Šta je novo?

Novi vrtić na Ceraku

stek

Intermediate
Učlanjen(a)
12.01.2010.
Poruke
205
Pohvaljen
0
p.s. nisam znao gde da započnem ovu temu, pa admini pozabavite se ako predstavlja problem.

OK a sada projekat

Ne znam da li se pisalo o ovome ali evo.

Moji prijatelji su pitali radnike i rekli su im da danas je zvanično počela gradnja tj. priprema zemljišta za izgradnju novog vrtića(postavili su i kontejner za radnike, doneli nešto materijala).
Može se reći da je zemljište ogromno, a za one koji to ne znaju nalazi se u ulici Vinogradski Venac ,gde se nalazi stanica 52.

na slici je crvenom bojom obeleženo to zemljište

20iumwy.png


interesantna činjenica da je veoma blizu vrtić koji se nalazi na starom Ceraku (obeležen plavom linijom)
takodje žutom linijom je obeleženo zemljište koje se veruje da je u vlasništvu MPC i da se tu planiralo/planira izgradnja IMMO centra
tako da je takodje interesantno šta će li se dogoditi sa slobodnim zemljištem koje se nalazi izmedju, (verovatno se tu planira stanogradnja?), sve u svemu Cerak će se pretvoriti u veliko gradilište.


Ovih dana ima da se prošetam do budućeg vrtića, pa ću vam napisati detaljne informacije.
 
Taj vrtić je trebao da počne da se gradi prošle jeseni (bar je tako pisalo po novinama). Sramota je da i pored "bele kuge" nema mesta u vrtićima čak ni za decu čija su oba roditelja zaposlena. Šta reći tek za decu čiji jedan roditelj radi na crno ti tek nemaju šanse. Nisam mogao da verujem kad sam čuo da moraš da imaš "vezu" da bi upisao dete u vrtić a da pri tom ispunjavaš sve uslove koji su potrebni. Nadam se da će se uskoro gradnjom novih vrtića rešiti i to pitanje jer ovo je stvarno bruka.

Zemljište okruženo žutim je bilo ogradjeno i pisalo je ime vlasnika ali nije pisalo da je MPC mada baš davno sam tuda prolazio.
 
To zemljiste ispod vrtica Cerak je bilo ogradjeno dok nije pala ograda pre par godina, a na tabli je pisalo da je to gradjevinsko zemljiste DMB-a. DMB je stamparija koja je tu planirala da sagradi stampariju oko 1996 godine. Inace ta stamparija je bila u vlasnistvu Mirjane Markovic, kao i to zemljiste, tako da je pitanje da li ga je Mira nekome prodala. Inace mesto je idealno za hiper market...
 
Zemljiste je bilo "vlasnistvo" Dragise Nikolica tj stamparije BMG. Posto je doticnu lopovcinu pojeo "demokratski" mrak onda je ostao i bez komada svog poseda, a koliko znam jos i neke licne imovine tek da bude da pravda nije bas nedostizna
 
U pravu si, to je firma za stampanje pored rode na Banovom Brdu. Mada sam cuo da su oni imali veliki udeo kapitala Mirjane Markovic i da su stampali njene knjige 90 tih
 
Tacno tako stamapli su i za drugaricu Miru ali i za opoziciju ali tajno da ovi drugi ne znaju ;) Doticni se preigrao i preracunao pa su ga spustili na zemljiu gde mu je i mesto
 
Vrtic na Ceraku se bas brzo gradi! Znaci definitivno mislim da ce ga otvoriti tu negde u decembru. Sokirao sam se kada sam video koliko je napredovao. Bice to bas veliki,moderan i lep vrtic.
 
Jedna zanimljivost za to zemljište ispod starog obdaništa. Taj plac je ograđen, čini mi se 1996. godine pred izbore. Obećanje je bilo da ako čini mi se Dragiša Nikolić (bio je član spsa) pobedi za predsednika opštine Čukarica, tu će izgraditi veliki tržni centar. Tada nigde u okolini nije bilo tržnog centra i to je izgledalo kao veliko obećanje, međutim on je izgubio na tim izborima i taj plac je do danas ostao neiskorišćen... na svu sreću :D
 
DVORISTE je strava ocu i ja u taj vrtic smrc :gobb:
 
Зграда вртића је занимљива, мислим да је архитекта награђен за пројекат.

Двориште није ништа посебно, мислим да је мање по површини од просека других вртића за које ја знам, а није ни равно. Због невеликог плаца зграда је постављена веома близу суседној стамбеној згради, што је неуобичајено и помало непрактично.
 
Vrh