Šta je novo?

BMW centar krnjača

Petar.sv

Beginner
Učlanjen(a)
12.09.2012.
Poruke
72
Pohvaljen
53
Gemax je počeo sa gradnjom BMW centra u krnjači.
Na parceli između Poršea i Metroa.
Za sad nema nikakve table koja to potvrđuje.

7H0IYdF.jpg

M27Arps.jpg

dHsp0fW.jpg

hdVIKVd.jpg

xHDwBAd.jpg

nJmWgs4.jpg

xk3KM5b.jpg

AHxcvk5.jpg
 
Hm... prolazim tuda bukvalno svaki dan bajsem (jbga, mora se preko Pančevca) i ne vido' ovo. Na radove mislim. :)

Jes' da nije to bog zna šta, ali u ovom kraju kad neko ''takav'' dođe, k'o da igra bela mečka. :) Ako uspeš (ti ili neko drugi) da iskopa neki render, kako će to izgledati, nek' postavi. Baš me zanima.
 
Za sad je sve na nivou onoga što sam čuo od pojedinih radnika. Ako se pojavi nešto okačiću.
 
Šteta za ovu lokaciju, ako se zaista bude izgradio BMW centar. Nesumljam da će biti lep objekat, ali ...
Ovo je idealna lokacija za izgradnju nekog malog shopping parka, poput onih u Zapadnoj Evropi, kako zbog razvoja mikro lokacije (naselja "Dunavski cvet"/Gemax), tako i zbog same Krnjače.
Naselje iza Metroa ima preko 400 useljenih stanova i nema nijedan supermarket u blizini. "Metro" ne računam pošto je za profi kupce.
Sada mi je drago što se nisam zaleteo i kupio stan u pomenutom naselju, i ako je cena bila primamljiva.
 
Evo napretka radova.
Počeli su da rade drenažu terena (čini mi se).
Kamioni po ceo dan dovlače materijal na teren.

3Xr4X83.jpg

5Ayoguq.jpg

q9p3gm2.jpg

66yYkwk.jpg

Zmk3QfC.jpg

68YEI3s.jpg

0wRwGLs.jpg

MBTkzUd.jpg

Wt3nlb8.jpg

dahU6XQ.jpg

HVbDgpM.jpg

D8kS8yv.jpg

6l4El3Y.jpg

VyQSHbA.jpg
 
I kupiš bmw premium proizvod i moraš da ideš u borča da ga servisiraš? Podjednako mi je fascinantno i za vw i tojotu koji spadaju u najskuplje 'srednje niže' automobile.
 
То није Борча, већ Крњача. Ускоро ћеш, када купиш БМВ морати да купиш и стан у истој, због престижа!
Не знам шта хоћрш да кажеш, да ти није далеко 4 километра од круга двојке?
 
Jeste daleko je. Oću bmw u najrazvijenijem delu grada a ne u divljem naselju.pored metroa

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Неко моје гласно размишљање око овог будућег центра.

У реду почео је да се гради овах БМВ центар, али чему сад у ово време да га Делта М (Делта Моторс) гради, кад је продаја и сервисирање возила драстично опало.
Делта је као званични увозник и заступник БМВ и МИНИ возила саградила још 2008. године велики продајно-сервисни центар у Радничкој улици код Аде. Тај центар је величине 7.500 м² и то је највећи центар за ова возила на Балкану, а други по величини у Европи ! Тај центар је коштао 12 милиона еврића. Па чему сад градња још једног центра на другом крају града ? Делтин обим пословања није толико велики (продаја и сервисирање) да би требали да граде још један центар.

Пре сам можда мишљења да ипак неки од Делтиних овлашћених продаваца и сервисера гради свој центар. Овде мислим на „Радуловић Група Београд“, који има своја два мања објекта у граду, у Вишњичкој улици и у Драгослава Срејовића. Можда сад овај овлашћени продавац жели да обједини у једном објекту сво своје пословање и ето новог центра !

Уосталом време ће показати ко гради овај центар (кад се постави табла, а чуди ме да још није) !
 
Па ближе је него Белвил, по тој категорији од круга двојке, док овај део није дивље насеље а мост на ади јесте дивљи објекат. :D
Шалим се, ти хоћеш тамо, ја волим што је овде, нема љутње, јер ће тих шокова на овој страни само бити више како време одмиче.
 
Ne znam što bih se ljutio... dobro je jedino to što postoji više bmw centara. Ja trenutno svoj auto servisiram ko neovlašćenih servisa jer nisam lud da plaćam lihvarske cene ovlašćenih, a da mi je auto u garanciji koriatio bih bmw centar u radničkoj.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Ма нек је бмв нов, па до центра ће се доћи где год био :vops:
Ја сам само задовољан због било каквог напретка на овој страни, и већ сам предвиђао на форуму напредак у изградњи Зрењанинског пута у неку врсту градског булевара.
 
Bez obzira sto je trziste novih automobila u krizi, posebno u Srbiji Delta Motrors belezi odlicne prodajne rezultate. A i BMW u globalu tako da je sve moguce!!
 
надам се да неће заклонити поршеову зграду. то је бисер борче, а и једна од лепших нових пословних зграда у београду, на жалост.
 
прихватам исправку, мислио сам на цео "дунавски венац" тј прекоречну палилулу.
 



Ево довде се стигло, табле нема и даље.


За Друма специјал
 
Pa mora centar i to veliki, ulazimo u Evropu pa ce samo BMW-ejci da se furaju i to pravo iz Krnjace, tamo je onako bas prikladno za sva elitna vozila. Nego salu na stranu, nek se gradi, pa ako im nebude islo zatvorice ga. Ovako ce biti sansa da se nesto radi i par ljudi da se zaposli.

Ali Gaga je vec dodao da imamo jedan od najvecih centara BMW, a gradi se novi?! Malo nejasno ako se uzme u obzir broj prodatih BMW za Srbiju i okolinu. Ali ajde sad, sta je tu je ako je ekonomska opravdanost prisutna, mada... :bash: :bash: :bash: Kod nas je i tako mnogo toga disfunctional.
 
Ovo su inače temelji za čeličnu halu. Tako da će konstrukcija biti čelična svakako.
 
Значи ипак сам био у праву са оним што сам написао у посту од пре неки дан, да овај БМВ центар неће градити Делта М (Делта Моторс), него овлашћени продавац и сервисер БМВ и Мини возила „Радуловић Група Београд“ и да ће из два постојећа мања објекта да се пресели у овај свој нови много већи објекат.

Ево два поста од Дошена који их је поставио на теми „3. Београд“, а говори баш о овој локацији

dosen":xcy7nop0 je napisao(la):
Odsustvo svakog urbanizma sa druge strane Dunava. Zauzimanjem ove parcele od BMW Radulovic u saradnji sa Gemax-om, gubi se poslednja sansa da se ovaj deo Krnjace postane urbani centar. Pristinizacija se nastavlja. Toliko prostora na 500m odatle na Pancevackom putu, koji ima svu infrastrukturu za prodajni salon + parking + servise. Ne krivim BMW ni Gemax vec Palilulu, grad i Srbiju. Za vreme Slobe je donet detaljni urbanisticki plan za druga Antelja, koji uzeo rasadnik a nije dao nista. Njegovo delo su nastavili drugi. Prilazem skicu koju sam poslao uticajnom kolegi pre par godina sa predlogom da drzava ogranici upotrebu ovog zemljista.
http://img29.imageshack.us/img29/8128/wjp4.jpg

dosen":xcy7nop0 je napisao(la):
Nisam cuo za bilo kakav poziv za raspravu u vezi ove gradjevinske dozvole. Samo su jednog dana poceli da skidaju humus.


Колико видим по сликама које је поставио Петар.св (плусићћћ наравно), још нема табле !
 
Šuška se da će u nastavku ove parcele (iza BMW centra) graditi mali tržni centar ili tako nešto. Mada ne verujem dok ne vidim.

Rasadnici koji su inače vlasnici zemljišta (a koje drži Gemax) se sistemacki uništavaju. Od marta prošle godine ne primaju platu. Isto tako su u velikoj blokadi u koju ih je uvukao Gemax! I čeka se trenutak dok ih ne uvede pod stečaj ili dok ih ne uništi na neki drugi način... Od prodaje zemljišta za BMW, Rasadnici nisu videli ni petoparca. A Gemaxovi dugovi za izgradnju stanova i okolnih objekata su pripali Rasadnicima. Normalan čovek bi se zapitao kako obična sijalica i računar mogu da naprave nepojmljiv dug za struju... :bash:
Mada pratićemo razvoj situacije. i da, nema još table. :D
 
Prvo da vas uputim kako je napredovala izgradnja.
20130705_173718.jpg

20130705_173722.jpg

20130705_173734.jpg

20130705_173753.jpg

20130705_173814.jpg

20130705_173819.jpg

20130705_173840.jpg

20130705_173854.jpg

20130705_173857.jpg


Danas je Građevinska inspekcija zatvorila gradilište. :dil:
Izgleda da imaju nekih problema sa papirima.

20130708_220230.jpg

20130708_220243.jpg
 
Vrh