Šta je novo?

Balkanska 2 - [ Stambeni objekat ]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.355
Lokacija
Fruška gora
U odnosu na ostala gradilišta ovde se najsporije napreduje . Rok za završetak je istekao :

basic information : http://www.beobuild.net/news.php/53.html
Investor: Mali Kolektiv
Object info: ~24000 square metres of office, residential, and commercial space
Construction start: February 2005
Construction finish: April 2007

. . .

. . . .
 
Vidim da su poceli da postavljaju fasadu na strani Balkanske ulice. Kakve su ove ploce, tj. od cega?
 
fasadadetaljug9.jpg


U pitanju je neki oker ( ako dobro pamtim), evo vidi na detalju slike ^^
 
A sta mu dodje oker? Jel to kamen? Mermer? Nesto peceno? Ili jednostavno boja :)
 
Liči mi na materijal kojim je obložena zgrada kod pumpe na uglu Vojislava Ilića i Gospodara Vučića (preko puta Sinđelića).
 
Hm, nemam, ali bih mogao sutra pre podne da se prošetam do tamo... i to je poprilična zgrada a nikla je u par meseci.
 
Nenad":7t4g0q3b je napisao(la):
A sta mu dodje oker? Jel to kamen?
Oker je valda žuto-braonkasto ( kao na slici).

Zar to nije nemačka reč? .... si ti u tu Nemačku? :D

Neke su ploče od kamena ( pravog, lažnog ili mlevenog... to je pitanje)
 
Joj Dragane :)
Pa znam da je oker boja, ali ono gore si napisao kao da je oker neki materijal pa si me time zbunio. ;) Interesovalo me je od kog materijala je fasada, ali dobro, valjda ce se javiti neko i sa tom informacijom.
 
Jaaoj,Nenade .. ;)

Što si navalio , ko'da te ploče stavljaju na tvoju kuću.

Poslaću ti na mejl juedno parče, pa vidi od čega je.
 
Pa pravo da ti kazem, bitnije mi je sta ce biti na fasadi zgrade na jednoj od najatraktivnih i upecatljivijih lokacija u gradu nego na sopstvenoj kuci. Evo zrtvujem se :)

:p

A na mejl ne moras nista da mi saljes - verujem tvom gradjevinarskom sudu, tako da lepo pogledaj pa mi javi. ;)
 
Ma, držo sam TO u rukama ( neko parče) i izgleda prilično bledunjavo

i neubedljivo, a potsećame na libijsku pustinju - slične su boje. :)
 
ne znam od cega je fasada (a moram da priznam ni da li ce to na kraju da lici na nesto) ali je valjda bar sigurno da su odabrali drugo resenje kao konacno.Pitam se da li to podrazumeva i sredjivanje parka shodno renderingu,kao i sta ce se desiti sa drugom zdradom...Dragane,istrazi to malo:)
 
Sredjivanje parka zavisi vise od projekta Terazijska terasa. Videcemo sta ce tu na kraju da ispadne.
 
1.jpg


Struktura zgrade :

* Garaže: neto površina 7,253,00 m²
- 220 parking mesta
- Parking za korisnike zgrade i za javnost
- Non-stop elektronsko i fizičko obezbeđenje

* Komercijalni Prostor - lokali: neto površina 3,844.26 m²
- Luksuzne prodavnice u jedinicama od 60 do 140 m²
- Mogućnost spajanja jedinica u jedinstveni prostora
- Non-stop elektronsko i fizičko obezbeđenje

* Poslovni apartmani: neto površina 1,844.70 m²
- 15 jedinica od 105 m² do 190 m²
- Mogućnost uređenja prostora po želji
- Non-stop elektronsko i fizičko obezbedenje prostora
- Recepcija 24h
- Servisni Centar
- Bezični Internet

* Stambeni prostor: neto površina 4,460.43 m²
- 32 jedinice od 80 m² do 240 m²
- Mogućnost uredenja prostora po zelji
- Mogućnost kancelariskog i stambenog prostora
- Non-stop elektronsko i fizičko obezbedenje
- Recepcija 24h
- Servisni Centar
- Bezični Internet

* Sklonište: neto površine 207.19 m²

Pok je bio kraj 2006g., pa pomeren za sep.'07g., a još nije završeno.
Za drugu zgradu nema ni slova, a 'Terazijska terasa' je pomalo i zaboravljena.
 
:lol: Ovo je prva zgrada koja se gradi a da čujem da ima sklonište... Poslednja za koju znam da je izgrađena sa skloništem je u bul. vojv. mišića, gde se nalazi institut Nikola Tesla, i tu je atomsko sklonište...
 
Sad ces da cujes da svaka zgrada u Airport City-ju ima skloniste.

To su prava sklonista, po propisima (da ne opisujem sta sve imaju). Sklonista su adaptirana u magacinski prostor koji za jedan dan, sa 10 pametnih, ne jakih, moze da se rascisti.

Propis je od prilike ovakav - ili se gradi skloniste u okviru "objekta", ili se placa taksa JKP Sklonista, kao neki oblik ulaganja u infrastukturu koju nisi sam obezbedio.
 
Inteligentna zgrada u Beogradu
Američka informatička kompanija "Cisko" započela je izgradnju prve "inteligentne kuće" u Beogradu zahvaljujući novoj tehnologijiCCRE (Cisco Connected Real Estate) čija vrednost će iznositi preko 30 miliona evra..

Objekat nosi naziv "B2", ne samo zbog toga što se nalazi u Balkanskoj ulici broj 2, već i zato što želi da pruži drugu sliku našeg grada, sliku evropskog Beograda, navedeno je na konferenciji "Cisko ekspo 2007" (Expo), održanoj u Beogradu.

U objekat je uloženo 30 miliona evra, a "Ciskova" platforma je omogućila da se prilikom izgradnje 15 podsistema u okviru upravljanja, nadzora i infrastrukture svi oni povežu u jednu celinu.

Primenom novog sistema su omogućene kapitalne uštede od 24 odsto tokom izgradnje, sniženje operativnih troškova i do 30 odsto, kao i smanjenje troškova električne energije do 40 odsto.

Ovo rešenje je revolucionarno u odnosu na tradicionalni sistem gradnje zgrada koje funkcionišu po principu razdvojenih sistema osvetljenja, protivpožarne zaštite, električne energije, video nadzora, Interneta, telefona, interfona, ventilacije...

"Ciskova" tehnologija omogućava da se svi ti sistemi nađu u jednoj mreži povezanoj s Internet protokolom, tako da stanar ili korisnik poslovnog prostora može s jednog mesta da upravlja svim sistemima i da dobija jedan izveštaj na kraju meseca, zajedno s računima.

U velikoj meri je olakšano i održavanje zgrade, a mreža omogućava i kontrolu s drugog, udaljenog mesta, kao i brzo uočavanje i otklanjanje problema.

"Inteligentni sistemi", takođe, reaguju na prisustvo ljudi, tako da se svetlo ili grejanje automatski gase kada ljudi u prostoriji izvesno vreme ne borave.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2007&mm=11&nav_id=274449
 
Kad sam ja pre par meseci prolazio staviljali su valjda probno neki jako lep travertin, nesto izmedju ove dve nijanse:

travertin.jpg

Travertin_Bej_Deschis.jpg


Nadam se da su ostali pri tome, to je super materijal
 
Lucifer":zg573exu je napisao(la):
Kad sam ja pre par meseci prolazio staviljali su valjda probno neki
jako lep travertin, nesto izmedju ove dve nijanse:
Nadam se da su ostali pri tome, to je super materijal
Kao da je nešto između ova dva uzorka :

ploehp1.jpg


Ako je super materijal, onda je .. super!

Boja je uvek stvar ukusa, bitno je da se kvalitetno ugradi.
 
Nazalost BG se ne moze pohvaliti bas nekom travertin-kulturom. Ovo je prijatno osvezenje. Do sada je od travertinom bilo oblozeno prizemlje palate Reunion, prizemlje one odvratne skupstine, zgrada gradske uprave na Trgu Nikole Pasica,jedna zgrada u Brankovoj, i to je to koliko sam ja video.
 
Vrh