Šta je novo?

Blok 39 - Centar Za Promociju Nauke i Nanocentar

Sawovsky

Intermediate
Učlanjen(a)
04.11.2008.
Poruke
265
Pohvaljen
36
Postoje li neki planovi za ovaj blok?

Koliko znam tamo je sve zaraslo u shiblje,i sem FDUa tamo nema vishe.A blok je prostran,velik,pravilnog oblika, na odlichnoj pozciji,tako da me stvarno chudi kako josh nisu krenuli da se grabe za isti :D

Nadam se nekim kulama tu,pored auto-puta :)
 
Nemam pojma, a boleo bih i ja da znam. Onoliki blok. Tzv. zelena povrsina. Dzbunje, u stvari.
 
Hmm,ne? :)

TO je u Ivana Ribara valjda trebao da pravi?
 
Ja sam nov tako da cu vise postavljati pitanja nego davati informacije (bar za pocetak). Pozdrav iz NSa! :)
Da li postoji neki vizuelni projekat Djokovicevih terena?
 
Suboticanin":hqlykdm5 je napisao(la):
Ja sam nov tako da cu vise postavljati pitanja nego davati informacije (bar za pocetak). Pozdrav iz NSa! :)
Da li postoji neki vizuelni projekat Djokovicevih terena?
Samo da ti poželim dobrodošlicu :) Inače pitaš na pogrešnoj temi, ako te interesuje koje su teme adekvatne slobodno idi na thread Pitanja i odgovori u vezi sa gradom gde ćeš dobiti sasvim sigurno neki link ili odgovor na tvoje pitanje :)
 
Cini mi se da jos od osamdesetih postoji ideja da se u ovom bloku izgradi infrastruktura za potrebe celog beogradskog univerziteta. Ukoliko vec ne pratimo model razvijenih drzava o osnivanju jakih univerzitetskih centara u manjim gradovima, onda bi bar ideja da se celokupan univerzitet zaokruzi u jednom kampusu koji nije u uzem centru bila apsolutni korak napred.Ja se nadam da nisu odustali od te ideje...
 
Kingdom, da tako sam i ja čuo, jer se odmah u blizini nalazi Studentski grad, a prekoputa se grade stanovi većinom za naučne radnike. Navodno, čuo sam priču da se to nije učinilo jer se vlast plašila prevelike koncentracije studenata na jednom mestu. Iskreno - meni se mnogo više sviđa ovako. Možda samo da su fakulteti malo bliže jedni drugima, npr. da FPN i FON nisu na Banjici, već u centru. NYU i New School su isto tako raštrkani (doduše na manjem prostoru) u centru grada, i meni je to mnogooo bolja varijanta. Bio sam na par univerziteta sa odvojenim kampusom, i to mi je sranje, a i neke koje znam da su tamo uopšte im se ne sviđa..
 
Pa jeste sranje sa jedne strane, ali je mnogo bolja atmosfera za naucni rad i postizu se bolji rezultati, upravo zbog toga sto ti je sve blizu i dostupno, lako se prosiruje/investira, i nemas nista drugo da ti odvlaci paznju. Evo na primer, od top 10 univerziteta u svetu, 7 imaju kampuse...

http://i.cs.hku.hk/~tse/topten.html

(Znam da je link dodgy, ali lista je relativno validna)
 
Banjica/Voždovac, daleko je brate. :D

Jovanovm, znam, ali mislim da je integracija u društvo/grad vrlo važna, makar za društvene nauke. Meni je koncept takve vrste izolovanosti vrlo nezdrav, pa makar po cenu lošijih rezultata.
 
овде би добро дошао неки пројекат који би био контра генекса, нешто што би избалансирало тај амбијент... :cool:
 
Ambassador":2a6qnyzk je napisao(la):
Banjica/Voždovac, daleko je brate. :D
Kao student FON-a i neko ko zivi u tom kraju jednostavno ne mogu da dozvolim takve izjave FON i FPN na Banjici. Do Banjice ima jos minimum 3 stanice autobusom dok je do vozdovackih solitera samo jedna stanica, Banjica je deo Vozdovca, a ovo cisto pricam zato sto je vec neko jednom na forumu rekao kako je visa elektrotehnicka na Banjici, a ona se nalazi u Vojvode Stepe i to ne pripada god damn banjici, cisto da se zna :D

postadoh spamer, ali evo obecavam necu vise.
 
jovanovm, slazem se sa tobom.
Postoji razlog zasto je to trend u razvijenijim zemljama.Jaci obrazovni centri u Evropi su uglavnom mali gradovi,organizovani po kampus sistemu. Onaj ko zeli da se posveti studijama kako treba,sto treba da bude odlika nekog efikasnog studiranja a ne da drzava finansira a studenti lade m...,njemu znaci i to sto u studenjaku ima menzu na 2 minuta- a kamoli ucionicu.Tek na vikend se organizovano ide u neki veci grad i tamo se izlazi...
Nama su te svari jos uvek jako strane jer na vecini fakulteta kod nas studenti ne znaju sta je ucenje.
 
Pazi, "evropski" sistem sedenja po kafićima ima svojih prednosti - jer proizvodi više neortodoksnih tj. revolucionarnih radova, ali je problem u tome što je to jednom u 20 godina, pa makar je to i Fuko. Anglo-američki sistem proizvodi više standardnog znanja, tj. više praktično upotrebljivog... E sad, pitanje je u tome šta Srbiji treba - ja mislim ovo drugo - mi jednostavno nemamo obrazovnu bazu da bismo napredovali revolucionarno (kako smo radili 70tih i 80tih)... Uostalom, to pokazuju i statistički podaci o generalnoj neproduktivnosti, neodgovornosti, i zaostalosti našeg univerzitetskog kadra...
 
Da li zna neko sta je sa blokom 39?na googlo vidim da je zapusten, i nista se neradi.Doduse to su slike iz 2007.Ali nesecam se da sam na forumu video da se ista gradi na tom bloku.

blok.jpg
 
Блок 39 је по ГУП-у намењен за "објекте од општег интереса" односно за "јавне службе и комплексе". Блок 39 је још за време СФРЈ намењен за универзитетски центар, требало је градити факултетске зграде БУ-а у њему. Чак ми се чини да је ЕТФ ударио камен темељац ту негде за своју нову зграду. Зашто никад није изграђен, не знам тачно. Постоје приче да се Тито (а после Слоба) плашио великог броја студената на једном месту, али највероватније су у питању финансије.
Данас универзитет нема пара, држава неће да даје паре ни за редовно финансирање, тако да од било какве изградње у скорије време нема ништа.

Уколико промене намену земљишта сигурно ће се очас посла попунити, врло је атрактивна локација, али што се мене тиче, нека чека нека боља времена за образовање у овој држави... :grand:
 
A kad je fakultet dramskih umetnosti sagradjen u tom bloku? To je za sada jedina zgrada.
 
BOKI SMOKI":1n7yd3ch je napisao(la):
A kad je fakultet dramskih umetnosti sagradjen u tom bloku? To je za sada jedina zgrada.
Nakon pičvajza na fakultetu povodom "Plastičnog Isusa", kao kompenzacija za sve svinjarije koje su neki "odradili" svojim kolegama.
Posle 1971.
 
Tacno je da je blok namenjen obrazovnim ustanovama kao i za eventualnu izgradnju stanova za naucnike, profesore itd.

Za sada bi ceo kvart trebalo pretvoriti u park pa nek saceka bolja vremena. Mada Boza je najavio najveci ciklus ulaganja u nauku ever, pa mozda nesto i ispadne uskoro :)

U svakom slucaju, prvo treba zavrsitit zgradu bioloskog fakulteta u Botanickoj basti i eventualno onaj secret centre kod Zvezdarske sume, pa onda tek krenuti sa novim projektima. :)
 
Novi Beograd ima puno blokovskih zelenih povrsina, ali velike vrtne povrsine,koje su neophodne gradskom coveku, nalaze se samo na obalama, zato bi taj blok trebalo sacuvati za novobeogradski centralni park kad BLOK vec do sada nije izgradjen.Steta je sto je deo Nbg. izmedju pruge i blokova. izgradnjom novog bulevara i poslovnih zgradica, tako lose osmisljen, jer je centralni park mogao da se smesti na tom mestu i da blize pruzi bude izgradjen i bulevar i zgrade, a samo MALO DALJE iza pruge ce biti i UMP.
 
metropolitan":1n7plnos je napisao(la):
Novi Beograd ima puno blokovskih zelenih povrsina, ali velike vrtne povrsine,koje su neophodne gradskom coveku, nalaze se samo na obalama, zato bi taj blok trebalo sacuvati za novobeogradski centralni park kad BLOK vec do sada nije izgradjen.Steta je sto je deo Nbg. izmedju pruge i blokova. izgradnjom novog bulevara i poslovnih zgradica, tako lose osmisljen, jer je centralni park mogao da se smesti na tom mestu i da blize pruzi bude izgradjen i bulevar i zgrade, a samo MALO DALJE iza pruge ce biti i UMP.
Slazem se. :)

Po meni, idealna vrtna povrsina je mogla da nikne u blokovima 61, 62, i 63, izmedju 2 reda zgrada. Istina je da su napravili 2 parkitja tamo, ali bi trebalo (bar po meni) da budu celom tom duzinom... Pusti snovi... :/


Stoga, nadam se da ce Blok 39 jos neko vreme da zvrji prazan, ako nista drugo, da saceka neka "bolja vremena" urbanistickog planiranja u gradu, te da ne bude upropashten jeftinom arhitekturom kao pojas uz prugu Bulevara M. Milankovica... :D
 
Vrh