Šta je novo?

Atletski kompleks

dusan

Intermediate
Učlanjen(a)
03.01.2007.
Poruke
439
Pohvaljen
77
Budući Atletski kompleks i Nacionalni teniski centar biće sagrađeni na Novom Beogradu, investicija "teška" oko 8 mil EUR

Prema rečima Gorana Kreclovića, sekretara za sport i omladinu Skupštine grada Beograda, krajem 2006. godine počela je realizacija projekta izgradnje Atletskog kompleksa i Nacionalnog teniskog centra.

Ovaj pozamašan projekat finansiraće se iz sredstava Nacionalnog investicionog plana i sredstvima iz gradskog budžeta.

Za oba sportska kompleksa određene su lokacije na Novom Beogradu. Predviđeno je da se Atletski kompleks gradi zapadno od Ulice dr Ivana Ribara, a Nacionalni teniski centar u Bloku 5 kod Palate sportova – rekao je Kreclović.

Atletski kompleks biće izgrađen na površini od 2,5 ha, a vrednost projekta je 5 mil EUR, dok će u Nacionalni teniski centar biti uloženo 2,8 mil EUR.

- I sta mislite, oce li to liciti na nesto!?!?!! :p
 
Nadam se da ce da lici na nesto, koliki ce da bude taj atletski stadion, i kaj sve sadrzi kompleks?
 
Sa "pitanja i odgovori" str.1 :

dragan":3xy9qs2a je napisao(la):
-Atletski stadion će se graditi u ul.Dr.Ivana Ribara, iza bl. 71 i 72, sam "kraj" N.Bgd.
-Trenutno se radi DUP za stadion sa oko 5.000 mesta,možda i pokrivenuh,halu i pomoćne objekte.
-Posle ide međunarodni tender za izgradnju.

ATELETSKI STADION
SLEDEĆE godine trebalo bi da se izgradi i prvi atletski stadion u Srbiji. On će biti i jedini te vrste u okruženju. Stadion će se graditi u naselju Doktor Ivan Ribar u Novom Beogradu. Koštaće 3,5 miliona evra, a isprobaće ga i takmičari Univerzijade.........Novosti-28.Juli 2006g.
http://www.novosti.co.yu/code/navig...h=Novi most za Dunav&datum=2006-12-28#Scene_1
 
nacionalni teniski centar bi trebao da bude kod danasnje Hale Sportova na NBGD. na mestu danasnjeg stadiona i kosarkaskih terena. prostor je dovoljno velik, ali nisam siguran da ima mesta za teniski centar po svim standardima. Mozda bi moglo da se napravi da i sama Hala sportova bude deo centra kao zatvoren teren koji bi koristili i drugi sportovi u slobodnim terminima.
 
relja":2tlpm4yq je napisao(la):
dragan":2tlpm4yq je napisao(la):
Nego, nema nekih vesti o Atletskom stadionu iza nasela Dr.I.Ribara na N.Bgd.
Trenutno se nasipaju velike kolicine zemlje iza bloka Dr. Ivan Ribar.
Znači, vreme je da se malo i obiđe gradilište.........sa foto-aparatom. ;)
 
Od gradilišta nema ni traga.
'Nasipaju se velike količine zemlje', šuta i otpada na divlje deponije.
Po rečima tamošnjih starosedeoca,Roma, povrameno se izniveliše teren.
Naravno da je i to korisno, ali od planske izgradnje stadiona nema ništa...još uvek.

Ali, napravio sam par desetina fotki i otvoriću temu :
"Kraj N.Bgd. ...ili Zagranica bloka D.I.Ribara" gde treba da se gradi Atletski stadion.

Interesantno je kako Urbano naglo prelazi u Divlje. :)
 
2.jpg

1.jpg

Ima 3-4 gomilce šuta, simboličan doprinos savesnog građanstva.
 
Ovo je prilično daleko od bloka, možda 500met.?..slikano na nasipa?

Ne vreujem da će tako daleko graditi stadion, trebalo bi u blizini okretnice tramvaja i bus-eva.
Kolko sa sećam pa izjavama, a možda sam video i neku skicu ... potraži ću.

Ja sam 'pregledao' od J.Gagarina do keja, po dubini oko 300met. i slikao kako
se završava Grad, a počinje Jasenovo, Zagranični deo Beograda, pomalo zapušten i divalj.

diribaramo7.jpg


Ja sam dolazio da ovih crvenih oznaka ( 2) i tu se nalaze romska naselja u šumarcima i žbunju.
Treća je dole kod separacije i kraja keja.

Ako će Atletski stadion da se gradi na 2,5-3ha onda to nije dalje od ovih tačaka do kojih sam bio.
A, tu se vrši samo primarno nasipanje šutom i otpadom, koje se povremeno poravna.
To nije nikakva priprema zemljišta za gradnju, tj. fundiranje koje tek treba da se radi.
 
Taj sut i krs gde si ti bio tu stoje decenijama, nije to to.
Ja sam ovo slikao malo dalje, ovo mesto se nalazi samo malo dalje niz nasip, ali se ne vidi na toj fotki.
6-7 minuta hoda nasipom od okretnice.
 
Zato sam i napisao :'Ovo je prilično daleko od bloka, možda 500met.?..slikano na nasipa?'
Stadion će biti mnogo bliže okretnici, na samo 2-3ha, a tu se još nista ne radi.

Za atletski stadion je usvojen urbanistički projekat.......INFO služba opš.N.Bgd.
Trebalo bi viteti tačno gde i kad će početi radovi.
-----------------------------------------

PS..
Интервју уторком: Горан Крецловић нови градски секретар за спорт
Београд наклоњен спорту
– каже челни човек спорта наше метрополе и истиче велика улагања у објекте, решавање проблема базичних спортова и најављује доношење градске стратегије
– Када говоримо о решавању проблема атлетике, инсистирам на називу атлетски комплекс, а не атлетски стадион, јер стадион није решење. Атлетски комплекс на Новом Београду мора да има стадион за велика такмичења, стадион за тренинге и мања такмичења, отворена бацалишта и дворану за тренинге и такмичења током зиме.

Основни пројекат је готов, места има за све планиране објекте и поштовање свих стандарда ИААФ. Не желимо никакве импровизација, ни преправке ни реконструкције. Због тога ћемо, вероватно, расписати међународни конкурс, јер ми немамо много искуства у грађењу атлетских борилишта. Буџетом за ову годину за то је издвојено 155 милиона динара и инсистираћу да их утрошимо за пројекат. Захваљујући Националном инвестиционом плану решиће се и проблем гимнастичког центра, како ритмичке, тако и спортске гимнастике.
citat sa : http://www.politika.co.yu/detaljno_arhiva.php?nid=10803&y=2006&m=10&d=31
 
АУУУУ !!! Па ја нисам имао појма :mad: "Можда" је у овом грму зец.
Ево хронолошки
28.јун
NTERVJU : Velimir Velja Ilić, ministar u Vladi Srbije
Kraljica sportova u Veljinom naručju
Prihvatio sam kandidaturu za predsednika Atletskog saveza Srbije jer smatram da mogu da pomognem razvoju naše atletike. Bolje da izvedemo decu na staze i tako ih otrgnemo od droge i kafane, ističe Velimir Ilić

Još jedan političar sprema se da nastavi trend i angažuje se u srpskom sportu. Velimir Ilić, ministar za infrastrukturu u Vladi Srbije, trenutno je glavni kandidat da postane predsednik Atletskog saveza Srbije. Ministra je na čelno mesto predsednika srpske "kraljice sportova" predložio Atletski klub "Sloboda" iz Čačka, a ovaj predlog podržali su naši najveći klubovi Crvena zvezda i Partizan. Da li će Čačanin i zvanično biti promovisan, biće poznato sutra kada je na programu Izborna skupština Atletskog saveza Srbije.

- Atletski klub "Sloboda" iz Čačka kandidovao me je za predsednika Atletskog saveza Srbije, a Crvena zvezda, Partizan i mnogi drugi klubovi podržali su ovaj predlog. Pored podrške klubova, mnogi mi znači i podrška velikana srpske atletike Slobodana Brankovića, Daneta Korice i Dragana Životića. Izborna skupština ASS sutra će se izjasniti o tom predlogu i posle toga će sve biti jasnije - kaže za Glas ministar za infrastrukturu u srpskoj vladi Velimir Ilić.

Zašto ste prihvatili predlog AK "Sloboda" i koji su vaši motivi da postanete predsednik Atletskog saveza Srbije?
- Prihvatio sam kandidaturu pošto smatram da mogu da pomognem razvoju naše atletike. Smatram da je potrebno da se uključim u rad saveza kako bismo stvorili uslove za rad. Moramo da napravimo atletsku halu, obnovimo atletske staze širom Srbije jer je bolje da izvedemo decu na staze i tako ih otrgnemo od droge i kafane.
...
Глас јавности
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2007/06/28/srpski/S07062704.shtml
28.06.2007, BEOGRAD
Izvor: PRESS
VELJA ATLETA

Ministar Velimir Ilić danas će biti izabran za predsednika Atletskog saveza Srbije, obećao izgradnju velike zatvorene atletske hale

Lider Nove Srbije i ministar za infrastrukturu Velimir Ilić danas će biti izabran za predsednika Atletskog saveza Srbije (ASS), saznaje Press. U izjavi za naš list Ilić juče nije želeo ni da potvrdi, ali ni da demantuje ovu informaciju, "da ne bi prejudicirao rezultate Skupštine ASS".
- Danas imamo sednicu, pa ćemo videti šta će biti. Predložili su me Savez i klubovi. Moguće je da ću biti izabran, a možda i neću... - kaže Ilić.

On kaže da je sa čelnicima ASS dogovorio izgradnju atletske dvorane za rad u zimskim uslovima.
- Okupila se dobra ekipa oko Daneta Korice i Nenada Stekića, ekipa koja želi da radi i da atletiku stavi na ono mesto koje joj pripada, a zna se da je atletika kraljica sportova. Dolazi nam Univerzijada u Beogradu, a naši atletičari tokom zime moraju da idu u inostranstvo, jer ovde nema uslova. Poboljšaćemo infrastrukturu, izgradićemo nove staze i renovirati postojeće, a tu je i ta zimska hala koju moramo hitno da napravimo... - nabraja Ilić, koji kaže da je atletika uz košarku i rukomet njegov omiljeni sport.

- Dok još nisam imao ovoliko kilograma, pomalo sam se bavio atletikom i imao vrlo zapažene rezultate na 400 i 800 metara, kao i u skoku udalj. Bio sam predsednik KK "Borac", a trenutno sam na čelu rukometnog kluba iz Čačka, takođe godinama pomažem jednog čačanskog atletičara... Ja sam čovek u sportu i za sport - ističe Ilić.

Ministar se nije dao zbuniti na pitanje ko je aktuelni svetski rekorder na 100 metara.
- Kako ko je?! Molim vas, pa to znaju i mala deca, rekorder je Asafa Pauel! Bio mi je gost nedavno na stadionu Partizana... - kaže na kraju Ilić.

Kako saznajemo, Ilićev jedini konkurent u trci za prvog čoveka ASS je Svetozar Krstić, aktuelni predsednik Atletskog saveza Beograda. Krstić je, inače, funkcioner DS-a (pre toga bio u Novoj demokratiji), vlasnik je firme "Kriko", predsednik UO "Šipada" iz Srbobrana, a do pre godinu dana bio je na više rukovodećih mesta u "Simpu" (predsednik UO, direktor "Si marketa", direktor za spoljne poslove). Takođe, pre četiri godine bio je direktor Republičkog zavoda za tržište rada, a pre toga i potpredsednik u vladi Mirka Marjanovića.

I Krstić i Ilić veruju da će upravo njihov program poboljšati uslove za rad ASS.
- Moj program ima deset tačaka, od kojih su ključne poboljšanje atletske infrastrukture, bolji rad klubova, usavršavanje stručnjaka, ulaganje u naše najbolje atletičare... Ako se gleda podrška klubova, iza mene je stalo 28 atletskih društava iz Vojvodine, pa bi shodno tome trebalo da budem izabran. Ali, ovo je čudna zemlja i sve je moguće - kaže Krstić za Press.

Branković: Velja je pravi izbor!
Atletski rekorder Slobodan Branković u izjavi za Press kaže da bi izbor Velimira Ilića bio pravi pogodak.
- Krstić i Ilić ne mogu čak ni da se porede. Ovaj prvi je bio predsednik Atletskog saveza Jugoslavije, a još uvek je na čelu AS Beograda, i za sve to vreme apsolutno ništa nije uradio! Štaviše, atletika je u njegovo vreme tonula sve dublje i dublje. Izabrati ga značilo bi omogućiti davljeniku još jedan krug davljenja. S druge strane, ministar Ilić može mnogo, i mnogo je obećao, pa se nadam da će bar uspeti da izgradi atletsku dvoranu za rad u zimskim uslovima - kaže Branković.
S. M. STAJIĆ
Прес
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=14599

29. јун
29. jun 2007. | Izvor: B92 | Miloš Šaranović
Krstić-Ilić 32:31, sledi drugi krug
6929646054685752ac4c5f035180012_big.jpg

Iako se očekivalo da na izbornoj skupštini Atletskog saveza Srbije Velimir Ilić, ministar za infrastrukturu, postane predsednik ASS, rezultat glasanja odveo je Atletski savez u 'drugi krug izbora'. Kako je posle tajnog glasanja Svetozar Krstić dobio 32 glasa, a Velimir Ilić 31, a prema poslovniku predseniku su potrbna 33 glasa predsednik Skupštine ASS Milan Spasojević najavio je novi sastanak "za nekoliko dana".

Takav ishod glasanja je iznenađenje jer je većina diskutanata javno podržala kandidaturu Velimira Ilića objasnivši podršku time što bi Ilić mogao da pomogne u izgradnji potrebnih objekata.

Sednici je prisustvovalo 64 delegata od ukupno 75 članova skupštine.
Б92
http://www.b92.net/sport/vesti.php?yyyy=2007&mm=06&dd=29&nav_id=253375

19. јул
Skupština ASS u oktobru
Izborna skupština ASS trebalo je da bude održana u četvrtak u 13 časova u SO Stari grad. Otkazana je za oktobar mesec

Upravni odbor srpske Kraljice sportova tim povodom je izdao saopštenje:

„Upravni odbor ASS je potvrdio svoju odluku od 13. jula da predloži samo jednog kandidata (Svetozara Krstića) za Predsednika ASS i ne može da prihvati kandidaturu Velimira Ilića zbog nepoštovanja procedure i rokova predlaganja od strane predlagača.

Upravni odbor je imao dobru nameru da se nakon usvajanja novog Statuta ASS održi Izborna Skupština i to pre početka sezone glavnih međunarodnih takmičenja u junu. Nažalost, ta Skupština nije izabrala novog Predsednika tako da je zakazana nova za 20. jul. Situacija koja je stvorena posle prethodne i uoči ove Skupštine u kojoj je bilo čak i pretnji i fizičkih nasrtaja na pojedine delegate ozbiljno narušava potrebnu pozitivnu atmosferu atletske organizacije u periodu najznačajnijih međunarodnih takmičenja.

Zbog toga je Upravni odbor odlučio da odloži održavanje Skupštine za posle takmičarske sezone (do kraja oktobra).

Upravni odbor će u narednom periodu učiniti sve da omogući našim kandidatima za velika međunarodna takmičenja što bolje uslove za pripreme.

Upravni odbor apeluje na sve atletske radnike u Srbiji da se okrenu atletičarima i atletici i stvore pozitivnu sportsku atmosferu koja je primerena tradiciji našeg sporta."
Србија Спорт
http://www.srbijasport.com/vest.php?news_id=6465&sport_id=4

21. јул
KRALJICA PREVARA
Atletski savez Srbije juče otkazao Skupštinu na kojoj je trebalo da bude izabran novi predsednik

Srpska kraljica sportova je mrtva. Zasad klinički, ali ukoliko se u najkraćem roku nešto ne promeni, biće potpuno uništena. Ovo je samo jedan od zaključaka 28 delegata Atletskog saveza Srbije (više od trećine članova, što je prema Statutu dovoljno) koji su ogorčeni iznenadnim otkazivanjem sednice Skupštine Atletskog saveza Srbije (ASS).
Jučerašnji dan bio je predviđen za izglasavanje novog predsednika ASS, ali je iz veoma čudnih razloga došlo do otkazivanja Skupštine, i to manje od 24 sata pre njenog održavanja. Sednicu je otkazao Upravni odbor, koji je istovremeno doneo zaključak da sa liste kandidata za predsednika briše Velimira Ilića i u trci za mesto predsednika ostavi samo svog kandidata Svetozara Krstića.

- Ne možemo više da trpimo torturu pojedinaca. Ljudima se preti, nude im se pare da bi glasali za podobnog kandidata. Ne bojim se njihovih zastrašivanja. Ako šampioni kao što su Dane Korica, Slobodan Branković, Dragan Životić, Miloš Srejović, Dragan Zdravković i moja malenkost ne žele dobro atletici, onda ne znam ko želi. Ovo sve radi Ivica Matijević, koji novac iz budžeta namenjen atletici troši na plate i dnevnice zaposlenih, ali i na podmićivanje ljudi koji bi trebalo da glasaju za Krstića - oštra je bila jedina srpska svetska rekorderka Vera Nikolić.

Ni Dragan Životić neće više da trpi zbivanja u ASS.
- Mi imamo kandidata koji je spreman da pravi staze u Srbiji i da pomaže atletici. Pa zar između "mercedesa" i "fiće" treba da izaberemo "fiću"? Mislim da možemo da se složimo da svi i ovde pružimo podršku Velimiru Iliću kao kandidatu za predsednika - poručio je Životić. (G. F.)

Ivica Matijević: Sve po statutu
Sekretar za međunarodne odnose pri Atletskom savezu Srbije Ivica Matijević, koji se našao na udaru juče okupljenih delegata, kaže da veruje Upravnom odboru, kao i da broj od 28 delegata nije dovoljan za bilo kakvu odluku.

- Upravni odbor je uvek radio po statutu i verujem da je tako i sada. Dragan Životić misli da sam ja svemoguć. A i tih 28 delegata nije dovoljno da bi doneli bilo kakvu odluku jer je po statutu potrebno bar 50 odsto - rekao nam je Matijević.
Курир
http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/jul/21/SP-04-21072007.shtml
 
Jel se meni to cini, ili SVAKI projekat u ovoj zemlji koji se ne realizuje kako valja ili pak uopste ima Velju u pozadini!!?? :mad:
 
^^Ne, ne cini ti se. Isto sam i ja konstatovao sa ZS i Putevi Srbije. U oba slucaja ima mutnih radnji. Lose!!
 
Pa onda je sve jednostavno!! Treba samo jednog coveka da promenimo!! :)
 
Politicari su nazalost nuzno zlo u sportu..pogotovo za ovakve a i mnogo skuplje projekte.I to nije samo kod nas,tako je svuda.Ako ce se stvari poboljashti sa Veljom na chelu nek bude dozivotni pochasni precednik...atletika nam je i onako nikakva po rezultatima,pa ne moze gore.Vazno je samo dobiti taj komplex a ko ce biti glavni,nevazno.Ako stara garnitura "kochi" treba je izgurati.Kako inache bez podrshke vlade graditi taj komplex?
 
Sada smo razgovarali sa ovima iz univerzijade i kako se čini ništa o atletskom komplexu, a konačna lista objekata će se saznati tek na jesen (?!??!?!?!!!!!!!) :mad:
 
Чисто да се не заборави
14. april 2006.
Atletski kompleks gradiće se u Košutnjaku

1230724_KZNAtletskikompleks.jpg

– Grad hoće da bude investitor, a i republička vlada je pokazala spremnost da učestvuje u izgradnji kompleksa. U budžetu za 2006. godinu već je namenjeno 130 miliona dinara, što je sasvim dovoljno za početak izgradnje objekta. Uslovi za izgradnju atletskog kompleksa u potpunosti su sazreli, postoji i politička volja, ali grad nema nameru da gradi kopmleks bez partnerstva sa atletskim savezima i bez neophodne saradnje s njima. Kompleks će biti namenjen isključivo atletičarima i u njemu će oni biti domaćini a ne gosti – rekao je Andreja Mladenović, član Gradskog veća zadužen za sport.
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1230720

kreclovic--_evropa.jpg


Gradsku upravu Beograda u ovoj godini očekuju velika iskušenja u vidu održavanja međunarodnih sportskih manifestacija, koje će pokazati koliko je glavni grad spreman za organizaciju kapitalnog projekta zvanog Univerzijada 2009. Celokupna infrastruktura za organizovanje tako velikog projekta zasad nije obezbeđena, ali prema rečima gradskog sekretara za sport Gorana Kreclovića, rad na tim kapitalnim objektima uveliko je u toku. Pravno-tehnički uslovi za gradnju atletskog kompleksa u Novom Beogradu su se stekli, tako da se početak radova očekuje na proleće, najavljuje Kreclović.

EVROPA: Kada će Beograd dobiti atletski kompleks po standardima IAAF, koji je neophodan za organizovanje Univerzijade u Beogradu 2009?

KRECLOVIĆ: S gradonačelnikom Bogdanovićem na jednom od prvih sastanaka dogovorio sam se da taj kompleks počne da se gradi na mestu na kojem je predviđen – u Novom Beogradu. Projekat je toliko veliki i samim tim bitan za ceo grad da ne opredeljuje samo budućnost atletskog sporta na našim prostorima već i celog jednog dela Novog Beograda na kojem će se nalaziti. Tu će se naći sadržaji od kojih će neki sigurno prevazići potrebe atletike. Kompleks će sadržati centralni atletski stadion, pomoćni stadion i zatvorenu halu. Van ta tri objekta biće izgrađena celokupna infrastruktura, koja će podrazumevati i smeštajne kapacitete. Novac je izdvojen iz budžeta Nacionalnog investicionog plana i grada Beograda. S početkom građevinske sezone taj projekat će početi da se realizuje.

EVROPA: Kada će srpski teniseri biti u mogućnosti da igraju masters turnire i u Beogradu?

KRECLOVIĆ: Beogradu je sigurno potreban jedan veliki teniski kompleks koji bi bio prepoznatljiv kao Rolan garos u Parizu ili Vimbldon u Londonu. Takav centar je predviđen i on će takođe biti lociran na Novom Beogradu; priprema dokumentacije za tako nešto je u toku. Beograd se može pohvaliti opredeljenjem ka izgradnji dva bitna sportska centra, teniskog i atletskog kompleksa.
http://www.beograd.g17plus.org.yu/i...ll&id=1170771261&archive=&start_from=&ucat=1&

Bošković : „Selo” najveći legat glavnom gradu
04.12.2006

...
Atletika u Novom Beogradu...
Za organizaciju atletskih tamičenja na „Univerzijadi” (reč je o sportu sa najviše učesnika koji, kao i na Olimpijskim igrama, predstavlja najznačajniji deo sportskog programa) zasad postoje tri scenarija.

Po prvom, koji je naveden u pobedničkoj kandidaturi Stadion Crvene zvezde bi se koristio za otvaranje, zatvaranje i atletiku. Po drugom atletika bi se održala na Stadionu Partizana, a po trećem na stadionu Atletskog kompleksa na Novom Beogradu koji bi trebalo da se završi do početka „Univerzijade”.

Pitanje rekonstrukcija Stadiona Partizana i neizvesnost oko opstanka atletske staze ovu opciju stavljaju u treći plan...

– Poslednje rešenje je, u ovom trenutku najverovatnije, jer Zvezda uopšte nema teren za zagrevanje, a on mora biti istog kvaliteta kao onaj na kome se održava takmičenje. Osim toga ni tunel kojim se izlazi na stazu nije adekvatan. Smeštanje atletike u novi Atletski kompleks bilo bi idealno (samo četiri semafora od „Sela”). Jedini problem je pitanje kapaciteta. FISU standard je minimalno 20.000 gledalaca, a izgradnja stadiona samo za atletiku sa toliko mesta je neisplativa. Postoje ozbiljne studije koje pokazuju da ako stadion stoji prazan 10 godina to košta 75 odsto ukupnih troškova izgradnje. Zbog toga se razmatra ozbiljno ideja o podizanju montažne tribine samo za „Univerzijadu” (do zadovoljenja FISU zahteva). I to je skupo, ali manje skupo od prve varijante, –objašnjava Bošković.

Uz pomoć Beograda i NIP-a

U Beogradu i okolini uskoro će početi izgradnja nekoliko kapitalnih sportskih objekata koji se, istina, ne grade zbog „Univerzijade”, ali koje će koristiti njeni učesnici. Ti objekti grade se sredstvima Nacionalnog investicionog plana. To su, pre svega, Atletski kompleks na Novom Beogradu u kojem značajnim sredstvima učestvuje i Skupština grada Beograda, sportska dvorana u Pančevu i sale za borilačke sportove i gimnastiku ,koje će biti aneksi Fakulteta fizičke kulture i sporta u Beogradu, kao i kongresna dvorana u kojoj će se održati svetska naučna konferencija o sportu (CESU) i drugi skupovi za potrebe „Univerzijade”.

Svaštarenje nije rešenje

Problem većine beogradskih objekata, smatraju u preduzeću „Univerzijada Beograd 2009” je ne samo što ne postoji jasna svojinska struktura, već i to što nema jasnih strateških planova, odnosno kojim će se sportovima i programima okrenuti.

– Multifunkcionalnost ne može biti osnov za budućnost bilo kog od ovih objekata. Mi još nismo definisali koji će sport biti na kom objektu. O tome će odlučivati pre svega sportski savezi sportova koji se nalaze na programu „Univerzijade” i koji će biti neposredni organizatori. Svrsishodno bi bilo kada bi svaki granski savez, našao zajednički jezik sa pojedinim objektima, da bi investicije u opremu opredelili za određeni sport i da bi se ona koristila i posle „Univerzijade”, – preporučuje Bošković.

Politika
Živko Baljkas
У последњем тексту говори Срђан Бошковић извршни директор УБ 2009, текст је преузет са сајта Универзијаде који тренутно не ради па не могу да поставим линк
 
Sta imaju zajednicko Obilaznica, Autoput Leskovac-Presevo, Autoput Nis- Dimitrovgrad i atletski kompleks?? Pa, odgovor je jednostavan: nijedan se ne gradi, a u svima svoje prste nekako ima Selja!

Велимир Илић нови председник АСС
То је резултат другог драматичног контроверзног избора председника Атлетског савеза Србије
N_KID2PKfqxmNERjPDCTZQ5YfnBP02mV3g3q0.jpg

Чекајући да се прогласи одлука: Велимир Илић и Светозар Крстић
(Фото Л. Адровић)

„Нови председник Атлетског савеза Србије је Велимир Илић, а други кандидат ако сматра да је оштећен може да се жали“, рекао је Милан Спасојевић напуштајући место председавајућег на наставку изборне седнице Скупштине Атлетског савеза Србије. Нови председник, министар за капиталне инестиције Велимир Илић је најавио да ће „на првој Скупштини затражити поверење и већину“ а затим најавио да ће се трећи наставак ове седнице Скупштине одржати за седам дана да би се изабрали и потпредседници и остала тела Атлетског савеза Србије...

То је епилог трочасовног хаотичног скупа који је потврдио потпуну разједињеност атлетске организације, овог пута око будућег челника АСС, који је биран јер је Милан Спасојевић одлучио да се повуче са функције пре истека мандата.

Седници је присуствовало 75 делегата и Велимир Илић је добио 37, а Светозар Крстић 36 гласова уз два неважећа листића (подсетимо: први изборни круг одржан је 29. јуна и тада је Крстић имао глас више, али не већину и гласова, јер је један листић био неважећи.

Проблем за председавајућег, али не и за Илићеве присталице, био је у чињеници да је уочи гласања два пута утврђиван кворум и да је Скупштина одлучила да прихвати пуномоћја двојице окаснелих делегата и да на крају неопходна већина износи 38 гласова...

По томе Илићу недостаје један глас, по његовим присталицама ово је други круг гласања и није потребна натполовична већ проста већина и – настао је хаос.

Спасојевић је у телефонским консултацијама покушао да пронађе мериторно тумачење, чинили су то и други а за говорницу се излазило спонтано, па је председник Надзорног одбора, мада Статут АСС овом телу не даје то право, прогласио је Илића за председника пренебрегавајући чињеницу да се у Статуту АСС и Пословнику о раду Скупштине наводи да се одлуке доносе већином гласова присутних чланова Скупштине и не помоњу први и други кругови избора.

Било је апела да се поштује скупштинска одлука да је за одлучивање потребно 38 гласова и да се констатује да ни један кандидат није добио неопходну већину гласова. Бивши министар за културу Драган Којадиновић, нови председник АК Чукарички предложио је да Илић и Крстић, као председник и потпредседник убудуће воде Савез...

Предлог Милана Спасојевића да му се да додатних седам дана да са стручњацима провери овај галиматијас у већ полупразној сали Скупштине Општине Стари град одбијен је громогласно и Спасојевић је прогласио резултате избора, победу Велимира Илића и наговестио могућност жалбе друге стране.

Наставак седнице Скупштине, према речима нововог председника АСС Велимира Илића је у наредни петак.
Ж. Б.
[објављено: 01.12.2007.]
Izvor: Politika Online
Link: http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=49519
 
Racunam da je Uiverzijada 2009. sada i zvanicno propala. Samo je pitanje dana kada ce nam oduzeti organizaciju...
 
Meni bilo muka kad sam procitao ovu vest. Bice sada kraduckanja i u atletskom savezu.
 
Ja sam protiv izgradnje teniskog centra na pomenutoj lokaciji, pre svega jer se na toj lokaciji već nalaze sportski objekti. Dakle, stalno kukamo kako nema dovoljno parkova, igrališta, sportskih terena, a onda uništavamo već postojeći da bismo izgradili novi.
Takođe, na pomenutim terenima učenici Devete Bgd gimnazije i Grafičke škole imaju časove fizičkog. Da li to znači, da će se časovi fiskulture u ovim školama svesti samo na salu?

Zašto se u pomenutu svrhu ( koju apsoutno opravdavam ) ne bi našla neka zapuštena lokacija kakvih čak i na Novom Beogradu ima mali milion? Samo u krugu od petsto metara od pomenute mogu se naći dve-tri. Primera radi, u Tošinom Bunaru, kod naselja Naša krila, pre par godina je otpočeto sa ravnanjem terena i krčenjem šume ispod terena studentskog grada. Na tome se stalo. Taj prostor je sada zatravljen i zapušten. Šta je sa lokacijom pored Dunava ( iza SIV-a)?
Šta tek da pričamo o ogromnom prostranstvu kod airport city-a ( nekadašnji Inex-ukus ). Mislim da uništavanje postojećih terena zarad izgradnje drugih nije dobro.
 
Vrh