Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Diskusije o objektima koji su završeni

Moderator: Igor

bokili84
Intermediate
Pridružio se: Pon Nov 01, 2010 5:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 2

Re: Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Postod bokili84 » Uto Jul 11, 2017 5:42 pm

Ovo je slikano oko zgrade NEVEN i MASLAČAK a ne znam ko šta tu održava, samo znam da je sve gore i gore i da se nešto drastično mora promeniti što pre!
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jan 19, 2014 9:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 299
Pohvalio: 22

Postod pinokio » Uto Jul 11, 2017 5:48 pm

bokili84 » 11 Jul 2017 16:42 napisao:Ovo je slikano oko zgrade NEVEN i MASLAČAK a ne znam ko šta tu održava, samo znam da je sve gore i gore i da se nešto drastično mora promeniti što pre!

Pa zasto nesto ne poduzmes?

npr. Pitas ga da ti objasni sve sto se nalazi na tvojim slikama. Ja sam siguran da zna odgovor na svako tvoje pitanje.

Potom ga pitas kako mozes da unapredis sistem i angazujes se!

I svi smo na dobitku!
bokili84
Intermediate
Kontakt:

Postod bokili84 » Uto Jul 11, 2017 6:03 pm

Ja da se angažujem??? Ti mene malo z...? To nije moj deo posla, već ljudi koje plaćamo da nam naselje održavaju!
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Uto Jul 11, 2017 6:14 pm

bokili84 » 11 Jul 2017 17:03 napisao:Ja da se angažujem??? Ti mene malo z...? To nije moj deo posla, već ljudi koje plaćamo da nam naselje održavaju!

Ti nas malo z...

Izasao si sa gomilom primedbi a ne zelis da saznas i sta je to sto si slikao. Recimo da su to javne povrsine, ili da je mocvara zapravo puknuta vodovodna cev koju vodovod i kanalizacija ne zele da poprave pa sad to moraju da urade stanari ili da je ta spaljena trava takva jer je pukla cev pored ili da je spaljena trava pored vrtica jer nije bilo sredstava da se placa to odrzavanje jer ljubicica B nije htela da radi sa vama nego je sa FF sklopila krovni ugovor a FF trava nije zanimala (kao i sve ostalo, ali to je druga tema)

I tako dalje.

Ipak imas energije da pozivas na radikle zaokrete ali da to uradi neko drugi jer to nije tvoj deo posla,

Pa koji je tvoj deo? Dajes 2500 dinara mesecno i zelis da se ponasas kao da si u hotelu?
bokili84
Intermediate
Kontakt:

Postod bokili84 » Uto Jul 11, 2017 6:30 pm

A ti se ponašaš kao da dobijaš debeo procenat od pojedinih firmi koje rade održavanje što i nije daleko od istine! Čuj ovo, daješ 2500 dinara mesečno i želiš da imas uslove kao u hotelu!! Kakav je bre to odgovor?? Nije te sramota da tako nešto napišeš? Redovno izmirujem svoje obaveze ma koliko one iznosile i imam prava da se žalim ako za svoj novac nisam dobio ono što mi pripada a to je u ovom slučaju održavanje prostora u i oko zgrade! Još nisam video tvoj komentar da si podržao nekog od stanara koji je kritikovao firmu koja te plaća! Kakve veze ima puknuta cev kod maslačka kada su travnjaci na skoro svim mestima u naselju katastrofalni? Ja ti još jednom napominjem da mene ne zanima kao stanara koja firma koji deo održava već skrećem pažnju da je održavanje palo na najniže grane od osnivanja naselja i ovo nije samo moje mišljenje! Umesto da je napravljen tender i izabrana jedna firma koja će da održava čitavo naselje napravljena je čitava zbrka u kojoj se ne zna ko pije a ko plaća, krivicu prebacuju jedni na druge, prave smicalice i podvale a stanari plaćaju i treba još i da ćute jer ćeš ih ti kao dežurni 24h na ovom forumu momentalno napasti ako dokumentovano iznesu svoje nezadovoljstvo...
Pohvale za post: 1
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Uto Jul 11, 2017 7:13 pm

bokili84 » 11 Jul 2017 17:30 napisao:A ti se ponašaš kao da dobijaš debeo procenat od pojedinih firmi koje rade održavanje što i nije daleko od istine! Čuj ovo, daješ 2500 dinara mesečno i želiš da imas uslove kao u hotelu!! Kakav je bre to odgovor?? Nije te sramota da tako nešto napišeš? Redovno izmirujem svoje obaveze ma koliko one iznosile i imam prava da se žalim ako za svoj novac nisam dobio ono što mi pripada a to je u ovom slučaju održavanje prostora u i oko zgrade! Još nisam video tvoj komentar da si podržao nekog od stanara koji je kritikovao firmu koja te plaća! Kakve veze ima puknuta cev kod maslačka kada su travnjaci na skoro svim mestima u naselju katastrofalni? Ja ti još jednom napominjem da mene ne zanima kao stanara koja firma koji deo održava već skrećem pažnju da je održavanje palo na najniže grane od osnivanja naselja i ovo nije samo moje mišljenje! Umesto da je napravljen tender i izabrana jedna firma koja će da održava čitavo naselje napravljena je čitava zbrka u kojoj se ne zna ko pije a ko plaća, krivicu prebacuju jedni na druge, prave smicalice i podvale a stanari plaćaju i treba još i da ćute jer ćeš ih ti kao dežurni 24h na ovom forumu momentalno napasti ako dokumentovano iznesu svoje nezadovoljstvo...

Pa samo se ti zali to je uvek dobro za sve.

Ja zelim da ti pomognem da tvoja zalopojka ima nekog efekta pa te upucujem na pravo mesto a to je stambena zajednica i njen upravnik. Slanje slika po ovom forumu je gubljenje vremena za posao koji si namerio da uradis. Ujedno ces nauciti sta je cije i kako se sta odrzava pa cemo moci od tebe da cujemo nesto korisno.

Takodje ti zelim mnogo srese sa raspisivanjem peticije koju si pomenuo. Nisam ironican. Sve sto moze da raspali interesovanje stanara je dobro doslo. Nevolja je sto su te tvoje price jalove jer nikada neces uraditi nista sem ovoga sto vidimo ovde.

Inace svako naselje i svaka zgrada propada svaki dan i to je cinjenica. Svi starimo, i nemoguce je ocekivati da naselje izgleda bolje danas kada se placa cca 30centi po m2 nego kada se placalo 35 a svi sistemi su bili pod grancijom i potpuno novi. To su logicke stvari i glupo je da o tome diskutujemo.

Sto se tice firmi koje me placaju molim te da budes malo precizniji. Ko me placa i za sta tacno?
bokili84
Intermediate
Kontakt:

Postod bokili84 » Uto Jul 11, 2017 8:41 pm

Kakve veze sada ima starost zgrade sa korovom koji raste uz banderu koja se nalazi na 20m od ulaza u zgradu??? Zgrade stare po pola veka ispred svog ulaza imaju cistu ulicu, travu koja raste a ne ovu pustaru koja je kod nas! Sto se tice placanja koje si sramno naveo u prvom danasnjem postu, pa ne odrzava se prostor oko zgrade od mojih 2500dinara mesecno vec od sume koja je daleko, daleko veca i iznosi prosecno po stanu oko 23e pa pomnozi sa 70 stanova u uluzu pa x12 meseci i to ti izadje preko 19000e na godisnjem novou od samo jednog ulaza! Naselje ima, koliko znam, 28 ulaza pa ti mnozi a gde su garazna mesta? A gde su lokali koji placaju daleko skuplje odrzavanje od privatnih stanova? Na godisnjem nivou to je ogromna cifra a ti navodis mojih 2500din po mesecu? I za ovoliku sumu nisu u stanju da ociste korov uz zgradu? Zamisli da te pitam jos i zasto nisu obelezeni pesacki prelazi i linije po kolovozu? Odmah ces da mi kazes da firme za odrzavanje nisu u nadleznosti... ok, recimo da se slazem ali zasto je problem da ljudi koji imaju sasvim pristojnu zaradu od nas ne naprave par fotografija i proslede nadleznim drzavnim institucijama koje su zaduzene da odrzavaju putnu infrastrukturu kako bi problem resili? Zar na taj nacin ne bi kod nas koji placamo odrzavanje dobili ogromnu podrsku i zadovoljstvo? Daj molim te, sve se moze kada se hoce...
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Uto Jul 11, 2017 9:02 pm

bokili84 » 11 Jul 2017 19:41 napisao:Kakve veze sada ima starost zgrade sa korovom koji raste uz banderu koja se nalazi na 20m od ulaza u zgradu??? Zgrade stare po pola veka ispred svog ulaza imaju cistu ulicu, travu koja raste a ne ovu pustaru koja je kod nas! Sto se tice placanja koje si sramno naveo u prvom danasnjem postu, pa ne odrzava se prostor oko zgrade od mojih 2500dinara mesecno vec od sume koja je daleko, daleko veca i iznosi prosecno po stanu oko 23e pa pomnozi sa 70 stanova u uluzu pa x12 meseci i to ti izadje preko 19000e na godisnjem novou od samo jednog ulaza! Naselje ima, koliko znam, 28 ulaza pa ti mnozi a gde su garazna mesta? A gde su lokali koji placaju daleko skuplje odrzavanje od privatnih stanova? Na godisnjem nivou to je ogromna cifra a ti navodis mojih 2500din po mesecu? I za ovoliku sumu nisu u stanju da ociste korov uz zgradu? Zamisli da te pitam jos i zasto nisu obelezeni pesacki prelazi i linije po kolovozu? Odmah ces da mi kazes da firme za odrzavanje nisu u nadleznosti... ok, recimo da se slazem ali zasto je problem da ljudi koji imaju sasvim pristojnu zaradu od nas ne naprave par fotografija i proslede nadleznim drzavnim institucijama koje su zaduzene da odrzavaju putnu infrastrukturu kako bi problem resili? Zar na taj nacin ne bi kod nas koji placamo odrzavanje dobili ogromnu podrsku i zadovoljstvo? Daj molim te, sve se moze kada se hoce...

Nista od toga sto ni napisao nema veze sa zvotom. Bas nista.
http://www.suncokret.org/2016/06/trosko ... ncokret_b/

Mesecno se za zelenilo izdvaja 108 evra po ulazu. (samo oni koji funksinisu u skladu sa spoarauzmom na parceli) kod Ff to niko ne zna.
Drugim recima ti placas mesecno oko 1,5 evra za to zelenilo. Sto je bedno.

Drugo, povrsine koje si slikao NE PRIPADAJU NASELJU. Aman zaman vise. Sve te povrsine su DRZAVNE i mi po zakonima ove zemlje ne smemo da ih odrzavamo. To sto mi to radimo to je zato sto stanari to zele a drzava se pravi blesava. ALi to je moguce samo ako svi placaju u skladu sa nekim dogovorom. Tog dogvora poslednjih GODINU DANA NIJE BILO JER JE FIRST FACILITY OPSTRUIRAO citav proces. I sta ti sad tacno hoces?

I odakle nam pare za to?
cca 20k evra koliko iznasi prosecan budzet zgrade za odrzavanje ne ide za zelenilo. zapravo zelenilo je tu zanemarljiv trosak.

Sto se tice ovog hinta za obelezavanje saobracajnica, bas ti hvala sto si se setio. Probaj da animiras neku od drzavnih firmi ili ustanova za bilo sta. Od sekretarijata za saobracaj, preko inspekcije za sta god hoces do tuzilastva i suda pa ces da vidis kako ide. Ja sam ih obisao sve za koje nisi ni cuo da postoje i mogu ti reci da je to jedan za*** posao.
bokili84
Intermediate
Kontakt:

Postod bokili84 » Uto Jul 11, 2017 10:10 pm

Pinokio, ta povrsina je i pre nekoliko godina bila drzavna pa se odrzavala... ne znam zasto jednostavno neces da prihvatis neke stvari. Sto se tice poslednjeg pasusa,pokusacu i ja da kontaktiram sekretarijat za saobracaj pa cu izneti ovde sve sta su mi odgovorili.... nije u redu da oko vrtica nema obelezenog pesackog prelaza!

Povratak na “Završeni projekti”