Šta je novo?

Teniski Centar "Nole"

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.355
Lokacija
Fruška gora
Bobić: Grad ne koči Djokoviće


Gradski arhitekta Djordje Bobić demantovao je tvrdnje Srdjana Djokovića, po kojima nadležne strukture
Beograda ne dozvoljavaju gradnju teniskog centra, koju bi finansirala porodica trećeg igrača sveta.

"Grad ne koči planove porodice Djoković da u Beogradu gradi teniski centar, naprotiv. Na sastanku sa Djokovićima,
početkom leta, izrazio sam veliko zadovoljstvo tom idejom, jer je ona višestruko korisna za glavni grad Srbije.
Sportskih terena uvek treba, to bi bilo korisno za razvoj dece, a Beograd bi postao teniski centar, što bi privuklo
mnoge druge stvari u grad", rekao je Bobić za dnevnik "Blic".
On je u izjavi dnevnom listu "Sport" naglasio da se Novakov otac nije zvanično ni obratio gradu, trenutno postoji
samo inicijativa.

"Djoković je izneo svoj plan, a mi smo razmotrili gde bi to moglo da se pravi. Proučili smo koji je sve prostor
po Generalnom urbanističkom planu namenjen sportu i ja sam mu predložio dve lokacije koje su za te
namene i slobodne su", podvukao je Bobić, ne precizirajući o kojim se lokacijama radi.

Srdjan Djoković otkrio je da su to Bežanijska kosa i Ulica Ivana Ribara na Novom Beogradu.
"Mi smo odabrali ovu drugu lokaciju, površine 3,7 hektara. To zemljište je obišao Boris Ranković, direktor
Direkcije za gradjevinsko zemljište. On je procenio da može da se gradi na svega 1,2 hektara, a da na ostalom
delu ne može zbog vodozemnih površina. Šta tu da gradimo, šta da uradimo na tolikoj površini", kaže Djoković.

Otac najboljeg srpskog tenisera ističe da njegova porodica ne želi od grada ništa na poklon, iako je to praksa u svetu?!
"Znamo da smo u Srbiji i hoćemo da kupimo zemljište! Podigli smo kredit i obezbedili novac, sponzore i
ATP turnir, prvi u Srbiji", dodao je Djoković.

Bobić je rekao da Djokovići po zakonu moraju da idu na tender za bilo koju javnu površinu, pa čak i ako bi oni
i grad započeli posao kao partneri.

"Mi bismo u taj posao ušli sa zemljištem i njegovim opremanjem, a on bi gradio.
Ali u tom slučaju bi se i profit delio po datoj proporciji. Ni tada ne postoji drugi način sem tendera da se udje u posao.
Mi samo tako možemo da izaberemo partnera, bio to Djoković ili neko drugi ko hoće da gradi.
Gradu bi bilo drago da to bude Djoković, jer je on ime u tenisu i to nešto znači".
Mondo : http://www.mtsmondo.com/sport/football/text.php?vest=80106
 
Secat li se kad je DD ( Damir Dokic) Jelenin tata, hteo da u vreme Slobe, kad nije bilo javnih tendera za dodelu zemljista, da pravi teniski centar kod hotela Juga?
Covek je mislio da mu je drzava duzna sto je doveo Jelenu iz Australije pa ona igra za Srbiju (Jugoslaviju SR).
Cini mi se i da Srdjan tupi. Sad drzava treba da mu pravi f*****o zato sto je njegov sin patriota i dovodi Srbe na dobar glas. OK. I treba mu omoguciti svaku pogodnost, vise nego nekom drugom investitoru. Medjutim, valjda i Srdjan ima nekog advokata da ga uputi u zakon. Moze on da se sve dogovori sa Gradom, mogu i da nastimuju tender da ga samo Djokovici mogu dobiti, ali procedura je jasna i ako se ne ispostuje, ovi iz grada mogu da idu u zatvor. Znaci, po meni, Srdjan nek ode opet to Gradske Skupstine, nek sa Bobicem izabere mesto, nek odrade tendersku dokumentaciju gde ce se najvise ponderisati namena - teniski centar, nek raspisu tender i za par meseci mogu da pocnu radovi.
Slazem se , dakle, da Djokovici trebaju da budu privilegovani, ali ne mogu da se ponasaju kaubojski, tipa, znas ti ko smo mi, sta smo ucinili za ovu zemlj i grad... Pa OK, zato ce biti nastimovano prema vama, ali po zakonu, procedura mora da postoji. Inace ako drugi zainteresovani ponudjac tuzi, ovi iz Grada naje*******ase...
 
"Znamo da smo u Srbiji i hoćemo da kupimo zemljište!" - Đoković

"Mi bismo u taj posao ušli sa zemljištem i njegovim opremanjem, a on bi gradio.
Ali u tom slučaju bi se i profit delio po datoj proporciji. " - Bobić
Ovde je izgleda ne-sporazum ili'ti nisu se dogovorili oko para.

Đoković treba sa B.Rankovićem, dir.Direkcije 'da izabere' lokaciju, a tender je lako
napisati da odgovara Idejnom projektu koji bi bio podnet ranije kod Direkcije.
Uostalom, može da se napiše uslov da investitor mora da bude u prvih 5 na svetu. :D
da bi povoljno kupio dobru i odgovarajuću lokaciju od Grada, kao zaslužni građanin.

Ali, još se nisu dogovorili o učešću pola-pola, jer možda Nole to neće - ne bih ni ja.
Moraću da nađem neki kontakt ili sajt? da im 'pomognem' u pregovorima sa Gradom. :)
 
Da, sad sam pogledao danasnji Blic koji o tome pise.
Mozda bi Djokovici trebali da centar i ATP turnir smeste u Indjiju?
Jeftinija zemlja, razumna opstina, autoputom 15 min od Beograda...
Ali, beogradska ideja o podeli investicije, mozda ima smisla, ako, recimo, Beograd hoce turnir I ATP kategorije , gde bi fond nagrada bio , recimo 2 miliona dolara , grad bi imao racuna da sufinansira i takav turnir iako verovatno ne bi mogao da ga isplati samo na ekonomskim osnovama. ( hocu reci, troskove takvog turnira grad ne bi mogao pokriti od ulaznica i reklama, prava prenosa... ali bi mogao od svog 1000 miliona vrenog budzeta da odvoji milionce za tu namenu?)
Razmisljam, ATP turnir fonda 200.000 Eu ( prva nagrada oko 40.000) nije preterano atraktivan. Ako Djokovici to organizuju, to je cist posao - oni organizuju, placaju nagrade, pa kolko ostane. Ako naprave turnir fonda 1.000.000 $ onda ce sva svetska imena doci. Reklame, sponzori, prenosi...Dali mogu tako nesto da organizuju? Ako su u talu sa Gradom, veovatno postoji neka varijanta...
 
Grad ima Arenu pa nek organizuje šta hoće i šta može ... sam.

Nole sigurno može sam da organizuje i nađe investitore, jer tu se zarađuje.
A verovatno bi osnovao i kamp ili školu za tenis - što nije zanemarljivo.
----------------------------------------------------
ps

Sukob Beograda i porodice najboljeg srpskog sportiste oko teniskog centra
Đokovići ne mogu da idu mimo zakona

..... Gradski arhitekta kaže da po zakonu imate dve solucije, prva je da izađete na tender, a druga
da budete partneri sa gradom, ali da na ponude niste odgovorili.
- Ne, ne, to nije istina. Ko je lud da ne prihvati takvu ponudu? Zar ne bi bilo prihvatljivo izaći na tender i za
tih 3,7 hektara platiti početnu cenu 10 miliona evra? Ali, nismo više mi u pitanju, Đokovići mogu da rade i
grade u drugim mestima, a tako će na kraju i biti. Uostalom, već sam čuo da to zemljište ide u ruke nekog drugog.
Na koga mislite?
- Na onog koji neće graditi na 3,7 nego na 13 hektara!

Komatina: Neka donesu projektnu dokumentaciju Nenad Komatina, gradski sekretar za urbanizam, kaže da
Đokovići ne mogu da grade, dok ne donesu potrebnu dokumentaciju.
- Nikad se nisam susreo sa Đokovićima, niti sa nekim njihovim predstavnicima. Nemam ništa protiv da grade
teniski centar u Beogradu. Za sada mi nikakav dokument o tome nije stigao, a kada mi donesu projektnu
dokumentacije, izdaću im dozvolu za gradnju.
Blic ceo text : http://www.blic.co.yu/sport.php?id=23281

Ovakve stvari je najbolje rešiti na jednom sastanku koji će prenostit RTS.
Za sat vremena ima da se nađe lokacija i način izgradnje celog objekta.
 
Ne radi se tu o milionskom turniru, jer mi ne mozemo da dobijemo turnir te kategorije, mislim da je to vec Masters serija oko 2, 5 miliona. Znaci, no way! Pre bi to mogao biti turnir izmedju $ 500 000 i 800 000. E sad, lepo je sto Nole promovise zemlju i sl, ali Srki mora malo da smiri strasti i raspita se kako stvari funkcionisu oko zemljista i sl. A da stvari u svakom slucaju idu presporo, e tu se vec moram slozitit sa Djokovicem Seniorom.
 
'Vako, ne sporim zelju Srdjana Djokovica da pomaze "napacenom otacestvu u otadzbini", ali mislim da je prica preneta u medije ne bi li se stvar ubrzala - tj. da je to pritisak na gradske vlasti da popuste i progledaju kroz prste.

Slicna stvar je bila ranije i sa Damirom Dokicem i sa Divcem cak. OK, postujemo sto ste belosvetske face, ali dajte molim vas, zasto biste imali prednost u odnosu na druge gradjane Srbije (ne posipajte se govnima braco, slovom Ustava ste jednaki i sa Divcem, i sa Noletom, i sa Jelenom Dokic, Tadicem, Kostinicom, Miskovicem, Cedom, Tomom i ostalima)

E sh'a meni bode oci u celoj prici, a to je da se po forumu uvek provlaci prica kako je grad nesposoban, neambiciozan, kako iz ko zna kakvih razloga odbija projekte koje bi samo retard odbio it. A onda ode par ljudi sa BB-a da razgovara sa Dejvidom Eriksonom, glavom Engela , firme koja je posejala kintu po celoj Istocnoj Evropi, a bogme i amalko po zapadu i kaze da je BG jedan od najotvorenijih gradova za saradnju. I to 'nako off the record dok caskamo uz kaficu. Dodje onda lik iz Delte (koja je vazda imala previse advokata koji su na internetu branili njene interese protivu Urbanistickog zavoda) i kaze da je saradnja sa gradom izvrsna.

Naravno, izvrsno je to u granicama tranzicionog drustva i realnih ljudskih i finansijskih kapaciteta koje grad poseduje. Te, kazem, da sam poprilicno siguran da sve moze na vrlo lep i kulturan nacin da se resi.

I za kraj, ne znam da li ste primetili kako se Srdjan Djokovic na humantarnom mecu u Areni grlio sa predsednikom i sl. Koliko nas moze prici Borisu Tadicu i tako se srdacno pozdraviti s njim!? Ka'em vam, cela gungula je samo medijski pritisak na dgra da popuste.
 
Mislim da smo se svi vec navikli na te javne pljuvacine, ne znajuci ko tu koga..... Jasno je, svako zeli da bude glavni baja u gradu, ali dajte ljudi, sedite, dogovorite se, bez tog vecitog senzacionalizma, mis'im daaaaaj, pa moze i bez toga, 'ajde da se radi. :)
 
Evo primera kako drugi gradovi reaguju na zelju porodice Djokovic da izgrade teniski centar:

Pitanje sa sajta "Pitajte predsednika" Link: http://www.goranjesic.net/code/navigate.php?Id=30

P: Pošto smo iz medija videli da porodica Đoković ima problema sa izgradnjom teniskih terena u Beogradu, interesuje me da li je Inđija izašla sa konkretnom ponudom prema porodici Đoković, sa svim obrazloženjima zašto bi njihovi tereni trebali da budu baš ovde. Recimo kod tople vode... (Žarko Javor)
O: Poslali smo im ponudu za besplatno zemljiste. gj
 
Једно делимично оф топик размишљање али морам да признам да бих лично био срећнији да се ти спортски центри и отварају ван Београда.
Да ме не би погрешно схватили, мислим да БГ треба да има адекватне услове за развој свих спортова али ме иритира Београдизација Србије, поготово у спорту.
Ајде да разумем да смо нека огромна земља па да ти објекти морају бити у некаквом главном центру због путовања, инфраструктуре и сл., али код нас је све, што се каже, на пљуц а сви се гурају у БГ иако су за многе спортове вероватно бољи услови за развој постоје у другим деловима Србије.
 
Đoković gradi centar u Kragujevcu?

28.01.2008 , KRAGUJEVAC
Izvor: Fonet

Skupština grada Kragujevca razmatraće u četvrtak 31. januara, predlog odluke o izgradnji sportsko rekreativnog centra i poslovnog kompleksa, koji bi gradio najbolji srpski teniser Novak Đoković

Na dnevnom redu sednice Skupštine Kragujevca naći će se i odluka o osnivanju društva sa ograničenom odgovornošću "Family sport doo" koje zastupa direktor Srđan Đoković, saznaje FoNet u Skupštini Kragujevca.

Pobednik ovogodišnjeg "Australija opena" Novak Đoković je krajem prošle godine najavio da postoji mogućnost da porodica Đoković, Grad Kragujevac i investitori iz inostranstva finansiraju izgradnju Teniskog centra u Kragujevcu kako bi pomogli razvoju tog sporta u Kragujevcu i Srbiji.

Tada je najavljeno da porodica Đoković i Grad Kragujevac tek treba da odaberu lokaciju na kome će biti sagrađen Teniski centar i dogovore početak izgradnje.

Đoković bi u Kragujevcu gradio savremeni Teniski centar sa teniskom akademijom, više otvorenih i zatvorenih teniskih terena i pratećom infrastrukturom u kome bi mogli da se održavaju turniri i organizuju pripreme tenisera.
izvor Press
link http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=28662
 
^^Naravno, ali je bruka da Beograd nema bar jedan normalni tenis centar, a ovo je bila odlicna sansa da se na tom polju nesto promeni...
 
Kada vec spomenuste taj nacionalni centar... sta je s njim? Nisam cuo nista novo u poslednjih par meseci.
 
Šumadijski “Novaklend“
M. Luković, 31.01.2008
0%20novak%20lend.jpg

[Noletov stric Goran i gradonačelnik Stevanović]

NA svetskoj teniskoj mapi važnu ulogu uskoro će imati i Kragujevac. Sve zahvaljujući našem teniskom asu - Novaku Đokoviću.

Na prostoru od 3,3 hektara zemljišta, između kragujevačkog Velikog parka i gradskih bazena, porodična firma Đokovića i grad Kragujevac izgradiće veliki sportsko-rekreacioni centar, u kome će se održavati i ATP turniri i takmičiti vrhunski teniski asovi, koje smo najčešće mogli da vidimo samo na TV ekranima.

Odbornici Skupštine Kragujevca u četvrtak su jednoglasno prihvatili predlog odluke o osnivanju zajedničkog preduzeća između grada i porodične firme Đokovića - "Femili sport". Kako je najavio gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović, konačni ugovor biće potpisan do polovine februara, a odmah će početi i radovi.

Budući teniski centar, koji najsmeliji vizionari ovde već zovu "šumadijski Vimbldon", imaće ukupno 14 teniskih terena,hotel i druge prateće objekte. U centru će biti i teniska akademija, čiji će promoter biti Novak Đoković.
- Sve je urađeno brzo i efikasno. Uveren sam da će ovo biti prvi i pravi šumadijski Vimbldon - rekao je u četvrtak novinarima predstavnik "Femili sporta" Novakov stric Goran Đoković.

Najavljeno je da će potpisivanju ugovora u februaru prisustvovati kompletna porodica Đoković. Ozbiljni pregovori su počeli pre manje od dva meseca. Novak i njegov otac Srđan 4.decembra prošle godine boravili su u Kragujevcu.
- Drago mi je što su Kragujevčani spremni da podrže jedan ovakav projekat. Čuo sam i da u ovom gradu postoji veliko interesovanje mladih za tenis i pokušaćemo da talentima omogućimo lakši put ka profesionalnoj karijeri - izjavio je tada trenutno trećeplasirani igrač planete.

Čelnici Kragujevca kažu da će, osim projekta sa Đokovićima,na prostoru prema šumaričkom jezeru uskoro biti izgrađeno još nekoliko značajnih sportskih objekata. Naredne godine kreće gradnja zatvorenih bazena, tu je i renovirani stadion "Čika Dača",sportske dvorane... Ovako uređen prostor od više hektara, kažu poznavaoci, omogućiće najbolje uslove za pripreme sportista. Šta ovakav posao može značiti za grad, nije teško naslutiti.

U VLASNIŠTVU GRADA PET ODSTO
PREMA okvirnom projektu, kako je u četvrtak rečeno, porodična firma Đokovića u gradnju centra će uložiti oko 20 miliona evra. Grad će obezbediti zemljište i infrastrukturu. Udeo Kragujevca u zajedničkoj firmi je - pet odsto.
Centralna dvorana imaće najmanje 2.000 mesta. Pored nje biće još tri zatvorena i deset otvorenih teniskih igrališta.

BREND
- U kompletnom projektu najznačajniji je brend Novaka Đokovića, koji je neprocenjiv. On je poslednjih godina za Srbiju u svetu učinio više od svih nas političara zajedno - rekao je gradonačelnik Veroljub Stevanović.
izvor Novosti
link http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=10&status=jedna&vest=115380&datum=2008-02-01

Баш сам ових дана гледао репортажу Милојка Пантића из 2003. у којој промовише младог Новака и позива да му се помогне пошто постоји опасност да због недостатка финансија прихвати понуду неколико заинтересованих држава (између осталих и Словеније) да прихвати њихово држављанство.
 
Teniski centar u Bloku 45
M. Bulatović i V. Mirilo |||| - 05.02.2008. - 23:52
Početkom marta biće poznat pobednik tendera za dodelu zemljišta u naselju Dr Ivan Ribar u Novom Beogradu...
Iako će porodica našeg proslavljenog tenisera Novaka Đokovića graditi teniski centar u Kragujevcu, još nisu zvanično odustali od izgradnje u Beogradu. To će, najverovatnije, biti poznato već početkom marta kada bude objavljen pobednik tendera za dodelu zemljišta u naselju Dr Ivan Ribar u Novom Beogradu. „Tender će biti raspisan za nekoliko dana”, kaže za „24 sata” Bojan Stanojević, gradski menadžer.

REKET - U agenciji porodice Đoković „Femili sport” nije nam bilo potvrđeno da će oni učestvovati na tenderu. Proslavljeni teniski as Novak Đoković izjavio je nedavno, najavljujući izgradnju teniskog centra u Kragujevcu, da je Beograd i dalje prioritet jer je to jedini grad gde postoje uslovi za održavanje ATP i VTA turnira.
- Moja porodica, naši prijatelji investitori i ja želimo da pomognemo razvoju ovog sporta koji je u Srbiji sve popularniji.
Organizacija tog projekta u prestonici ide malo sporije zbog administracije, ali ne gubimo nadu i nadamo se da će nam dozvoliti da izgradimo teniski centar, izjavio je nedavno Đoković.

Ipak, ako se budu odlučili da učestvuju na ovom tenderu, iz Grada obećavaju da će im pružiti podršku jer Srbiji svakako nedostaju teniski centri po najvišim svetkim standardima.
- Tereni će biti izgrađeni na oko četiri hektara, a u pitanju je javno zemljište koje se dodeljuje na 99 godina - kaže Bojan Stanojević.

Pored centra u naselju Dr Ivan Ribar u planu je izgradnja i Nacionalnog teniskog centra. Projekat za njegovu izgradnju, za koji će biti izdvojena sredstva iz Nacionalnog investicionog plana, nije na listi projekata za ovu godinu, iako je ranije najavljivano da će biti završen tokom godine.

Iz Ministarstva za omladinu i sport kažu za „24 sata” da je „u igri” lokacija kod Hale sportova u Novom Beogradu i da je projekat nastao još 2006. godine, ali da se ne zna kada će biti realizovan.
Ivana Milenković, glavni arhitekta Opštine Novi Beograd, kaže za „24 sata” da je u toku izrada plana detaljne regulacije Bloka 5 koji podrazumeva i prostor oko Hale sportova.
- Na parceli između Devete beogradske gimnazije i srednje Grafičke škole postoji parcela koja je predviđena za gradnju sportskih objekata. Tu će najverovatnije nići teniski tereni s pratećim sadržajima, a možda i mali hotel – kaže Milenkovićeva.

Centar sa 12 otvorenih terena
Nacionalni teniski centar trebalo bi da ima 12 otvorenih terena s brzim i sporim podlogama i zatvorene terene za treninge tokom zime. Za najtalentovanije klince treninzi će biti besplatni. Procenjuje se da će izgradnja koštati oko 119 miliona dinara.
izvor 24 sata
link http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=20181
 
Đokovići ne odustaju od placa u Novom Beogradu
Autor: S.Tasić - S.Palić | 27.02.2008 - 19:48
djokovic-v.jpg


Porodica najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića, ipak, nije odustala od namere da u Beogradu gradi teniski centar uprkos ljutnji na gradske vlasti i najavi početka realizacije sličnog projekta u Kragujevcu. Goran Đoković, Novakov stric, i direktor porodične agencije „Femili sport“, potvrdio je za „Blic“ da će oni učestvovati na tenderu za plac u Ulici dr Ivana Ribara površine 3,7 hektara, namenjen gradnji teniskih terena.

- Planiramo da učestvujemo na tenderu za tu lokaciju. U toku je priprema ponude i naši advokati će je predati do određenog roka - rekao je za „Blic“ Goran Đoković.
Porodica Đoković već neko vreme želi da u Beogradu izgradi veliki teniski centar na kojem bi mogli da se igraju ATP turniri, prvi u Srbiji. Međutim, gradske vlasti nisu pristale da se „direktnom pogodbom“ dogovore o zemljištu koje bi Novakovoj porodici bilo pogodno za gradnju.
izvor Blic
link http://www.blic.co.yu/_customfiles/Image/slike/2008/02_februar/27/sport/djokovic-v.jpg
 
Đokovići 11 miliona evra platili plac u Novom Beogradu
Autor: N. Jovanović | 11.03.2008 - 08:32

novak-v.jpg



Porodica Novaka Đokovića gradiće teniski centar u Beogradu, nakon čega će u prestonicu Srbije dovesti i prvi ATP turnir. To je postalo sasvim izvesno nakon što je juče na tenderu „Femili sportu“ dodeljeno zemljište od 3,8 hektara u Novom Beogradu, za nešto više od 11 miliona evra.

Ponuda „Femili sporta“ za zemljište u Bloku 45 bila je jedina koja je prispela na konkurs objavljen 1. februara ove godine, verovatno i zbog toga što je jedan od uslova bio da budući zakupac mora priložiti i uverenje ATP tura da njegov projekat ispunjava uslove održavanja turnira obe kategorije.
- Zadovoljni smo, i nadamo se da ćemo već sledeće godine imati ATP turnir u Beogradu - optimistično je izjavio Goran Đoković, stric našeg najboljeg tenisera, i direktor firme „Femili sport“, dodajući da njegov brat i sinovac nisu odustali od namere da teniski centar grade i u Kragujevcu. Taj grad se nedavno pojavio u opticaju, pošto su vlasti Beograda odbile da, mimo tendera, Đokovićima dodele zemljište.
Atmosfera prilikom otvaranja jedine ponude u Direkciji za gradsko građevinsko zemljište bila je svečarska. Komisija, kojoj je predsedavao gradski menadžer Bojan Stanojević, posao je završila za desetak minuta.
- Ovo je dobra vest za Beograd, koji će u bliskoj budućnosti dobiti ozbiljan teniski turnir u gradu - rekao je Stanojević.
Firma „Femili sport“ dužna je da u narednih 30 dana, od trenutka kad dobije rešenje gradonačelnika o dodeli zemljišta u zakup, sklopi ugovor sa Direkcijom za gradsko građevinsko zemljište o naknadi za uređenje zemljišta. Đokovići su plac, koji se sastoji od dve parcele, dobili po početnoj ceni od 432 miliona dinara, čemu treba dodati 499 miliona dinara naknade za uređenje ostalog građevinskog zemljišta. „Femili sport“ će ukupno za plac u Novom Beogradu platiti nešto više od 11 miliona evra. U zavisnosti od dogovora sa Direkcijom, plac će moći da plate odjednom, sa popustom do 30 odsto, ili u ratama na najduže tri godine.

Tereni i akademija
Na zemljištu od 38.132 kvadratna metra koje je dodeljeno porodici Đoković dozvoljena je gradnja 26.543 kvadrata, plus 9.500 kvadrata teniskih terena. Propisana visina budućih objekata je prizemlje plus tri sprata.

Izvor: Blic
http://www.blic.co.yu/sport.php?id=33566#
 
Ovo je navodno predvidjeno da se gradi u Kragujevcu.
Da li ce se graditi u oba grada, videcemo...
 
Ovaj centar u KG je premasio moja ocekivanja, ali koliko sam skontao beogradski ce biti jos malo ambiciozniji jer ciljaju na to da centar moze da ugosti ATP turnire :)
 
sumnjam da djokovic ima dovoljno love da pravi 2 teniska centra.
moje misljenje je da je ovo u kragujevcu samo blef da bi se dobilo zemljiste u bg-u, ali vlast u kg jos uvek ne sme to da saopsti zbog lokalnih izbora :(

2430804073_4b0b2dc189_o.jpg
 
Vrh