Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Neka neko kaže Vesiću da dr Nebojša ili vlasnik komunalne policije treba da rešavaju ovo, a ne da apeluje. Bilo bi mi zadovoljstvo da sve štetočine nalupaju toliko da im ne padne na pamet više da žvrljaju po gradu.
 
I da za ciscenje grafita netrebaju milioni evra netreba ni milion
 
Skele postavljaju i na austrijsku ambasadu preko puta Saborne crkve.
 
Iskreno, nadam se da će ovo pomoći da ovi gore shvate problem. Na osnovu natpisa, reč je o jednom od češćih grafitera. Sad kad ga ščepaju...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494436#p494436:3qkt59il je napisao(la):
DzonTravolta » Uto Nov 21, 2017 12:07 pm[/url]":3qkt59il]Iskreno, nadam se da će ovo pomoći da ovi gore shvate problem. Na osnovu natpisa, reč je o jednom od češćih grafitera. Sad kad ga ščepaju...

Ima takvu bukvicu da mu ocitaju! ))
 
Vesić se žali na grafitere, Folić na nepropisno parkirane ispred Doma omladine.

Evo, sada će na njihove apele da građani poštuju red. Zna se ko treba red da zavodi, a to nije nečiji apel ili tugovanje.
 
Balkanska i kraljice Natalije su takodje u horor izdanju ... ma bre gde god pogledas treba da se radi, prosto je nemoguce odrediti sta pre a sta kasnije.
 
Ove dve lepotice u Balkanskoj su baš i mogli da srede, prelepe su. https://goo.gl/maps/gtoNmJdzYLU2
Sve ostale desno od ove dvospratnice bi trebalo porušiti, ali je tamo neka od tih udžerica pod zaštitom ako se ne varam..
 
Da da, za rusenje da ne trepnes. Ima udzerica i gore sa suprotne strane odma do Moskve a u dvoristu gde su one opsti haos ne zna se ko pije a ko placa.

Nezavisno od toga neverovatno koliko me ona B2 zgrada svaki put kad prodjem odusevi svojom pojavom i koliko se dobro nastavlja na Moskvu. Zgrada je pun pogodak, primer za arhitektonsku buducnost Beograda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494589#p494589:38l8eigx je napisao(la):
Nebojsa » Uto Nov 21, 2017 4:51 pm[/url]":38l8eigx]Balkanska i kraljice Natalije su takodje u horor izdanju ... ma bre gde god pogledas treba da se radi, prosto je nemoguce odrediti sta pre a sta kasnije.

Ja sam slikao i prijavljivao fasade maltene svih ulica u tom kraju, pocev od Balkanske, Kraljice Natalije, Lomine, Admirala Geprata, Dobrinjske, Gavrila Principa, Mihaila Bogicevica, Milovana Milovanovica i slaba vajda. :( niko apsolutno nista ne radi po tom pitanju.
 
Nanovo zasaranih fasada po centru naisla neka nova grupa bagre sa sprejevima i markerima tageri
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=494686#p494686:10rqmi6m je napisao(la):
DzonTravolta » 21 Nov 2017 10:32 pm[/url]":10rqmi6m]Mali primer koliko ima lepih zgrada u toj ulici.


A to je samo dokaz o katastrofalnom stanju grada poslednjih decenija. Neverovatno koliko toga u stvari ima da se vidi u gradu, samo kad bi se sve fasade u uzem centru obnovile bila bi milina izaci na ulicu i setati. Uz to kad bi se i sva divlja gradnja i nadogradnja uklonili ovaj grad nebi se prepoznao.
 
Jes vala.Samo sto to nije divlja gradnja,vecina ima dozvolu pa bi rusenje morali debelo da platimo svi mi.
 
Problem potice jos iz doba sfrj, i tada se nije mnogo vodilo racuna o fasadama.
 
Znam coveka koji zivi u ovoj zgradi u Bukevaru Despota Stefana. Vise od 10 godina mi prica kako pokusavaju da srede fasadu, napokon je uspeo svaka cast!
 
Mislim da su prve obnove fasafa krenule pred par godina pred samit nesvrstanih 89 i taman se vatao zamah onda smo imali pametnija posla
 
Istina, komunisticke vlasti su vise napora ulagale u gradnju nego u odrzavanje postojeceg. Sa 90im se situacija dodatno pogorsala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=495002#p495002:1rvo10by je napisao(la):
codepastira » 22 Nov 2017 09:57 pm[/url]":1rvo10by]Jes vala.Samo sto to nije divlja gradnja,vecina ima dozvolu pa bi rusenje morali debelo da platimo svi mi.


Prvo procesuirati sav sljam koji je za tako nesto dao dozvolu i dobro napunio dzepove i dati otkaze to se podrazumeva.
A zatim sve rusiti o trosku vlasnika.
Mora postojati neki pravni lek protiv ovakvog urbicida. Dozvola za ovako nesto je rezultat korupcije i mita, dakle zna se kako se to resava.
 
Да, а ако власник нема пара, он онда лично да руши

Бам, пресеко сам вам трошкове на пола, што је поприлична сума јер је мање више 90% града урбицидовано
 
Nema para a ima za podmicivanje i to debelo?..e jedino ako je sve sto je ustedeo potrosio na mito i gradnju to je vec druga prica. E onda da se zaduzi kod banke i uzme kredit.
Takodje i opstinarska bag** treba da ucestvuje u rusenju ne samo da ide da svira, pre podne da se razvozi maricom na rad a posle podne zna se - da odmara u Padinskoj skeli.

Tako se to radi sa sljamom koji je izgubio dodir sa zemljom medjutim posto je ovo africka divljina to se nikad nece desiti nema ovde od toga nista.
 
Na ovoj zgradi u 29. Novembra stvarno bi mogli ove 3 klime u nizu d aprebace u unutrašnje dvorište ili makar da ih ofarbaju u boju fasade da ih malo prikriju. Stvarno greota da obnavljaju fasadu godinu dana koja košta boga oca i da ostave ovako klime.
Mogli bi stanari i da postave neke saksije ala BNV ispred zgrade.
 
Vrh