Bioskop "Jugoslavija"

Diskusije o objektima koji se rekonstruišu i obnavljaju

Moderator: Igor

Hogar
Korisnikov avatar
Novice
Pridružio se: Pet Okt 16, 2009 10:03 am
Kontakt:
Pohvaljen: 0
Pohvalio: 0

Postod Hogar » Pon Nov 30, 2009 3:22 pm

Nešto se dešava u bioskopu "Jugoslavija"?!? Sa zadnje strane je ograđeno i majstori "čupaju" kompletnu instalaciju za ventilaciju (KGH - doduše ne znam šta je implementirano u tom objektu, da li je ventilacija nezavisna od grejanja, a lično sumnjam da je centralno hlađenje ikada postojalo).

Deluje kao renoviranje? To bi bilo sjajno, taj prostor je na fantastičnoj lokaciji a i sala je (bila) sasvim solidna. Mislim da je taj objekat bio zamišljen da bude po potrebi i neka vrsta kulturnog centra - ima prilično veliku binu ali praktično ne postoji zadnja/bočna bina tako da nikakava "ozbiljnija" produkcija ne dolazi u obzir, samo nešto što ne zahteva veliki ansambl i kompleksnu scenografiju (i smenu scenografije). U tom smislu mislim da bi sala bila sasvim dobra za koncerte (ne znam kakva je akutika, ali novi sistemi visećeg ozvučenja solidno prevazilaze probleme sala koje nisu preterano akustične, a ipak mislim da Bioskop "jugoslavija" nije hala 1 sajma koja je katastrofa za ozvučaanje... Pa se ipak održavaju koncerti tamo).

Ako je neko zainteresovan mogu da napravim par snimaka, mada nisu posebno zabavni. Plastična ograda i ogromne, isečene ventilacione "cevi" (stavio sam pod navodnike pošto to nisu cevi puravom smislu te reči, već vodovi preseka recimo metar sa metar i po!).

Lično ne verujem da bioskopi, osim u tržnim centrima, imaju smisao u eri kućnog bioskopa / piraterije. Ja sam veliki filmofil ali mislim da će bioskopi i u Americi uskoro da zapadnu u probleme, a kod nas nemaju šansu da budu isplativi. Zato mislim da bi bioskop "jugoslavija" trebalo da postane novobeogradsko-zemunski "SKC / Dom Omladine"...

Hogar
Nikola
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Avg 19, 2007 1:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 24
Pohvalio: 14

Postod Nikola » Pon Nov 30, 2009 5:13 pm

Pa napravi slike. Cisto da imamo za neku arhivu, da mozemo da uporedimo kad/ako srede.

Nikad nisam bio u tom bioskopu ali onako spolja zaista deluje strasno, kao napusteni objekat posle nekakve nuklearne katastrofe(siva boja samo pojacava utisak). Cak i one stepenice Sluzbenog glasnika pored, koji radi, su u istom stanju.
Tamo iza se obnavlja hotel Putnik. Ne znam dokle su stigli pa mozes i to da skljocnes.

Sto se tice posete bioskopima, ja sam im se nekako u poslednje vreme malo vratio. Ali gledam da idem u onim nepopularnim terminima(16-18) kad nema klinaca i kojekakvih budala koje se malo malo pojave i sve vreme pricaju i kikocu se, cak i ako nije komedija. Takodje mislim da bi trebali da imaju jeftinije cene karata za te sporedne termine. Stvarno je glupo imati istu cenu za svaki termin.
Poslednja izmena od Nikola u Pon Nov 30, 2009 5:14 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Ambassador
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Jul 04, 2007 2:09 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2

Postod Ambassador » Pon Nov 30, 2009 10:50 pm

Pa, ako se ja dobro sećam, Jugoslavija se renovira da bi se u nju preselilo pozorište Duško Radović, dok se njihova zgrada bude renovirala sa čitavim DKC-om, ili tako nešto.. Priča je trebalo da se desi još pre jedno 2-3 godine.
Denacionalizujte Novi Beograd, rehabilitujte mo
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 5:06 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2819
Pohvalio: 3460

Postod Homer Jay » Uto Dec 01, 2009 1:17 am

Da, pozoriste "Dusko Radovic" prelazi privremeno u "Jugoslaviju" po renoviranju, dok bude trajala rekonstrukcija zgrade na Tasu. Posle toga, "Jugoslavija" ni trebalo da postane kulturni centar tipa "Vuka" na Zvezdari.
"You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one..."
alexandernbg
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 10:01 pm
Kontakt:

Postod alexandernbg » Uto Dec 01, 2009 10:39 pm

Meni je zgrada gde je Jugoslavija bas odvratna, da se ja pitam [ a ne pitam se] srusio bi je i napravio trg... :)
Mrzim srpsku zeleznicu.
Nenad
Korisnikov avatar
Expert
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:30 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 4

Postod Nenad » Sre Dec 02, 2009 11:51 am

Kako tacno izgleda ta zgrada (ne mogu da se setim) - ima li nekih slika spoljasnjih radova?
alexandernbg
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 10:01 pm
Kontakt:

Postod alexandernbg » Sre Dec 02, 2009 3:37 pm

Slika

Slika

Slika
Mrzim srpsku zeleznicu.
HaLyl
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 12:08 am
Kontakt:

Postod HaLyl » Sre Dec 02, 2009 3:43 pm

Tuga stvarno...kultno mesto starog Novog Beograda...

Ocigledno da bioskop tu ne moze da opstane u zivotu...tako da bi pozoriste bilo idealno! Ionako NBG nema ni jedno.
„Ko je imao sreće da se jutros probudi u Beogradu, može se smatrati da je za danas dovoljno postigao u životu. Svako dalje insistiranje na još nečemu, bilo bi neskromno."
mmance
Novice
Pridružio se: Pet Jun 25, 2010 10:46 am
Kontakt:

Postod mmance » Pet Jun 25, 2010 11:00 am

Pa dobro kakve sve gradjevine ima po gradu ovo je koliko toliko i cak pristojno. Mislim ne bi bilo pristojno da govorimo o Parizu ili tako nekom belosvetskom gradu ali kad je nas sivi i prljavi grad u pitanju ovakve zgrade i mogu da prodju.
BOKI SMOKI
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 1:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 6

Postod BOKI SMOKI » Pet Jul 30, 2010 7:23 am

Kako sada izgleda zgrada? Jel su istinski krenuli sa renoviranjem ili ne?
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Uto Jul 13, 2010 9:01 am
Kontakt:
Pohvaljen: 1362
Pohvalio: 4890

Postod mekbejn » Pet Jul 30, 2010 9:42 am

Izgleda slicno kao na slikama, s tim da je ogradjeno. Videcu da zveknem neku fotku ovih dana.
Nego ja sam nesto ranije citao da je sve to prodato sa hotelom Putnik, cije se renoviranje privodi kraju, pa se sve nadao da ce neki privatnik to da sredi malo. Medjutim, sve ide brzinom puza...
Relja: Srbin je u 19. veku pronašao obrtno magnetno polje, a u 21. je izumeo parkiranje u kružnom toku.
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod mekbejn » Pon Avg 02, 2010 3:39 pm

Ovo je poslednja vest koju sam u medijima nasao na temu rekonstrukcije ovog bioskopa:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/188273/Jos-pet-meseci-do-novog-izgleda
Relja: Srbin je u 19. veku pronašao obrtno magnetno polje, a u 21. je izumeo parkiranje u kružnom toku.
BOKI SMOKI
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 1:52 am
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 6

Postod BOKI SMOKI » Pon Avg 02, 2010 3:40 pm

mekbejn napisao:Ovo je poslednja vest koju sam u medijima nasao na temu rekonstrukcije ovog bioskopa:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/188273/Jos-pet-meseci-do-novog-izgleda

Kuca straha.
vucko
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Ned Apr 20, 2008 1:42 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1341
Pohvalio: 199

Postod vucko » Uto Avg 03, 2010 5:24 pm

koja je situacija sa bioskopom slavica na karaburmi?Prolazih juce i ono izgleda kao lokacija za snimanje horor filma
"Kad će taj metro? Mnogi Beograđani su već odavno pod zemljom i čekaju."
honey79
Intermediate
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 8:54 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 72
Pohvalio: 9

Postod honey79 » Pon Avg 16, 2010 11:50 pm

Novi život bioskopa
I. JAKOVLJEVIĆ | 16. avgust 2010. 21:04 | Komentara: 0

Počelo renoviranje "Fontane", radovi u "Jugoslaviji" pri kraju

FILMSKA umetnost se vraća na Novi Beograd. Majstori su, po nalogu čelnika opštine, otvorili vrata nekada poznatog bioskopa "Fontana", sa namerom da ga renoviraju iz temelja i da posle više od decenije propadanja pokrenu novi život u njemu.

- U bioskopu "Fontana" nedavno su počeli grubi građevinski radovi i trajaće još nekoliko meseci, koliko je potrebno da se najpre isprazni prostor, a potom srede fasada, izolacija, mokri čvorovi i sve šta u to spada - kaže Igor Pupić, koordinator za projekte u opštini Novi Beograd. - Potom sledi druga faza, koja se odnosi na enterijer i opremanje, ali to u velikoj meri zavisi od prikupljanja sredstava za kompletno uređenje.

Vlast u ovoj lokalnoj samoupravi je odlučila da u svojoj nadležnosti zadrži jedina dva oronula bioskopa na svojoj teritoriji - "Fontanu" i "Jugoslaviju", kako bi Novobeograđani ponovo dobili mesto gde će uživati u ostvarenjima svetske kinematografije.

- Opština je investitor rekonstrukcije oba bioskopa i oni neće izgubiti svoju prvobitnu namenu. "Jugoslavija" je u završnoj fazi - otkriva Pupić. - Ostalo je da se srede fasada i prilazni plato, pa bi vrata posetiocima trebalo da se otvore naredne godine. Dugoročna ideja za "Fontanu" je da ona bude centar evropskog filma.
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Uto Avg 17, 2010 8:36 am

Poprilicno neocekivana radosna vest. Znam da su za "Jugu" pricali da ce da privremeno udomi pozoriste "Dusko Radovic" dok se zgrada na Tasu bude renovirala, ali nisam znao da imaju nameru da joj vrate prvobitnu funkciju. Ovo za "Fontanu" je tek sok.

Znaci, NBG ce sada biti i definitivno opstina sa ubedljivo najvise bioskopskih sala u zemlji O_o
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod mekbejn » Uto Avg 17, 2010 11:19 am

Zaista, putpuno iznenadjujuce, i to vrlo prijatno!
Felipe
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 11:23 pm
Kontakt:

Postod Felipe » Čet Avg 19, 2010 2:06 pm

Jeeeeeeej! Super! :vops:

:pob:
nenad78
Intermediate
Pridružio se: Pon Jul 19, 2010 3:31 pm
Kontakt:

Postod nenad78 » Pon Sep 13, 2010 12:08 am

Izgleda, promena plana... ;)

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Dusko-Radovic-se-seli-u-Jugoslaviju.sr.html

„Duško Radović” se seli u „Jugoslaviju”
Obnova unutrašnjosti nekadašnjeg bioskopa u Novom Beogradu, vredna 115.000.000 dinara, biće završena do kraja septembra. – Otvaranje malog pozorišta na novoj adresi do kraja godine, poručuju iz Sekretarijata za kulturu

Zavese na novoj sceni Malog pozorišta „Duško Radović”, koje će ubuduće biti smešteno u zgradi nekadašnjeg bioskopa „Jugoslavija”, trebalo bi da budu podignute do kraja godine. Da bi teatar namenjen najmlađima spremno ušao u novu sezonu, potrebno je da se unutrašnjost zdanja smeštenog nadomak Starog Merkatora još dotera, ali i da se uredi fasada zgrade, plato i prilazi.

Na objektu u Bulevaru Mihajla Pupina do sada su zamenjeni svi prozori, urađeni keramika, vodovodne i kanalizacione cevi, zamenjene termotehničke instalacije... Sređeni su enterijer i scena, a reparirano je i više od 350 sedišta.

Kako najavljuje Ivana Avžner, gradski sekretar za kulturu, radovi unutar zdanja koje sprovodi Agencija za investicije biće završeni do kraja ovog meseca.

– Iz budžeta grada izdvojeno je oko 93.000.000 dinara za projekat obnove koji je izradio Saobraćajni institut CIP. Aneksom ugovora, za dodatne radove izdvojeno je još 22,5 miliona dinara. U isto vreme Agencija za javne nabavke priprema tender za audio-video sistem pozorišta i scensku rasvetu, a vrednost nabavke iznosi oko 24 miliona dinara. Tek posle toga, pozorište će moći da radi u novom prostoru – kaže Avžnerova.

O spoljašnjosti zgrade koja je išarana grafitima, a trg ispred zapušten, brinuće opština Novi Beograd.

– Prilaz objektu, mali trg i fasada biće uređeni o opštinskom trošku, a autentični izgled će biti očuvan. Radovi bi trebalo da počnu za mesec dana i biće završeni do kraja godine. U obnovu spoljašnjeg ruha nekadašnjeg bioskopa biće uloženo oko 15 miliona dinara – ističe Miloš Hetlerović, pomoćnik predsednika opštine Novi Beograd.

I nekada najomiljenije sastajalište mladih Novobeograđana – bioskop „Fontana”, čija su vrata zatvorena još 2004, trebalo bi da budu otvorena sledeće godine. Sala je godinama u katastrofalnom stanju, krov je prokišnjavao, a sedišta su bila razlupana... Kraj grubih građevinskih radova biće ozvaničen idućeg proleća, a opština je izdvojila 82 miliona dinara. U toku sledeće godine počeće, napominje Hetlerović, opremanje bioskopske sale, posle čega će ovaj filmski kutak biti spreman za otvaranje.

M. R. B.

objavljeno: 13/09/2010
jlaki
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 3:29 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 199
Pohvalio: 38

Postod jlaki » Pon Sep 13, 2010 12:34 am

a na trenutnoj lokaciji duška radovića biće ... ?

to je pametan potez.
Stop automobilizaciji Beograda!
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Pon Sep 13, 2010 10:41 am

Oni koji pazljivije prate forum sigurno vec znaju (jos od 2004.) da se priprema rekonstrukcija pozorista Dusko Radovic na Tasmajdanu, te da ce, dok traje rekonstrukcija u centru grada, pozoriste Dusko Radovic privremeno raditi u zgradi bioskopa Jugoslavija (isto se svojevremeno desilo i sa Pozoristem na Terazijama koje je privremeno radilo u bioskopu Vuk, odnosno danasnjoj Ustanovi kulture Vuk kod opstine Zvezdara).

Bioskop Jugoslavija ce verovatno zadesiti ista sudbina kada se Dusko Radovic vrati kuci, a to je da verovatno nece biti (primarno) bioskop, vec neka vrsta novobeogradskog kulturnog centra.
mekbejn
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod mekbejn » Pon Sep 20, 2010 7:43 pm

Malo bajato, ali nije se mnogo promenilo za ovih par nedelja.

Dakle, bioskop Jugoslavija, avgust / septembar 2010
Slika

Slika

Slika
Homer Jay
Korisnikov avatar
Expert
Kontakt:

Postod Homer Jay » Sre Jan 19, 2011 3:09 pm

"Blic" pise da su poceli radovi na fasadi i platou ispred bioskopa (odnosno, sada vec pozorista) i da se zavrsetak ove, inace poslednje faze radova ocekuje kroz mesec dana.

Tamo se onda seli pozoriste "Dusko Radovic", pa krece rekonstrukcija njihove zgrade na Tasu.
Opustenooo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 11:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 114
Pohvalio: 7

Postod Opustenooo » Pon Mar 14, 2011 3:56 pm

:) isao sam do Shish-a pa rek'o da obavestim. Da rekonstrukcija Bioskopa Jugoslavija se zahuktala na fasadu. Sve to lepo izgleda za sada. Sredjuje se kompletna fasada Jugoslavije. Sa vec renoviranim Putnikom daje neku lepu celinu i nadam se da ce i onaj mali kao trg izmedju Putnika i Jugoslavije biti sredjen takodje.
"....JA SVAKU SVOJU POBEDU ZAPOCINJEM INATOM..."
Opustenooo
Korisnikov avatar
Intermediate
Pridružio se: Uto Mar 24, 2009 11:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 114
Pohvalio: 7

Postod Opustenooo » Pon Mar 14, 2011 4:03 pm

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Slika