Razni projekti

Diskusije o predloženim projektima, idejama i uticaju raznih projekata na Beograd

Moderator: Igor

msv
Novice
Pridružio se: Ned Feb 23, 2020 4:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2
Pohvalio: 4

Re: Razni projekti

Postod msv » Pon Feb 24, 2020 1:00 pm

Nisam video da ste spominjali ovu u Stanoja Glavaša 27.
Slika
Pohvale za post: 2
spatiotecte
Professional
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 8:58 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8541
Pohvalio: 2017

Postod spatiotecte » Pon Feb 24, 2020 1:19 pm

And7rey » 20 Feb 2020 08:02 pm napisao:Ruši se kuća na uglu Kapetan Mišine i Milorada Gavrilovića
https://goo.gl/maps/47qWQFG8K9UMNC7d8
I gradi se ovo http://kapetanmisina39.com/
Slika

I ne ruši se samo ta kuca nego i kuca 2 parcele dalje u istoj ulici.
Poslednja izmena od spatiotecte u Pon Feb 24, 2020 1:21 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Pohvale za post: 1
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 23, 2015 8:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3022
Pohvalio: 96

Postod And7rey » Pon Feb 24, 2020 1:21 pm

Ovi su baš dobro sakrili klime, svaka čast!
Zaklanjaš mi Beograd!
GOJE
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 7516
Pohvalio: 4203

Postod GOJE » Pon Feb 24, 2020 1:32 pm

Evo i sa licinog mesta:
20200220_163404.jpg
....Frizurica sređena, pomorandža ceđena...Brodski podovi, morski plodovi...Podno grijanje, intimno brijanje...
http://www.youtube.com/watch?v=qnPZy3vHmsA
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod And7rey » Pon Feb 24, 2020 2:11 pm

Nije mi jasno zašto je teško postaviti ogradu i rušiti a da to ne izgleda kao da je bačena bomba.
Zaklanjaš mi Beograd!
Pohvale za post: 4
ira
Novice
Pridružio se: Čet Dec 13, 2018 11:44 am
Kontakt:
Pohvalio: 0

Postod ira » Uto Feb 25, 2020 5:45 pm

Screenshot_1.png

GNEZDO VRAČARA
Jadranska
Pohvale za post: 2
BalkanRoyale
Korisnikov avatar
Beginner
Pridružio se: Čet Jan 18, 2018 5:47 am
Kontakt:
Pohvaljen: 223
Pohvalio: 12

Postod BalkanRoyale » Uto Feb 25, 2020 10:02 pm

Dobro pa nije "Vracar Nest" ili "Leglo Vracaraca"...
Pohvale za post: 3
SerbPacker
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Mar 14, 2017 8:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 522
Pohvalio: 13

Re: RE: Re: Razni projekti

Postod SerbPacker » Sre Feb 26, 2020 4:58 pm

ГЛАС ПРИРОДЕ napisao:Nažalost ili na sreću, ni jedan deo Vojvođanske nije ni pod kakvom zaštitom, osim dva objekta - crkve Sv. Đorđa i zgrade Stare škole, koji su nepokretna kulturna dobra - spomenici kulture. To je jedno široko rasprostranjeno, ali i netačno ubeđenje javnosti da su kuće u Staroj Bežaniji pod nekakvom zaštitom, ali nisu.
S druge strane, postojanje i istrajnost tog ubeđenja govori u prilog tome da bi (da je) trebalo da budu, i da je jedini logični i zdravorazumski način na koji bi se svaka iole odgovorna i samosvesna zajednica odnosila prema svom arhitektonskom i urbanističkom nasleđu taj da se te stečene ambijentalne, kulturno-istorijske, narodno-graditeljske i druge tekovine pravno zaštite, a potom adekvatno istraže, dokumentuju i prezentuju javnosti, obogaćene adekvatnim sadržajima koji oživljavaju i dočaravaju "duh" zaštićene celine ili objekta.
Postojale su neke inicijative, pisalo se po medijima, ustanovama, pa i po ovom forumu, možda i pre 10 godina, o svemu tome, no, realnost je takva da su kod nas i objektivno vredniji kulturni spomenici doživeli goru sudbinu.
Pošto dakle, ti objekti nisu zaštićeni, nema nikakve prepreke da ih danas neumitno pregaze tokovi urbanog razvoja i logike tržišta nekretnina.

Сличан приступ би требало да постоји и у заштити природе, природних целина и старог дрвећа исто као и старих кућа. Најзад свака стара кућа са двориштем и неким вртом са растињем у дворишту, није само предмет за заштиту, него једна приодно - историјска целина.

Бежанија је село које је настало пре више од пет векова. Не знамо чак ни које куће су најстарије и када су настале. Да је постојала намера чувања, сведочи управо решење блокова који су се пре нешто мање од пола века, придружили селу. Наиме блокови су постављени тако да су степенасти низови зграда - нижим делом до села, а вишим ка средњем простору који раздваја два крила блокова.

Било би примереније да су нижи делови постављени ка средњем делу, који је требало да има значај једне мирне природне целине, а да су виши делови ка великим булеварима. Али блокови нису постављени тако управо - због уклапања са селом и заиста је штета за будућност да се тако лако бацају велике вредности.

Слично се догодило и на Чукарици, где уместо да се склони надвожњак и нагласи старо језгро читавог, данас великог града на брдима иза, две лепе и вредне двоспратне куће код тог надвожњака су уклоњене, а преостале су у јадном стању.

На Врачару је цела четврт иза храма могла да постане наш Монмартр, али је уклоњено најмање десетак лепих кућа и цела четврт добија сасвим други карактер, слично је и са доњим Дорћолом ...[/quote]Samo da napomenem spratnost zgrada u blokovima "stepenasto opada" ka reci i to je bila ideja u projektu... Mislim na "savske blokove" 70, 45, pa i 61 62 63 64...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
ГЛАС ПРИРОДЕ
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Avg 08, 2015 2:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 898
Pohvalio: 815

Postod ГЛАС ПРИРОДЕ » Čet Feb 27, 2020 4:24 am

Цитирано није моја порука него цитат друге поруке коју сам навео. То што пише у твојој поруци је моја порука, а твоја порука је само реченица на самом крају.

Што се тиче спуштања спратности, ти си и овде побркао лончиће, јер се спуштање спратности ка реци не односи на 60те блокове и Бежанију него на блокове 45 и 70, који имају солитере ка Гагариновој улици и ниске двоспратнице до обале !
Ако вас занимају теме у домену архитектуре, пејсажне архитектуре, природе и екологије, уметности, историје града и сл. јавите поруком .
Johnest_Hon
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 12:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1310
Pohvalio: 2717

Postod Johnest_Hon » Čet Feb 27, 2020 3:18 pm

Dedinje 2
Slika

Koste Racina
Slika

Iznad Gemaxa
Slika
Vladapfc
Novice
Pridružio se: Čet Feb 27, 2020 1:09 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1

Postod Vladapfc » Čet Feb 27, 2020 4:08 pm

Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
unedfined
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Sep 13, 2017 10:10 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1036
Pohvalio: 2812

Postod unedfined » Čet Feb 27, 2020 4:39 pm

ira napisao:
Screenshot_1.png

GNEZDO VRAČARA
Jadranska
Auu ove terase su žestok izazov za zatvoriti. Ne verujem da će ljudi moći dugo da odole pre nego što proradi lexan i pvc.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
SerbPacker
Higher intermediate
Kontakt:

Postod SerbPacker » Čet Feb 27, 2020 7:19 pm

Vladapfc napisao:Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
64 blok----The One?

Vladapfc
Novice
Kontakt:

Postod Vladapfc » Čet Feb 27, 2020 7:40 pm

SerbPacker » Čet Feb 27, 2020 6:19 pm napisao:
Vladapfc napisao:Pozdrav,da li neko moze da mi prenese neka iskustva ili da mi kaze nesto znacajnije o gradnji komoleksa u 64.bloku,konkretno o kompleksu The One Aleksandar Grupe? Ili bar da me uputi na stranu gde se o tome pisalo ako jeste uopste,vidim da se stanovi uveliko prodaju a ja sam zainteresovan... Isplati li se to,kvadrat je u gradnji 2400e... Hvala unapred...
64 blok----The One?

Da,tako je..The one, cini mi se da je to 64.blok. Investitor Aleksandar Group iz Novog Sada
SerbPacker
Higher intermediate
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: Razni projekti

Postod SerbPacker » Čet Feb 27, 2020 11:21 pm

Vladapfc napisao:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712417#p712417]SerbPacker » Čet Feb 27, 2020 6:19 pm[/url] napisao:
64 blok----The One?

Da,tako je..The one, cini mi se da je to 64.blok. Investitor Aleksandar Group iz Novog Sada
Hm verovatno potpada pod široko shvaćen blok 64, no nama iz blokova 64. je do IMT, a verovatno je on nominalno sve do 65-og.
Mislim da je bolja odrednica "Kod Rode"

mapmaker
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Mar 15, 2017 9:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 170
Pohvalio: 7

Postod mapmaker » Pet Feb 28, 2020 6:40 pm

Da to bi trebalo da je u O.Brigada.

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД :D
Vladapfc
Novice
Kontakt:

Postod Vladapfc » Pet Feb 28, 2020 7:32 pm

Da to je uz Omladinskih brigada, bas izmedju same ulice i Rode, tik uz parking od bivse Idee... Ako neko ima neku informaciju bilo bi lepo da podeli,ili da se otvori nova tema...
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9532
Pohvalio: 7954

Postod Вожд » Pet Feb 28, 2020 8:48 pm

projekat_lokali_izdavanje_zjcFfoRd1-Stepa_Nova_Projekat.png
projekat_lokali_izdavanje_zjcFfoRd1-Stepa_Nova_Projekat.png (282.79 KiB) Pogledano 1709 puta

https://westproperties.rs/sr/projekti/stepa-nova/32
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 17890
Pohvalio: 7399

Postod direktor » Pet Feb 28, 2020 11:51 pm

Neko odlucio da digne nivo arhitekture u vs
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
srdjanprpa
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 19, 2017 7:57 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 935
Pohvalio: 830

Postod srdjanprpa » Sub Feb 29, 2020 5:54 pm

Stepa nova se gradi u Vojvode Stepe 250, sva nova gradnja u VS je uvucena, prepostavljam zbog prosirenja ulice u nekoj buducnosti, ono sto mene interesuje sta ce se desiti sa zgradom pored prepostavljam da je broj 248, to je stara gradnja sa 8 + spratova?

https://www.google.com/maps/place/Војво ... 6138?hl=sr
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod And7rey » Sub Feb 29, 2020 6:08 pm

Nije to jedina višespratnica koja se nalazi na staroj regulaciji. Ako predpostavimo da bi širili na parnoj strani od Radjevske nadalje, onda bi tu morali da poruše ukupno 2 trospratnice, 1 petospratnicu, pa kod Mite Cenića jednu četvorospratnicu i onda dve osmospratnice + naravno sve prizemljuše ali će o njima investitori pobrinuti.
To bi bio veoma veliki poduhvat rušenja i čisto sumnjam da će se izvesti u skorije vreme, ova vlast ne može ni dve trospratnice da sruši u uskom grlu Despota Stefana, tako da nema ništa od proširenja.
Zaklanjaš mi Beograd!
Alex1
Novice
Pridružio se: Sre Okt 30, 2019 6:31 pm
Kontakt:
Pohvalio: 2

Postod Alex1 » Sub Feb 29, 2020 6:20 pm

Pozdrav, imam dilemu u vezi da procesom kupovine stana u izgradnji. U procesu sam dogovora sa jednim od poznatijih izvodjaca u Beogradu, koji je u ovom slucaju I investitor, zgrada je blizu 80% izgradjenosti. Investitor ne zeli da stavi u predugovor da je zavrsen tehnicki prijem uslov za potpisivanje ugovora, placanje I useljenje. Njihov odgovor je da je to rizik koji snosi kupac I tu naravno stizemo do ultimatuma" Hoces- hoces, neces- ne moras, ima ko hoce" kao I sa vecinom investitora na ovom uzasnom trzistu. Nije mi jasno kako je moguce da zele da usele zgradu bez tehnickog prijema, ni kako je to uopste legalno. Posledice eventualnih komplikacija nedobijanja tehnickog prijema I upotrebne dozvole su mi jasne. Ima li neko iskustva sa ovom temom? Hvala unapred.
Вожд
Expert
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:47 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 9532
Pohvalio: 7954

Postod Вожд » Sub Feb 29, 2020 7:05 pm

_20200229_180233.JPG
_20200229_180205.JPG
_20200229_180137.JPG
knezevic.tt
Intermediate
Pridružio se: Sre Apr 11, 2018 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 145

Postod knezevic.tt » Sub Feb 29, 2020 7:22 pm

Super, rizik tehničkog prijema preuzima kupac?

Kao da ti prodaju nov automobil koji, po izlasku iz fabrike, moooožda neće smeti u saobraćaj, tj postoji mogućnost da će biti tehnički neispravan, bez ikakve odgovornosti :D

T-T
Pohvale za post: 4
And7rey
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod And7rey » Sub Feb 29, 2020 8:13 pm

Alex1 » Sub Feb 29, 2020 6:20 pm napisao:Pozdrav, imam dilemu u vezi da procesom kupovine stana u izgradnji. U procesu sam dogovora sa jednim od poznatijih izvodjaca u Beogradu, koji je u ovom slucaju I investitor, zgrada je blizu 80% izgradjenosti. Investitor ne zeli da stavi u predugovor da je zavrsen tehnicki prijem uslov za potpisivanje ugovora, placanje I useljenje. Njihov odgovor je da je to rizik koji snosi kupac I tu naravno stizemo do ultimatuma" Hoces- hoces, neces- ne moras, ima ko hoce" kao I sa vecinom investitora na ovom uzasnom trzistu. Nije mi jasno kako je moguce da zele da usele zgradu bez tehnickog prijema, ni kako je to uopste legalno. Posledice eventualnih komplikacija nedobijanja tehnickog prijema I upotrebne dozvole su mi jasne. Ima li neko iskustva sa ovom temom? Hvala unapred.

Jel bi smeli da saznamo o kom investitoru je reč kad je već jedan od "poznatijih"?
Zaklanjaš mi Beograd!

Povratak na “Opšte diskusije o projektima”