Šta je novo?

Trgovinski centar IBC, Zemun

dekac

Beginner
Učlanjen(a)
24.06.2013.
Poruke
77
Pohvaljen
272
Pre desetak dana, pocela je izgradnja soping centra na autoputu za Novi Sad pored Metroa i OMV pumpe.
Slike su sa mobilnog pa nije najbolji kvalitet.

g4q8.jpg

i0p4.jpg

uj70.jpg

6pbi.jpg
 
Mnogo bi lepse bilo da su tempo, roda, dis, merkur, kika i buduca ikea, sve izgradjene pored ove lokacije. Onda bi dobili jednu celinu kao sto to recimo postoji u Becu, gde bi postojao pravi shoping grad. Ni u ovakvoj poziciji udaljenost nije velika ali da je sve zajedno bilo bi jos bolje
 
Mislim da je logicnije da se kod Tempa formira trgovinska zona, jer se tu ukrstaju 2 autoputa. Za sad su tu: Tempo, Kvantas, Rodic, Dis, Ikea (uskoro). Ovo jeste praksa u stranim zemljama gde se po obodima grada formiraju ovakve soping zone (jug, sever, istok...)
 
Znači, ipak je počelo ovo da se gradi. I to u junu, kao što su i najavljivali :)

Mislim da je ovde najinteresantnije pitanje koji će se supetmarket useliti u objekat - neki postojeći ili neki od onih koji su navodno na ulaznim vratima Srbije?

Ostalo je manje-više predvidivo, tj. očekujem istu ponudu kao u ostalim sličjim objektima (C&A, Deichman, Newyorker, Takko, JYSK...). Eventualno još McDonald's drive trough restoran (koji je uvek ucrtavan na renderima ovog objekta).
 
A kako će izgledati to na kraju? :D Ne vidi se lepo na fotki table o projektu :D
 
30.000 m2 ... 17,5 Mil € (583€/m2)

SetWidth700-68.jpg

SetWidth700-69.jpg

SetWidth700-70.jpg

SetWidth700-71.jpg


Opis:
Ojekat TC (tržni centar) IBC biće tipološki jasan, kao moderan, atraktivan prodajni, tržni centar tipa "parkiraj i kupi" sa pratećim sadržajima ugostiteljstva. Arhitektonska koncepcija proizilazi iz programa objekta, konfiguracije terena i konteksta zemljišta. Objekat koji je sastavljen iz prizemlja u gabaritu je određen kao slovo L dva pravougaonika ukrštena pod 90 stepeni sa dodatnim nadstrešnicama pravougaonog oblika. Osnovu arhitektonike čini složeni oblik nastao adicijom i sintezom dva kubična oblika – parelelopipeda.
Deo TC IBC su i prateći restorani brze hrane arhitektonski tretirani kao poseban objekat nepravilnog oblika, dela kružnog isecka. Izrazito važan aspekt arhitektonike je podržavanje velike dimenzije objekta. Na glavnom prilazu objektu izvučena su četiri akcenta u vidu reklamnih kula.

izvor: http://energodesign.rs/
 
SREDA 26.06.2013. | 21:42 IZVOR: NOVOSTI

Bageri i druga teška mehanizacija ravnaju teren i uklanjaju višak zemlje za temelje novog "ritejl" parka, pišu Novosti.

Iako stoji stara "lična karta" budućeg objekta kraj ograde placa sa početkom radova u junu 2012. godine i rokom za njihov kraj ovog meseca, na pusto građevinsko zemljište su tek nedavno stupili radnici.

Nov datum završetka tržnog centra još nije poznat, ali sa odobrenim zajmom Evropske banke za obnovu i razvoj od 13,5 miliona evra, izraelskim kompanijama "Jerusalim ekonomi LTD" i "Industrijal bilding korporejšn LTD", verovatno je da će uskoro nići i prva faza maloprodajnog parka sa neto površinom za izdavanje 15.300 kvadratnih metara i 385 parking mesta.

Pored velikog asortimana robe u predviđenih 60 lokala maloprodaje, megamarketa i potpuno izmenjenog izgleda ovog dela grada, investitor Zemuncima obećava i nova radna mesta.
 
Ovo izgleda lepo. Žao mi je što TC Belmax koji se nalazi u neposrednoj blizini je i ovako u problemu zbog slabog marketinga uprave i slabe infrastrukture u vidu pristupnih saobraćajnica...ako nešto ne urade, ovaj novi "park" će im uništiti i ono malo maloprodaje što imaju (Belmax je najviše orijentisan ka veleprodaji).
 
Ne čini ti se. Retail parkovi uglavnom jezivo liče jedni na druge.
 
Update... koliko sam primetio radi se i nedeljom

4bsd.jpg


zq71.jpg


xi3h.jpg


y9r0.jpg


t1mt.jpg
 
dekac
+1 :)
na prvoj slicici sa info tablom ne vidi se rok zavrsetka centra
 
Visoka je ograda pa pokriva tablu. :) ..ali to je stari datum koji vise ne vazi.
Evo na ovoj slici se nazire sta pise.
Pocetak radova: jun 2012.godine, zavrsetak radova: jun 2013. godine

9g2d.jpg
 
Da li bi mogli da pocnemo da postujemo svoj jezik?
Recimo, da govorimo Prodajni Park umesto Shopping Centar?
Kakva je to i cija uopste konstrukcija, Centar napisan srpskom verzijom te reci, a Shopping na engleskom sa dva p naravno? Udvajanja ne postoje u srpskom jeziku.
Ponizavajuci mazohizam.
 
svrca
Svrca
Švrca
сврца
Сврца
Шврца
Шврћа

Да. . . . moglo bi bi tu PoДost@ da се кАже. . . . mada nije loše povremeno osvežiti znanje :D

Sto se tice centra. . . nista znacajno u odnosu na
arhiktekturu, organiz. prostora, volumen , osvetljenost , parking. . .
sve je u nizim vec vidjenim okvirima takvih centara

Jedini važan znacaj i moje priželjkivanje da sto pre bude otvoren
upravo u buducoj drugacijoj i razvnovrsnijoj ponudi proizvoda u njemu
takodje i znacajno smanjivanje udaljenosti najbližeg takvog centra za ljude
koj žive u mnogobrojnim naseljima koja se nalaze nakon okretnice 17

Ono sto je interesantno a ovde nije istaknuto je to da uporedo sa ,,novim,, NS putem
postoje izgradjene saobracajnice sa vrlo retkim saobracaje (industriski put )
moze se videti na sličicama koje je Igor postavio
što je jako pogodno prilikom buduce posete b i c i k l o m :D
 
boca-ica":8ifzc8ib je napisao(la):
svrca
Svrca
Švrca
сврца
Сврца
Шврца
Шврћа

:D

Bas si se "potrudio", ali nista od toga. Jednostavno, svrca! :)
 
Evo i ja sam promenio naziv teme u trgovinski centar ;)
 
Stubovi, grede, sendvič paneli... - i evo već polovina objekta je završena!
I naravno sve u sivoj boji :notok: :rant:
 
Vrh