Плато Бежанија

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

MladenD
Novice
Pridružio se: Ned Okt 06, 2019 12:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 11
Pohvalio: 2

Re: Плато Бежанија

Postod MladenD » Ned Okt 06, 2019 12:48 pm

Procitah temu i posto zivim bas u kraju moram da prokomentarisem da je steta sto Mungos ostaje tu (mada i sam koristim njihove usluge) jer bi zgrada bila neuporedivo lepsa da je kompletna, ali isto i da se slozim da u kraju apsolutno nema prostora gde bi se izmestio a da to lici na nesto, koje god slobodne terene nalazili...

Nego, razlog zasto sam se registrovao je da se informisem o kvalitetu gradnje, s obzirom da mi je zgrada interesantna jer smo navikli na ovaj kraj, a apsolutno nista ne znam o zidanju i materijalima... Na sajtu stoji tehnicka specifikacija:

Фасадна столарија: алуминијумска, пластифицирана са термопрекидом. Ролетне алуминијумске, стакла термопан, пуњена аргоном, нискоемисиона
Улазна врата: сигурносна, са блокирањем у више тачака, произвођач „BOSAL” или друга не нижег квалитета
Собна врата: дрвена, саћаста, обострано обложена МДФ-ом, завршна обрада мат лак, висина врата 210цм
Паркет: храстов паркет, Prefinito, произвођач „TARKETT” или други не нижег квалитета
Керамика: увозне плочице из Италије, Шпаније, Португалије… прве класе
Санитарије: „LAUFEN” или друге не нижег квалитета, конзолна WC шоља са „GEBERIT” испирачем, туш кабине са линијским одводом и фиксним параваном од каљеног стакла, батерије „GROHE” или друге не нижег квалитета
Грејање: даљински систем грејања, сваки стан је опремљен калориметром тако да се обрачун потрошње врши по утрошку, алуминијумски радијатори, у купатилима сушач
Климатизација: један клима уређај реномираног произвођача
Лифт: u свакој ламели по два лифта произвођача „KONE”, „SCHINDLER” или „THYSSENKRUPP”
Кабловски дистрибутивни систем: оптички кабл за интернет конекцију, прикључци у дневној и свакој спаваћој соби. Провајдер „Tелеком” или „SBB”
Изолација:
Подови: кошуљица се излива на термо-звучно изолационом слоју од укупно 3цм типа „Termo Silent”, екструдирани стиропор или друго не нижег квалитета
Фасадни зидови: армирано бетонски или зидани гитер блоком од 20цм, обложени контактном фасадом са завршном обрадом декоративним малтерима и фасадним циглицама
Зидови између станова и између стана и ходника: сендвич, зидани зидови од два гитер блока од 10цм са минералном вуном у средини, обострано малтерисани
Преградни зидови у стану: од гипс-картон плоча (двоструко облагање) на металној подконструкцији са минералном вуном у средини

Спуштени плафон у купатилу од влагоотпорних гипс-картон плоча на металној подконструкцији

Posebno me interesuje komentar na ovo boldovano, i to na gipsane zidove izmedju prostorija u stanu. Da li je to neki standard za novu gradnju, ispod prosecno?
astrodule
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 12462
Pohvalio: 3453

Postod astrodule » Ned Okt 06, 2019 12:59 pm

Kako okačiti televizor ili klimu ili kuhinjske elemente na takav zid?

Ne može se uvek gađati ta metalna podkonstrukcija.
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Slika
MladenD
Novice
Kontakt:

Postod MladenD » Ned Okt 06, 2019 5:42 pm

Ne znam, ne razumem se, zato sam i pitao da neko ko zna prokomentarise, kakav treba da bude, kakvi postoje, sta je preporuka a sta ne valja...
Pohvale za post: 1
deka u akciji
Novice
Pridružio se: Čet Maj 10, 2018 5:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 14
Pohvalio: 1

Postod deka u akciji » Ned Okt 06, 2019 7:48 pm

ovi gips karton pregradni zidovi u stanovima su najgore moguće rešenje i najjeftinije. Strašno.
a ni ovi spoljni i ka drugim stanovima ništa nisu bolji. Moglo bi mnooooooogo bolje za malo više para, a sve to na kraju za mnoooooogo para po kvadratu.
žaba u bunaru ne zna za veličinu neba.
Musa_Kesegia
Novice
Pridružio se: Sre Okt 02, 2019 12:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6

Postod Musa_Kesegia » Sre Okt 09, 2019 8:27 am

sta treba da ide za malo više para da bi bilo mnooooooogo bolje?
Tintoreto
Intermediate
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 5:28 am
Kontakt:
Pohvaljen: 77
Pohvalio: 7

Postod Tintoreto » Sre Okt 09, 2019 4:49 pm

Jel se zna cena?
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.
jovan_dj
Novice
Pridružio se: Uto Okt 08, 2019 9:37 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod jovan_dj » Sre Okt 09, 2019 6:04 pm

Pozdrav svima,
I ja se registrovah na forum jer me tema zanima, a do sada nisam bio u mogucnosti nesto i da doprinesem.

Generalno i mene zanima kvalitet gradnje kao sto je @MladenD pitao, i da li neko zna kakav kvalitet generalno i postovanje rokova Finvest pruza.?

@Tintoreto, sto se tice cene, iz prodaje su mi rekli da cena varira od 1900-2050€ sa pdv, u zavisnosti od sprata, pozicije i povrsine. Trenutno odobravaju 2% popust za rane kupce, i to ce trajati verovatno do kraja oktobra.

Cena garaznog mesta od 9.000-14.000 u zavisnosti od pozicije & da li je klackalica.

Rok za useljaj kraj 2021.
Tintoreto
Intermediate
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 5:28 am
Kontakt:
Pohvaljen: 77
Pohvalio: 7

Postod Tintoreto » Sre Okt 09, 2019 6:33 pm

Uh, nije jeftino, ipek je pametnije onda ici u Belim garden na cosku Tosinog bunara i heroja sa Kosara.
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.
MladenD
Novice
Kontakt:

Postod MladenD » Sre Okt 09, 2019 11:11 pm

Belim ce sigurno biti nivo iznad sto se kvaliteta tice, medjutim sto se lokacije tice Plato Bezanija je neuporedivo neuporedivo bolja za zivot... I sam sam bio zagrejan za Belim, ali kad razmislim o infrastrukturi, okruzenju, ne vidim ko normalan bi tamo kupio stan, osim za rentiranje... Kolaps u najavi kad se zavrse zgrade koje su planirane (west tower, wellport, exing, zepterra, savada 3, new minel, jos neka kula airport cityja...), a skole, vrtica, sportskih terena ni na vidiku... Borislav Pekic skolu ne racunam, i bez svih novih zgrada je preopterecena, a nije ni bas blizu...
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9898
Pohvalio: 16758

Postod Гага » Čet Okt 10, 2019 1:16 am

О.Ш. "Борислав Пекић" је удаљена од будућег насеља "Белим башта" неких 550 метара.
О.Ш. "Драган Лаковић" је удаљена од будућег насеља "Плато Бежанија" 520 метара.
Musa_Kesegia
Novice
Kontakt:

Postod Musa_Kesegia » Čet Okt 10, 2019 10:47 am

koliko je kvm za dvosobne stanove u belimu?
i sta je superiornije u kvalitetu izgradnje?
MladenD
Novice
Kontakt:

Postod MladenD » Čet Okt 10, 2019 10:51 am

Гага » Čet Okt 10, 2019 1:16 am napisao:О.Ш. "Борислав Пекић" је удаљена од будућег насеља "Белим башта" неких 550 метара.

Pa?
Verovatno mislis da ce sva deca iz pomenutog bloka65 da idu Pekica koji je vec prepun? Da, jeste slicna udaljenost pri cemu od Belima treba da ides uzbrdo... Sta ce da bude kad bude gotovo svih 4000 stanova u tom kraju, sa sve AC kulama, koliko ce ti trebati da izadjes sa parkinga, ili koliko zelenih svetala na semaforu da cekas da bi prosao negde?
Pored Plato Bezanija imas pijacu, c market, maxi relativno blizu, sportske terene, bar 5 parkica za decu u krugu od 200-300 metara, mir i tisinu, a u Belimu si na raskrsnici 2 ogromne ulice, dok ako si sa unutrasnje strane kompleksa dnevne svetlosti slabo da ces videti (osim ako nisi na najvisim spratovima) jer su zgrade preblizu jedna drugoj...

Da ne bude da mracim, bio sam veoma zainteresovan za Belim, isao na razgovor za stan, cak mi se jedan stan prilicno svidja. Verujem da ce zgrada da bude prilicno kvalitetna, ali lokacija za zivot je uzasna... I jos sam prilicno blag kad kazem uzasna...
jovan_dj
Novice
Pridružio se: Uto Okt 08, 2019 9:37 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1
Pohvalio: 0

Postod jovan_dj » Čet Okt 10, 2019 9:47 pm

Musa_Kesegia » Čet Okt 10, 2019 10:47 am napisao:koliko je kvm za dvosobne stanove u belimu?

Verujem da malo offtopic-ujemo temu Plato Bezanija,
al’ posto sam danas dobio informacije o Belimu od njihove prodaje, prenosim ovde:

“Izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa Belim Garden na Novom Beogradu u bloku 65 će početi krajem 2019. godine,dok je planirani rok završetka 15.11.2021.

Belim Garden je sačinjen od tri lamele koje zajedno čine kondominijum sa privatnim dvorištem namenjenim isključivo stanarima kompleksa sa privatnim i tehničkim obezbeđenjem 24/7.

Stanovanje u kompleksu je organizovano u 237 stambenih jedinica, dok je parkiranje rešeno u potpunosti u okviru kompleksa i to u dva nivoa podzemnih etaža sa ukupno 446 parking mesta.

Objekat će se graditi na jednoj od najatraktivnijih, najtraženijih i najskupljih lokacija na Novom Beogradu, pored brojnih sadržaja u okruženju koji su dovoljni da kvalitetno zadovolje potrebe svake savremene porodice.

Stan za koji ste poslali upit je još uvek raspoloživ,a u pitanju je model trosobnog stana,jugozapadne orijentacije na III spratu od 73,95m2.

Što se tiče cene ona se u ovoj,početnoj,fazi prodaje odnosi na dinamiku plaćanja i to:

2.000 €/m2 + 10% PDV za avansno plaćanje (celokupna uplata)

2.150 - 2.180 €/m2 + 10% PDV za plaćanje sa sledećom dinamikom:

20% nakon overe Ugovora,

20% na koti +/- 0.00,

25% kada budu završeni zidarski radovi,

25% kada bude gotova fasada,

10% nakon tehničkog prijema.

2.250 €/m2 + 10% PDV za kupovinu putem stambenog kredita sa avansnom uplatom od 20 % od ukupne kupoprodajne cene.

Ukoliko je ovo kupovina Vašeg prvog stana imate pravo na povraćaj PDV-a delom ili u celosti.

Cena garažnog mesta je 15.000€ sa uključenim PDV-om.

Kada je u pitanju tehnička opremljenost objekta kao i njegova materijalizacija, u ovom trenutku nemamo tačno definisanu specifikaciju ali je očekujemo u vrlo bliskom periodu. Svakako,po dobijanju liste materijala koji će biti korišćeni u izgradnji mi ćemo Vam istu proslediti. Ono što možemo da Vam prenesemo jeste da će objekat biti izgrađen po najvišim standardima gradnje kao i od najkvalitetnijih materijala.

Takođe, tokom gradnje ćemo se truditi da kupcima izlazimo u susret i na mestima gde je to moguće izvršimo korekciju pozicije postojećih zidova. Naši kupci će imati i opciju da biraju boju pločica u kuhinji i kupatilu od nekoliko ponuđenih modela“
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 12686
Pohvalio: 14798

Postod Igor » Čet Okt 10, 2019 10:05 pm

O Belimu se moze pisati u temi Razni projekti.
Musa_Kesegia
Novice
Kontakt:

Postod Musa_Kesegia » Pet Okt 11, 2019 10:00 am

jovan_dj » Čet Okt 10, 2019 9:47 pm napisao:
Musa_Kesegia » Čet Okt 10, 2019 10:47 am napisao:koliko je kvm za dvosobne stanove u belimu?

Verujem da malo offtopic-ujemo temu Plato Bezanija,
al’ posto sam danas dobio informacije o Belimu od njihove prodaje, prenosim ovde:

2.250 €/m2 + 10% PDV za kupovinu putem stambenog kredita sa avansnom uplatom od 20 % od ukupne kupoprodajne cene.

msm da nije toliki off ..
s obzirom da sam kreditni kupac za 50kvm bi morao da pljusnem cak 15.000 eur za belim (recimo za te pare mogu fin C5 da pazarim) a misljenja sam jako blisko tvom...plato mi nudi daleko veci mir .
cekam da se deda javi i malo elaborira sta treba za mnooooogoo bolje a za malo vise para u zidovima platoa.
hvala.
MladenD
Novice
Kontakt:

Postod MladenD » Pet Okt 11, 2019 1:58 pm

Ne, za 50kvadrata bi za belim morao da das 24 000 vise, jer je cena kod belima bez PDVa a u Plato-u je cena sa PDVom...
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9898
Pohvalio: 16758

Postod Гага » Uto Okt 15, 2019 2:40 am

MladenD » 10 Окт 2019 10:51 am napisao:
Гага » Čet Okt 10, 2019 1:16 am napisao:О.Ш. "Борислав Пекић" је удаљена од будућег насеља "Белим башта" неких 550 метара.

Pa?
Verovatno mislis da ce sva deca iz pomenutog bloka65 da idu Pekica koji je vec prepun? Da, jeste slicna udaljenost pri cemu od Belima treba da ides uzbrdo... Sta ce da bude kad bude gotovo svih 4000 stanova u tom kraju, sa sve AC kulama, koliko ce ti trebati da izadjes sa parkinga, ili koliko zelenih svetala na semaforu da cekas da bi prosao negde?
Pored Plato Bezanija imas pijacu, c market, maxi relativno blizu, sportske terene, bar 5 parkica za decu u krugu od 200-300 metara, mir i tisinu, a u Belimu si na raskrsnici 2 ogromne ulice, dok ako si sa unutrasnje strane kompleksa dnevne svetlosti slabo da ces videti (osim ako nisi na najvisim spratovima) jer su zgrade preblizu jedna drugoj...

Da ne bude da mracim, bio sam veoma zainteresovan za Belim, isao na razgovor za stan, cak mi se jedan stan prilicno svidja. Verujem da ce zgrada da bude prilicno kvalitetna, ali lokacija za zivot je uzasna... I jos sam prilicno blag kad kazem uzasna...

Па, ето с обзиром да си рекао "а није ни баш близу", зато сам написао и раздаљине од будућих стамбених зграда до постојећих основних школа.

Није 500 метара нека раздаљина, и клинци из моје зграде иду до о.ш. "Драган Лаковић" пешака или их родитељи, кад могу, возе колима, а моја зграда је на 100 метра од будућих двеју зграда "Плато Бежанија".
Наравно да сва деца из будућег насеља "Белим баште" неће ићи у о.ш. "Борислав Пекић", јер ту су на 1 км раздаљине о.ш. "Ратко Митровић" и "Ђуро Струга", родитељи могу да их превезу колима, а може и аутобусом 65, 71 једну станицу, а иначе обе школе кубуре са ђацима.

Наравно да се слажем са тобом да је "Плато Бежанија" много боља опција него "Белим башта".
Pohvale za post: 2
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 729
Pohvalio: 5

Postod belka » Uto Okt 15, 2019 9:10 am

Исправка, школа је Драган Лукић, а Драган Лаковић колико знам још није добио школу, можда неки вртић. Поздрав Гаго.

Иначе, свакоме је јасно да је Белим локација за станове ипак малчице deplace... То је локација за једну квлаитетну пословну зграду, високу, стаклену са савршено решеним паркингом, да се нагурају фирме и фирме.. Међутим, талас брзе и велике лове која се обрће на становима вероватно је инвеститоре повукао у том смеру, тако да му не треба замерати на таквој пословној одлуци. Белим комплекс што се тиче естетике не одудара од свих осталих кондоминијума у Блоку 65 и уопште на Новом Београду.

Супротно, Плато Бежанија је једна од бољих идеја искоришћења земљишта на датој локацији. Управо оно што лежи и чему служи та локација. Бежанијска коса је једно урбанистички испланирано насеље од пре 40 година и ту нема грешке ни дан данас. За разлику од таквог приступа, Блок 65 је најбољи пример орук транзиционог урбанизма са акцентом на потребу остварења профита науштрб свега осталог.
Pohvale za post: 3
DusanBG
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 26, 2012 11:42 am
Kontakt:
Pohvaljen: 762
Pohvalio: 631

Postod DusanBG » Uto Okt 15, 2019 9:56 am

Sve se Belka slažem, osim što mi se čini da Belim estetski nažalost ne dobacuje ni do tih ostalih novogradnji. Ne razumem da sam ugao uz rasrsnicu onako reše, plus se tu nalazi i razmak izmenđu dve zgrade, totalno nejasno.
Jedan lep poslovni objekta, koji je plus odmah do jedne od retkih železničkih stanica bi bio pravo rešenje.
MladenD
Novice
Kontakt:

Postod MladenD » Uto Okt 15, 2019 1:10 pm

Meni malo nije jasan ovaj koncept kondominijuma koji se prodaje kao nesto dobro, a meni je jako losa stvar... Svi nude neki mini parkic, minijaturan sa jedva par spravica koje dete izgustira za par dana... i kad pogledamo recimo blok65 gde su sve zgrade zamisljene kao kondominijumi, dolazimo do toga da deca treba da se igraju samo u svom parkicu, umesto da idu od jednog do drugog i da se druze... Moje dete kad izadje ode do jednog parkica, ako nema drustva ode do drugog i uvek ima sa kim da se igra...
spatiotecte
Professional
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7470
Pohvalio: 1766

Postod spatiotecte » Uto Okt 15, 2019 1:12 pm

Pa uvek možeš iz kondominijuma da ideš u neki drugi parkić.
MladenD
Novice
Kontakt:

Postod MladenD » Uto Okt 15, 2019 2:31 pm

u koji, ako u bloku sve zgrade zidaju na istu foru kondominijuma? Ne kapiram sta je dobro u tome da se zatvaramo, izolujemo i ne druzimo...
Pohvale za post: 2
spatiotecte
Professional
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7470
Pohvalio: 1766

Postod spatiotecte » Uto Okt 15, 2019 2:54 pm

Otvoreni blokovi su se pokazali kao neefikasni, zelene površine se pretvaraju u parkinge i razne unutrašnje saobraćajnice, takodje investitorski urbanizam popunjava rupe i uglavljuje navrat na nos razne objekte, na raskrsnicama tih blokova niču privremeni objekti u vidu fast foodova tako da takav blok posle 50 godina ne liči ni na šta.

Ovako sa zatvorenim uokvirenim blokom dobija se ulični front i sve deluje skladnije
bushwick
Beginner
Pridružio se: Uto Mar 05, 2019 2:46 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 128
Pohvalio: 59

Postod bushwick » Uto Okt 15, 2019 8:01 pm

spatiotecte » Uto Okt 15, 2019 7:54 am napisao:Otvoreni blokovi su se pokazali kao neefikasni, zelene površine se pretvaraju u parkinge i razne unutrašnje saobraćajnice, takodje investitorski urbanizam popunjava rupe i uglavljuje navrat na nos razne objekte, na raskrsnicama tih blokova niču privremeni objekti u vidu fast foodova tako da takav blok posle 50 godina ne liči ni na šta.

Ovako sa zatvorenim uokvirenim blokom dobija se ulični front i sve deluje skladnije

pa geometrijski deluje urednije ali gde su veliki parkovi? u centru su isto ti zatvoreni blokovi ali zato je tu tasmajdan, kalemegdan itd. na NBG ti zatvoreni blokovi počinju da kreiraju monotone stambene doline gde su drvoredi jedino zelenilo jer nema divnih starih prostranih parkova. sva sreća da postoji nasledje otvorenih blokova pa makar i iznakazenih (to sto se radi jeste katastrofa i izgleda odvratno).

sto se funkcionalnosti malih parkica tiče to je ok za decu do tri godine a sto je bliže to je lakše roditeljima. opet ovi stariji od 8 pa nadalje - da li njih toliko i interesuju parkici, penjanje po spravama i sl.
belka
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 12:08 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 729
Pohvalio: 5

Postod belka » Uto Okt 15, 2019 9:55 pm

Dušane, pravo da ti kažem, ja još uvek nisam ukapirao kako će taj Belim projekat izgledati, tj kako će zgrade biti situirane na lokaciji koja predstavlja ugaonu parcelu. A imamo I iskustvo sa Exingovim objektom, koji je narenderima izgledao kao da će viti okrenut frontalnom fasadom ka zapadu, a ta fasada je okrenuta ka istoku (ili severoistoku) što je meni lično u potpunosti promenilo doživljaj te zgrade. Ovaj Belimov kompleks sam na mom nivou njednog žešćeg laika I diletanta za arhitekturu pogledao samo onako spolja, 3d render fasade I šta mogu drugo da kažem nego da je to jedna pristojna, ajde lepa fasada spolja, koja prati taj neki model koji se forsira u bloku 65, A bloku I sl. Ima malo one zelene boje, bele, meni to lepo izgleda spolja, a kako je situaciono rešeno, moguće da je lose I verovatno si u pravu. Ako se na raskrsnici 2 zgrade nalaze jedna naspram druge uz razmak, to je verovatno jedno tužno rešenje I mislim da je posledica neverovatne žurbe kojom je taj projekat došao u focus zbivanja na tržištu novogradnje na NBG, tj u bloku 65.

Izgleda da je hitnost da se uhvati voz za talas na kom sve lebdi bila presudna u izradi idejnog rešenja, koje je brže bolje pretočeno u render I pušteno u proces dobijanja građevinske dozvole.

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”