"Aeroinzenjering" postaje sud

Diskusije o objektima koji su završeni

Moderator: Igor

Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6670
Pohvalio: 6325

"Aeroinzenjering" postaje sud

Postod Igor » Sre Jun 25, 2014 11:53 pm

Izvor: Beobuild.rs

Aeroinženjering postaje sud

Slika

Zgrada “Aeroinženjeringa” u Bulevaru Nikole Tesle na Novom Beogradu dobija novu namenu. Ovaj objekat koji je izgrađen kao poslovna centrala projektnog i konsalting biroa postaje javni objekat. Ova zgrada je izgrađena 1985. godine i sada će biti rekonstruisana u Prvi osnovni sud.

Celu vest kao i veliku foto reportazu pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/665.html

Slika

Slika

Celu vest kao i veliku foto reportazu pogledajte vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/665.html
Pohvale za post: 4
Lozkov
Novice
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Re: Aeroinzenjering postaje sud

Postod Lozkov » Čet Jun 26, 2014 3:05 am

Pokusavam da razumem logiku da se Prvi osnovni sud (nadlezan za veci deo starog dela grada) prebacuje na Novi Beograd, a delovi Treceg (nadleznog za novi deo grada) prebacuju u belu zgradu(ne znam kako se zove, mislim da ima veze sa vojskom :) ) iza Hrama Svetog Save... :bash:
relja
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Sre Dec 13, 2006 3:44 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 3329
Pohvalio: 1370

Postod relja » Čet Jun 26, 2014 8:58 am

Koliko ja znam, Prvi osnovni (ili bar jedan deo) deli zgradu sa Trećim, a ulaz je iz Palmira Toljatija, ne iz Mihaila Pupina...
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g

Slika
marat
Intermediate
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 7:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 152
Pohvalio: 155

Postod marat » Čet Jun 26, 2014 9:56 am

Beogradski sudovi su u očajnom stanju i definitivno im trebaju novi i moderni obejkti koji će da im daju izgled ozbiljnih instiutucija.

Svaka pohvala jedino za Upravni sud u Nemanjinoj.
rasho62
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Dec 25, 2013 3:49 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 427
Pohvalio: 291

Postod rasho62 » Čet Jun 26, 2014 11:26 am

Lozkov napisao:Pokusavam da razumem logiku da se Prvi osnovni sud (nadlezan za veci deo starog dela grada) prebacuje na Novi Beograd, a delovi Treceg (nadleznog za novi deo grada) prebacuju u belu zgradu(ne znam kako se zove, mislim da ima veze sa vojskom :) ) iza Hrama Svetog Save... :bash:

Neko rece:" gde prestaje logika tu pocinje Srbija"!
Мала знања добијају се учењем, велика знања добијају се вером и поштењем.
Bivis
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Dec 18, 2011 8:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 419
Pohvalio: 288

Postod Bivis » Čet Jun 26, 2014 7:19 pm

relja napisao:Koliko ja znam, Prvi osnovni (ili bar jedan deo) deli zgradu sa Trećim, a ulaz je iz Palmira Toljatija, ne iz Mihaila Pupina...

Ulaz u Prvi osnovni je iz Mihaila Pupina, a koliko mi je poznato mislim da je u toj zgradi smešten samo Prvi osnovni a ne i Treći.
‘‘Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati.’’
relja
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod relja » Čet Jun 26, 2014 7:26 pm

Bivis napisao:
relja napisao:Koliko ja znam, Prvi osnovni (ili bar jedan deo) deli zgradu sa Trećim, a ulaz je iz Palmira Toljatija, ne iz Mihaila Pupina...

Ulaz u Prvi osnovni je iz Mihaila Pupina, a koliko mi je poznato mislim da je u toj zgradi smešten samo Prvi osnovni a ne i Treći.

Ja bio u Mihaila Pupina, tamo je. Ako si u prolazu uđi i vidi.
Iako se na internetu može naći adresa Savka 17a, III je na NBG.
Reforma reforme je napravila opšti haos.
"Čovečuljci sa logaritmarima i računarima će naslediti zemlju." "Feniksov let" , 1965. g

Slika
Bivis
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Dec 18, 2011 8:35 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 419
Pohvalio: 288

Re: "Aeroinzenjering" postaje sud

Postod Bivis » Čet Jun 26, 2014 7:32 pm

Obratiću pažnju sledeći put kada ulazim, inače prilično često idem u tu zgradu, ne zbog nekog postupka već zato što se tamo nalazi pošta gde plaćam račune, penzioneri iz kraja srećom ili ne znaju za nju ili je izbegavaju. :)
‘‘Dođu tako ponekad vremena, kada pamet zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati.’’
brdjanin
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Jul 24, 2010 4:03 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 228
Pohvalio: 32

Postod brdjanin » Čet Jun 26, 2014 8:09 pm

Što niko ne pominje da je ova zgrada bila poznata jedno vreme kao BK televizija?
relja
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod relja » Čet Jun 26, 2014 11:33 pm

brdjanin napisao:Što niko ne pominje da je ova zgrada bila poznata jedno vreme kao BK televizija?

Fotošopovana Ana Karić na XXXXXL bilbordu Mobtela preko cele zgrade se ne zaboravlja.

Slika
drum1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Maj 19, 2010 12:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 223
Pohvalio: 850

Postod drum1 » Pet Jun 27, 2014 7:13 am

Други основни суд ће бити смештен у "белој згради код храма".
архитекта
milanche
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 1:33 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1241
Pohvalio: 599

Postod milanche » Pet Jun 27, 2014 11:26 am

Ne bi niko da me pogresno shvati, ali me boli kad vidim da se ogromne pare ulazu u zgradu koja je u reativno dobrom stanju, a sa druge strane, zgrade generalstaba stoje onako ostecene. Vise bih voleo da je 4mil evra ulozeno u objekat B generalstaba koji je manje ostecen, da ga osposobe, a za ovu zgradu su mogli i da nadju kupca.
Pohvale za post: 3
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8965
Pohvalio: 3428

Postod direktor » Pet Jun 27, 2014 8:00 pm

Milance nasa drzava nikad se nije vodila zdravom logikom , takodje zgradu komande grada kod hram u katanicvoj ce da pretvore u sud a sve je moglo za 10 mil e sredi i ubaci u objekat B generalstaba
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Nevenkovic
Intermediate
Pridružio se: Sub Feb 27, 2010 1:58 am
Kontakt:
Pohvaljen: 63
Pohvalio: 41

Postod Nevenkovic » Sub Jun 28, 2014 12:45 am

Zgrada GS je iznutra totalno nefunkcionalna, bilo bi potrebno ogromno ulaganje da bi se privela nameni.(bilo kakvoj). Prakticno bi trebalo porusuti sve.

direktore, kula u Katanicevoj je bila deo VTI (vojno tehnicki institut). Svi su odavno preseljeni u Zarkovo. Zgrada komande grada je bila u Svetosavskoj ulici, danas je u njoj sediste Kombanke. Oruzana pljacka u reziji Zloba/Panic-Zika Mustikla-Ljuba Siptar.

Zgrada I suda je u ocajnom stanju, dobro da se neko setio da im omoguci pristojne uslove za rad.

Sto se tice zgrade Aeroinzinjeringa, ne znam da li su Karici nesto radili, pre nego sto su je oni preuzeli je bila u jako losem stanju. (poluruina).
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Jun 28, 2014 12:50 am

Ljuba Siptar kazu da ovaj lik nije dao da kom bank zavrsi kao agrobanka i ostala ekipa
Ma lako bi se oni snasli unutra neka se pate za plate jos se i rimuje
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
milos.tro
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 12296
Pohvalio: 5329

Postod milos.tro » Sub Avg 23, 2014 9:38 pm

Useljenje u zgradu 1.septembra
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Avg 23, 2014 9:45 pm

Koje godine 201?
milos.tro
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Uto Dec 24, 2013 11:42 pm
Pohvaljen: 12296
Pohvalio: 5329

Postod milos.tro » Sub Avg 23, 2014 10:47 pm

direktor napisao:Koje godine 201?

Za nedelju dana Diretore :)
22/08/2014 18:31 | Beograd
Rekonstrukcija zgrade "Aeroinženjeringa" na Novom Beogradu privodi se kraju
Useljenje Prvog osnovnog suda 1. septembra
Autor: B. Karović

Beograd - Za nedelju dana Prvi osnovni sud sa parničnim i građanskim odeljenjem preseliće se u renoviranu zgradu "Aeroinženjeringa" u Bulevaru Nikole Tesle na Novom Beogradu.

Radovi na renoviranju se privode kraju, pa će tako zgrada biti opremljena u skladu sa svim standardima potrebnim za funkcionisanje pravosudnih organa. Nakon preseljenja stvoriće se uslovi za nesmetani rad najmanje 670 ljudi - sudija, zapisničara, saradnika i pomoćnika, pripravnika. Oni će na raspolaganju imati 102 sudnice.

Podsetimo, radovi na adaptaciji su počeli u martu, a njihova vrednost je oko 345 miliona dinara. Ovu zgradu je Vlada Srbije svojevremeno kupila za 820 miliona dinara. Inače, zgrada "Aeroinženjeringa" izgrađena je 1985. godine, kao poslovna centrala projektnog i konsalting biroa, a tu je nekada bila smeštena i BK televizija.

Osim Prvog osnovnog suda, nove adrese tokom ove i naredne godine dobiće još nekoliko pravosudnih institucija. U Ministarstvu pravde Danasu su ranije kazali da su planirali i druge radove na objektima u kojima su smešteni sudovi i tužilaštva. Tako bi krajem godine trebalo da počnu radovi na rekonstrukciji i adaptaciji objekta u Katanićevoj ulici u Beogradu, gde se nekada nalazio Vojnotehnički institut. Prema sadašnjim planovima, u zgradu u Katanićevoj je planirano da se smeste Drugi osnovni sud u Beogradu, Drugo osnovno javno tužilaštvo, Apelaciono javno tužilaštvo, zatim Republičko javno tužilaštvo, kao i Državno veće tužilaca.

Za drugu polovinu 2015. godine planirana je rekonstrukcija i adaptacija beogradske Palate pravde.

- Završena je izrada potrebne tehničke dokumentacije rekonstrukcije i adaptacije objekta u Savskoj ulici. U toku je tehnička kontrola glavnih projekata i dobijanje neophodnih saglasnosti nadležnih ustanova. Ipak, radovi na Palati pravde ne mogu se vršiti dok se ne završi rekonstrukcija zgrade nekadašnjeg Vojnotehničkog instituta u Katanićevoj - objasnili su za Danas u Ministarstvu pravde.
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/pra ... 2kstF.dpuf
drum1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod drum1 » Sub Avg 23, 2014 11:03 pm

Па зато је и тако јефтино, као што смо причали овде viewtopic.php?p=286270#p286270
чим је завршено тако брзо. Није ми јасно, шта су урадили са енергетском ефинасношћу? Мислим да позакону то мора да скочи за један степен горе? (додуше осим ако је у прва два разреда, ако се добро сећам, а то скоро ни једна зграда у бг нема, свакако не зграда пре 30 година).
архитекта
Igor
Korisnikov avatar
Site Admin
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 1:15 am
Kontakt:
Pohvaljen: 6670
Pohvalio: 6325

Postod Igor » Sub Avg 23, 2014 11:14 pm

@drum obavezno pogledaj vest i reportazu koju smo nedavno radili ;)

http://www.beobuild.rs/read.php/665.html

Zgrada će u rekonstrukciji takodje dobiti i moderne bezbednosne i komunikacione sisteme i podignut energetski razred. Fasada ima ventilirajući deo sa reflektivnom staklenom zavesom koja neće biti menjana, iako je iza nje već zamenjena spoljna stolarija.

U celom objektu su zamenjeni prozori i stolarija komplet
Slika
drum1
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod drum1 » Ned Avg 24, 2014 11:27 am

Јбг пише за оног ко зна да чита . . .
Нисам био у бг па сам пропустио ту вест, хвала!
архитекта
Pohvale za post: 1
dr strangelove
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 12:59 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 207
Pohvalio: 824

Postod dr strangelove » Ned Sep 07, 2014 12:55 pm

Otvara se nova zgrada suda u Beogradu

Ministar pravde Nikola Selaković otvoriće sutra na Novom Beogradu novu zgradu suda u kojoj će biti smeštena građanska odeljenja Prvog osnovnog suda u Beogradu, saopšteno je danas.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/493434 ... u-Beogradu
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sre Nov 12, 2014 6:20 pm

Malo slika posjta institucijama

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

i ostali usputni sudovi

Slika

Slika

Slika

Slika
Pohvale za post: 1
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 6534
Pohvalio: 12261

Postod Гага » Čet Nov 13, 2014 3:21 am

Изгледа да "додај" нешто не ради како треба. Ниједна слика постављена преко "додај" се не види !
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Čet Nov 13, 2014 6:45 pm

Pogledaj ponovo ja vidim slike mozda na momenat nestanu , uprvo stavljam nove bez problema

Povratak na “Završeni projekti”