Šta je novo?

Aviv Park Zvezdara [Tržni centar | 13 000 m²]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.239
Izvor: Beobuild.rs

Pokrenuta izgradnja Aviv Parka Zvezdara

Aviv_Park_Beogradb.jpg


Pre nekoliko dana počela je izgradnja Aviv Parka Zvezdara, novog maloprodajnog centra u Beogradu. Početkom godine javnosti je najavljen projekat koji se nalazi na uglu ulica Živka Davidovića i Virpazarske na Zvezdari, prekoputa kula “Rudo” i u blizini tramvajske okrenice u Ustaničkoj. Ova investicija dolazi kao nastavak uspešnog nastupa na našem tržištu izraelske kompanije “Aviv Arlon”, koja je već poznata po svom maloprodajnom parku u Pančevu. Nedugo posle njegovog otvaranja 2011. doneta je odluka da se započne sa investicijom u Beogradu.

Foto reportazu pocetka izgradnje mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/708.html

141118-AVIVZ-02.jpg


Foto reportazu pocetka izgradnje mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/708.html
 
зашто имам осећај да ће бити саобраћајни колапс у најави када се отвори?
 
Unutrašnji plato na nivou 1. sprata (neće biti ovog nagiba na kolovozu).
02.jpg
 
Не верујем да ће бити колапса јер је са две стране окружен улицама великог капацитета.
 
Koje su te dve ulice? Sa jedne strane Živka Davidovića - jedva da mogu da se mimoiđu dva automobila, sa druge strane Virpazarska - još uža, jedino je nešto šira ulica sa treće strane kojom prolazi linija 20 (ne znam kako se zove ulica).
 
Е та која не знаш како се зове, она поред топлане и Устаничка. Ужас би био да њих нема..
 
Pa dobro, mada je Ustanička odatle cirka pola kilometra, nije ni Bulevar dalje... znači tri velike ulice :)

Lokacija objekta:

clip.jpg
 
Јесте удаљена, али битно је да је велика и да има капацитет за већи саобраћај :)
 
Nije ovaj tržni centar toliko veliki, manji je npr. od Mercatora na Novom Beogradu, ali bi mi ipak bilo draže da je nešto ovako niklo kod same okretnice umesto onih načičkanih lokalčića koje imamo tamo danas. Prvo, zato što bi bio na raskrsnici dve veće ulice (Bulevar i Ustanička), a zatim što bi bio i na prometnijem mestu - svima bi bio usput, a ovako je malčice zavučen.

No, drago mi je da se ovaj, inače prilično otužni deo grada, danas polako razvija. Većina onog što se gradi i nije nekog kvaliteta, ali koliko vidim, ne zaostaje bar za onim što niče u npr. Vojvode Stepe, a u dosta slučajeva i nadmašuje taj tranzicioni prosek. Ono što ostaje činjenica jeste da će morati da se radi nekakav "upgrade" infrastrukture - ne toliko zbog samog Aviv Parka koliko zbog svih tih novih zgrada kada se zajedno stave na gomilu.
 
pa nije logicno da prave na bulevau kad bulevar treba da srede da ga prosire koliko sam ja razumeo
 
Nisam mislio bukvalno uz Bulevar, već malo bliže okretnici. Takvi autobusko-tramvajski terminusi (a u nekoj budućnosti možda i metro stanice) imaju izuzetno veliki promet ljudi i samim tim su pogodne za maloprodajne i uslužne delatnosti.

No, i ovako je OK. Aviv park je svakako pozitivna vest za ovaj deo grada.
 
ma dobro svakako moraju da srede ono gore ono gore je bas katasrofa al kolko vidim gore se lepo napredje sa gradnjom
 
Takodje i fabrika u stecaju "Kluz" u istom kraju ima atraktivan plac,u buducnosti mozda pogodan za investicije u druge sadraje (posto nazalost mislim da proizvodjnja nikada vise nece biti pokrenuta).
 
U kluzu su sve masine na broju , dok kluz padobrani i dalje radi , pordavan je prostor u sklopu fabrike na ulazu tacno kod stanice buseva 79, 46 , za neke silne pare i nije prodato tu je sad salon namjestaja
 
O direktore :)
Hvala ti na ovoj lepoj informaciji. Neki ce izgleda i uspeti da prezive ove 'tranzicione' godine!
 
sta ce biti sa tim okolnim kucicama ? hoce li se rusiti i praviti zgrade il ?
 
mekbejn":1hv96o86 je napisao(la):
dole levo je kućica lika koji prodaje knjige preko Limunda, ako nekom zatreba :)
Zar ovo nije Japan auto?
Prodaju knjige?
 
Треба прво да скрцкају све плацеве у кругу од 2 километара око објекта које немају своје место за паркирање јер ће улице закрчене паркираним колима да пукну
 
Vrh