Šta je novo?

Falkensteiner - Blok 11a - [ Hotel Poslovni objekat | 24 200kvm ]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.239
110221-FKST-01.jpg


Prema vestima iz hotelske grupacije “Falkensteiner”, već najavljivan projekat izgradnje hotela u novobeogradskom bloku 11a mogao bi da u najskorijem vremenu uđe u realizaciju. Prema tvrdnjama investitora, potrebne dozvole su dobijene još u decembru prošle godine. Investiciju ovog projekta izneće udruženi "Falkensteiner Michael's Tourism Group" i investicioni fond "MOF Beta Estate AG".

Reč je o projektu ukupne površine 24.200 kvadratnih metara koji će se graditi na lokaciji Bloka 11a na Novom Beogradu, u blizini centra VIG Plaza i zgrade Energoprojekta u Bulevaru Mihajla Pupina. Vrednost investicije procenjena je na 40 miliona Evra, dok se završetak radova na projektu predviđa za drugu polovinu 2012. godine.

U okviru ovog savremenog kompleksa nalaziće se međusobno povezani hotel i poslovna kula od 11 spratova. Hotel kategorije 4 zvezdice će u svom sastavu imati 171 sobu, apartmane, salu za konferencije, prostor namenjen za svečanosti i proslave, spa centar kao i tzv. "executive lounge". Poznati arhitekta poreklom iz Beograda Boris Podrecca, koji živi i radi u Beču, autor je kompletnog koncepta ovog modernog gradskog hotela na Novom Beogradu.

Dr. Alexander Rössler, generalni direktor akcionarskog društva FMTG, izjavio je da je kompanija izuzetno zadovoljna širenjem na srpsko tržište, gde će svojim biznis korisnicima moći da ponudi još značajnih top destinacija.

"FMTG AG" je inače za sada prisutna u Austriji, Italiji, Českoj, Slovačkoj i Hrvatskoj sa 27 hotela u rangu od 4 i 5 zvezdica. Ovim projektom Srbija će postati 6. drzava u kojoj ce "Falkensteiner Hotels & Residences" biti prisutna sa svojim investicijama.

Prikazi buduceg objekta

http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/4/110221-FKST-01.jpg
http://www.beobuild.rs/visuals/data/media/4/110221-FKST-02.jpg

Prva fotografija sa gradilista 21.02.2011
110221-FKST-03.jpg
 
Pravo da vam kazem obradujem se kao malo dete kada dobije novu igracku kada pocne izgradnja nekog objekta vrednog paznje i pracenja u nasem gradu. Nazdravljam za dobar pocetak i uspesan zavrsetak i da konacno i postovani Podreka ostavi arhitektonski trag u Beogradu. :vops: :pob: :gobb:
 
Pozdravljam ovo. Beogradu su neophodni hoteli.
Ovako, gledano spolja, zgrada sasvim primerena Novom Beogradu i lokaciji na kojoj će biti izgrađena.
 
Drago mi je da se grade novi hoteli u BG-u,a ovaj obecava :kk:
 
па нису неки безвезни, чим су им хотели у рангу 4 до 5 звездица
 
JohnnyLee":wre5jeno je napisao(la):
па нису неки безвезни, чим су им хотели у рангу 4 до 5 звездица
Ne znam koliko su investitori svesni, ali Beogradu nedostaju hotelske sobe za goste koji dolaze na par dana da završe neki posao.
Ništa ekskluzivno, samo čista, udobna i klimatizovana soba, kupatilo, internet, doručak, a ne sobe u rangu 80-120 eur ili više po noćenju.
 
relja":3dgeih4z je napisao(la):
Ne znam koliko su investitori svesni, ali Beogradu nedostaju hotelske sobe za goste koji dolaze na par dana da završe neki posao.
Ništa ekskluzivno, samo čista, udobna i klimatizovana soba, kupatilo, internet, doručak, a ne sobe u rangu 80-120 eur ili više po noćenju.
то је управо категорија хотела са 4 звездице
 
Beograd ima potrebu za jos nekoliko hotela tipa Holiday Inn ili Hotel IN... Dakle, klasican business 4* hotel.

Npr. cim se odrzava neka malo veca konferencija gotovo je nemoguce naci mesto u hotelima na NBG-u (osim mozda u Hyatt-u koji je cenovno dosta iznad).

Mozda se situacija malo popravi, ako Delta zavrsi Intercontinental i ako se sagradi jos 2-3 hotela.
 
JohnnyLee":2ka35vd4 je napisao(la):
relja":2ka35vd4 je napisao(la):
Ne znam koliko su investitori svesni, ali Beogradu nedostaju hotelske sobe za goste koji dolaze na par dana da završe neki posao.
Ništa ekskluzivno, samo čista, udobna i klimatizovana soba, kupatilo, internet, doručak, a ne sobe u rangu 80-120 eur ili više po noćenju.
то је управо категорија хотела са 4 звездице
Po meni je to 3* ... ne znam, nemam neko veliko lično iskustvo, uvek su nas smeštali u iste hotele.
http://www.m-hotel.si/
se vodi kao hotel sa 3* , meni bio sasvim ok za srušiti se nakon celog dana sastančenja, prezentacija obuka, kafana....
 
можда је тај хотел са 3*, али се углавном пословни хотели воде у категорију са 4*, док се хотели са 2 и 3* воде у тзв. budget хотеле
 
Odlicno izgleda. A koja je to zgrada u pozadini? I moze li mi neko dati kordinate da vidim gde se to tacno nalazi na GE?
 
Ugao Bul. Mihaila Pupina i Trešnjinog cveta. Prekoputa sa jedne strane su Lukoil/Wiener, a sa druge strane ulice je YUBC. Pored zgrade Energoprojekta.
U pozadini je VIG Plaza.
 
A gde treba intesina zgrada da bude? ja sam mislio da ce biti na tom mestu...
 
Mislim na taj deo ulice uopšte... Na samom ćušku je Friteza, a do nje ide Falkensteiner. :) Samo sam loše formulisao.
 
brdo levo, brdo desno, a iza brda rupa :D Nisam mogao da slikam sa druge strane jer su tu bile kamere a više ne mogu da budem tako neprimetan sa novom budžom :D

 
Boga mi, preorali su ga dobro. Bravo za slike, ali ono sto zelim da te pitam, posto vidim da su ogradili plac skroz do kraja VIG plaza, je l' su poceli radovi i na Intezi?
 
Thnx za info. Bilo mi je zbunjujuce posto sve deluje kao jedno gradiliste, a nigde nije pomenuto da Tehnobeton gradi i Intezinu zgradu. Istina je da je banka najavljivala da ce izgradnja nove centrale poceti na prolece, a jedno vreme je "Mace" drzao projekat u svojoj referentnoj listi da bi ga potom uklonili.

Znaci kompletira se blok. Ostaju jos samo dve misterije:

- Sta ce biti sa parcelom na kojoj se nalazila Kineska ambasada?

- Da li su planovi za novu ambasadu Japana ozbiljni? Japan, naime, nema trenutno svoju zgradu vec rentaju negde kancelarijski prostor. Pre nekoliko meseci na sajtu Drustva arhitekata Beograda izasao je oglas u kome se trazi izvodjac radova koji bi u Bloku 11a gradio zgradu ambasade Japana po pobednickom resenju sa arhitektonskog konkursa odrzanog u Japanu. I nikakva informacija se posle toga nije pojavila... Gde bi oni ugurali tu zgradu i kako bi ona izlgedala i dalje je misterija.... Nadao sam se da ce se to pomenuti tokom posete Bote Japanu, ali ni reci o tome.
 
Ja da sam Japanac u BG-u bi se povukao i u sred Botaničke bašte bih napravio neku mini palatau iz Kjoto perioda sa sve jezercima veštačkim okružen trešnjama :lol:
 
Vrh