Šta je novo?

Savski blokovi - četvorospratnice

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563594#p563594:1jztjwgx je napisao(la):
MagicoVento » Pet Avg 31, 2018 10:39 am[/url]":1jztjwgx]Pre samo dve godine, za naš stan u četvorspratnicama imao sam problem sa proceniteljkom da je ubedim (zbog kredita), da stan idealnog položaja i sa pogledom na reku želim da platim 1200 (tj nešto manje)
A kolika je njena procena bila?
 
Mislim da su cene u ovim blokovima sada toliko raznolike da može da se pazari od 1100-1500+ evra po kvadratu stan. Ove cene što su pomenute na prethodnoj strani su mi malo previsoke, ali ok, ja sam u 45. on ipak nosi nešto nižu cenu pošto je dalje od centra.
Plafon se teško reši ako ne odradiš još jedan sloj, tipa spušteni plafon ili slično.

Ja sam treći sprat i nije bilo problema ni sa kakvim flekama, ali je sve skinuto do betona pa onda gletovano nanovo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563641#p563641:2jj4fxvg je napisao(la):
SerbPacker » Pet Avg 31, 2018 2:55 pm[/url]":2jj4fxvg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563594#p563594:2jj4fxvg je napisao(la):
MagicoVento » Pet Avg 31, 2018 10:39 am[/url]":2jj4fxvg]Pre samo dve godine, za naš stan u četvorspratnicama imao sam problem sa proceniteljkom da je ubedim (zbog kredita), da stan idealnog položaja i sa pogledom na reku želim da platim 1200 (tj nešto manje)
A kolika je njena procena bila?
oko 3% manje, nista specijalno
 
Hvala puno na odgovorima :-* dakle, da obratim paznju na plafon :) e tooo sam trazila! :) Hvalaaaa
 
Jel zna neko kome je rađeno saniranje celokupog krova koliko okvirno je koštao ovakav poduhvat? dakle nad celim ulazom sanacija, ne samo iznad nekog stana da se polepe bitumen ploče?
 
Kolika je povrsina krova kalva je sad izolacija gore
Sta hoce da se stavi obicno se krece od 11 do 15 € mkv
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563653#p563653:3v9oao45 je napisao(la):
DusanBG » 31 Aug 2018 02:34 pm[/url]":3v9oao45]Mislim da su cene u ovim blokovima sada toliko raznolike da može da se pazari od 1100-1500+ evra po kvadratu stan.
1100 predpostavljam da je 4. sprat, podkrovlje.
 
Најлепши крај у целом Београду са јако пуно зеленила и простора за децу. Мана му је што су зграде изузетно лоше заштићене од буке па ако имате децу то може да представља проблем јер се буквално сваки шум чује. Говорим из искуства.
 
U ovim našim četvorospratnicama podovi terasa su podignuti za otprilike jedan stepenik u odnosu na pod stana. pretpostavljam zbog termo izolacije za stan ispod.
Da li neko zna kakav je poprečni presek ovog dela ploče?
Hteo bih da kuhinju proširim na terasu i da je zatvorim pvc stolarijom, ali mi smeta da ostane stepenik, tj. dva nivoa.
 
A sto ces da naruzis izgled zgrade spolja saglasnosti dozvole arhitekte nista ...
 
Hehe pitati na beobuildu kako zatvoriti terasu je isto kao u Mosulu za vreme Islamske drzave pitati za kafic gde prenose finale LS i toce pivo:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608719#p608719:h31azj6t je napisao(la):
deore xt » Pet Mar 15, 2019 12:04 am[/url]":h31azj6t]U ovim našim četvorospratnicama podovi terasa su podignuti za otprilike jedan stepenik u odnosu na pod stana. pretpostavljam zbog termo izolacije za stan ispod.
Da li neko zna kakav je poprečni presek ovog dela ploče?
Hteo bih da kuhinju proširim na terasu i da je zatvorim pvc stolarijom, ali mi smeta da ostane stepenik, tj. dva nivoa.

Moram da Vas podsetim da to što planirate nije moguće odraditi legalno i da za takvu adaptaciju stana ne možete dobiti građevinsku dozvolu.
 
Moj brat živi u srednjem stanu (jednosoban) i kada se uselio kuhinja je već bila proširena na terasu (ako nije tako već bilo izvorno) i tu nema nikakvog stepenika.

U dnevnoj sobi je samo translirao drvenariju i ostavio terasu širine možda 50-60cm. Stepenik je ostavio (i stavio laminat preko), pitaću ga zašto kada ga budem video.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608859#p608859:1yh1azdz je napisao(la):
direktor » Pet Mar 15, 2019 3:12 pm[/url]":1yh1azdz]A sto ces da naruzis izgled zgrade spolja saglasnosti dozvole arhitekte nista ...
Imali ste prilike i na mnogim predhodnim postovima, istu stvar da kritikujete. Ja prihvatam vaš stav i svako bi verovatno, a pogotovo ko nikad nije video kako sad izgledaju ove zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608908#p608908:2ixudxo7 je napisao(la):
astrodule » Pet Mar 15, 2019 7:32 pm[/url]":2ixudxo7]Moj brat živi u srednjem stanu (jednosoban) i kada se uselio kuhinja je već bila proširena na terasu (ako nije tako već bilo izvorno) i tu nema nikakvog stepenika.

U dnevnoj sobi je samo translirao drvenariju i ostavio terasu širine možda 50-60cm. Stepenik je ostavio (i stavio laminat preko), pitaću ga zašto kada ga budem video.
Hvala. I ja bi trebao uskoro da se uselim u jedan takav srednji, jednosoban.
 
Te zgrade imaju divnu arhitekturu a zatvaranje terase rade obicno gradjani bez kulture stanovanja....na srpskom cesto zvani shabani.
 
U ovoj zemlji postoji neka posebna mržnja prema terasama, svako budži i zatvara terasu kako kome padne na pamet. Da je trebalo da je soba ili kuhinja ne bi bila terasa. Kad vidiš stan i vidiš da ima terasu, onda ga kupuješ zato što želiš i terasu, a ne zato što će na terasi da se napravi neka brvnara. Užas - to sve treba poskidati i vratiti zgrade u projektovano stanje. Kome se ne sviđaju terase, pa ima potpunu slobodu da proda taj stan i kupi drugi bez terase. Ako je terasa velika - pa to je ogromna prednost stana, a ne "gubitak korisnih kvadrata".
 
Zašto je šaban onaj koji zatvori terasu?

Treba da prodajem stan zato što mi ne treba terasa, a imam je?

Otvorena terasa zahteva svakodnevno čišćenje, a koje su koristi? Popijem kafu na terasi tako da me svako vidi?

Druga je stvar kada neko mnogo naruži spoljni izgled zgrade sa nestručnim zastakljivanjem, ali ja ne vidim ništa loše u tome što smo komšija iznad i mi zastaklili terasu tako što se potpuno uklapa sa ostalim prozorima na zgradi. Doduše, mi imamo lođe pa zato akcija zastakljivanja manje primetna.

A što se tiče četvorospratnica, moj brat je pomerio stolariju na ušrtb (hm, poreklo reči uštrb) terase, tako da sada ima jedan metar dužu sobu, a od terase mu je ostao uzan deo i žardinjere. Kod jednosobnog stana, ta intervencija mnogo znači.
 
Pa ajmo ovako, zgrade je neko projektovao, i projektovao ih je sa terasom. Ta terasa se videla i bila je tu i kada je stan useljavan. Ako ti ne treba terasa i ne želiš je - zašto taj stan? Po pravilu bilo kakva izmena spoljašnjeg izgleda zgrade je zapravo zabranjena, da ne govorim o raznoraznium probijanjima, pa čak i zaziđivanjima. Užas. Zgrade nam izgledaju kao da ih je ludak sklopio u halocinogenom transu, a ne kao da su projektovane i izgrađene po planu. Jesi hteo stan bez terase, odlično, kupi tako projektovan. Ili ne diraj ništa.
Alternativno, treba lepo uspostaviti pravilo - hoćeš da zastakliš - može dogovori se sa svima u horizontali ili vertikali, i ishodi saglasnost svih u zgradi i uradite to svi potpuno identično, naravno uz sagalsnost arhitekte i građevinsku dozvolu. Molim lepo. Bar bi sve na kraju na nešto ličilo (ima ovde u NS na Limanima na nekoliko zgrada upravo tako urađeno cela vertikala zatvorila terase, ali na potpuno isti način).
Ovo što mi sada imamo po zgradama se približava potpunom cirkusu i ludilu.
 
Dogovore se sve komsije urade isto sa papirima nema problema ...Terase ne zahtjevaju svakodnevno odrzavanje
 
Zahteva (barem kod mene). Pređeš vlažnom krpom pa vidi šta se sve pokupi. Pa onda to unosiš u sobe...

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Ako ćemo pravo - logika zastakljivanja terase po spostvenom nahođenju je potpuno ista kao logika guranja gondole na Kalemegdansku tvrđavu - može mi se i ja ću da je napravim, baš me briga da li je to ok drugima i da li je u skladu sa arhitekturom zgrade - dakle ista logika samo spuštena na mikroprostor stambene zgrade.
 
Ovo kao da je u Pripjatu snimljeno, još samo da je negde u blizini neki reaktor u betonskom kovčegu i to je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=621122#p621122:1x7rhtxg je napisao(la):
astrodule » Sre Maj 08, 2019 10:37 am[/url]":1x7rhtxg]Zašto je šaban onaj koji zatvori terasu?

Treba da prodajem stan zato što mi ne treba terasa, a imam je?

Otvorena terasa zahteva svakodnevno čišćenje, a koje su koristi? Popijem kafu na terasi tako da me svako vidi?

Druga je stvar kada neko mnogo naruži spoljni izgled zgrade sa nestručnim zastakljivanjem, ali ja ne vidim ništa loše u tome što smo komšija iznad i mi zastaklili terasu tako što se potpuno uklapa sa ostalim prozorima na zgradi. Doduše, mi imamo lođe pa zato akcija zastakljivanja manje primetna.

A što se tiče četvorospratnica, moj brat je pomerio stolariju na ušrtb (hm, poreklo reči uštrb) terase, tako da sada ima jedan metar dužu sobu, a od terase mu je ostao uzan deo i žardinjere. Kod jednosobnog stana, ta intervencija mnogo znači.
Moj stan ima 41m2, tj na toliko je uknjižen, a ima dve terase od po 5,6m2.
 
Vrh