Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Diskusije o objektima koji su završeni

Moderator: Igor

pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Ned Jan 19, 2014 9:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 299
Pohvalio: 22

Re: Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Postod pinokio » Pet Okt 13, 2017 2:35 pm

Eto Peđe » 13 Oct 2017 13:27 napisao:
Krovni 1.jpg
Krovni 2.jpg
Sporazum 1.jpg
Sporazum 2.jpg

Podeljeni Belville
Slika
Slika
Slika
Slika

Pedja, za novac koji First Faiclity uzima na parcelama 5 i 6, imaju dovoljno novca ne samo da okrece 4 ulaza u garaze i saksije po parcelama nego da krece i sve ulaze (njih 12) od podruma do 13 sprata jednom u dve godine, sagrade jos jedno igraliste, sagrade nama prekoputa igraliste (kao poklon u ime prijateljstva) i da im ostane para da bar jedan zaposleni sebi ponovo kupi nova kola.
cloud041
Beginner
Pridružio se: Uto Okt 10, 2017 7:30 am
Kontakt:
Pohvaljen: 8
Pohvalio: 0

Postod cloud041 » Pet Okt 13, 2017 2:44 pm

Da li je ugovorom o održavanju predviđeno krečenje fasade i ulaza na svakih xy godina?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Pet Okt 13, 2017 2:52 pm

cloud041 » 13 Oct 2017 13:44 napisao:Da li je ugovorom o održavanju predviđeno krečenje fasade i ulaza na svakih xy godina?

Ne znam, ali nagadjam da nije.
Hteo sam da poentiram na tome da je cena odrzavanja kakvog ga mi imamo prekoputa, parcelu 6 bi kostala 16 centi po m2 a ne 33 centa koliko sad placaju.
Za tu razliku u ceni svakog meseca FF zaradi visak koji je dovoljan ne samo da krece po ulazima nego i mnogo vise od toga.

Da budem jasniji, samo parcela 6 bi svakog meseca ustedela oko 9.000 evra ili godisnje gledano, 108.000 evra.

Krecenje koje su napravili kosta recimo izmedju 1000-1500 evra, mozda i manje ako su to radili sami. Prema tome, pedja, zapitaj se zasto to nije zlatna boja a ne fasadna kao sto jeste.
Jev
Novice
Pridružio se: Uto Okt 03, 2017 7:28 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 3

Postod Jev » Čet Okt 19, 2017 4:05 pm

Jev » Sre Okt 04, 2017 7:03 pm napisao:Postovani koji zive u Belvilu, zanima me kakva su vasa iskustva i da li ste zadovoljni kupovinom, odnosno, da li imate nekih problema u smislu kvaliteta gradnje, zvucne i toplotne izolacije, insekata, kanalizacije, cistoce okoline, cele zajednice u globalu?

Bumpujem post u nadi da ce mi neko odgovoriti.
Eto Peđe
Novice
Pridružio se: Pet Avg 25, 2017 12:52 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Eto Peđe » Čet Okt 19, 2017 4:45 pm

pinokio » Pet Okt 13, 2017 2:52 pm napisao:
cloud041 » 13 Oct 2017 13:44 napisao:Da li je ugovorom o održavanju predviđeno krečenje fasade i ulaza na svakih xy godina?

Hteo sam da poentiram na tome da je cena odrzavanja kakvog ga mi imamo prekoputa, parcelu 6 bi kostala 16 centi po m2 a ne 33 centa koliko sad placaju.
Za tu razliku u ceni svakog meseca FF zaradi visak koji je dovoljan ne samo da krece po ulazima nego i mnogo vise od toga.

Da budem jasniji, samo parcela 6 bi svakog meseca ustedela oko 9.000 evra ili godisnje gledano, 108.000 evra.

Krecenje koje su napravili kosta recimo izmedju 1000-1500 evra, mozda i manje ako su to radili sami. Prema tome, pedja, zapitaj se zasto to nije zlatna boja a ne fasadna kao sto jeste.

Uh, uh, odmah u fight! Odmah imperativan ton, brdo neproverenih računica, kamioni-milioni, kiselo je grožđe, parole što strašno zvuče....
k'o baba na pijaci: moj kiseli kupus je jeftiniji, kiseliji, ima ga više i teži je, a kad ga staviš u špajz, ne smrdi ko onaj od first facility...
Nego, kaži na čemu ste vi to štedeli ili još bolje šta to ne održavate pa ste tako pametniji od ostalih. Da li je istina da su parcele 3 i 4 uštedele jer nemate (ne plaćate) organizovanu protivpožarnu zaštitu u obimu i na način kako to predviđa novi zakon o obezbeđenju? Da li je istina da je ušteda nastala jer ne plaćate održavanje zajedničkih sistema u garaži.
BTW, pinokio zapitaj se ti zašto vi niste nešto ofarbali od te silne ušteđevine, makar i fasadnom bojom.
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Čet Okt 19, 2017 8:11 pm

Eto Peđe » 19 Oct 2017 15:45 napisao:
pinokio » Pet Okt 13, 2017 2:52 pm napisao:

Uh, uh, odmah u fight! Odmah imperativan ton, brdo neproverenih računica, kamioni-milioni, kiselo je grožđe, parole što strašno zvuče....
k'o baba na pijaci: moj kiseli kupus je jeftiniji, kiseliji, ima ga više i teži je, a kad ga staviš u špajz, ne smrdi ko onaj od first facility...
Nego, kaži na čemu ste vi to štedeli ili još bolje šta to ne održavate pa ste tako pametniji od ostalih. Da li je istina da su parcele 3 i 4 uštedele jer nemate (ne plaćate) organizovanu protivpožarnu zaštitu u obimu i na način kako to predviđa novi zakon o obezbeđenju? Da li je istina da je ušteda nastala jer ne plaćate održavanje zajedničkih sistema u garaži.
BTW, pinokio zapitaj se ti zašto vi niste nešto ofarbali od te silne ušteđevine, makar i fasadnom bojom.

Pa mi smo pametniji od drugih jer ne placamo usluge koje nisu izvrsene. Kao sto to rade i svi ostali sugradjani kada odu, primera radi, u servis za kola. Nisi popravio kola, nema placanja. Prosto, zar ne?

Ovo oko PP i obezbedjenja (da ne ulazimo u to sta zaista pise u tvojoj recenici, posto si se malo zbunio) je opisano do u detalje u prethodnih nekoliko desetina strana i ko zeli neka sve to iscita jos jednom.

A zasto mi nismo farbali zardinjere i zidove po naselju? Paaaa, zato sto je samo moj ulaz potrosio NEKOLIKO puta vise nego citava parcela 5 i 6 za opravke, pa i za krecenje, ulaza i delova zajdnickih prostorija na parceli.

To je posao koji predstoji svima na parcelama 5 i 6 cim na prolece ode FF iz naselja, jer ono sto ja vidim u tim ulazima je stanje koje se kolokvijalno zove - Blokovi.
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Čet Okt 19, 2017 8:43 pm

Jev » 19 Oct 2017 15:05 napisao:
Jev » Sre Okt 04, 2017 7:03 pm napisao:Postovani koji zive u Belvilu, zanima me kakva su vasa iskustva i da li ste zadovoljni kupovinom, odnosno, da li imate nekih problema u smislu kvaliteta gradnje, zvucne i toplotne izolacije, insekata, kanalizacije, cistoce okoline, cele zajednice u globalu?

Sve je super. Odnos cena/kvalitet zivota je najboji u Srbiji.

Naravno, uz naselje ide i gomila manjkavosti ali uprkos tome, zivot u naselju je super. Problema koje si pomenuo ima ali su sporadicni i neuporedivo manji od beogradskih standarda (ma sta to znacilo :)
pinokio
Korisnikov avatar
Intermediate
Kontakt:

Postod pinokio » Čet Okt 19, 2017 8:53 pm

Nema fajta. Prosto su cinjenice u pitanju. Evo proveri me, pitaj me nesto koknretno koliko sta kosta? Ili odakle mi te cifre?
Nma tu vise nikakvih tajni za bilo koga ko zeli da se informise. Nema vise odrzavanja aka corave kutije kao onih dana kada je Blok67 prodavao stanove sa UGOVORENOM OBAVEZOM za odrzavanje naselja. :)

Povratak na “Završeni projekti”