Hotel "Moskva"

Diskusije o objektima koji su završeni

Moderator: Igor

relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3324
Pohvalio: 1370

Re: Hotel

Postod relja » Čet Dec 24, 2015 12:23 am

brdjanin » 22 Dec 2015 11:08 pm napisao:Nisam shvatio. To je bilo vlasništvo porodice Viktorović.

Kako onda SPC tu zgradu dobija nazad u restituciji?

Da li si siguran da je 1944. bila vlasništvo porodice Viktorović?
I ja sam se isto to zapitao, ali da se razumemo - za zahtev za povraćaj imovine treba predati i neke dokaze o vlasništvu.
Iako je mi, od nedavno kada smo videli stare fotografije i nazvali je "kuća Viktorovića" i "palata Viktorovića", da li znamo da je kuća 1941. ili 1944. bila u vlasništvu porodice? Zovemo je tako zbog apoteke i zato što ju je podigao Viktorović (ja sam tražio detalje po netu, ne sećam se da sam našao i ime).
Zašto bi SPC tražila nazad baš ovaj patrljak od zgrade ako nema prava na njega? Osnov postoji i prošao je proceduru.
Meni na pamet padaju razni scenariji po kojima je kuća, još kao ruševina 1941, mogla da pređe u vlasništvo Crkve... uostalom, manimo se kuće, šta se dodogilo sa Viktorovićima?

Pade mi na pamet jedna stvar - ovde se nalazila apoteka ... i časovničar Martinović, ali pre svega i sve do restitucije - apoteka.
Pa majku mu, zar tu nije umesto crkvene prodavnice da se otvori crkvena apoteka - lekovi po nabavnoj ceni, popust za najsiromašnije?
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g

Slika
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 957
Pohvalio: 383

Postod Galeks » Sub Dec 26, 2015 5:45 pm

Ja ne pamtim kada je crkva radila nesto konkretno za vernike.
Ћирилица :dil:
Pohvale za post: 2
loyola
Higher intermediate
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 3:35 am
Kontakt:
Pohvaljen: 841
Pohvalio: 910

Re: Hotel "Moskva"

Postod loyola » Sub Dec 26, 2015 8:02 pm

Naravno da izgleda ruzno ta podavnica nakicena sa raznoraznim glupostima, ali crkva nije apoteka niti moze time da se bavi, jos cuj ovo lekovi po nabavnoj ceni? Mozda da krene prva gudru da valja nekrstenu po nabavnoj ceni prva ruka? :))

Crkva radi dosta konkretnih stvari za vernike al izgleda da to najmanje zanima siroke narodne mase. Crkvene kuhinje, prikupljanje pomoci za siromasne, niko od vas nije cuo za dom za decu ometenu u razvoju, organizovanje besplatnih pregleda, skole jezika, itd itd....

Sent from my iPhone using Tapatalk
#samojako da pobedimo #napreDNO
Pohvale za post: 1
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8951
Pohvalio: 3419

Postod direktor » Ned Dec 27, 2015 2:32 am

Crkva i njena fondacija podjelila danas migrantma po 5000din na karticama ukupno 16 mil din tako nesto dobice je i nasi gradjani u stanju soc potrebe .
Nego ovu kucu smo vec prezvakali na ranijim stranama i njeno vlasnistvo
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7007
Pohvalio: 1546

Postod stf » Ned Dec 27, 2015 1:40 pm

Crkvu najviše prozivaju upravo oni koji najmanje informacija o njenom funkcionisanju i aktivnostima imaju i koje mišljenje formiraju na osnovu duplerica u novinama tipa ALO i Kurir.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8951
Pohvalio: 3419

Postod direktor » Sre Feb 03, 2016 8:34 pm

Slika

Slika
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Jul 13, 2010 9:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1409
Pohvalio: 5133

Postod mekbejn » Sre Feb 03, 2016 11:17 pm

SPC je sama kriva što je u javnosti predstavljaju likovi kao što su Amfilohije, Filaret i drugari.

Da ne bude zabune, svaka čast na svim humanitarnim akcijama.
Relja: Srbin je u 19. veku pronašao obrtno magnetno polje, a u 21. je izumeo parkiranje u kružnom toku.
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 957
Pohvalio: 383

Postod Galeks » Čet Feb 18, 2016 6:50 pm

stf » 27 Dec 2015 12:40 pm napisao:Crkvu najviše prozivaju upravo oni koji najmanje informacija o njenom funkcionisanju i aktivnostima imaju i koje mišljenje formiraju na osnovu duplerica u novinama tipa ALO i Kurir.

Izvini STF, znas da te postujem kao sagovornika, ali ovde se nikada necemo sloziti. Nikada nisam imao problem protiv religioznih ljudi, kao ni protiv crkvenih lica koji su sustinski dobri ljudi, ali problem imam sto je crkva ne placa porez, i sto crkveni objekti nicu kao pecurke na svakom koraku, a uz njih nicu i parohijski domovi (koji su u stvari vile).
Jedno je kada se skupi narod i kaze hocemo crkvu, a druga stvar kada crkva kaze narodu: hocete crkvu. :violina:
A vernika sve manje. :D
Ћирилица :dil:
Pohvale za post: 2
KartmenBG
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Feb 18, 2016 4:17 am
Kontakt:
Pohvaljen: 792
Pohvalio: 438

Postod KartmenBG » Čet Feb 18, 2016 7:31 pm

Galeks » Čet Feb 18, 2016 5:50 pm napisao:
stf » 27 Dec 2015 12:40 pm napisao:Crkvu najviše prozivaju upravo oni koji najmanje informacija o njenom funkcionisanju i aktivnostima imaju i koje mišljenje formiraju na osnovu duplerica u novinama tipa ALO i Kurir.

Izvini STF, znas da te postujem kao sagovornika, ali ovde se nikada necemo sloziti. Nikada nisam imao problem protiv religioznih ljudi, kao ni protiv crkvenih lica koji su sustinski dobri ljudi, ali problem imam sto je crkva ne placa porez, i sto crkveni objekti nicu kao pecurke na svakom koraku, a uz njih nicu i parohijski domovi (koji su u stvari vile).
Jedno je kada se skupi narod i kaze hocemo crkvu, a druga stvar kada crkva kaze narodu: hocete crkvu. :violina:

Onog trenutka kad sam bio u manastiru ravanica tog trenutka sam prestao da verujem nasoj crkvi, Zidine nisu uspeli da obnove al zato su na tim istim zidinama izgradili parohijski dom sa podzemnom garazom punom dzipova i besnih automobila, ceo manastir se raspada kule oko panastira obrusene a oni prave podzemnu garazu unutar manastira, pri tome na puticu do manastira prodaju ikone rakiju itd itd, FUJ,
milos.tro
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 12283
Pohvalio: 5329

Postod milos.tro » Ned Apr 03, 2016 10:15 pm

12932647_10209199002916151_2994879988271594508_n.jpg
12932647_10209199002916151_2994879988271594508_n.jpg (93.87 KiB) Pogledano 5310 puta

‎GooGaa Lukic‎
stf
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Jan 22, 2010 4:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 7007
Pohvalio: 1546

Postod stf » Uto Apr 05, 2016 8:47 am

Galeks » 18 Феб 2016 05:50 pm napisao:

Изузетак су цркве у урбаном делу Бегограда, које се граде јер "црква каже народу". По ободу су све цркве изграђене за захтев грађана, а не самовоље цркве. Барем је то случај у општини Гроцка. Овде је у последњих 20 година никло 5 цркава и један храм, све су подигнуте на захтеве грађана и све су и даље недовршене јер се граде од прилога верника. Цркве у Дражњу и Пударцима су у потпуности подигли мештани од свог новца. Брестовичани једини немају цркву, а и они су је тражили и траже је, али нема слободне парцеле.

Можда црква не плаћа порез, али није на тарету буџета и свих грађана - само верника.
Trenutno ne gledamo dovoljno daleko u buducnost ... treba gledati mnogo dalje ....da bi buducnost sto pre postala sadasnjost !!!

Povratak na “Završeni projekti”