Šta je novo?

Cvetni trg

boby07

Intermediate
Učlanjen(a)
28.01.2013.
Poruke
431
Pohvaljen
889
Počela rekonstrukcija.

cvetni-trg.jpg


O ovome malko detaljnije na:
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/577792/PRVA-FAZA-Pocela-rekonstrukcija-Cvetnog-trga
 
Hvala na reportažama Boby :)
+ od mene za njih
Ako možeš, ubacuj (kako radovi budu napredovali) što češće fotke :)
 
Izvor: Beobuild.rs

Počela rekonstrukcija Cvetnog trga
150728-CTRG-VS-06b.jpg


Rekonstrukcija Cvetnog trga počela je ove nedelje, a podrazumeva obnovu u postojećim gabaritima ovog prostora uz izvesna arhitektonska i parterna prilagođavanja. Rešenje po kome se izvode radovi ne podrazumeva nikakve građevinske intervencije i u tom smislu neće biti značajnijih promena, ali će prostor biti dodatno nivelisan bez postojećih priveremenih objekata.

Celu vest kao i prikaze buduceg trga i fotografije radova pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/761.html
150728-CTRG-01.jpg

150728-CTRG-04.jpg

Celu vest kao i prikaze buduceg trga i fotografije radova pogledajte u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/761.html
 
Odlično Igore!
I pretpostavljao sam da ona sedeća silueta pretstavlja Pekića. Čini mi se da će biti nalik onom spomeniku Tesli u Apatinu?

Samo, nekako mi je logičnije da spomenik bude okrenut prema Slaviji!?
 
Ако се не варам некада је постојао тоалет испод Цветног трга. Да ли неко зна да ли су га предвидели у новом пројекту?
 
Jesu toalet ce biti na cosku Njegoseve kod ulaska u maksi
 
Čika Brana":6mdtqwp3 je napisao(la):
Ако се не варам некада је постојао тоалет испод Цветног трга. Да ли неко зна да ли су га предвидели у новом пројекту?

Vesić je za njihovo nacionalno glasilo TV Pink ... "precizirao da će plato ispred pijace „Cvetni trg” biti potpuno srušen i spušten u nivou Ulice kralja Milana, a gornji deo će biti malo izdignut i do njega će se dolaziti stepenicama, biće renovirani javni toaleti i prodavnica cveća i sve će funkcionisati kao jedna funkcionalna celina." http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1683717
 
Nece biti renoviran nego izmesten ;)
 
Toalet ce biti na cosku Njegoseve kod ulaska u maksi
 
Hvala :)

Dosadašnje rešenje javnog WC je bilo uskladjeno sa odlikama terena
ukopan, sa donekle dobro uklopljenom ventilacijom
nije ni vizuelno ni fizički ometao aktivnsti na Cvetnom trgu,
više su smetali oni poluprazni limeni kontejneri nazovi cvecare

Eh ko da sam slušao razgovor izmedju kafedjije i arhtekte :lool:

-EJ ti, kako da uz wc ventilaciju da turimi kafedjiski sto ? Sklanjaj to odavde .
-Gde ?
-Gde god znaš, stavi negde iza
-Al nema mesta.
-Ma samo ga nadbudji a ispeglacemo mi kafedjije nešto na modernističku žvaku
:sesir:
Gospodari djezve proširuju carstvo
uzeše Njegošu, Cvetni trg, pa ce preko uz pozorište a nije loša lokacija ni dole uz Nemanjnu
one pekare se vec razbijaju od kinte .... :idea:

Edit
Info za Beobulid ljubitelje lazanja sa isnančanim ukusom:
tu na Cvetnom trgu u Njegoševoj, kada se udje i u jednu od kapija
pa se zadje u predratnom dvorištu nalazi se i stara radnjica za testeninu
u kojoj mogu se naci još uvek ne pevazidjene bele, crvene i zelene kore za lazanje :vops:
 
Eh ne samo česma nego promiče izgleda ceo Bgd
Ćesma je bila na C. trgu uz sam špic.
Nije dobijeno ništa više, samo je maknuta odatle na dr. čoše zbog proširenja kafića

Što se tiće zone Cvetnog trga postoje tri ,,pojila ,, (računam i one preko puta kod pozorišta)

Od okolna ,,pojila,, sjedne strane nema ništa do Terazija
a sa druge nema ništa do Tiršove (av-av parka)
Uzbrdo tek na Tašmajdanu može da se nabasa na vodu
a prema žel. stanici u finasiskom parku.

Neko bi reko pa nije loše.... jest u pravu je,... za kasbu i nije loše ....
al Bgd je mnogo više od kasabe te mu mnogo više pojila i treba

Da su dodali da na Cvetni trgu tj. svakom čošku nj. trougla, po česmu, ne bi promaklo :)
dal je to opravdano ,naravno da jeste
jedan čošak ka Beogradjanci fontana-cesma.
drugi ka Slaviji bar obična
na čošku Njegoševe i Sv. Markovica itekako je opravdana
neka lepa, jer tu je hotel sa turistima i gimnazija sa decom ...

Promiće promice a nigde se ne stiže.....
 
Po meni je ovo jedna od retko smislenih ideja posto cvetni trg prakticno i nije bio trg. Bio je otudjen od prolaznika sa sve onim bedemom. Prostor ce konacno biti prostran i pristupacan sto je jos vaznije i siguran sam da ce privuci vise setaca turista i sl.

Svo zelenilo ce biti sacuvano osim mozda ali mozda ovog cetinara sto malo viri na fotografiji iznad, ali ce svakako vizuelno zelenilo ostati isto kao na fotografiji iznad ili na ovoj.
150728-CTRG-01.jpg


A ovako je izgledalo pre rekonstrukcije. Nazovi trg vidim sve se otimaju za mesto na "trgu"
Cvetni_trg_4.jpg
 
Evo i da pojasnim svoj stav te iskopah postove iz 2011 gde priželjkujem uredjenje Cvetnog trga
samo su moja očekivanja za nijansu bila drugačija....
Između Slavije i Terazija na uglu Kralja Milana i Njegoševe nalazi se Cvetni trg
jedan trg, sa dve različite slike života, granica omanji zid od 30 cm ... oko njega sve vri i ključa a on sam prazan...


Eto napokon dočekah to uredjenje i oživljavanje a nijansa se sastoji utome što
samo mi se ne dopada da ako nemam koju ,,kintu za kafu,, u djepu
da necu moči da uživam u njemu
jer umesto oaze za predah .... postaje kafedjiska oaza ......
 
@boca-ica
Slažem se, koliko videh na skicama budućeg izgleda, nigde na donjem nivou (onom u visini Kralja Milana) nije predviđeno postavljanje klupa, što je prilično razočaravajuće... Veliki propust projektanta? Ili rezultat lobiranja onih koji će neposredno pored, na gornjem nivou, imati bašte svojih kafića?

Takođe me iznenađujuće i da nije predviđeno dodavanje još ponekog stabla ili cveća na tom praznom prostoru...

Velika ravna pustara na donjem nivou, bez cveća, bez klupa, i sa vrlo malo hlada drveća:
trg_zpsg8kcljvn.jpg
 
Felix55":llmr0efd je napisao(la):
@boca-ica
Slažem se, koliko videh na skicama budućeg izgleda, nigde na donjem nivou (onom u visini Kralja Milana) nije predviđeno postavljanje klupa, što je prilično razočaravajuće... Veliki propust projektanta? Ili rezultat lobiranja onih koji će neposredno pored, na gornjem nivou, imati bašte svojih kafića?

Takođe me iznenađujuće i da nije predviđeno dodavanje još ponekog stabla ili cveća na tom praznom prostoru...

Velika ravna pustara na donjem nivou, bez cveća, bez klupa, i sa vrlo malo hlada drveća:
trg_zpsg8kcljvn.jpg

Za klupice se slazem posto je inicijalno predvidjeno da se kao sedi na ovim stepenistima koja ce biti formirana.

Na naredne dve fotografje se vidi ustvari koliko je to mali prostor jos kada se stepenice spuste a prica o nedostatku zelenila i nedostatku hlada je po meni promasena tema pogledaj samo koliko zelenila ima na tako malom prostoru i koliki se hlad pravi.
2582d721ffcbbf5ff29b05c873e93c7f.jpg

150728-CTRG-01.jpg


Idejno resenje je sa konkursa iz 2001 godine tako da je samo prakticno izvuceno iz fioke.
 
Da, ako zaista neće dirati ovo zelenilo koje se vidi na fotografijama onda je situacija sa time u redu (ona skica izgleda daje donekle pogrešan utisak o realnoj situaciji na Cvetnom trgu). Mada bi neka zona sa cvećem i/ili mala fontana negde na tom donjem nivou po meni bila dobrodošla...
 
Тај мали простор неће бити пустара јер ће бити испуњен киповима славних глумаца .
На Врачару има најмање површина са растињем, тако да губитак једног малог врта на рачун плочника није небитна.
 
Знате, равне поплочане пустаре без дрвећа се у свету зову трговима и сви градови света их имају осим Београда.
 
Vrh