Šta je novo?

GTC Fortyone - [Poslovni kompleks | 40 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.650
Pohvaljen
37.329
Izvor: Beobuild.rs

GTC ponovo gradi

140415-FORTYONE-04.jpg


Varšavska kompanija “GTC” spremna je da realizuje još jedan poslovni kompleks na Novom Beogradu. Novi objekat biće izgrađen u bloku 41, na južnom delu raskrsnice Bulevara Milutina Milankovića i Bulevara Umetnosti. Radi se o investitoru koji je prethodnih godina već investirao u objekte “Aveniju 19”, “GTC House” u bloku 30 i “GTC Square” koji se nalazi u bloku 41a, odnosno prekoputa novog centra koji je nazvan "Fortyone".

Vise informacija i prikaze poslovnog kompleksa mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/645.html
 
Dakle ocekuje se da izgradnja pocne za 1-2 meseca kada se zavrsi izbor izvodjaca
 
Лепо. Само коме још треба пословни простор у Београду? :)
 
Situacija je dosta losa, ali toliko dugo se nije investiralo da je u A klasi neiskoriscenost jednocifrena. Plus trziste daje znake oporavka, tako da je dobar trenutak za investiranje.
Office take up grew by 30% in 2013 - ovo je glavna vest prosle godine za kancelarijski segment, tako da je investitor sigurno imao u vidu dobre indikatore.
 
А пројекат је такав да ми се у глави мотају само ове тезе:

- Изградите ове одвратне коцке
- Запослите нешто људи
- Платите порез
- Издајте тај простор
- Створите какву такву привредну активност, подигните нам мало овај кукавни бдп и макните ми се са очију.
 
@Delija

hahahaha e bas si me slatko nasmejao :laugh: Delija u "live to fight another day" fazonu :laugh: Ta su vremena dosla, nema sta...;)
 
ccccccc, ukupna povrsina sve tri zgrade jednaka je jednoj od odprilike 20 - 25 spratova a na ovom potezu je ako se nevaram dozvoljena visina objekata do 100m, i opet se nastavlja stara prica. Dakle ovo je uklet grad za objekte od 100m i vise, izuzev stambenih koji su rastrkani na sve strane, a i oni su gradjeni u proslom veku...Kako je moguce da na sve strane nicu p+6 landrasi a u isto vreme blokovi 25, 26 i 42 godinama stoje prazni i ko zna dokle ce? Kao vrhunac svega i nevidjene prostorne urbanisticke nebuloze u sred bloka 26 nice ona crkva sa pratecim objektom i zauze onoliki prostor unutar njega! Zar gtcu nije mogao da se ponudi deo u tom bloku i da umesto ova tri landrasa u Mil. Milankovica izgrade jednu kulu od 25 spratova, iste povrsine? NE, tu treba da dodje crkva to je najprece! Landrasi, crkve, trzni centri, na to se svela gradnja na Novom Beogradu kao partner stambenom sovjetskom sivilu starog dela koje ce po svemu sudeci ostati da dominira Novim Beogradom.
 
Prvo, stari NBG je sve samo ne sovjetsko sivilo, da je veci deo grada takav gde bi nam bio kraj. Fasade su skroz zapustene, ali to je totalno druga prica, tu treba nekome objasniti da je nebitno kog je zgrada stila, ali da se fasada u par decenija mora obnoviti. tada bi NBG totalno zasijao.

Sto se tice ove lokacije i solitera, pa urbanisti napisali
parcela te i te povrsine
maksimalno kvadrata toliko i toliko
dozvoljena maksimalna zauzetosti toliko i toliko

GTC preracunao i vidi najisplativije da napravi 3 zgradice, posto su jeftinije od 1 solitera i to je to. Sumnjam da grade manje kvadrata nego sto je dozvoljeno na parceli. Da su im propisali manju zauzetost, verovatno bi sagradili vise zgrade. Da su im pak omogucili vise kvadrata, verujem da bi sada napravili jedan soliter, a ostavili deo placa za buduce i drugu neku fazu.

Tako da dok neko ozbiljno ne sedne i napravi pravi plan kojim bi se zaista planirala i ta vizura (za kojom znam da Nebojsa najvise zali :) nece investitori sami raditi na tome da grade solitere. Lepo bi bilo videtineki novi soliter, ali nece on nici sam, ne u ovom ekonomskom momentu. Ovi kod Juge hoce da grade soliter samo iz razloga sto imaju prime lokaciju i dovoljno dozvoljenih kvadrata (ili jure da ih dobiju, nisam skroz ispratio).
 
Pa ja upravo i kazem da su nase Zakline i Zaklineri sa svojim urbanistickim vizijama i propisima glavni krivci sto za takve projekte jos uvek nema svetlosti na kraju tunela!

Drugo, ekonomski momenat u ovom i u brojnim drugim slucajevima ne pije vodu jer je jasno da imamo investitora koji raspolaze kapitalom i koji je spreman da gradi, konkretno pocinje da gradi za mesec - dva. Zasto gradi tri landrasa umesto kule - zato sto tako nalazu Zakline i Zaklineri sa svojim vizijama i propisima. Onaj ko se neusudjuje da pocne ista da gradi, na to ga tera ekonomski momenat, medjutim mi ovde imamo onoga ko hoce da gradi ali ga svojim vizijama i propisima teramo ili mu omogucujemo da gradi landrase.

Blok 26 je do sad mogao da bude izgradjen, bilo je zainteresovanih amera i izraelaca, sta je ostalo od svega - nikla je crkva!? a u medjuvremenu nemozemo da se odlucimo ni koja visina buducih objekata je pozeljna, o planovima regulacije itd da ne govorim.

Sve smo radili ili se ponasali tako da do realizacije takvih projekata u Beogradu nikad ne dodje. Nikad se niko ozbiljno u ovom gradu nije pozabavio time vec su raznim ogranicenjima, nonstop nekim novim propisima i korupcijom terali zainteresovane investitore a zadnjih par godina i uz podrsku ekonomskog momenta nazalost.
 
A jel mi bas moramo da lecimo nase komplekse tako sto cemo da gradimo kule?

Ne vidim nista strasno ako na NBG-u ne bude kula.
 
Osim protracenog zemljista ,manje zelenih povrsina
 
spatiotecte":2269dfrw je napisao(la):
A jel mi bas moramo da lecimo nase komplekse tako sto cemo da gradimo kule?

Ne vidim nista strasno ako na NBG-u ne bude kula.


Nemam pojma o kakvim to kompleksima pricas. Ceo svet na svih sest kontinenata ide u ustedu prostora i gradi kule od pamtiveka pa nisu kompleksasi pa tako nebismo trebali biti ni mi. Mi se u stvari bojimo i zaziremo od svega sto je napredno i progresivno zaostali u nekom svom vremenu i prostoru, konzervativni i samoizolovani. I dalje ponosno masemo nekim zlatnim kasikama i viljuskama iz doba krstaskih ratova uz 'domacinsku' Srbiju kao savremeni ideal.

Kao drugo upravo je Novi Beograd po svim dosadasnjim planovima zahvaljujuci svom polozaju i infrastrukturom predvidjen za izgradnju visokih objekata, pre nego sto je iko izmislio pojam "Beograd na vodi"! Takodje na teritoriji Novog Beograda ne postoji nikakva kulturno istorijska celina koja bi izgradnjom takvih objekata bila ugrozena i cija bi se vrednost gurnula u drugi plan. Dalje, sama konfiguracija terena, tj ravnica je idealna za gradnju takvih objekata.

Imamo i raspisan konkurs za blok 42 pa cemo u junu videti kako arhitekte vide sudbinu tog dela Novog Beograda, tj kako oni 'lece komplekse' a po generalnom planu on je predvidjen za gradnju najvisih objekata u gradu ako se izuzme kula u savskom amfiteatru.

I da, mozda bi trebalo da razmisljamo u pravcu rusenja zap. i istocne kapije, beogradjanke, CK, politike itd jer sve te zgrade deluju suvise kompleksaski a to nam svakako ne treba!
 
Kad kazem da zelimo da "lecimo nase komplekse", imam osecaj da hocemo posto poto da svaki sledeci poslovni prostor koji se gradi u Beogradu bude kula, i ako to nije slucaj, onda se smorimo.

Ja ne vidim da postoji potreba da se gradi u visinu jer tipologija NBG je prostrane prirode tako da argument da nam kula omogucava da ustedimo prostor ne pije vodu. Ima sasvim dovoljno mesta.

Pravi argument sto mi hocemo da gradimo kule je zato sto ostali gradovi imaju kule a mi ih nemamo.
 
spatiotecte":23x4rf4x je napisao(la):
Kad kazem da zelimo da "lecimo nase komplekse", imam osecaj da hocemo posto poto da svaki sledeci poslovni prostor koji se gradi u Beogradu bude kula, i ako to nije slucaj, onda se smorimo.

Ja ne vidim da postoji potreba da se gradi u visinu jer tipologija NBG je prostrane prirode tako da argument da nam kula omogucava da ustedimo prostor ne pije vodu. Ima sasvim dovoljno mesta.

Pravi argument sto mi hocemo da gradimo kule je zato sto ostali gradovi imaju kule a mi ih nemamo.



Pa brate po tvom rezonovanju nakon izgradnje prvih solitera u Njujorku svi ostali gradovi u Americi su poceli isto po sistemu zasto bi to bilo samo u Njujorku hocemo to isto i mi da imamo. Nakon Amerike ceo iskompleksirani svet sirom planete poce da gradi solitere jer zasto bi samo Amerika tako nesto imala, hocemo i mi. :D

Pa na kraju krajeva i da jeste samo zbog toga, Beograd treba da bude moderan i da prati svetske urbanisticko arhitektonske trendove. To nije kompleks, kompleks je ono sto Makedonci rade u Skopju. Tamo gde izgradnja takvih objekata ugrozava neku kulturno istorijsku celinu, tu ih ne treba graditi. Iz tog, pored ostalih razloga koje sam rekao upravo je Novi Beograd idealan za izgradnju takvih objekata.

Jos jedna recenica me je narocito oraspolozila a glasi "NBG je prostrane prirode"??? A sta su jedan Los Angeles na primer ili bilo koji grad u Texasu, to mi prvo palo na pamet, za koje je Beograd kutija sibica?

Dalje, kad je ovde zadnji put izgradjen soliter sa poslovnim prostorom ili hotelom nakon politike, CK ili beogradjanke? Posebno ti je cudna konstatacija da na Novom Beogradu ima mesta te nema nikakve potrebe za izgradnjom visokih objekata zarad ustede u prostoru???! Ostalo je mesta za gradnju jos samo u blokovima 20 - Miskovic, 26, 41 i 42. Mislis da je slucajno samo u tim blokovima jos ostalo praznog mesta za gradnju? Ako si pratio tematiku o izgradnji i studiji visokih objekata onda znas odgovor.
 
Ok upravo tu diskusiju nastavite u ponovo aktuelnoj temi o visokim objektima i studijom koja je ukinuta danas ;)

Link ka temi viewtopic.php?f=3&t=1368&start=525

Na ovoj temi cemo se baviti GTC-ovim projektom Fortyone.

Nadamo se skorom pocetku izgradnje
 
Dzabe prostranost NBG kad sve zatvoris krmacama i asfaltom...
 
Vrh