Šta je novo?

Blok 11a - [ VIG Plaza - Stambeno poslovni blok]

Igor

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
10.01.2007.
Poruke
18.632
Pohvaljen
37.239
Prijatno sam iznenadjen razvojem situacije u bloku 11. Sobzirom da je do pre 6 meseci blok bio u siblju i trnju ovo je velika promena. Jos kada se budu realizovali sadasnji i buduci planirani objekti mislim da cemo dobiti pomalo neocekivano jednu sasvim interesantnu i prilicno kvalitetnu urbanu celinu.
 
Jel se zna šte će biti sa ruševinom kineske ambasade koja je (čini mi se) u tom bloku? Pre dosta meseci sam čitao nešto o tome, al ne mogu da se setim...
 
često vozim bicikl tuda, čini mi se (bar gledano spolja) da je tu zgradu jeftinije obnoviti nego srušiti. Da li su temelji ok? Pre par godina su kružile priče da će tu strpati ambasadu Japana i još jedne afričke države.
 
^^To je bila ja mislim Bogdanoviceva najava, ali se od tada nista na tome nije radilo. Prvo je bila prica da zgrada mora da se ocisti od zaostalih projektila, sto je ja mislim u medjuvremenu zavrseno (bilo je vesti o tome), ali je zgrada ostala u stanju u kome je i sada.
Kina se u kedjuvremenu preselila i koliko znam nema interesa da se vraca na NBG tako da ne znam u cemu je stvar.
U svakom slucaju, kada se blok formira, a ostali projekti zavrse, "izvrsice pritisak" da se neko pozabavi i ex-china embassy, pre svega zbog profita.
 
Šteta što novi objekti neće biti do Bulevara M.Pupina kao što su oni na suprotnoj strani ulice. Lepše bi izgledalo i bilo bi nekako potpunije, a ovako sa ovim parkingom...
Je l' to javni parking ili Energoprojektov?
 
Potpuno si upravu za parking. Velika steta i nekako imam utisak da ce blok pomalo biti distanciran u odnosu na onaj prekoputa mada ce blok 11 biti vizuelno dosta dominantiji od bloka gde je ebc... tako da ce se to malo manje primetiti
 
Mislim da ce parking morati da ostane posto je ulicica koja ide oko bloka glavna komunikacija prakticno u celom bloku i povezuje sve postojece parkinge. Inace parking kod kineske ambasade i parking koji gleda prema bulevaru je javni parking i ne placa se :D dok se parking uz ulicu tresnjin cvet naplacuje.

Nazalost resenje parkinga i komunikacija je mogla daleko bolje da se resi pogotovo sto su svi objekti u obavezi da imaju obezbedjenja parking mesta sto ce uglavnom biti reseno kroz podzemne garaze. E sad problem je u tome sto ce se te garaze uglavnom koristiti za stanare i deo posetilaca buducih objekata a vec sada postoji ogroman problem sa parkiranjem oko celog bloka pre svega zbog yubc-a tako da mislim da delimicno i ima opravdanja za ostavljanje javnog parkinga.
 
bigvlada":c6319ch5 je napisao(la):
često vozim bicikl tuda, čini mi se (bar gledano spolja) da je tu zgradu jeftinije obnoviti nego srušiti. Da li su temelji ok? Pre par godina su kružile priče da će tu strpati ambasadu Japana i još jedne afričke države.
Znam da nisi tako mislio, ali moram :)

Japan i još jedna afrička država :laugh:
 
:)
Ne znam koja je prva afrička ambasada otvorena u Beogradu (verovatno Egipat) ali ih ima više od jedne. Zato sam i rekao da će staviti Japan i još jednu afričku, pored već postojećih.

Uostalom i Japanci su došli iz Afrike pre više desetina hiljada godina :lol:
 
Naravno! Crna rasa je izvorna, božanska rasa, a onda je eksperimentisanjem stvorena veštačka bela rasa! - NOI
 
bigvlada":ma0znuf0 je napisao(la):
:)
Ne znam koja je prva afrička ambasada otvorena u Beogradu (verovatno Egipat) ali ih ima više od jedne. Zato sam i rekao da će staviti Japan i još jednu afričku, pored već postojećih.
Ma znam, nego je bilo too good to pass up :D
 
Render za čitav blok, mislim da nije bio ranije...
IMG_2392.jpg
 
Vidim da ovi dobro podnose svetsku krizu :D

Svidja mi se sto ce poslovni deo fino oiviciti blok kao sto je situacija i prekoputa kod EBC-a. Stambeni deo mi se na renderu manje svidja mada videcemo kako ce to uzivo izgledati. Ono sto je u svakom slucaju pozitivno je to da se vise investitora na jednoj dosta maloj lokaciji opredelilo za uskladjeno vizuelno resenje i odustajanje od principa koji vazi u bulevaru izgubljenih snova (treci bulevar) gde svaki objekat vodi svoju politiku.
 
Igor":pca0gy7n je napisao(la):
Vidim da ovi dobro podnose svetsku krizu :D

Svidja mi se sto ce poslovni deo fino oiviciti blok kao sto je situacija i prekoputa kod EBC-a. Stambeni deo mi se na renderu manje svidja mada videcemo kako ce to uzivo izgledati. Ono sto je u svakom slucaju pozitivno je to da se vise investitora na jednoj dosta maloj lokaciji opredelilo za uskladjeno vizuelno resenje i odustajanje od principa koji vazi u bulevaru izgubljenih snova (treci bulevar) gde svaki objekat vodi svoju politiku.
A šta reći za Bulevar Zorana Đinđića prema ul. Milentija Popovića :/ , to su sve radili ljudi od struke, oni znaju zašto taj Bulevar izgleda tako kako izgleda, mora da mi nešto tu nevidimo i nerazumemo, oni verovatno imaju jasno objašnjenje i za arhitekturu i za visinu objekata.

Ovaj austrijski kompleks izgleda totalno Briselski, hamburški, milanski,....ma super, koji je sajt??
 
Da i meni se cini da je ok naravno kada se u obzir uzmu ogranicenja u visini jel je gotovo svima jasno da bi tu legle bolje neke vise zgrade 20+ spratova. Inace ceo blok ce bez obzira na udaljenost od bulevara biti svojom velicinom dominantan tako da se ta udaljenost nece toliko osetiti. Nadam se samo da ce upotrebiti kvalitetne materijale jel u tom prostoru ne bi smelo da se dozvoli fuserisanje.
 
Čudno, da se nigde nemože videti rendering ovog dela zgrade prema Bulevaru Milentija Popoivića, :rolleyes: , za taj deo nisu ni postavljeni temelji ??
 
u pitanju su drugi investitori pa se nije krenulo jos sa time
 
Ka Bulevaru Mihaila Pupina ce, kao sto je Igor rekao, graditi drugi investitori. Ka zgradi Energoprojekta ce biti hotel, koji je projektovao studio Borisa Podreke, a za sam objekat na cosku se jos nista ne zna, vlasnik parcele je Invej, ali nedavno je raspisan oglas za suinvestitora.
 
Ovi stambeni objekti->ova zhuta zgrada i zgrada pored nje-sa nekakvim polukruznim delovima me potsecaju na one grozote sharene sto su gurali ispred blokova all over novi beograd.Strasno...nadam se da rendering lazhe.Sto se tice poslovnih objekata,ok su mi-dok god fasada bude dobra.
 
Igor":2c8hiwtm je napisao(la):
Vidim da ovi dobro podnose svetsku krizu :D
Cudno, ali istinito, radi se dan -noc, vikendima...
Da li su vec prodali po 4 milki kvm ili zure da pre rasplamsavanja krize sledece godine zavrse i prodaju nisam siguran.

Blok 23 Energoprojekt na B.Kosi letos bio rasprodan, sad ima stanova u ponudi da se izabere, doduse cenu ne popustaju.
 
U bloku 11 stambeni objekat koji se dosada vodio kao MPC vise nije MPC jel vise nisu zaduzeni za njega sta god to znacilo. Od sada je projekat Imperial Gradnja Blok11.

Definitivno blok 11 odrzava svoju reputaciju naj spuki bloka :cool:
 
Stevo, Igore, evo umesto onoga sto smo se dogovarali pre nekoliko meseci :D

Stambeno-poslovni blok

Zvučna investitorska i graditeljska imena – udruženi u projekte VIG PLAZA I MAXIMA CENTER u Bloku 11a, na Novom Beogradu
Ovi kompleksi se nalaze u centralnoj zoni Novog Beograda, u sklopu Bloka 11a, izmedju ulica Bulevara Mihaila Pupina, Trešnjinog cveta, Bulevara Nikole Tesle i Aleksinačkih rudara. Bez dileme, atraktivnost lokacije je mir I autonomija, unutar pravog gradskog kvarta, blizina reke i šetališta, kao i velikih trgovinskih i administrativno poslovnih centara.

maxima_blok11a_030309.gif


Kompleks sačinjavaju dve celine - Poslovni objekat VIG PLAZA, koji se nalazi na potezu prema Ul. Trešnjinog cveta, i stambeno poslovni deo MAXIMA CENTER, koji se prostire po unutrašnjosti Bloka 11a prema Ul. Aleksinačkih rudara.

vig_maxima_blok11a_mapa_030.gif


VIG PLAZA je osmišljena da sa nivoom planirane opreme i kvalitetom poslovnog prostora bude jedan od najmodernijih objekata u širem regionu. Objekat sadrži dve podzemne etaže (garaže i tehničke prostorije), prizemlje sa galerijom, osam spratova, povučenu i tehničku etažu. Bruto površina nadzemnih etaža je oko 16 460 m2, podzemnih etaža oko 5 360 m2, tj ukupna bruto površina je oko 21 820 m2. Objekat VIG PLAZA je projektovan za potrebe kompanije WIENER STÄDTISCHE kao kupca objekta i većinskog korisnika.

vig_plaza_viener_030309.gif

(Vig Plaza)

Izrada objekta je bazirana na najsavremenijim tehnologijama izgradje, što podrazumeva visok kvalitet radova i poštovanje rokova. Sve predvidjene instalacije su u skladu sa važećim trendovima i kvalitetom visoke klase poslovnih prostora. Zgrada će raspolagati sa totalnom automatikom, kako u bezbednosnom tako i u smislu komfora, eksploatacije i kontrole utroška energije (pametna zgrada). Osim konvencionalnih napajanja energijom planirano je i korišćenje geotermalne energije kao obnovljivog dopunskog izvora, što je u skladu sa svetskim tendencijama i time ovaj objekat svrstava u pionirske projekte kod nas.

MAXIMA CENTER, stambeno-poslovni deo lokacije, sastoji se od tri objekta koji sadrže prizemlje sa galerijom i četiri do šest spratova sa povučenom etažom, ukupne bruto površine nadzemnih etaža oko 38.700m2 i podzemnih oko 15.600m2. Na spratovima su stambene jedinice visokog strandarda opremljenosti. Struktura stanova je od dvosobnih (oko 55m2) do petosobnih (oko 190m2 i više). Unutrašnja organizacija je fleksibilna, u zavisnosti od želje korisnika, a moderan ambijent osnovni koncept stambenih jedinica .Za površinske obrade oblaganja i opremu koristiće se materijali renomiranih proizvodjača. Instalacije u objektima, po odabiru opreme i načinom ugradnje, su u skladu sa visokim standardima današnje tehnologije (centralna klimatizacija i centralna priprema tople vode u okviru stambene jedinice, razvod vodovodne i kanalizacione mreže od bešumnih cevi, strukturno kabliranje, monitoring…).

Ulazna zona objekta naglašena je prijemnim pultom na kome će korisnici stambenih jedinica i posetioci dobiti sve potrebne informacije i odakle će se vršiti kontrola. Na fasadama će biti zastupljeni kvalitetni materijali, po formi i obradi u skladu sa modernim tendencijama i arhitekturom Novog Beograda. Fasadna stolarija je od kvalitetnih aluminijumskih profila, obloženih drvetom sa unutrašnje strane, sa niskoemisionim staklom, male toplotne I zvučne provodljivosti, i aluminijumskih roletni sa električnim motorom. Na gradjevinskim parcelama 3 i 6 su podzemne etaže-garaže na dva, a na Gradjevinskoj parceli 5 na jednom nivou. U prizemlju sa galerijom nalaze se fleksibilni lokali komercijano poslovne i uslužne namene, čime će se korisnicima čitavog bloka omogućiti rešavanje velikog broja svakodnevnih potreba. Izmedju objekata se formiraju pjacete koje predstavljaju značajan doprinos mikroambijentu. Iz određenog broja stambenih jedinica pružaće se jedinstven pogled.

maxima_blok11a_2_030309.gif


Kompleks se prostire na tri gradjevinske parcele. Investitor na Gradjevinskoj parceli 3 je PROMOMEDIA, na gradjevinskim parcelama 5 i 6 investitori su IMPERIAL GRADNJA I CAPOTTO BUILD. Generalni izvođač radova na čitavom kompleksu je IMPERIAL GRADNJA.

maxima_blok11a_3_030309.gif


Kvalitet lokacije i projekat samog kompleksa nesumljivo će MAXIMA CENTER svrstati u jedan od najkvalitetnijih gradskih sadržaja.
Izvor: Ekapija
 
^^U principu ovo je risajkl ali to je to sto manje vise svi znamo, stim sto ti znas jos vise tako da :gobb:
 
Vrh