Šta je novo?

Emmezeta, Kika Beograd

honey79

Intermediate
Učlanjen(a)
22.12.2008.
Poruke
240
Pohvaljen
362
Izgradnja tržnog centra "Kika" na Bežanijskoj kosi (Blok 51 ) ušla je u završnu fazu, a objekat površine 7.000 m2 biće otvoren početkom septembra. Investitor projekta je beogradska kompanija "Imelgroup", nosilac radova je "Ratko Mitrović-Dedinje", dok je montažu fasadnih i krovnih panela uradila firma "Armont SP". Tržni centar, na kome je završeno 99% ugovorenih radova, imaće magacin i prodajni prostor na tri sprata (13 m visine).

www.kika.rs
Kika grupa spada u vodeće trgovine nameštaja i svega vezanog za dekoraciju doma u Evropi.(33 u Austriji, 7 u Mađarskoj, 4 u Republici Češkoj, 2 u Slovačkoj, 2 u Hrvatskoj i 1 u Rumuniji.)
79_1.jpg
 
To je jako lepa vest! Premda bih vise voleo da se Baumax probije na trziste Srbije, i Kika ce svakako biti osvezenje i konkurencija postojecoj ponudi i kvalitetu.
 
Lepo, bogami, lepo!
Jel može neko da postavi link gde se to nalazi?
wikimapia.org i to.
 
Bauhaus i Baumax nece bas tako skoro doci,mozda kad i Ikea (izmedju 2010 i 2011) ..evo sta je direktor Baumax-a izjavio
na otvaranju u Rumuniji:
''This is just the beginning of the expansions plans of Baumax. From 2010 th we will open ''Do it yourself'' superstores also in the countries of Turkey, Serbia, Montenegro, Bosnia, Macedonia, Albania and Ukraine. “We not only want to open chain stores in those countries, we also want to become the market leader”.


Ali dolazi nam ove jeseni francuska verzija Mr.Bricolage...evo vec su nas postavili i na sajt
http://www.mr-bricolage.fr/mr.bricolage_international/index.html
Mada ti centri ''uradi sam'' nisu bas tzanimljivi osim ako ne gradis kucu :)

Da ne mesamo Kiku sa njima...Kika prodaje namestaj,tepihe,posteljine,lampe,posuđe.....nesto kao austrijska Ikea
 
honey79":h8kw8ipj je napisao(la):
Bauhaus i Baumax nece bas tako skoro doci,mozda kad i Ikea (izmedju 2010 i 2011) ..evo sta je direktor Baumax-a izjavio
na otvaranju u Rumuniji:
''This is just the beginning of the expansions plans of Baumax. From 2010 th we will open ''Do it yourself'' superstores also in the countries of Turkey, Serbia, Montenegro, Bosnia, Macedonia, Albania and Ukraine. “We not only want to open chain stores in those countries, we also want to become the market leader”.


Ali dolazi nam ove jeseni francuska verzija Mr.Bricolage...evo vec su nas postavili i na sajt
http://www.mr-bricolage.fr/mr.bricolage_international/index.html
Mada ti centri ''uradi sam'' nisu bas tzanimljivi osim ako ne gradis kucu :)

Da ne mesamo Kiku sa njima...Kika prodaje namestaj,tepihe,posteljine,lampe,posuđe.....nesto kao austrijska Ikea
Mislim da jako gresis...da li si ikada bio u Baumaxu pa znas da je tako?

Evo, ja cu ti reci posto idem u Baumax jako, jako cesto. Imas cetiri odeljenja...1.gradnja 2. alati 3. basta 4. stanovanje

Dakle, tu nalazis svakojake stvari, meni je posabno zanimljiv deo za bastu gde ima raznolikih biljaka i dekoracija, fontana, bazena, hrane i opreme za kucne ljubimce......ovaj 1. deo gradnja takodje jer i kad se kaze graditi, ne misli se samo na gradnju cele kuce vec i izgradnju stazica za bastu, nekog osvetljenje, uredjenja kupatila itd. ..u delu stanovanje nalazis lampe, tepihe, sporete i sav ostali namestaj i belu texniku, cesto i u raznovrsnijoj ponudi nego sto je u Kiki. A i deo za alate moze biit jako koristan. Dakle, na jednom mestu sve a ne samo namestaj kao sto je to slucaj sa Kikom.

U svakom slucaju, ako je tacno to da ce biti 2010. ili 2011. onda to i nije tako daleka buducnost.
 
Veceras sam prosao autoputem i video prvi put ukljucenu reklamu KIKA...nalazi se tacno pored MERKURA.
Ako neko zivi blizu nek svrati i slika.. meni izgleda potpuno zavrseno bar spolja...i parking je gotov
 
Kika je objekat 5-1.



Objekat 5-2 u izgradnji i kika otpozadi.







Kika bocno, ispred je parking Merkura.



Kika spreda, na strani auto-puta.















Sa nadvoznjaka kod Bez. Kose
 
Počinju da me nerviraju ti poajni centri na tolikoj površini od samo sprat dva, zauzeše toliko dobrih parceli za stanove ili šta već :p
 
POCINJU? Tek sad? :D
Mene nervira jos od Ideje [i gornje i donje],preko Rodica pa sve do Merkatora i Merkura...
 
Archangel":30b6mlfz je napisao(la):
Počinju da me nerviraju ti poajni centri na tolikoj površini od samo sprat dva, zauzeše toliko dobrih parceli za stanove ili šta već :p
Pa to je obican prodajni centar.

Nije ta parcela zgodna za stanove zbog blizine autoputa tj. ja tu sigurno ne bi zeleo da zivim ako imam izbora. S druge strane zgodna je bas za nesto ovako bas zbog te blizine. Svi ti prodajni objekti ove vrste su manje vise isti i spoljasnost im se razlikuje u tome da li investitor hoce da potrosi do 50 euara po m2 vise na spoljasnjost ili ne.

Sto se tice brojnosti, meni na B.K. bas odgovara sto imam toliki izbor u okolini. Na B.K. ima Idea, a u krugu od 2km ima jos dve Idea-e, dva Rodica, Interex, Tempo, Merkur i evo sad Kika. Ni jedno naselje nema toliki izbor.

Nego, zna li neko sta ce biti onaj objekat 5-2 na prvoj slici ?
 
ja ne volim kad imam toliki izbor, to je kao kad uđm u pekaru i vidim sve novo sveže, vruće i ne znam šta da uzmem i izađem i kupim pljesku. A ovako imaju samo dobar žužu, žužu i uzmem :D
 
Austrijski trgovinski lanac za prodaju nameštaja "Kika" u Beogradu će 26. novembra otvoriti robnu kuću u koju je uloženo oko 30 mil EUR.
21. 10. 2009.| 14:11

Generalni direktor kompanije "Kika international" Pol Koh (Paul Koch) kazao je danas (21. oktobar 2009. godine) novinarima da će u tom centru biti zaposleno 200 radnika.

- Kompanija "Kika" je investirala u Srbiji zbog dobre infrastrukture kao i povoljnog geografskog položaja radi ojačavanja pozicije na centralnoevropskom tržištu - rekao je Koh.

Pomoćnica ministra trgovine i usluga Ljiljana Stanković kazala je da je saradnja sa internacionalnim kompanijama najsigurniji put razvoja izvoznih aktivnosti domaćih preduzća.

"Kika" je porodično preduzeće koje od 1910. godine posluje sa lancem nameštaja "Lajner" i ima 67 prodajnih mesta u Austriji, centralnoj i istočnoj Evropi.
 
Tehnički pregled Kike završen je 29.10.2009. god, i sada se objekat polako puni robom i uhodavaju zaposleni, tako da će sigurno sve biti spremno za otvaranje 26. novembra.

Meni je interesantno da su stavili i veliki reklamu koja se vidi samo sa glavnog parkinga Merkura, koji im je prvi komšija i direktna konkurencija. Po sistemu "kad ste već tu svratite i kod nas".
:)
 
Postoje kompanije i tipovi objekata koji upravo traže pozicije odmah do svojih konkurenata. Ovo ti je jedan od takvih primera (mada Merkur i Kika baš i nisu direktni konkurenti), a najpoznatiji u svetu je svakako odnos Burger Kinga prema McDonaldsu, gde Burger King prvenstveno traži lokacije koje se nalaze odmah pored ili preko puta objekta McDonaldsa. Verovali vi ili ne, ali promet raste takvim lociranjem.
 
Generalni direktor kompanije "Kika international" Pol Koh (Paul Koch) kazao je danas (21. oktobar 2009. godine) novinarima da će u tom centru biti zaposleno 200 radnika.




:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :kk: :kk: :kk: :kk: :kk: :kk: :kk: :kk:
 
Posto nemam iskustva sa njima sta mozemo ocekivati od Kika prodajnog centra. Kakva roba je u pitanju kvalitet cene i sl.
 
Vrh