Šta je novo?

Izgradnja Kombinovane dečije ustanove (VRTIĆ) u bloku 67

MilisaV

Expert
Učlanjen(a)
11.01.2011.
Poruke
5.152
Pohvaljen
1.323
Otvaram temu o izgradnju vrtića u belvilu.

Ovo je kraj sa puno mladih parova i puno parova sa decom tako da je izgradnja sasvim opravdana.

render

kdu-blok-67-za-gr-tablu.jpg


tabla

dscn4612.jpg


situacija

1.png


i slike sa gradilišta.

dscn1174.jpg


dscn1175.jpg


dscn1176.jpg


gradnja je počela pre 7 dana i za ovo vreme to dosta traljavo ide. postavljena je ograda, kućice za radnike i doveden je jedan bagerčić koji nešto malo kopa. doduše od ovih 7 dana 4 su bila neradna.

bager je tokom praznika odvežen sa gradilišta da bi ga jutros ponovo radili.

za sada toliko.
 
Možda čekaju da se "komšije" odsele?

Nego, primetih da se "Belvil" i na tabli i dalje naziva "Univerzitetsko naselje" iako se na kraju radi o privatnom vlasništvu i slobodnoj prodaji...
 
Ok mi izgleda projekat... liči na OŠ Miloš Crnjanski između BB i Žarkova
 
Podrska za temu.Univerzitetsko naselje stoji u svim planovima,tako zovu i stanice gradskog prevoza oko njih.

Bilo bi lepo kada bi zapoceli izgradnju i skole skoro,da bi se kompletirao Blok 67.
 
Милисаве,
укњижен плусићћћ за отварање теме о изградњи вртића у твом крају :kk:
Наравно пратићемо са великим интересовањем твоје даље извештаје о градњи (кад буде почело), после избора :D. Треба обавити и припремне радове, одношење шута, довожење још контејнера, прикључење на ткз. грађевинску струју (можда ће да "краду" струју из Циганвила :cool: , ...
 
Kako napreduje vrtić? :) S obzirom, da je prošlo mesec dana od početka radova.
 
mesec dana prođe...

iskopali su rupu u doneli peska.

radi se svakim danom ali samo jedna smena do 4. mislim da su pripremni radovi pri kraju i da uskoro kreću da rade temelje. izgubio sam foto aparat pa do kupovine novog neće biti slika od mene. možda od nekog drugog...
 
pavlicak":2aeq59ob je napisao(la):
Kako napreduje vrtić? :) S obzirom, da je prošlo mesec dana od početka radova.




Sporo, nesto su lenji, mozda je ovo sunce krivac za to :


bl3055.jpg



bl3056.jpg



bl3057.jpg



bl3059.jpg
 
vrtić je izašao iz zemlje. nikli su i zidovi sa strane.


žao mi je što slike nisu bolje slikano sa mobilnim.

img20120812125722.jpg


img20120812125818.jpg


img20120812125913.jpg


img20120812130045.jpg
 
Укњижен плусићћћ, битно је да се изашло из земље. Сад ће брже да напредује градња.
 
Који дебилизам и не обавештеност од стране Градског секретаријата за образовање и дечију заштиту!

Неке од дневних новина су пренеле вест о раду вртића и ноћу до 22 часа. У самом том тексту има и уоквирени део текста "Граде се нова обданишта" у коме је дата изјава "некога" из Градског секретаријата за образовање и дечију заштиту, о изградњи тих нових вртића на територији града. Наравно све је то лепо и похвално , а задња реченица ми је привукла пажњу, у којој се говори о вртићу у насељу Белвил.
"Неко" из Секретаријата је дао ту "паметну" изјаву, да ће до краја године почети да се гради тај вртић. Као што знамо вртић у Белвилу је почео да се гради још у априлу ове године.
Срећом наш Беобилд, са овом темом коју је МилисаВ поставио, то демантује. Ево тог дела текста где сам део реченице где то пише, подебљао.

Grade se nova obdaništa

Osim renoviranja postojećih vrtića, u prestonici se trenutno grade i tri nova, koja će zajedno moći da prime više od 500 mališana.
- U toku je izgradnja novih obdaništa u Stublinama kod Obrenovca, u Vojvođanskoj i Ulici dr Ivana Ribara na Novom Beogradu. Takođe, zajedničkim radom Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu i opštine Stari grad kompletno se uređuje dvorište i sam objekat vrtića „Skadarlija" - kažu u sekretarijatu.
U septembru će početi radovi na kompletnoj sanaciji vrtića „1.001 radost" na Voždovcu, a nakon mesec dana i izgradnja Centra za podršku deci i porodici, koji će se nalaziti kod Denkove bašte na Zvezdari. Takođe, do kraja godine počeće izgradnja obdaništa u Univerzitetskom naselju na Novom Beogradu, koje će moći da primi 270 dece

http://www.pressonline.rs/kategorija/read/deca-u-vrticu-i-kad-padne-no
http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/329161-beograd-vrtici-ce-ubuduce-raditi-i-nocu
 
Видео сам и то у Политици, и послао сам поподне коментар, али га још нису објавили, а вероватно и неће, јер ајте молим вас како неко може да оповргне Градски секретаријат, а поготово препотентну Јовчићку.
Покушаћу понво сутра, а у том коментару сам споменуо и наш Беобилд, да прате наш форум о изградњи Београда и да ће све сазнати на време и тачна обавештења, зар није тако.
 
Gago nesmiju oni da poricu sto sveti oci kazu u dogmu se nedira pa makar bilo ocigledno ako sutra napsu da je vrtic otvoren onda je otvoren jer novinari nisu ono sto su nekad bili nekad su se fotelje gradskim ocima tresle od britkog novinarskog pera danas je obrnuto autocenzura svi se boje da neko se neosjeti uvredjen i povredjen soic
 
Ima li radova?Proslo je skoro 2 meseca od zadnje foto reportaze.
 
Вероватно да Милисав и Небојша немају пуно времена за сликање, а Небојше ионако нема већ дуже време на форуму.
 
nije u pitanju u nedostatak vremena nego lenjost sa moje strane.

gradnja napreduje. danas sam se vozio linijom 85 i vidim vrtić i siđem stanicu ranije da ga uslikam.

već sam pisao da se radi samo od 8 do 16. danas oko 17 30 sam video radnike kako betoniraju gornji sprat. pijatno sam se iznenadio. ne znam da li je to zbog toga što rade betoniranje pa ne smeju da prekidaju, ili su uveli drugu smenu. inače od početka gradnje prošlo je več punih 6 meseci. znači da je ostalo još 3 meseca do kraja roka. kao što vidite nije to nemoguće uraditi, samo su potrebne dve smene i malo više ljudi po smeni, pošto nikad nisam video više od 10 radnika na gradilištu.

zanimljvo je da ovaj vrtić ima sprat. ne znam mnogo bgd vrtića da imaju više etaža.

evo današnjih slika.

img20121004172532.jpg


img20121004172605.jpg


img20121004172746.jpg


img20121004172828.jpg


img20121004172835.jpg


img20121004173045.jpg
 
Неком је под прозором, а мрзи га да слика.

2rc1ssp.jpg

10o1mzd.jpg

2z3nxbl.jpg

104kfn5.jpg


2e3oqar.jpg
 
Отварање ће бити тек у септембру и тад почиње вртић да ради, а завршетак свих грађевинских радова у априлу.
 
Radovi pri kraju, fotkao sam telefonom po kišnom danu pa su slabijeg kvaliteta. Vrtić izgleda odlično, iz gradilišta piče narodnjaci :) :

dsc2226.jpg


dsc2228.jpg


dsc2229.jpg


dsc2230.jpg


dsc2235.jpg


dsc2238.jpg


Malo rekvizita:
dsc2231.jpg


dsc2232.jpg
 
Vrh