Razni projekti

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 23, 2015 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1915
Pohvalio: 74

Re: Razni projekti

Postod And7rey » Sre Okt 16, 2019 7:57 pm

Ja i nemam problem sa ovakvim “svedenim” rešenjima u centru. Bolje ovo nego neka cecesija, nego bitnije je kakav će materijal koristiti za fasadu.
Zaklanjaš mi Beograd!
maršalsavo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Feb 18, 2019 9:40 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 170
Pohvalio: 49

Postod maršalsavo » Sre Okt 16, 2019 8:32 pm

Ja nemam problem sa materijalom i sa formom dok god ne štrč, i izgleda elegantno
solecar
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 06, 2011 2:06 am
Kontakt:
Pohvaljen: 5468
Pohvalio: 8506

Postod solecar » Sre Okt 16, 2019 9:23 pm

gishko » Sre Okt 16, 2019 6:51 pm napisao:
spatiotecte » Sre Okt 16, 2019 2:18 am napisao:2 sata posla u SketchUp-u da se odradi ovaj model a možda ni toliko.
I to pod uslovom da radi amater koji je završio "kurs" iz arhitekture.
Ne mora čak ni da uzme da crta. Sasvim je dovoljno da preuzme neki drugi projekat i promeni mu ime i adresu , i posao gotov. Po Beogradu niču zgrade koje su maltene sve ala onaj diplomski rad u Karađorđevoj , koje štrče i maltene nikako se ne uklapaju u okolinu. Izuzetaka ima , ali oni se mogu izbrojati na prste jedne ruke. Prosto mi muka od tog modernizma sa kojim svaku moguću i nemoguću ulicu moraju da usvinje.
Slika

Slika
Ventilator_BGD
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 5:01 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 54
Pohvalio: 14

Postod Ventilator_BGD » Sre Okt 16, 2019 10:36 pm

spatiotecte » 16 Oct 2019 12:18 am napisao:2 sata posla u SketchUp-u da se odradi ovaj model a možda ni toliko.

Moze za 10 minuta ovo da se uradi na ovom nivou.
Spock: "... logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few".
SerbPacker
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 286
Pohvalio: 13

Postod SerbPacker » Čet Okt 17, 2019 10:27 am

Kada pričamo o tome da investitori grade "na trasi metroa" mi smo "žrtve normalnog razmišljanja"...
Investitori grade na teasi "za koju je obećano da će biti trasa metroa, ako ga bude".
Oni to vide kao dobar markentiški trenutak da se "nakače na priču" i iskoriste to što država priča kao marketing za svoj biznis...
Da oni grade blokove zgrada gde se stanovi neće prodavati, nego iznajmljivati na duže periode direktno od njih u budućnosti, onda bi mogli da kažemo da oni veruju u buduće postojanje metroa.
Ovo sada je samo korišćenje "hajpa" i naravno to je njihovo pravo.
Samo se nemojmo zaluđivati da je ovo znak potvrde građena metroa.
Oni će pare od ovoga da obrnu mnogo pre nego bude krenulo osnovna priprema terena za eadove na metrou. Ako bude krenula uopšte...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Pohvale za post: 3

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”