Šta je novo?

Europen Megastore - [ Poslovni objekat ]

dragan

Professional
Učlanjen(a)
09.12.2006.
Poruke
12.325
Pohvaljen
5.355
Lokacija
Fruška gora
HenkMan;14361325":2e40lx42 je napisao(la):
IMG_7595Large.jpg


Ima li Beobuild vise informacija za ovu zgradu ? ...
Pitanje je sa drugog sajta, pa red je da odgovorim i ovde :

euth6.jpg

Poslovni objekat pored hotela 'In' i EXPOXXI u Trećem bul., trebalo bi da završe uskoro.
Investitor : 'Europen Megastore' d.o.o.Bgd.Trg Republike br.3
Izvođač : 'Monterra' d.o.o. Bgd.
Površina : oko 8.000kvm.

24mart3bul065rp6.jpg


mapaij4.jpg


Ovo je blok 41, od 'Škoda Centar' do 'Holidej In'-a - slika je iz marta'07g.

24mart3bul076pd8.jpg


24mart3bul074as2.jpg


Levo od banke do 'Hundai'-a je prazan plac, pa ako imate nekog zainteresovanog .....

24mart3bul018bp9.jpg


24mart3bul022yl4.jpg


'Vetfarm' je izgradio svoj objekat 'do pruge' iz 'Gorenja' :

24mart3bul047gj8.jpg


24mart3bul068ur4.jpg
 
Zasto mi se javlja da je objekat "Vetfarma" projektovao "Slavija biro?"
 
Kako se zove ova plastikaner fasada kojom prekrivaju zgrade u zemljama treceg sveta danas?Nikako mi se ne svidja,uzas zivi,sve izgleda tako neopisivo jeftino.Mnogo mi se vise svidja fasadna opcija na Grawe zgradi npr,ako vec nije sva u staklu bar da je ono ukombinovano sa nekim prirodnijim materijalom.Kako se zove ovo smece,Dragane?I je li to isti materijal kao one nesretne aplikacije na vrhu centrotekstila...?Znaci,fuj nije mi dobro od toga...
 
Nisam ti je 'stručnjak' za ove 'moderne' fasade.... što su se namnožile.

Za mene je kamen ili fasadna cigla - fasada, a ako je staklo - onda je prozor.

Ali, vremena se menjaju. Valda na bolje ..... bar je tako bilo do'sad. :)
 
i da..i ja bih se kladio da je ovo Bobicevo chedo,naprosto - postoji nesto u nacinu na koji se trudi da zaposli posmatracev um ovim silnim lukovima,svodovima,shipkama i slicno i odvrati paznju sa estetski diskutabilne celine...Da se covek smori pre nego sto primeti vecinu nedostataka.Nazovimo to post-socijalnim diverzionizmom,recimo.No ajd sad,nit je ovo najgori primer nit je bilo koji grad lisen tu i tamo po nekog promasaja...
 
ok,Dragane,mozemo li bar da se slozimo da je ruzno?? :D
 
Pa, izgleda da nije Njegovo 'čedo', bar nema tog projekta na sajtu 'Slavija biro'.
Treba malo potražiti na net-u ko je šta projektovao, pa tek onda kritikovati.

Ona 'plastika' za fasadu je URSA FDP-1/V ... iz Niš.

Šta je lepo, a šta ružno? .. ne bih o intimnim osećanjima, nije red ovako javno. :)
 
hehe. :cool:
Inace,nije neophodno upoznati se sa kompetnim opusom pomenutog biroa da bi formirali lose misljenje o njihovim projektima.Po gradu ima dovoljno dela slavija biroa da sam prestao da proveravam po sajtovima,ali hvala na vaspitnoj packi majore,hm...mozda posle tvoje intervencije Bobicu dam novu sansu:)Plastika je ocaj,necu vise o tome:)Da ne skrenemo opet sa teme posta...
 
Pre neki dan iz busa sam video da je ovaj ogradjeni deo placa gde Gorenje gradi okachili su tablu sa izgledom projekta...i tu su bash dosta aktivni..iskopali rupetinu...bilo radnika i po cichi zimi....samo teshko je prici peshaka jer su ogradili nekom zicom maltene tik uz put za kola i tu nataknuli tablu...onako..staklenac na 3-4 sprata..plava stakla..ja sam ochekivao i gore. :)
 
jbt našta ovo liči... ko provincijalna magistrala... :(
 
Stevo, to je Булевар Милутина Миланковића, a na šta liči - to je druga stvar.

Dalje je 'Gorenje' i 'Hundai' - koji se završavaju.

Onda ide jedan prazan plac - videćemo šta će tamo biti.
 
dragan":15z0oe4g je napisao(la):
Stevo, to je Булевар Милутина Миланковића, a na šta liči - to je druga stvar.
Znači ne smem da kažem našta projekat liči nego samo da sedim, gledam fotke i pišem kako je dobar?!
 
Stevo kako mozes da kazes da je provincijalna magistrala... Pa vidis li kako je zgrada fina... Moderna, i kako ima metalik srebro i stakla :) Majko mila sta napravise od 3ceg bulevara... ispalo je mnogo gore nego sto smo zamisljali da ce biti grozno...
 
Ma projekat je g***o govnavo!!!! A sta useljavaju u njega dragane, tune ili sardine?
 
Steva":bh907t1l je napisao(la):
dragan":bh907t1l je napisao(la):
Stevo, to je Булевар Милутина Миланковића, a na šta liči - to je druga stvar.
Znači ne smem da kažem našta projekat liči nego samo da sedim, gledam fotke i pišem kako je dobar?!
Ne znam kako si to zaključio iz moje rečenice ?! ( a na šta liči - to je druga stvar.)

Moj pristup ovom bul. je različit od većine ovde na forumu. .. koji jedino
imaju komentar da je sve to 'bljak', 'ibarska' ili sl.... i ništa više, a stalno.

Za mene je taj bul. u širem centru N.Bgd., pa zato slikam objekte koji se grade.
Da su ti objekti u nekom perifernom delu Bgd. ili nekoj Privrednoj zoni
sigurno ne bih išao tamo da ih slikam i pišem o njima, ali ovde to radim.

Znači, zbog značaja 2km. dugog bul. u kojem se grade poslovni prostori
raznih renomiranih firmi treba pratiti gradnju. ... ili mislite ne treba?
A, šta je moglo da se gradi u njemu - to je druga stvar.
Zato sam i otvorio temu Treći bulevar ... propuštena šansa? ..da se piše o tome.
...........................................................................................

ps. ..@ 'Homer Jay' ... firma - investitor je malo 'čudna'.
Evo link čime se sve oni bave, a izgleda da ćemo ih videti i u drugim blokovima.
http://www.datoteka.com/serbia-zute-stranice/e/Europen-Invest-Blok-12.html

Registrovali su čak 7. odvojenih firmi po APR-u :
 
Еуропенове су и Euroluxpetrol-ELP пумпе, Rоadstar радио, мотели...

Овако на брзину по АПР-у имају бар двадесетак фирми, њима је баш фрка у фебруару кад треба предати завршне рачуне...
 
"Europen trade" otvorio distributivni centar u Novom Beogradu - investicija od 8 mil EUR
19. 11. 2008. | 16:22
Kompanija "Europen trade" otvorila je danas u Novom Beogradu distributivni centar u koji je uložila oko 8 mil EUR.
europen_trade_191108.bmp

Predsednik te kompanije, koja se bavi veleprodajom kancelarijskog i reklamnog materijala i robe široke potrošnje, Branivoje Lazović, rekao je da je nova zgrada velične oko 9.000 m2.

- U novom centru mogu kupovati samo kompanije, odnosno radnje i supermarketi, a trenutno u Srbiji imamo oko 1.500 klijenata- rekao je Lazović.

U novom objektu ima oko 40 brendova, a prodaju se poslovni i promotivni pokloni, luksuzna galanterija, kancelarijski materijal, posuđe, papirna i plastična galanterija i školski program.
Izvor: eKapija
Link: http://www.ekapija.com/website/sr/page/205170

Projekat moze da se prebaci u sekciju "Zavrseni Projekti"
 
Meni nije jasno kako tako lep objekat a tako malo para je kostao? Da nije se mozda stedelo na kvalitetnim materjalima i na gvozdju?? Stvarno malo para. Jedan takav objekat sa takvom povrsinom ne bi smeo da kosta manje od 20 000 000 evra.

Nenade daj neki drugi link za sliku gotovog objekta jer taj koji si dao da bi se pregledala slika sajt zahteva registraciju!!!!
 
Nemam sliku gotovog objekta. Ali objekat izgleda kao na renderu gore. Objekat je jednostavno gradjen i teren je ne-komplikovan. To dosta pojeftinjuje gradnju. A inace, to je skladisni prostor - nema kupatila, parketa, podnih grejanja, kuhinja itd...
 
Vrh