Šta je novo?

Atletska Dvorana

vucko

Professional
Učlanjen(a)
20.04.2008.
Poruke
23.586
Pohvaljen
22.398
Lokacija
Zvezdara
"Kraljica sportova" na Vojnoj akademiji - Izgradnja prve atletske dvorane u Srbiji počinje u oktobru 2011. godine

atletska_dvorana_080711.jpg


http://www.ekapija.com/website/sr/page/451629
 
Samo pokazujemo koliko nam je stalo do atletike :D
 
A jel sigurno da ovo nije vojni magacin ili menza..? :rolleyes: naziv ove dvorane bi bio "Ruglo sportova" :kafa: Ovoj Arhitetki treba zabraniti da projektuje i trafiku..
 
2012":lqz3vux4 je napisao(la):
A jel sigurno da ovo nije vojni magacin ili menza..? :rolleyes: naziv ove dvorane bi bio "Ruglo sportova" :kafa: Ovoj Arhitetki treba zabraniti da projektuje i trafiku..

pa jeste kao neka vojna kasarna ili tako nesto koju ce oni da dovedu u RED...
HIT!!!

hrvati pre par godina usli u sve moguce knjige arhitekture sa slicnom temom a mi rokamo i dalje nas SERBIAN CONTEPMORARY...
 
ako propadne atletika, uvek ce moci da otvore josh jedan Metro tu ;)
 
Pa tamo sam ja polagao prijemni za pmf. Ja bih inače voleo da se negde u Srbiji sagradi atletski stadion, i taman da se staza na ostalima eliminiše, a tribine približe terenu. Mada i dvorana je super, omogućava atletičarima da treniraju cele godine.
 
Ma to je hala za treniranje. Retko gde je atletska hala za trening neko arhitektonsko cudo. Primarni cilj je da zadovoljava funkciju za koju je namenjena, a ostalo je tu manje vazno.
A i iskreno ja bih pre imao dve ovakve hale nego jednu uber ekstra arhitektonski zanimljivu.
 
Dakle ta dvorana postoji???Auh covece,kakva tragedija da nece da iskesiraju ni novu dvoranu da naprave.
 
A u bre Vucko! Ne postoji dvorana. Tek ce se graditi. Od temelja.

Ne znam kako si shvatio da vec postoji. Nije valjda zbog toga sto sam napisao "to je hala za treniranje" umesto "to ce biti hala za treniranje"?
 
kako smo trenutno u teskim sranjima narodu vise nije bitno kako izgleda, samo da se pravi i da je novo. sitni politicki poeni, sve nakarade koje nicu po gradovima a ljudi zadovoljni, novo sareno...

nije stvar u tome sto napraviti nesto arhitektonski vredno mora da kosta. upotrebom jeftinih materijala se moze doci do kvalitetnih arhitektonskih resenja. znajuci nasu pozadinu pre devedesetih ja to jednodtavno ne mogu da prihvatim, da smo toliko otisli u tri lepe....

mozda teba da da se otvori tema ne svetske, nego komsijske arhitekture da bi se spustili na zemlju i skapirali neke stvari...
 
Pretrazi malo po netu objekte ove vrste. To gotovo nigde nisu reprezentativni objekti. Uglavnom su neke lake montazne konstrukcije ili cak baloni koji su pravljeni da sluze svrsi, a ne da neko na njih svrsava.
Koliko mi je poznato jedini slican objekat ove vrste koji se skoro pravi/pravio je u Rijeci. Tacno, taj objekat je mnogo lepsi, ali plasim se da ne prodju kao i drugi propali megalomanski projekti koje su pravili u poslednje vreme, a sad uglavnom zvrje prazni i svakim danom generisu gubitak.

Kod ove vrste objekata niko u svetu ne ocekuje neku arhitektonsku vrednost. Onaj koji to zeli da postigne sa ovom vrstom objekta ili ima para za bacanje(Arapi) ili ima neke komplekse prema svetu koje zeli da leci na ovaj nacin(Hrvatska)
 
@Nikola
pa svetu ovakvih objekata kavalitetno uradjenih ima kolko oces..danas je sve arhitektura, od stanice za autobus do zgrade suda...to sto smo mi navikli da zivimo u blatu u poslednje vreme...
i taj balon sto ti kazes moze da bude arhitektura. koolhaas je u svom paviljonu u londonu imao balon kao element...sve te montazne konstrukcije su uveliko arhitetkura. to sto je opste misljenje da mora da se izlije hiljade tona betona, ulozi ko zna koje pare da bi to bilo kvalitetno mislimo jos samo mi. ni ja ne mislim da treba da se pravi novi pionir...
to sto pricas za hrvatsku ako milsimo na isto je otkinuo kad se pojavio, imas ga i u godisnjoj knjizi arhitetkure.evo linka:
http://www.archdaily.com/23378/gymnasium-46º09n-16º50e-studio-up/

treba razgraniciti izmedju vrhunkse i obicne kvalitetne arhitekture.
ja sam na stranici regionalnog razvoja-projekti van bg okacio video, sportska sala u nekom selu pored cacka, sasvim korektno uradjeno...

francuska:
http://ecdm.eu/?p=217
 
+1 Bravo, odlicno.

Arhitekte po svetu bre od otpada prave arhitekturu za udzbenike, alo bre, od OTPADA.
 
Sve je to lepo sto se drugde radi, ali kada vec uporedjujete ima jedna "mala" razlika: hrvatska dvorana je pre 5 godina kostala 10,5 a za ovu ce biti utoseno 4,8 miliona eura.

Ovakav objekat treba pre svega da sluzi svrsi a ne da se divimo crtachu. Da iznedri nekog atletskog Novaka.
A ako se u tome ne uspe da se makar par stotina dece skloni sa ulice i coska, i to ce biti veliki uspeh. Atletika je bazichni sport, uz to je i kraljica sporta, a kod nas je potpuno marginalizovana i zapostavljena.

Ma da je rucno od dasaka sklepaju tri crnotravca po sopstvenom projektu bio bi vrlo zadovoljan.
 
Ko ima da dodatnih 5 miliona eura kada pravimo most od 405 miliona eura :rolleyes:
 
vucko":1idnizqx je napisao(la):
Ko ima da dodatnih 5 miliona eura kada pravimo most od 405 miliona eura :rolleyes:
Za tih dodatnih 5 ja bi izgradio jos jednu ovakvu. Lepota kosta sto se ocigledno vidi na primeru mosta.
 
@Nevenkovic
primer iz hrvatske nije poredjenje nego navodjenje da je i hala za atletiku arhitektura.
5 mil je isuvise dovoljno da se nesto dobro izrodi.
licno milsim zbog takvih stavova tipa da sluzi svrsi i tih crnotravci-akcija, tako nam i jeste. a ako cemo da pricamo kako sklonitii decu sa ulice, ajde da otvorimo socijalnu temu, ulice beograda...nidje veze.

UVESTI OBAVEZNE KONKURSE!!!I DOSTA SA GEOMTRIMA I INZINJERIMA U ULOGAMA ARHITEKATA
 
ovi centroprojetk doo bolje da nisu stavili tag na ovaj fantasticni sketchup prilog...
koja tuga bas kao i muzika...
gomilaju se gluposti, kao plasticne kese, morace da prodje mnogo vremena da se sve to razgradi.
 
Ah kakva tuga, bolje da atleticari vezbaju u Banjickoj sumi. Bio sam u tom kompleksu sto puta, cak su mogli bolje da pozicioniraju taj maXi athletic, blize Radovom stadionu gde su tereni, bazen i sl.
Kad malo bolje razmislim lokacija Radovog stadiona bi bila vrh za atletiku. Rad se preselio na Vracar a ,,stadion'' nije tesko srusiti. Hm da nismo u Srbiji pa i da se nadam, mastam.
 
To je još jedan Beogradski letnji san. . . .

ako i se i ostvari bojim se da ce
staza sa 100 met. bit skracena na 50
koplje ce se zabadati u plafon
a kladivo izleteti kroz prozor
nj. opravdanje
kriza
:(
 
Овај форум све више захвата хејтерски синдром. :notok:

Ова атлетска дворана би требало да буде приоритет број један када је српски спорт у питању и колико видим испуниће све услове за тренинг и такмичење атлетичара.У питању је пре свега неопходан објекат за припрему атлетичара и нема смисла замерати на изгледу пошто смо овако нешто требали да добијемо пре 30-40 година.Тек када будемо градили четврти,пети или шести овакав објекат онда је дискусија о изгледу објекта оправдана.

ПС: Кладиво,копље или диск нису дисциплине које могу да се одржавају у дворани из очигледних разлога. О односу према атлетици довољно говори и таква изјава.
 
Jesam malo karikirao ali u korist dobijanja kvaliteta objekta za kraljicu sportova
imam u životu više sati iz sale nego iz kafica , ne bitno, da pojasnimo šta ce biti unutra:
Dvorana će imati ovalnu stazu sa četiri dužine 200 metara i sa unutrašnjim terenima za discipline kao što su
trčanje, skok u vis, skok sa motkom, bacanje kugle, skok u dalj.

Da je sreće, pa da je to druga ili treca atletska hala po redu koja se gradi u BGu , bilo bi više zdravije mladeži

Da bih u mogao da nešto kažem trebao bih znati da li grad uopšte i ako koliko učestvuje u izgradnji
bez obzira na našu potrebu, potreba vojne akademija nije nadležnost gradske kase nego neke druge

Dvorana će biti u krugu akademije, i podleže posebnom režimu pristupa
a to baš (režim) i ne privlači klince osim onih koj su vec debelo u atletici

Očigledno dvoranu će prvenstveno koristiti vojni pitomci, pa vrhunski sportisti
i takmičari krupnijih sportskih manifestacija
Prvi korisnici nisu u nadležnost kase grada a drugi i treći korisnici su u promilima procenta stanovništva Bgda
Promena mesta izgradnje hale direktno bi povecalo broj korisnika simpatizera i početnika BG atletičara
 
Vrh