Šta je novo?

"Aeroinzenjering" postaje sud

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.238
Izvor: Beobuild.rs

Aeroinženjering postaje sud

140625-POSUD-01.jpg


Zgrada “Aeroinženjeringa” u Bulevaru Nikole Tesle na Novom Beogradu dobija novu namenu. Ovaj objekat koji je izgrađen kao poslovna centrala projektnog i konsalting biroa postaje javni objekat. Ova zgrada je izgrađena 1985. godine i sada će biti rekonstruisana u Prvi osnovni sud.

Celu vest kao i veliku foto reportazu pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/665.html

140625-POSUD-15.jpg


140625-POSUD-47.jpg


Celu vest kao i veliku foto reportazu pogledajte vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/665.html
 
Pokusavam da razumem logiku da se Prvi osnovni sud (nadlezan za veci deo starog dela grada) prebacuje na Novi Beograd, a delovi Treceg (nadleznog za novi deo grada) prebacuju u belu zgradu(ne znam kako se zove, mislim da ima veze sa vojskom :) ) iza Hrama Svetog Save... :bash:
 
Koliko ja znam, Prvi osnovni (ili bar jedan deo) deli zgradu sa Trećim, a ulaz je iz Palmira Toljatija, ne iz Mihaila Pupina...
 
Beogradski sudovi su u očajnom stanju i definitivno im trebaju novi i moderni obejkti koji će da im daju izgled ozbiljnih instiutucija.

Svaka pohvala jedino za Upravni sud u Nemanjinoj.
 
Lozkov":1vas6f8p je napisao(la):
Pokusavam da razumem logiku da se Prvi osnovni sud (nadlezan za veci deo starog dela grada) prebacuje na Novi Beograd, a delovi Treceg (nadleznog za novi deo grada) prebacuju u belu zgradu(ne znam kako se zove, mislim da ima veze sa vojskom :) ) iza Hrama Svetog Save... :bash:
Neko rece:" gde prestaje logika tu pocinje Srbija"!
 
relja":3e38xd2o je napisao(la):
Koliko ja znam, Prvi osnovni (ili bar jedan deo) deli zgradu sa Trećim, a ulaz je iz Palmira Toljatija, ne iz Mihaila Pupina...

Ulaz u Prvi osnovni je iz Mihaila Pupina, a koliko mi je poznato mislim da je u toj zgradi smešten samo Prvi osnovni a ne i Treći.
 
Bivis":207akxrs je napisao(la):
relja":207akxrs je napisao(la):
Koliko ja znam, Prvi osnovni (ili bar jedan deo) deli zgradu sa Trećim, a ulaz je iz Palmira Toljatija, ne iz Mihaila Pupina...

Ulaz u Prvi osnovni je iz Mihaila Pupina, a koliko mi je poznato mislim da je u toj zgradi smešten samo Prvi osnovni a ne i Treći.
Ja bio u Mihaila Pupina, tamo je. Ako si u prolazu uđi i vidi.
Iako se na internetu može naći adresa Savka 17a, III je na NBG.
Reforma reforme je napravila opšti haos.
 
Obratiću pažnju sledeći put kada ulazim, inače prilično često idem u tu zgradu, ne zbog nekog postupka već zato što se tamo nalazi pošta gde plaćam račune, penzioneri iz kraja srećom ili ne znaju za nju ili je izbegavaju. :)
 
brdjanin":2i131235 je napisao(la):
Što niko ne pominje da je ova zgrada bila poznata jedno vreme kao BK televizija?

Fotošopovana Ana Karić na XXXXXL bilbordu Mobtela preko cele zgrade se ne zaboravlja.
 
Други основни суд ће бити смештен у "белој згради код храма".
 
Ne bi niko da me pogresno shvati, ali me boli kad vidim da se ogromne pare ulazu u zgradu koja je u reativno dobrom stanju, a sa druge strane, zgrade generalstaba stoje onako ostecene. Vise bih voleo da je 4mil evra ulozeno u objekat B generalstaba koji je manje ostecen, da ga osposobe, a za ovu zgradu su mogli i da nadju kupca.
 
Milance nasa drzava nikad se nije vodila zdravom logikom , takodje zgradu komande grada kod hram u katanicvoj ce da pretvore u sud a sve je moglo za 10 mil e sredi i ubaci u objekat B generalstaba
 
Zgrada GS je iznutra totalno nefunkcionalna, bilo bi potrebno ogromno ulaganje da bi se privela nameni.(bilo kakvoj). Prakticno bi trebalo porusuti sve.

direktore, kula u Katanicevoj je bila deo VTI (vojno tehnicki institut). Svi su odavno preseljeni u Zarkovo. Zgrada komande grada je bila u Svetosavskoj ulici, danas je u njoj sediste Kombanke. Oruzana pljacka u reziji Zloba/Panic-Zika Mustikla-Ljuba Siptar.

Zgrada I suda je u ocajnom stanju, dobro da se neko setio da im omoguci pristojne uslove za rad.

Sto se tice zgrade Aeroinzinjeringa, ne znam da li su Karici nesto radili, pre nego sto su je oni preuzeli je bila u jako losem stanju. (poluruina).
 
Ljuba Siptar kazu da ovaj lik nije dao da kom bank zavrsi kao agrobanka i ostala ekipa
Ma lako bi se oni snasli unutra neka se pate za plate jos se i rimuje
 
direktor":2oqsys0k je napisao(la):
Koje godine 201?

Za nedelju dana Diretore :)
22/08/2014 18:31 | Beograd
Rekonstrukcija zgrade "Aeroinženjeringa" na Novom Beogradu privodi se kraju
Useljenje Prvog osnovnog suda 1. septembra
Autor: B. Karović

Beograd - Za nedelju dana Prvi osnovni sud sa parničnim i građanskim odeljenjem preseliće se u renoviranu zgradu "Aeroinženjeringa" u Bulevaru Nikole Tesle na Novom Beogradu.

Radovi na renoviranju se privode kraju, pa će tako zgrada biti opremljena u skladu sa svim standardima potrebnim za funkcionisanje pravosudnih organa. Nakon preseljenja stvoriće se uslovi za nesmetani rad najmanje 670 ljudi - sudija, zapisničara, saradnika i pomoćnika, pripravnika. Oni će na raspolaganju imati 102 sudnice.

Podsetimo, radovi na adaptaciji su počeli u martu, a njihova vrednost je oko 345 miliona dinara. Ovu zgradu je Vlada Srbije svojevremeno kupila za 820 miliona dinara. Inače, zgrada "Aeroinženjeringa" izgrađena je 1985. godine, kao poslovna centrala projektnog i konsalting biroa, a tu je nekada bila smeštena i BK televizija.

Osim Prvog osnovnog suda, nove adrese tokom ove i naredne godine dobiće još nekoliko pravosudnih institucija. U Ministarstvu pravde Danasu su ranije kazali da su planirali i druge radove na objektima u kojima su smešteni sudovi i tužilaštva. Tako bi krajem godine trebalo da počnu radovi na rekonstrukciji i adaptaciji objekta u Katanićevoj ulici u Beogradu, gde se nekada nalazio Vojnotehnički institut. Prema sadašnjim planovima, u zgradu u Katanićevoj je planirano da se smeste Drugi osnovni sud u Beogradu, Drugo osnovno javno tužilaštvo, Apelaciono javno tužilaštvo, zatim Republičko javno tužilaštvo, kao i Državno veće tužilaca.

Za drugu polovinu 2015. godine planirana je rekonstrukcija i adaptacija beogradske Palate pravde.

- Završena je izrada potrebne tehničke dokumentacije rekonstrukcije i adaptacije objekta u Savskoj ulici. U toku je tehnička kontrola glavnih projekata i dobijanje neophodnih saglasnosti nadležnih ustanova. Ipak, radovi na Palati pravde ne mogu se vršiti dok se ne završi rekonstrukcija zgrade nekadašnjeg Vojnotehničkog instituta u Katanićevoj - objasnili su za Danas u Ministarstvu pravde.
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/pra ... 2kstF.dpuf
 
Па зато је и тако јефтино, као што смо причали овде viewtopic.php?p=286270#p286270
чим је завршено тако брзо. Није ми јасно, шта су урадили са енергетском ефинасношћу? Мислим да позакону то мора да скочи за један степен горе? (додуше осим ако је у прва два разреда, ако се добро сећам, а то скоро ни једна зграда у бг нема, свакако не зграда пре 30 година).
 
@drum obavezno pogledaj vest i reportazu koju smo nedavno radili ;)

http://www.beobuild.rs/read.php/665.html

Zgrada će u rekonstrukciji takodje dobiti i moderne bezbednosne i komunikacione sisteme i podignut energetski razred. Fasada ima ventilirajući deo sa reflektivnom staklenom zavesom koja neće biti menjana, iako je iza nje već zamenjena spoljna stolarija.

U celom objektu su zamenjeni prozori i stolarija komplet
140625-POSUD-42.jpg
 
Јбг пише за оног ко зна да чита . . .
Нисам био у бг па сам пропустио ту вест, хвала!
 
Malo slika posjta institucijama

dsc02449.jpg


dsc02444.jpg


dsc02445.jpg


dsc02446.jpg


dsc02447.jpg


i ostali usputni sudovi

dsc02450.jpg


dsc02456.jpg


dsc02455.jpg


dsc02454.jpg
 
Изгледа да "додај" нешто не ради како треба. Ниједна слика постављена преко "додај" се не види !
 
Pogledaj ponovo ja vidim slike mozda na momenat nestanu , uprvo stavljam nove bez problema
 
Vrh