Šta je novo?

СЦ Милан Гале Мушкатировић - 25. maj

Svarog

Novice
Učlanjen(a)
18.04.2010.
Poruke
6
Pohvaljen
0
Један од већих пројеката који предстоје Београду је реконструкција СЦ Милан Гале Мушкатировић.
Колико сам чуо Денеза је прошла на тендеру.
 
Stanje ovog objekta je zaista alarmantno. Prolazio sam skoro tamo pa sam malo fotkao:

2duwaok.jpg


2h49d1y.jpg


120qb68.jpg
 
Neće biti dobrih, jeftinih, javnih bazena u Beogradu dok se to ponovo ne nazove 25. maj.
 
Ускоро крећу радови... рецимо да ћете имати информације из прве руке :cool:
 
stylenbgd":1t5rz87i je napisao(la):
Ускоро крећу радови... рецимо да ћете имати информације из прве руке :cool:
модератори могу избрисати овај пост с'обзиром да ја не видим ту опцију.
Хвала
 
stylenbgd":1dihy1xp je napisao(la):
Ускоро крећу радови... рецимо да ћете имати информације из прве руке :cool:
То нам треба,бар мени.
 
Ambassador":3vhhqgvy je napisao(la):
Neće biti dobrih, jeftinih, javnih bazena u Beogradu dok se to ponovo ne nazove 25. maj.
e, a nije im palo na kraj pameti da sami sazidaju neki nov centar, pa da ga pozovu po tom galetu i po kome god pozele.
 
Ambassador":1kyr1mnj je napisao(la):
Neće biti dobrih, jeftinih, javnih bazena u Beogradu dok se to ponovo ne nazove 25. maj.
Jeste, a Srbima nece svanuti dok ne nadju Drazin grob. Reko tako Tarabic. Ili neki tami pop-prorok. Ili sta vec.

A Partizan nece uci ponovo u finale LS dok na stadionu JNA ne bude opet odrzana mladalacka stafeta.

Daj ne s.



edit: btw, ko je Milan Gale Muskatirovic, i zasto se sportski centar sada zove po njemu?
 
dr Milan Muškatirović (1934-1993)
Proslavljeni jugoslovenski vaterpolo reprezentativac (srebrna medalja na OI u Tokiju, 1964), dekan Tehnološkog
fakulteta u Beogradu i predsednik Gradskog odbora Demokratske stranke.
 
hazard":2aonvkok je napisao(la):
Ambassador":2aonvkok je napisao(la):
Neće biti dobrih, jeftinih, javnih bazena u Beogradu dok se to ponovo ne nazove 25. maj.
Jeste, a Srbima nece svanuti dok ne nadju Drazin grob. Reko tako Tarabic. Ili neki tami pop-prorok. Ili sta vec.
Ako postoji neka pravda na ovom svetu, njegovo telo je kremirano i pepeo prosut u (neku - najčešće nepoznatu) reku, kao što se uradilo sa svim drugim ratnim zločincima u normalnim državama Evrope. (primer: Ninmberg)

Uostalom, ja sam mislio da je treadicija u ovoj zemlji da se vračaju stara, odnosno "originalna", imena ulicama, trgovima i ostalim lokalitetima.

edit: Što je najgore, za Partizan si u pravu, a slično važi i za Zvezdu. Zapravo, nije li užasno zabavno to što su nacionalisti uspeli da razore jedan od osnovnih oslonaca kolektivnog nacionalnog identiteta - kolektivne sportove. :D Trebala im je fakin NLB liga da bi uspeli makar nešto da naprave od košarke. :D
 
Ambassador":3fe88pv5 je napisao(la):
hazard":3fe88pv5 je napisao(la):
Ambassador":3fe88pv5 je napisao(la):
Neće biti dobrih, jeftinih, javnih bazena u Beogradu dok se to ponovo ne nazove 25. maj.
Jeste, a Srbima nece svanuti dok ne nadju Drazin grob. Reko tako Tarabic. Ili neki tami pop-prorok. Ili sta vec.
Ako postoji neka pravda na ovom svetu, njegovo telo je kremirano i pepeo prosut u (neku - najčešće nepoznatu) reku, kao što se uradilo sa svim drugim ratnim zločincima u normalnim državama Evrope. (primer: Ninmberg)

Uostalom, ja sam mislio da je treadicija u ovoj zemlji da se vračaju stara, odnosno "originalna", imena ulicama, trgovima i ostalim lokalitetima.

edit: Što je najgore, za Partizan si u pravu, a slično važi i za Zvezdu. Zapravo, nije li užasno zabavno to što su nacionalisti uspeli da razore jedan od osnovnih oslonaca kolektivnog nacionalnog identiteta - kolektivne sportove. :D Trebala im je fakin NLB liga da bi uspeli makar nešto da naprave od košarke. :D
:violina::lool::lool:
 
Archangel":n78fyx83 je napisao(la):
dr Milan Muškatirović (1934-1993)
Proslavljeni jugoslovenski vaterpolo reprezentativac (srebrna medalja na OI u Tokiju, 1964), dekan Tehnološkog
fakulteta u Beogradu i predsednik Gradskog odbora Demokratske stranke.
Hvala. Samo iz te biografije ne znam sta je tacno toliko zasluzno uradio da bi se bas taj sportski centar zvao po njemu. Ima li neko detaljnije obrazlozenje?
 
Милан Мушкатировић је по многима био најбољи ватерполо голман свих времена. Док је он бранио, Партизан је освојио шест титула европског шампиона, а Југославија двоцифрен број медаља. Уз све то, човек завршио факултет, докторирао, постао професор и напокон декан Технолошког факултета. Можда то није довољна референца за име базена и спортског комплекса, можда браваров рођендан има већу тежину, али има и оних који се поносе таквим суграђанима.
 
Ok je naziv i zasluzeno je,ali prezime je malo teze,i zato je samo bolje reci galetovi bazeni ili tako nesto,
 
sizif":3tyoewb9 je napisao(la):
Милан Мушкатировић је по многима био најбољи ватерполо голман свих времена. Док је он бранио, Партизан је освојио шест титула европског шампиона, а Југославија двоцифрен број медаља. Уз све то, човек завршио факултет, докторирао, постао професор и напокон декан Технолошког факултета.
Svi smo se isprva pitali: "a ko je bio taj Gale Muškatirović?"
Sramota ovog društva što se takvi ljudi brzo zaboravljaju i zato smatram da je promena imena sasvim na mestu.
Žao mi je i što Zvezdin stadion takođe nije nazvan po Rajku Mitiću kako je ranije bilo predlagano.
Mada, nije rano, kad je jedan Milutin Milanković tek nedavno dobio (pravu) ulicu.
 
''Званично'' све се спрема да се крене са радовима на базену.
''Незванично'' се ради већ увелико, скидају се делови плафона и унутрашњости базена, испод шкољке машине итд. У принципу највећи проблем је кров, ово остало се може релативно лако средити. Скрпљене су паре за обнову тако да је процена да ће центар бити отворен следећег лета, али имајући на уму те процене и најаве ја им дајем 2 године. Више новости за 20так дана.
 
Hvala na opsirnijem objasnjenju sizife! :)

Bazen i SC su definitivno dobili ime po pravom coveku.
 
hazard":adv7i86c je napisao(la):
Hvala na opsirnijem objasnjenju sizife! :)

Bazen i SC su definitivno dobili ime po pravom coveku.
Оно што је важније од имена, након сређивања тениских терена за Србија Опен, након одлично реализоване реконструкције теретане у "кули објекта", изградње паркинга и најављене реконструкције базена, ово ће бити одличан спортски кутак.

:gobb:за СРЦ Милан Гале Мушкатировић
 
Slazem se!Pravi sportski centar.

Nego me zanima sada gde je teretana sta je tu originalno bilo kada je napravljen sportski centar?
 
Restoran "Dunavski cvet".... Sada su onima koji su se tu nagojili napravili teretanu da sve to lepo skinu. Odrzivi razvoj u praksi :D
 
Vrh