала Астродуле, одлична перспектива и одлично се види да је у питању једна од последњих слободних површина за градњу на том делу Косе.
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11681
Pohvalio: 3178

Postod astrodule » Čet Avg 22, 2019 11:28 am

Hvala 3d Guglu ;)

Plašim se malo za terene na susednoj parceli.

Što se tiče slobodnih parcela na BK, ako je Miško dobio dozvolu da zida "zadužbinu" na zemljištu vodovoda, moguće je da će i ta livada da nastrada u budućnosti.

A kada se krene ka Ledinama (okretnici 75) ima tu još slobodnih parcela, mada pitanje je koliko je to atraktivna lokacija za gradnju.

Na ovom projektu mi se sviđa što ima samo 4-5 spratova. Nadam se da će biti garaža ispod.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Čet Avg 22, 2019 10:34 pm

Da i meni se posebno svidela ta niska spratnost. Podzemna garaža je na dva nivoa. Inače, oskudica lokacija na BK je veća nego što se okom vidi, jer je dosta tih naizgled slobodnih parcela namenjeno za objekte i komplekse javih službi...
maršalsavo
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pon Feb 18, 2019 9:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 96
Pohvalio: 26

Postod maršalsavo » Čet Avg 22, 2019 10:41 pm

Dobro je sto se ovo pravi, bile je vreme da se urbani zivot siri u periferiju
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9609
Pohvalio: 16478

Postod Гага » Pet Avg 23, 2019 2:06 am

Bezaninac » 21 Авг 2019 05:14 pm napisao:Отварам тему о пројекту "Плато Бежанија" који је у припреми на Бежанијској Коси. Локација је на углу улица Љубинке Бобић и Рашка Димитријевића, а ивеститор је "Финвест"
Иначе, у плану је изградња стамбено-пословног објекта 2П0+П+4+Пс, укупно неких 17000 м2. Ово су први рендери пројекта, а надам се да ће се корисник @Гага ускоро укључити са линковима, сликама радова на топловоду, и неколико фотографија са лица места и свог кухињског прозора :)

Пошто сам прозван :D , ево ме.

@Бежанинац, укњижен велики плусићћћ за отварање теме :kk: Потрудићу се, заједно са тобом, да ову тему редовно допуњујемо са сликама, новим догађањима и објашњењима око будућих радова на овом заиста лепом пројекту. Слика ће бити и са кухињског прозора :wink: , али тек на јесен, кад буде опало лишће да се види, јер сад велике крошње не дозвољавају поглед у том правцу (хаха).

Слика „инкримисаног киоска“ или ти канцеларија инвеститора, који сам својевремено пријавио :mrgreen: , као нелагелно постављен на овој парцели. Ту је и сајт инвеститора, посебно за овај пројекат, а он је још у изради. Иначе је реч о блоку 19 у трећој месној заједници.
DSCF0325.JPG

Зграда изгледа пристојно-једноставно, а ефикасно и не одудара по спратности, а по изгледу надмашује не само околне зграде (па и моју :D ), него и остале зграде на Бежанијској коси.

С обзиром да је на једном делу плаца, где ће се градити „Плато Бежанија“, али на другој катастарској парцели, већ годинама изграђени технички преглед „Мунгос“ и кафић „Пауза“, али са привременом дозволом, они ће морати да се селе одатле.

Да би отпочели са радовима, прво наравно мора да се већа трогласта парцела, где је иначе некада била шљункара, очисти од годинама израслог дивљег шибља и дрвећа, уклони она бетонска плоча где је пре пар година покушана градња дивље самоуслужне аутоперионице (имамо тему о томе), а и види се на ортофото снимку који је поставио @Бежанинац, па онда добијање разноразних дозвола, .... и на крају постављање ограде и грађевинске табле.

Поред тога треба да се заврши, а при крају је, и изградња одговарајућег топловода за ову зграду, и да се споји на већ постојећу магистралу. Из тог разлога је затворена за саобраћај улица Љубинке Бобић у делу од Рашка Димитријевића до раскрснице са Недељка Гвозденовића и Др. Хуга Клајна. Топловод је почео да се ради средином јула и то на углу улица Љубинке Бобић и Рашка Димитријевића где је прикључен на постојећи топловод. Неколико слика од 18.јула 2019.
DSCF0144.JPG
DSCF0145.JPG
DSCF0146.JPG
DSCF0147.JPG

Радови су напредовали према споменутој раскрсници и како су постављали цевоводе и спојили са постојећим у Недељка Гвозденовића, тако су одмах затрпавали песком и ради што бољег набијања и слегања песка користили су воду. Како се песак слегао до потребне чврстоће, да тако то назовем, насипали су са ситним шљунком, утабавли и бетонирали су насути део. Остало је још да се уради део код саме раскрснице и протеклих пет дана је вода обилато сипана из хидранта на тај део где су постављени цевоводи топловода. Интересантно је да су у једном делу направили канал од дасака и на њега поставили малу ветрењачу да се види да вода ту протиче. Јуче су доста радили око овог дела и следи бетонирање. Кад се и у овом делу стврдне бетон следи асфалтирање тог затвореног дела улице Љубинке Бобић и отварање за саобраћај, а онда ће и линија 82 да проради. Слике завршних радова на топловоду од 16. и 17. августа 2019.

Надам се скором укључењу на тему и од стране комшије @Белке :)

DSCF0321.JPG
DSCF0323.JPG
DSCF0324.JPG
IMG_20190816_162037_.jpg
IMG_20190816_161938_.jpg
DSCF0331.JPG
IMG_20190816_161753_.jpg
DSCF0328.JPG
DSCF0329.JPG
DSCF0330.JPG

:sesir:
Pohvale za post: 5
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pet Avg 23, 2019 2:43 am

astrodule » 22 Авг 2019 11:28 am napisao:Hvala 3d Guglu ;)

Plašim se malo za terene na susednoj parceli.

Što se tiče slobodnih parcela na BK, ako je Miško dobio dozvolu da zida "zadužbinu" na zemljištu vodovoda, moguće je da će i ta livada da nastrada u budućnosti.

A kada se krene ka Ledinama (okretnici 75) ima tu još slobodnih parcela, mada pitanje je koliko je to atraktivna lokacija za gradnju.

Na ovom projektu mi se sviđa što ima samo 4-5 spratova. Nadam se da će biti garaža ispod.

@Дуле, не треба да се плашиш за терене, они остају ту где и јесу. Онај највећи терен, најближи до будуће зграде, има и осветљење, тако да момци играју фудбал, рукомет.. или већ и до 11 часова увече, тада се светло и гаси.

Чика Мишко је већ сазидао једну задужбину преко пута зелене пијаце "Бежанијска коса", својевремено сам (2011.године) и отворио тему о томе док се градила viewtopic.php?f=22&t=1485, нажалост неке слике су нестале. То је дечији објекат за децу ометене у развоју и то је дневни боравак „Сунце“. За другу задужбину, хм, ту би требало да се гради дом здравља или највероватније у наставку тј. иза већ његове изграђене задужбине тј. на углу улица Др. Хуга Клајна и Пеђе Милосављевића.

Има још слободних парцела за градњу и то баш у трећој месној заједници:
1. Парцела на углу Колумбове и Магеланове, ту треба Енергопројект да гради куће у низу. Постављао сам цртеже тих кућица у теми о Енергопројекту.
2. Парцела оивичена улицама Грчка, Веспућијева, Магеланова и Марка Пола (преко пута новог Бежанијског гробља 1).
3. Парцела у улици Марка Пола.

У другој месној заједници већ годинама не може да се почене са градњом зграде на парцели између Љубинке Бобић, Партизанске авијације и Исмета Мујезиновића, јер је ту оно циганско насеље (ми га зовемо Бежанијско Дедиње :D ), а преко пута Еко бензинске станице. Кад ће...., а такође и плац где је циганско насеље код окретнице аутобуских линија 70,74 и 75.
čika srđan
Beginner
Pridružio se: Sre Feb 01, 2012 7:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 25
Pohvalio: 13

Postod čika srđan » Pet Avg 23, 2019 12:39 pm

Nedaleko odatle, odmah do vodovoda, nalazi se i ova parcela koja dugo stoji neuređena. Zna li se njena sudbina?
Prikačeni fajlovi
Untitled-1.jpg
Pohvale za post: 1
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 703
Pohvalio: 5

Postod belka » Sub Avg 24, 2019 1:51 am

Gradnje će biti I u delu ulice Raška Dimitrijevića gde izlaze kuće iz Bežanijskih ilegalaca, radi se plan detaljne regulacije, a I Direkcija priprema lokaciju u Bežanijskih ilegalaca, to je ona slobodna livada preko puta teretane Shark gym, ukoso od nje, I tu se planira jedna manja stambena zgrada, tako da će bii gradnje na Kosi, takođe, lokacija prekoputa groblja u Ulici Norveška - grčka se uskoro pakuje za prodaju od strane Grada itd.
Пантограф
Expert
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 12:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8704
Pohvalio: 5583

Postod Пантограф » Sub Avg 24, 2019 3:48 pm

Meni žao Mungosa, radim tu tehnički 10 godina☹️

Nego, je l radi nešto Energoprojekt na onoj svojoj parceli tamo u trećoj? Ne prolazim više gore.
Перспектива Београда: Tirana railway station was the central railway hub of Tirana, Albania... On 2 September 2013, the station was closed for passenger and freight transport, and was demolished to make room for a new boulevard that leads over the station area to the north. A completely new district will be created.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Ned Avg 25, 2019 2:33 am

Па кад се пресели Мунгос, било где, и ти ћеш @Пантографе за њима. Знаш како се каже, ко је добар, за њим се иде и на крај света!Покушаћу да сазнам где се селе, па ти јављам.

Спомињао сам ту парцелу у претходном посту на овој теми, које су још празне парцеле у трећој месној заједници.
Не ради се ништа, та парцела стоји годинама ограђена оградом и наравно зарасла до непрепознатљивости. Писао сам и постављао слике о том Енергопројектовом пројекту још 2015. године и то баш на теми о Енергопројекту, али нажалост све слике су се изгубиле http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic. ... 86#p335006

Видећу са @Игором, ако је икако могуће, да се поново убаце слике, али сад преко нашег (Беобилд) сервера.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Ned Avg 25, 2019 3:08 am

belka » 24 Авг 2019 01:51 am napisao:Gradnje će biti I u delu ulice Raška Dimitrijevića gde izlaze kuće iz Bežanijskih ilegalaca, radi se plan detaljne regulacije, a I Direkcija priprema lokaciju u Bežanijskih ilegalaca, to je ona slobodna livada preko puta teretane Shark gym, ukoso od nje, I tu se planira jedna manja stambena zgrada, tako da će bii gradnje na Kosi, takođe, lokacija prekoputa groblja u Ulici Norveška - grčka se uskoro pakuje za prodaju od strane Grada itd.

Да, што @Белка каже и ту ће се градити у улици Бежанијских илегалаца. Већ трећи пут је била јавна набавка за „урбанистички пројекат за потенцијалне локације за доделу-локација 1“. Две јавне набавке су биле прошле године (мај и август) и ове године у мају.

Реч је о овој локацији, уоквирено жуто са парцелама 2000/4 и 2000/27, а биће и на парцели 2000/1, слабо се види, а преко пута ове две па бочно!Oзначио сам стрелицама.

Треба да се гради и на парцели 1817 (означио сам са звездицом) јер је @Белкин и мој комшија Ђоле продао плац, и ту ће се градити стамбена зграда са два спрата. Када ће то бити !, инвеститор јури папире.

Hvataj.JPG

http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... P-6-19.pdf
http://nabavke.beoland.com/images/nabav ... P-6-19.pdf
графички прилог.JPG
графички прилог.JPG (130.14 KiB) Pogledano 2572 puta
mradulovic
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 4:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 916
Pohvalio: 160

Postod mradulovic » Ned Avg 25, 2019 3:49 pm

imam jednu malu, subjektivnu, zamerku na arhitekturu - mislim da su trebali da malo vishe naglase venac iznad otvora na poslednjem spratu (povecanjem nadzidka na krovu) jer ovako deluje kao da nesto fali, kao da je zgrada osisana i da ce se za koju godinu nadgraditi (legalno ili samoinicijativno)
fiskalni konzervativac - arhitektonski liberal
belka
Higher intermediate
Kontakt:

Postod belka » Pon Avg 26, 2019 12:06 am

Gago nisi baš dobro objasnio. Biće gradnje samo na toj livadi ukoso od Shark-a, I to na sledeći način: urbanističkim projektom koji će u sebi sadržati I projekat preparcelacije, od te livade (od te 2 katastarske parcele plus deo 2000/1 na kojoj se prostire livada) biće formirana jedna građevinska parcela, koja će zatim biti prodata od strane Direkcije, I mislim da će se moći graditi stambeni objekat za višeporodično stanovanje, spratnosti P + 2 + Ps (Pk), naravno podrum za parkiranje, sa ostalim urbanističkim parametrima kako budu ustanovljeni urbanističkim projektom, a u skladu sa PGR-om.

Što se tiče Energoprojektove lokacije za male kuće P+1, ili zgrade, mislim da postoje neki sporovi na tom zemljištu I zato stoji lokacija, ne mrda.
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pon Avg 26, 2019 2:31 am

@Белка, сад ми је јасније након твог објашњења :kk: . Није ми било јасно да је парцела 2000/1 на другом делу, а да се формира једна грађевинска парцела.
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Pon Avg 26, 2019 10:14 am

A kakve su to parcelice na livadi dijagonalno od Šarka? Izgledaju kao objekti, ali tamo nema ničega osim gole livade? Taj UP se donosi na inicijativu Direkcije?
belka
Higher intermediate
Kontakt:

Postod belka » Pon Avg 26, 2019 3:19 pm

Da UP se donosi na zahtev Direkcije, a parcelice 2 su Bežaninac ako znaš po onom starom Zakonu o građevinskom zemljištu tu behu 2 barake, da li sad neke firme koja je gradila Bežanijsku kosu ili ne znam već I onda po tom starom zakonu parcelča ispod objekta se formiralča kao zasebna katastarska parcela, što je budalaština tog vremena, ali to je bilo to vreme, šta ćemo sad, danas se to radi drugačije....
belka
Higher intermediate
Kontakt:

Postod belka » Pon Avg 26, 2019 3:23 pm

Inače parcela 2000/1 je jedna servisna parcela koja pliva I po blokovima u Raška Dimitrijevića, po ivici Bežanijske kose, po ulicama, to je upravo spona nekog ranijeg I današnjeg urbanizma, neka vrsta tranzicijskog urbanizma, koji naravno donosi mnogo nedaća svima koji se tu zadese, ali šta ćeš... Trpi I čekaj da to neko jednog lepog dana reši I postavi na svoje noge...
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Uto Avg 27, 2019 1:08 am

Завршени су радови на постављању и спајању топловода кроз улицу Љубинк Бобић, а на делу од Рашка Димитријевића до раскрснице са Недељка Гвозденовића и Др. Хуга Клајна. Све је избетонирано, само је остао да се заврши још део на тротоару на споменутој раскрсници, а ту је хидрант са пумпом за воду. До краја недеље би требало да се и асфалтира део Љубинке Бобић где су били радови. Слике су од 24.08.2019.

DSCF0345.JPG
DSCF0344.JPG
DSCF0343.JPG
DSCF0342.JPG
Pohvale za post: 3
Bezaninac
Intermediate
Kontakt:

Postod Bezaninac » Uto Avg 27, 2019 10:02 am

Ah, hvala, sad kapiram...
wrexham
Beginner
Pridružio se: Sub Apr 01, 2017 1:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 50
Pohvalio: 35

Postod wrexham » Uto Avg 27, 2019 1:41 pm

Sajt im je u izgradnji, ali komšijin mali koji im ga radi nije zaštitio rutu na koju je okačio planove stambenih jedinica… pa eto, koga interesuje ova lokacija, može da pronjuška.

Koga mrzi da klikće, evo mu i PowerShell oneliner da skine sve odjednom.

Kod: Obeleži sve

$d = [Environment]::GetFolderPath("Desktop") + "\Plato"; mkdir $d; 1..110 | ForEach-Object { $s = "http://platobezanija.rs/wp-content/uploads/PDFstanovi/platobezanija-stanovi_" + $_.ToString("D3") + ".pdf"; Start-BitsTransfer -Source $s -Destination $d }
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Sre Avg 28, 2019 1:08 am

@Врексхам, хвала за постављање цртежа станова, укњижен плусићћћ.

Значи ни Финвест није одолео тренду да кухиња и дневна соба буду у једној целини. Лично ми се то не свиђа, али.... о укусима нећемо... Такође не свиђа ми се што је дневна соба пролазна код двособних станова од 47,20 квадрата !
Ех ето, код њих је сад дневна соба - мастер соба ! Ваљда им лепше тако звучи, него главна соба !!!!!!
Giorano Angelo
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 22, 2011 11:25 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1160
Pohvalio: 260

Postod Giorano Angelo » Sre Avg 28, 2019 1:40 am

wrexham » 27 Авг 2019 11:41 am napisao:Sajt im je u izgradnji, ali komšijin mali koji im ga radi nije zaštitio rutu na koju je okačio planove stambenih jedinica… pa eto, koga interesuje ova lokacija, može da pronjuška.

Koga mrzi da klikće, evo mu i PowerShell oneliner da skine sve odjednom.

Kod: Obeleži sve

$d = [Environment]::GetFolderPath("Desktop") + "\Plato"; mkdir $d; 1..110 | ForEach-Object { $s = "http://platobezanija.rs/wp-content/uploads/PDFstanovi/platobezanija-stanovi_" + $_.ToString("D3") + ".pdf"; Start-BitsTransfer -Source $s -Destination $d }

Нешто нисам одушевљен решењима. Симптоматична је појава слободног стуба у простору стамбене кухиње (екстремни пример: http://platobezanija.rs/wp-content/uplo ... vi_008.pdf)
Подржите петицију против рушења Генералштаба:
http://www.peticije24.com/inicijativa_p ... neralstaba
Гага
Expert
Kontakt:

Postod Гага » Pet Sep 06, 2019 4:06 am

Вест која ће највише обрадовати @Пантографа. :wink:

Постојећи технички преглед „Мунгос“, кафић „Пауза“ и перионица аутомобила остају ту где и јесу. Значи инвеститор „Финвест“ мора да мења пројекат, а тиме и смањење броја станова и квадратуре у згради/зградама коју треба да гради. Уствари он је то већ и урадио, јер је то видљиво на плановима ламеле зграда.

Овде се види да недостаје тај „шпиц“ тј. део зграде где је сад технички преглед и остало. Означио сам црвеним линијама шта отпада тј. шта се неће градити. Слике снимљене 04. и 05. септембра 2019.
део који се не гради_.jpg
део који се не гради_.jpg (24.13 KiB) Pogledano 738 puta
C004_део који се не гради.jpg
C004_део који се не гради.jpg (157.49 KiB) Pogledano 738 puta

А ево како изгледа тај део где је технички преглед и остало.
DSCF0420.JPG
DSCF0421.JPG
DSCF0422.JPG
DSCF0469.JPG
DSCF0470.JPG

Део где је перионица возила, то је склепано од лимова и не изгледа уопште репрезентативно, а и мало је запуштен тај део !!!
DSCF0472.JPG

Сутра ћу поставити слике како уопште сад изгледа тај део блока 19 где ће се градити "Плато Бежанија"

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”